Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mindent a Sotret gyógyszerről! fórum

Mindent a Sotret gyógyszerről! (beszélgetős fórum)


98. Ádám xy (válaszként erre: 97. - Bernuska)
2009. szept. 9. 10:55

Nekem írtál :O? :D

Ja, most már van melóm. Szeretem, mert jó a környezet és a kollégák, de remélem csak átmeneti, mert $z@rúl fizet.

Éppen minap voltam vérvételen. Ha minden jól megy, még az idén abba hagyhatom a szedését ;). December elején v végén.

Én is óránként, félóránként kenem az ajkam. Már tökre beépült a szokásaimba :D. Nem baj, ha kissebbedik, nem lessz akkora szánk :D:D:D:D.

2009. szept. 9. 10:30

:D:D:D


...hogy vagy? Sikerült munkát találnod?


Basszus, nekem minden reggelre kisebesedik a szám, szinte teljesen körbe...aztán egész nap kenem, estére már nagyjából tűrhető, aztán másnap reggelre gáááz újra.....kell rá szereznem valami csodaszert...

96. Ádám xy (válaszként erre: 95. - Bernuska)
2009. szept. 6. 01:09
Most már nekem is hosszú :P :D:D:D
95. Bernuska (válaszként erre: 94. - Ádám xy)
2009. szept. 5. 22:11
Próbálj hajolajat használni. És nemcsak a hajvégre, hanem a fejbőrbe is lehet masszírozni. Nekem ez nagyon jó...pedig hosszú hajam van.
94. Ádám xy (válaszként erre: 92. - Bernuska)
2009. szept. 5. 07:39
Hát nekem már elötte is olyan volt. Aztán egyszer sikerült kinyírni head and sholderssel, aztán a hajvágó biszbasszal vissza is fertőztem magam :S. Ez vmi gombától van én úgy tudom. Legközelebb a bördokit elhányatom :D:D:D vele ... Írjon már rá vmi gyógyírt. Néha már annyira sebesre vakarom a fejbőröm. Már nem is vágom a hajam, mert látszódna a seb, v újra fertőz. Bár az egymás utáni 2X i mosás sokat segít. Sajnos nem moshatom naponta v 2 naponta, mert nagyob szárazzá vált.
93. Bernuska (válaszként erre: 89. - ScarSymmetry)
2009. szept. 4. 15:24

Nekem is több jött ki eleinte...

Mostmár nagyon szép a bőröm, már kapom a dícséreteket. :)

92. Bernuska (válaszként erre: 90. - Ádám xy)
2009. szept. 4. 15:23

Ja, csoda, hogy a haj ott marad haj.... végülis logikus, hogy száraz a fejbőr is, és hámlik, korpás...de nagyon gáz. :)))))

Nem ver....mert van megoldás is... :)

91. Ádám xy (válaszként erre: 89. - ScarSymmetry)
2009. szept. 4. 08:16
Az elején lehet több. Az normális. Én megvok vele elégedve.
90. Ádám xy (válaszként erre: 87. - Bernuska)
2009. szept. 4. 08:10

Kegyetlenűűűl???

Nekem is :S:S:S Miért ver minket azisten. Azistenit :D:D:D

Úgy látszik ez együt jár.

Él még a topik? :O

2009. szept. 3. 12:01

Hello, Néhány napja szedem a Sotret-et, 30 mg-os adagban. Az első pár napos tapasztalatom a szájszárazság, illetve 2-3 nap alatt elég durván súlyosbodott a helyzet - lényegében bevörösödött tőle az arcom, és majd 10 pattanás jelent meg, fáj is rendesen...úgyhogy egyelőre szkeptikus vagyok hogy pont ez a készítmény fog csodát tenni.

Annyi rossz dolgon mentem már keresztül hogy a Sotret-en kívül nem is tudom bízhatok-e másban...

88. Bernuska (válaszként erre: 85. - Garamond)
2009. aug. 25. 20:56

Fokozottan kell figyelni, és kevesebb időt tölteni a napon, mint egyébként.

Nem volt semmi baj, a 20 faktor elég volt. Csoki nem lettem, de lett egy jó kis alapszinem...és nem égtem le. :)

87. Bernuska (válaszként erre: 86. - Ádám xy)
2009. aug. 25. 20:54

Vártam, hogy majd te írsz... :D

Nekem a karom szárad nagyon, csak azt testápolózom, az arcomra alapból fényvédős krémet használok.

A hajam nekem is nagyon száraz, amikor mosni kezdem, lepereg róla a víz (vízlepergetős hatásom van:):)), sok olajat használok....a szárazságon túl nagy gond, hogy kegyetlenül korpás.

Az ajkamat én is sűrűn kenem.

86. Ádám xy (válaszként erre: 84. - Bernuska)
2009. aug. 19. 23:15
És szarok a fényérzékenységre. Bringázok, nem használok fényvédő szereket. Nem tudtam leégni. Engem a hajam idegesít, mert baromi száraz most. Szétáll és borzas :D:D:D. Most növesztem éppen. Csodáltam, h vki ír ide még. Az ajkamat kell kennem, meg az orromat belülről
85. garamond (válaszként erre: 84. - Bernuska)
2009. aug. 13. 18:25
Nem mondta az orvos, hogy nem szabad napozni most?
2009. aug. 13. 15:59

...hmmm, merre vagytok?

Megkaptam a 3. havi adagomat, 1 hónap múlva újra kell mennem, akkor a vérvétel miatt éppen...

Nagyon szárad a bőröm, és ha csak 5 percre kimegyek napozni, utána két hétig viszketek...ez a fényérzékenység, mint mellékhatás. Szuper lesz egy hétig a Balcsin....:(

83. Ádám xy (válaszként erre: 80. - Adicshun)
2009. júl. 24. 19:50
A kumulatív dózis számít. AZ az a mennyiség, amit az egész kúra alatt bekell szedj. A kis napi dózisokkal tényleg kisebb a mellékhatás, viszont 2 évig kajálhatod. Jó baromi nagy lehet a kumulatív dózisod 90 kilóra. Azt a mennyiséget napi 20 mg-al elérni ... Biztos emelni fogják, ha bírja a májad ;).
82. Bernuska (válaszként erre: 80. - Adicshun)
2009. júl. 24. 15:14

Szia!

Várjuk a tapasztalataidat!

Az első hónapban én is 20 mg-ot szedte, majd azt mondta a doki, hogy nagyobb adaggal előbb vége lesz a kúrának. Csakhogy a nagyobb adag már napi 2 szem gyógyszert jelent, ami kétszer annyi kiadás is. :(

81. Bernuska (válaszként erre: 79. - Ádám xy)
2009. júl. 24. 15:13

Szegényke! Azért számolj be a fejleményekről, remélem, csak valmi átmeneti "gond" lesz!


...Nekem nem postázza ki a receptet, azt mondta, hogy csak a vérvételre gondolt, hogy elég 2 havonta mennem... most azért újra csengethetek neki 4000 Ft-ot, hogy mosolyogjon rám 2 percet, és úgy csináljon, mintha egy korrekt orvos lenne...

2009. júl. 22. 19:40

Üdv.


Most kezdem el szedni, amit eddig megtudtam: kemoterápiához fejlesztették ki, de akne kezeléséhez is elég hatékony. Egy tanulmány szerint a kis dózisú terápia, legalább annyira hatékony mint a nagydózisú, csak a mellékhatások ritkábban jönnek ki. Én 92 kg vagyok és az orvos 20 mg-ot írt fel 2 hónapra. Majd beszámolok arról mennyire hatékony.

2009. júl. 21. 16:21

Kiderült, h gáz van. Nem a sotret miatt lettem vérzékeny. Az az INR v nem tudom milyen szint emelkedést, amit megállapítottak nálam vmi más okozza :S:S:S:S.

Basszus, ez nagyon gáz.

78. Ádám xy (válaszként erre: 77. - Bernuska)
2009. júl. 20. 18:52

Akkor te sem jártál jobba, az az igazság. Nekem 3 havit ír fel alkalmanként. Felhítam a titkárnőt és ß@$zik vissza hívni. Már én hívtam vissza őket és egy másik titkár vette föl. Ő meg mondta, h igen, tudnak rólam, de várjak türelemmel.

már 30 mg Hajrá, majd csak vége lesz :). Én 40-es dózist szedek. Kérdezte a doki, h nincs e vmi panaszom, a májam penge, úgyh maradhat. Kivéve ez a vérzékenység, ami előjött. Egyenlőre úgy néz ki, h "igen, ok ez is egy mellékhatás".

77. Bernuska (válaszként erre: 76. - Ádám xy)
2009. júl. 20. 18:29

Igen, szedhetem tovább. A rosszkedvemet kontrollálnom kell(ene)...azt mondta a doki, hogy még messze vagyok a depitől, a koleszterinszintem meg nem emelkedett csak 2 tizeddel, az elhanyagolható. 30 mg-ra emelt.

Nekem holnap kell hívnom a titkárnőt, mert megnézi, hogy tényleg 2 hónap múlva kell-e mennem, ahogy állítottam...mert a doki meg csak 1 havi gyógyszert írt fel...és akkor kipostázza a receptet. Hááááát, nem bánnám, megspórolnék 4000 Ft-ot, az sem mindegy...

76. Ádám xy (válaszként erre: 75. - Bernuska)
2009. júl. 20. 11:52

Éppen most várom, h hívjanak vissza :). Ma rendel először, és csak a titkárnőig jutottam. Kiváncsi vok mi lesz. Sztem a dózist kell majd csökkentenem, ami majd jól elnyujtja az egész kezelést. Remélem jövő nyárra már végzek.

Neked mit mondtak? Folytathatod a szedését?

75. Bernuska (válaszként erre: 74. - Ádám xy)
2009. júl. 20. 09:11
Na, mi volt? Fogadott telefonon? Vagy még csak most fog rendelni a szabadság után?
74. Ádám xy (válaszként erre: 73. - Bernuska)
2009. júl. 17. 18:30

Egyébként ide járok:

[link]

2009. júl. 17. 16:21
jaja...próbálkozz telefonon először....nem semmi, tényleg jó drága doki....:(
72. Ádám xy (válaszként erre: 69. - Bernuska)
2009. júl. 17. 13:12

Csak az a kapaszkodó, hogy tudom miért :). Hétfön jön haza a bördokim. Felfogom hívni, de nem tudom mit várhatok tőle. Ez lenne az ingyenes tanácsadás (a fizetés mellőzése). De hát 10 rugós/alkalom tarifánál had várjam el joggal. Egyébként nincs miért találkoznunk, se recept, se látlelet semmi.


"remélem nem leszek depis"

Az ismerőseimnek már megmondtam, h depresszánst szedek :D:D:D:D

71. garamond (válaszként erre: 70. - Bernuska)
2009. júl. 17. 07:35

Szia!

A koleszterin is, meg a triglicerid is egy +. Tehát emelkedett. Sajnos ilyen volt a gyógyszer szedése előtt is. Ezt erősítette meg a Sotret. Most majd beszélek az orvossal, hogy mi tévők legyünk a továbbiakban, de ez már egy másik téma.

70. Bernuska (válaszként erre: 67. - Garamond)
2009. júl. 16. 21:22
Milyen lett az eredmény?
69. Bernuska (válaszként erre: 68. - Ádám xy)
2009. júl. 16. 21:21

na, akkor te is hülye helyzetben vagy....


Én olyan fáradt vagyok, hogy egész nap bírnék aludni...remélem nem leszek depis.... egyenlőre a melegre fogom... de a köv. alkalommal megemlítem az orvosnak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook