Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mindent a vallásról fórum

Mindent a vallásról (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
55. Napsugár8 (válaszként erre: 54. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 31. 14:31

Találtál Krisna-csoportot? Bementél hozzájuk, hogy át akarsz térni az ő vallásukra?

Mert azt írtad, hogy áttértél!! vagy teljesen véletlenül találkoztál velük, ... hogyan ment az áttérés?? És hogyan akarod megtanulni a tanításaikat, az imáikat, a hitük lényegét???

Valamit csak tudsz róluk, ha már így döntöttél!!

2020. júl. 31. 13:20
Nem tudom...
2020. júl. 30. 15:09
Úgy néz ki eltűnt a fórum indító, és sohasem tudjuk meg, miért éppen Krisnára esett a választása????
52. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 29. 18:24

Korábban ateistaként elég sok időt, energiát fordítottam arra, hogy ha minimális szinten is, de megismerjem, mit is tanít a keresztény vallás, mi van a Bibliában, Jézus tanításai, stb. stb. mi ennek a vallásnak a lényege.


Utána kb. ugyanezeket próbáltam megismerni a buddhizmussal kapcsolatban, a kettő közötti különbözőségek, és azonosságok. Elsősorban a tibeti tanítások, és az ősi keleti bölcsek tanításai.


Utána még rengeteget olvastam, kerestem-kutattam e témában a New Age-féle tanításokat, ismereteket, és ezekből próbáltam magamnak egy külön, saját hitet gyúrni.


A hinduk vallásával, Krisnával stb. ill. az iszlám vallásokkal nem foglalkoztam.


Le tudnád írni ide a Krisna-vallás lényegét, miben tér el a keresztény vallástól, mi az előnye, mi az, ami megfogott benne? Miért éppen Krisna és nem akármi más mellett döntöttél??

51. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 28. 09:29

A te döntésed, a te akaratod:)

Ha így jobban érzed magad, akkor semmi gond, jól tetted.

Legyél boldog, azt kívánom!

50. tumbo2 (válaszként erre: 48. - Globus)
2020. júl. 28. 09:28
jó,én elhiszem.mit értesz a földi jóléten.hogy télen legyen fűtött szoba,meg étel is.mint mondtam enni,inni jó.hát eszembe nem jut a neve.egy erdélyi csuhás.
49. Lávli* (válaszként erre: 47. - Tumbo2)
2020. júl. 28. 09:04
.....
48. globus (válaszként erre: 43. - Tumbo2)
2020. júl. 28. 09:01

Ezt úgy hívják, hogy emberi gyarlóság :)

Azért akadnak még, akik felül tudnak emelkedni a földi jóléten, például a karitatív lelkületű emberek. Akik inkább adnak, mint kapni szeretnének.

47. tumbo2 (válaszként erre: 46. - Lávli*)
2020. júl. 28. 09:00
ezt csak példának hoztam fel,én sem tudnék ráunni.de az ember mit mondjon,mikor több ezer éve ezt hallja.én általában más kontaktusban emlegetem az istent.biztos,hogy vannak jó papok is,bár nálunk csak pappótló van,Erdélyből jött,már a harmadik házat iratták rá.
46. Lávli* (válaszként erre: 43. - Tumbo2)
2020. júl. 28. 08:45

Én nem tudok ráunni a rántott húsra 😀


Nekem csak annyi a véleményem, hogy ismertem rendes,jó papot is, a végső óráiban minden haldokló azt ismételgeti, hogy 'jaj istenem', és hogy felőlem mindenki abban hisz, amiben jól esik neki, csak ne akarjon engem rádumálni semmire.

45. tumbo2 (válaszként erre: 44. - Csontsovány)
2020. júl. 28. 08:41
ugyan szépen eltemetnek,aztán megesznek a kukacok,bizonyos idő után elporladsz,ha elégetnek marad belőled egy kis hamu,meg szép,vagy rossz emlék.vagy mindenki a felhőn lógatja a lábát,eszi a mannát,amit úgy megun, mint a rántott húst.
44. csontsovány (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 28. 08:25
A halàl utàn azt kapod , amit megérdemelsz, ahogy élsz...
43. tumbo2 (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 28. 08:18
ígérhetnek fűt.fát,mennyei mannát,mindenki itt szeretne jobban élni.és érdekes fél a haláltól pedig ott találkozik minden szerettjével,azt nem tudom,hogy az ellenségeivel is,enni,inni jó,mondta egy reverendás,gondolom a mannára is rá lehet unni, mint a rántott húsra.de nincs más választék.
42. papája (válaszként erre: 40. - Tumbo2)
2020. júl. 28. 06:12

A papok "csinálták" a vallást. Hajtottak a pénzre és a hatalomra, közben meg a legbűnösebb életet élték/élik. A sok buta ember meg még ma is bedől nekik. A politika meg már nem tud mit kezdeni velük, mert annyira megszilárdult a hatalmuk, hogy gyakorlatilag az egyház kezében vannak ők is.

Nem is értem az emberek hogy dőlhetnek be ennyi baromságnak, hogy még most is a templomokat bújják.

Épp a hit gyülekezete készül bekebelezni a mo-i legnagyobb pártot, tegnap hallottam. Na hogy ebből mi sül ki ?

A gyerekek le vannak terhelve az iskolába, de heti 2x hittan óra van. Mi a csudának kell ez az agymosás ?

41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - Tumbo2)
2020. júl. 27. 21:13
Hát nekem bazira mindegy hogy hova jutok...itt élek, most elek most van lelkem, testem, gondolatom.... ki a fenét érdekli hogy halálom után mi lesz velem Én most szeretnék egy normális életet élni
40. tumbo2 (válaszként erre: 38. - Epresturmix)
2020. júl. 27. 19:40
szerintem is,régen a szegény ember az utolsó fillérjét is odaadta,hogy a mennyországba jusson.bezzeg a papok itt akartak jól élni.
39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - Epresturmix)
2020. júl. 27. 19:32
Igen. Ebben van valami.
38. Epresturmix (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 25. 09:25
Szörnyű és sajnálatos. Azt sajnálom a legjobban, hogy rengeteg ember félrevezethető, irányítható, kihasználható. Nevezzük aminek akarjuk. Számomra az összes létező vallás szekta. A katolikustól a mormonig...
37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Epresturmix)
2020. júl. 24. 21:19
Igen. Már a végén minden egyes gondolatom és cselekedetem előtt arra gondoltam hogy vajon mit szólnak hozzá az égiek...
36. Epresturmix (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 24. 15:57
Ez nem véletlen. Ha egy vallást választasz, ők adnak neked "útmutatót" , ahhoz kell magadat tartani. Úgy kell alakítanod a dolgaidat, hogy az abba belefêrjen, hiszen ezt várják el, ezt várod el magadtól is. Így viszont szabad vagy, szabad akarattal teszel mindent anélkül, hogy bárki előtt is színt kell valljâl, ha valamit nem úgy csinálsz. Ez a nem mindegy.
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Papája)
2020. júl. 24. 15:41
Igazad van
34. papája (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 23. 22:41

Osztom a véleményedet. Én rövid ideig voltam hívő katolikus, kb. 10 éves koromig. Rájöttem, hogy a pap milyen , csak a bűnről, a kárhozatról beszél. Pokol, tisztítótűz stb, ezt hallottuk hittan órán. Félelmünkben gyónáskor azt is bevallottuk, ami nem történt meg csakhogy feloldozást kapjunk.

Gondoltam egyet és nem jártam hittanra, szerencsére senki nem kérte számon. Azóta, és ez régen volt boldog szabad ember vagyok.

2020. júl. 22. 21:46
Azt vettem észre hogy amikor katolikus hívő voltam kápolnába jártam rimankodtam könyörögtem Sokkal de sokkal szarabb volt az életem teli nehézséggel akadállyal. Probléma probléma hátán. Amióta nem vagyok hívő azóta sokkal jobb és könnyebb minden. Lehet hogy csak a véletlenek összejátszása nem tudom Mindenesetre érdekes
32. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 22. 20:22
Én sokáig ateista voltam, aztán elkezdtem hinni. Mivel régebbi őseim mind katolikusok voltak, sokat nem gondolkodtam ezen. Katolikus lettem. És senkinek a véleménye nem érdekel. Mert ez bennem történt . Ha téged érdekel mások véleménye, akkor még keresed az utad, majd megtalálod, de ehhez mások véleménye igazán nem kell.
31. michelle.r (válaszként erre: 28. - Amaunet)
2020. júl. 22. 12:37

Picit kisarkítottad, de szórakoztató. thx for making my day

🙃🙃🙃

30. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 22. 12:34

Átvertek. Ilyen vallás nincs.

🙃

29. papája (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 22. 08:23

Az erőszakos hittérítőkre gondolok.

Sokszor hallunk pl. keresztény üldözésről.

Máskor a keresztények erőszakosak "Isten nevében..."

28. Amaunet (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 22. 07:04

Valóban óriási a különbség! Az egyik folyton szenved, meg keresztre feszítik, a másik pedig mosolyogva ül egy életen át egy fa alatt.

Miért akar valaki egyáltalán vallást választani? És miért gondolja, hogy ebben mások véleményére kell építenie?

27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Papája)
2020. júl. 22. 06:50
Szia, ezt hogy érted hogy az erős legyőzi vallásban a gyenget?
26. tumbo2 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 21. 19:45
talán ez lehet a lényege.de tartok tőle míg két ember lesz a földön,béke nem lesz.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook