Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mindent a vallásról fórum

Mindent a vallásról (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
145. Napsugár8 (válaszként erre: 144. - Unom)
2020. aug. 13. 16:27

Jézus szerintem egy olyan ember volt, aki igenis a jóra, szépre, a békességre, egyebekre tanította az embereket. Hogy Isten fia volt-e? Ha Isten létezik, akkor igen! De ez esetben mi magunk is Isten fiai vagyunk, csak egy kicsit jobban elszakadtunk a vele való kapcsolat terén, mint amilyen szoros kapcsolata volt Jézusnak.


Igen, csak a szépet, a jót, azt ami előre viszi az embereket, és nem köt gúzsba, nem okoz se bennem, se másokban félelmet, és szorongást, azt vagyok hajlandó elhinni a keresztények Bibliájából.

És ismét más tanításokat a buddhista vallásból, és megint másokat a tibeti tanítók nyomán... és összegyúrva egy "saját isten-hitet" gyártottam, amelyet igyekszek tartani, igyekszem a szépet, a jót, tenni és szem előtt tartani... és hiszem, hogy amit ebben az életemben nem sikerül tökéletesen megoldanom, megtanulnom, majd a következőben. Már ha igaz az, hogy "a lélek nem hal meg", akkor igaz a buddhisták "ismételt leszületési" hitük is...

144. unom (válaszként erre: 143. - Napsugár8)
2020. aug. 13. 16:19

De azt elhiszed, hogy Jézus élt? Pedig ezt is a Biblia állítja.

Tehát te választod ki, ha mit hiszel el belőle és mit nem.

143. Napsugár8 (válaszként erre: 142. - Unom)
2020. aug. 13. 16:14

Igen, a magyar Bibliákban (akár kat, akár ref.!) többes számban van írva. Más nyelven még nem olvastam Bibliát.

Tudod, ha elfogadom azt, hogy Isten sugallta a Bibliát, vagyis aki a sugallatokat vette, értette, lejegyezte, az kb. ugyanolyan képességgel rendelkezett, mint a mai világban a médiumok!

Mert ők is azt mondják, hogy az angyalok, + arkangyalok, meg szellemek, holtak és egyéb ki tudja kikkel állnak kapcsolatban, és "veszik" az adást odaföntről.

No erre pedig mint mond az egyház? Sarlatánság, az ördög műve, mert az angyalokkal, szentekkel, égiekkel rajtuk kívül! senki sem tud társalogni!!! :))

142. unom (válaszként erre: 141. - Napsugár8)
2020. aug. 13. 16:06

Az eredeti is többes számban van, vagy csak magyarul?

Ha valaki elhiszi isten létét miért ne hihetné el, hogy ő sugallta a Bibliát?

Én egyiket se hiszem el, de elfogadom, hogy ők ezt hiszik.

141. Napsugár8 (válaszként erre: 140. - Unom)
2020. aug. 13. 16:02

Tudom, hogy benne van a Bibliában, de azt ki/kik írták??


Másrészt pont ez a mondat, amit fel szoktam hozni. Miért van többes-számban fogalmazva, ha egyszer azt állítják (akik a Bibliát írták) hogy csak egyetlen Isten van!! :))


Szerintem pont te voltál, (bocsi, ha tévedek!), egy másik témánál: nem kell mindent elhinni, amit itt-ott olvas az ember! :))


Félre értés ne essék: nem Isten létezését tagadom. Szerintem is van valami/valaki odafönt, és teljesen mindegy, ki minek nevezi! Csak azt nem fogadom el kritika nélkül, amit valakik az elmúlt évezredek során úgy gondolták, hogy beleírják a Bibliába, vagy éppen kihagyják belőle. Mert amióta rátaláltak pl. a "Holt-tengeri tekercsekre", kiderült, mennyi mindent kihagytak belőle, és mennyi mindent egy kicsit másként... nem akarom itt senki "templomi hitét" bántani, megkérdőjelezni. Mindenki azt hisz, mindenki abban hisz, amiben akar.

Nem vagyunk egyformák. Milyen unalmas is lenne a világ, és akkor most pl. miről is beszélhetnénk, ha mindenki egyformán gondolná, egyformán hinne... :))

140. unom (válaszként erre: 139. - Napsugár8)
2020. aug. 13. 15:50

"Teremtsünk embert képmásunkra, magunkhoz hasonlóvá."

Teremtés könyve.

139. Napsugár8 (válaszként erre: 138. - 0c4eeadbce)
2020. aug. 13. 15:44

Te írtad:

"az ő kèpmására lettünk teremtve ès minden hajunk szála nyilván van tartva állítólag."

Ki az, aki ezt állítja??? :))

138. 0c4eeadbce (válaszként erre: 137. - Napsugár8)
2020. aug. 13. 15:40
Mit ?
137. Napsugár8 (válaszként erre: 135. - 0c4eeadbce)
2020. aug. 13. 14:23

Állítólag!

Ezt ő mondta neked, vagy a templomban valaki más???

136. tumbo2 (válaszként erre: 135. - 0c4eeadbce)
2020. aug. 13. 12:44
hát,ha az isten képére teremtett,nem csoda,hogy nem mutatkozik.én is elbújnék szégyenemben.
2020. aug. 13. 09:42
Èn most ott tartok a vallással, hogy nincs kedvem Istenhez szólni (ima) ès őt dicsèrni ,mert úgy èrzem túl sok szenvedèsben hagyott sokáig, csalódtam benne.Meg amikor emberekre omlanak èpületek, ès van ,aki a romok alatt szenved napokig, akkor az jut eszembe, hogy hogy tudja ezt nèzni, pedig az ő kèpmására lettünk teremtve ès minden hajunk szála nyilván van tartva állítólag.
134. 0c4eeadbce (válaszként erre: 132. - Tumbo2)
2020. aug. 13. 09:32
Èn sem vagyok megkeresztelve. Szerintem, ha van olyan, hogy keresztsèg, akkor az lèlekben törtènik ember ès Isten között.
133. New(l) (válaszként erre: 132. - Tumbo2)
2020. aug. 13. 09:21
Ha mindenképpen vallást kellene választanom, a buddhizmus lenne az. De őszintén azt gondolom, senki emberfia nem tudja az igazságot, így nem hiszek el senkinek semmit feltétlenül.
132. tumbo2 (válaszként erre: 130. - New(l))
2020. aug. 13. 09:02
a lányom nincs megkeresztelve,de a buddhizmus,mint a békés,tetszik neki.meg hisz a lélekvándorlásban.honnét vette,tőlem biztos nem.
131. tumbo2 (válaszként erre: 130. - New(l))
2020. aug. 13. 08:59
engem ugyan megkereszteltek,az apám akkor még nem volt párttag.a nagyanyám nyáron imádkozni akart megtanítani,az apám szörnyen dühös lett.őszintén nem a vallás érdekel,mivel ateista vagyok,hanem például miért történik meg valakivel,amit más túlél.vagy nem.például a Szent Lajos hídja,vagy a cápák támadása,bár volt egy film,amiben azt mondta a férfi,nem a pecheseket eszik meg,hanem a gyöngét.
130. New(l) (válaszként erre: 127. - Napsugár8)
2020. aug. 13. 08:43

Dehogy, nem kioktatásnak szántam, csak gyorsan leírtam. Nekem a passiójátékból ragadt meg, ahogy ütemesen kiáltja a nép, Bar-ra-báás, Bar-ra-báás.

Én úgy 6 éves koromtól hittanra és misére voltam járatva, majd felekezeti gimi, egyháztöri stb. szóval beégtek dolgok. Érettségi után azonban közöltem a szülőkkel, hogy eddig tartott az engedelmes korszakom, templomban gyászmisén látnak legközelebb. Elég volt. Érdekes dolog bármilyen vallást behatóbban ismerni, ha azt önként teszed.

129. tumbo2 (válaszként erre: 128. - 64cbe845f5)
2020. aug. 13. 08:32
későn ment orvoshoz,mert dolgoznia kellett.rátették lélegeztetőgépre,de a tüdeje összeomlott.
128. 64cbe845f5 (válaszként erre: 117. - Tumbo2)
2020. aug. 13. 01:28
Sajnálom a testvéredet! Az orvosok nem figyeltek rá? Elsősorban nekik kellett volna meggyógyítani a testvéredet nem?
127. Napsugár8 (válaszként erre: 126. - New(l))
2020. aug. 12. 21:29

Igazad van! Ezt kerestem a net-en, de nem találtam rá. Zakariás Keresztelő Szent János apja volt, most ahogy olvastam.

Régen volt már, amikor 2x is oda-vissza elolvastam a Bibliát ateistaként. Bocsánat a tévedésemért.

126. New(l) (válaszként erre: 125. - Napsugár8)
2020. aug. 12. 21:23
Barabás volt a másik.
125. Napsugár8 (válaszként erre: 124. - 0c4eeadbce)
2020. aug. 12. 21:22

Állítólag találtak a szövet-szálak között mikro-méretű virágport és hasonlókat, és azokat megvizsgálva mondták, azok abból a korból származnak, tehát a lepel is már akkor meg volt... no de ez még nem bizonyíték arra, hogy az valóban Jézusé volt, és nem más valakié.


Nem nagyon ismerem én a történetet, de ha jól emlékszem, a tömeg Jézus és Zakariás közül választotta Jézust, így került ő a keresztre. De mellette még kb. 30 embert megfeszítettek, egyéb bűnök miatt, tehát az a lepel akárki másé is lehetett.

124. 0c4eeadbce (válaszként erre: 123. - 0c4eeadbce)
2020. aug. 12. 21:15
Jav. lepelből
123. 0c4eeadbce (válaszként erre: 120. - Napsugár8)
2020. aug. 12. 21:14
Èn azt nem èrtem, hogy a levélből hogy lehetne bizonyítani hogy Jèzusè volt, amikor az èletèben nem vették tőle DNS mintát, így nincs mihez hasonlítani.
122. tumbo2 (válaszként erre: 120. - Napsugár8)
2020. aug. 12. 15:28
engem aztán nem érdekel.felőlem aztán egy lepedő is lehet.
121. unom (válaszként erre: 120. - Napsugár8)
2020. aug. 12. 14:34

Nem sok ilyet találnál. Ha ateista is, a tekintélytisztelet igen erős.

És egy ilyen eredményt azonnal cáfolnának katolikus tudósok.

120. Napsugár8 (válaszként erre: 119. - Unom)
2020. aug. 12. 14:27
Mondjuk, ha egy totál ateista szakember-gárda egyöntetűen kijelentené, hogy valóban az volt, az lehetett Jézus leple, ... akkor elhinném. :))
119. unom (válaszként erre: 118. - Napsugár8)
2020. aug. 12. 14:25

Persze, hogy azt mondják, azért készült 😃

Sose fogják engedni a független vizsgálatot, bár kérdés, mi lenne független.

118. Napsugár8 (válaszként erre: 114. - Unom)
2020. aug. 12. 14:22

Azt mondják (itt-ott), hogy a torinói lepel valóban abból a korból származik, és a rajta levő test, és az abból kirajzolódó sérülések megfelelnek Jézus Bibliából ismert alakjának, sérüléseinek, stb. stb.

Bár szerintem eléggé gyanús, hogy a vatikán csak "válogatott szaktekintélyeknek" engedi meg a vizsgálatot, más szaktekintélyek esetében pedig mereven elzárkóznak. Ki tudja miért???

117. tumbo2 (válaszként erre: 116. - 64cbe845f5)
2020. aug. 12. 12:50
ja,hogy az öcsém ne haljon meg tüdőgyulladásban.de az isten úgy látszik mással volt elfoglalva.
116. 64cbe845f5 (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 12. 08:20
Nem vetted észre a lényeget, pedig ajándékot kaptál! A könyörgéseid, a kéréseid meghallgatásra találtak. Ők annak alapján látták azt, hogy mire van szükséged ahhoz, hogy a könyörgések, kérések helyett rátalálj Te a megoldásokra, és majd annak gördülékenységében kapsz égi segítséget! A sok nehézség, akadály mind azt szolgálta volna, hogy tanulj, tanuld meg megoldani az egyre nagyobb akadályokat, mert arra nem voltál érett! Ezek megtétele után már képes lettél volna minden helyzetben megtalálni a legjobb megoldást! Ennek gördülékenységéhez kaptál volna fenti segítséget, néha kérés nélkül is. Akkor érezted volna azt, hogy az életed gördülékeny és szép, olyan, mint a mesében, de előbb Neked kell bizonyítani, hogy érdemes vagy rá! Ehelyett kiléptél, ez is egy döntés! Elfogadták, magadra hagytak! Olyan életet élsz, amiben nincs kihívás, nincs megoldásra váró feladat, nincsenek valódi nehézségek, melyek megoldásra várnak! Nincs igazi erőpróba, aminek eredménye óriási örömmel tölt el, nem beszélve arról a tudásról, amit annak megtétele után szerzel meg! Fantasztikus érzés, de ebből kimaradsz!
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook