Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mindent a Sotret gyógyszerről! fórum

Mindent a Sotret gyógyszerről! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... ❯❯
188. Ádám xy (válaszként erre: 181. - Péter18)
2009. okt. 12. 03:06
Hát attól függ. Nézd meg mi van be X-elve a recepten. Ha az 1. rublika, ami már nem tudom milyen jugcímet takar, borítsd rá a dokira az asztalt.
187. Ádám xy (válaszként erre: 182. - Cs001)
2009. okt. 12. 03:05
Én egy dobozért 4099-at :(. És már havi 2 doboznál tartok. Sokba kerül ez nekem ...
186. Ádám xy (válaszként erre: 185. - Pingvin90)
2009. okt. 12. 03:02

Hú, mik történetek, mióta itt jártam.

A hairom nekem is tök száraz. Pont most növesztem. Ezért elhatároztam, h akkor gondolkodom el először a nyíráson, ha kiürült a szer. Kiváncsi vok akkor, hogy fog állni :P :D. Így mosáskor úgy száll ...

185. pingvin90 (válaszként erre: 184. - Péter18)
2009. okt. 10. 19:26

Szia!Igazán nincs mit! :)Pirulapatika nagyon csalós sok árban. :) Én egy doboz 20mg-set vettem és nem akarok neked hazudni de azt hiszem, hogy 2 vagy 3 000 ft körül volt, de ha visszakeresed, akkor ott még leírtam miután megvettem :) Étrendemen semmit sem változtattam, bár azt hiszem nem is volt vele baj mert 50 kg vagyok. Hát igen készülj fel,én 17 szemet vettem eddig be, első héten végig vérzett az orrom 3-4. szemtől kezdeve, de ez meg is szűnt úgy 1 hét után.Nekem is tele lett az arcom ilyen csomókkal, most már kezdenek elmúlni, bár rásegítettem mert Zynerittel naponta 20X bekentem, mert iszonyatosan irritált, hogy nagyon be volt dagadva az arcom ezektől a dudoroktól. ÉS valami hidratálót is használj az arcodra is mindenképp amint elkezded szedni a gyógyszert.Én LRP Effaclar H-t használod, de ez nagyos drága :S de viszont valóban hatásos. Bernuska írta, hogy ő Avonos terméket használ és neki az is jó.

Nekem nagyon nagyon zsíros volt a bőröm, de körülbelül 10 nap után el múlt és már se híre se hamva :) Régebben amíg nem szedtem a gyógyszert 2 naponta mostam a hajam, mert sajnos igényelte. Most szinte az sem kéne neki, hogy hetente 1X mossam mert egyáltalán nem zsírosodik, csak ha rámegy az arctisztítóm mikor megmosom az arcom. De ettől sem zsíros csak ilyen szöszös lesz :) Ilyenkor azért már jobb megmosni. Szám nekem is szárad de könnyen orvosolható, estére mindig jól bekenem lefekvés előtt. :)

184. Péter18 (válaszként erre: 183. - Pingvin90)
2009. okt. 10. 18:42

Szia! Köszönöm válaszod, az árat a neten nézegettem, de szerencsére ezekszerint nagyon félrenéztem:-)

Jövő héten kiváltom és akkor nekiállok, közben majd itt okosodok. Az étrended mennyire változtattad? Mikorra várható javulás? Nekem azt mondta a doki, hogy az első 5-10 napban befog durranni és rosszabb lesz. Mondjuk ezt nehéz elképzelni, mármint, hogy ennél rosszabb legyen.

2009. okt. 10. 18:33

Szia Mindenki! Nem tudok egyszerre 3 emberre hivatkozni! :) Vki kérdezte az orr szárazságot, nekem volt de nem vészes, amióta ide írtam, hogy vérzik azóta nem is vérzik:) bár nem mint ha bánnám.

Szájzugot én Elocommal kentem, 2* kentem be éjszakára azóta nem, és semmi baja (na de gyorsan le is kopogom ezt) :)Mandula góccal én azért lehet, hogy vigyáznék! :S Péter téged pedig nagyon átvertek ha kb 8000 ft volt egy 20mg és egy 10 mg-s doboz. :) Sztem az nagyon sok. Mellékhatásoktól pedig nem szabad félni. Legfeljebb előre kell készülni. Pl lehet, hogy még nem szárad a szád, de kezd el már most kenni, ugyan így a testápolóval. Bernuska, én meg éjjel ébredek fel, hogy szomjas vagyok :s de a szám egyáltalán nem vészes, olyan mint ha picit kifújta volna a szél. Nem tudom milyen terméket használsz szőlőzsírként de nekem nagyon jó a Labello Hydro Care. Ezt merem is ajánlani, én olyan mint a classis szóval fiúknak is jó mert nincs illata sem színe.

182. cs001 (válaszként erre: 181. - Péter18)
2009. okt. 10. 18:33
Meglepődtem, mert én a 2 dobozért csak 3.952;Ft-ot fizettem.
181. Péter18 (válaszként erre: 180. - Cs001)
2009. okt. 10. 16:21

Ezek szerint úgy vagy vele, mint Én.

Igaz még nem sikerült kiváltanom, mert ha jól látom 8000 Ft körüli ára lesz!?

180. cs001 (válaszként erre: 178. - Bernuska)
2009. okt. 10. 14:13

Ma kiváltottam, és a gyógyszerész is azt mondta hogy egy szemet szoktak szedni/nap.

Egy kicsit most megijedtem, főleg a mellékhatások miatt.

Gondoltam hogy felhívom a dokit hétfőn, de ő az orvos, elvileg csak tudja hogy mit csinál.

De még nem kezdtem el szedni, félek egy kicsit.

179. Péter18 (válaszként erre: 177. - Bernuska)
2009. okt. 10. 10:56

Köszönöm a választ, van benne valami, de Én a 60 kg-hoz kaptam 2 dobozt, az egyik 20 mg, a másik 10 mg. Mennyire kell komolyan venni a mellékhatásokat? Az étrenden sokat változtattál?

Engem gyakorlatilag diétára fogott, amikor híznom kéne...

178. Bernuska (válaszként erre: 176. - Cs001)
2009. okt. 9. 21:28

Szia!


Nekem az soknak tűnik így az elején....

bár testsúly alapján? Azt tudom, hogy Ádám is 40 mg-ot szed naponta....majd jön, és elárulja, hogy annyival kezdett-e, vagy menetközben növelték az adagot...

Nekem az orrom nem szárad, "csak" a szájzug repedt ki, az kegyetlenül fájt...erre volt jó a Bactroban kenőcs.

177. Bernuska (válaszként erre: 175. - Péter18)
2009. okt. 9. 21:25

Szia!


Ez már az az állapot (szerintem), amikor bármilyen áron változást akar az ember.

Én nem tartanék a gyógyszertől...de mindenképp gyakran menj vérvételre, mert az egyből jelzi, ha gubanc van.

Aztán számolj be majd az állapotodról!


Üdv!

176. cs001
2009. okt. 9. 19:00

Sziasztok!

Nekem ma írta ki a doki 80 kg vagyok, és naponta 2x kell szednem a 20-ast. Ez nem túl sok?

Próbálok előre készülni a mellékhatásokra, ezért tudnátok ajánlani valamit hogy ne száradjon ki az orrom? Ti mit használtok ellene?

2009. okt. 9. 12:50

Szervusztok!


Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra és az "elvtársakra".Mostmár több, mint 2 éve szenvedek az Aknéktól, rengeteg mindent próbáltam, de hiába. Clean&Clear-semmi, Tenutant- semmi, Zineryt-semmi, rázókeverék-semmi még rosszabb lett és dobhattam ki a ruháim, Vulnera ( ez egy kicsit kihozza legalább, de lényegében semmi). Az orvosokról sajnos semmi jót nem mondhatok, nem foglalkoznak Velem, ki se vizsgálnak. Olvastam, hogy belső szervi gondoktól is lehet, nem tudom ez mennyire igaz, de évek óta 60 kg vagyok, a 186 magasságomhoz, ez se normális szerintem. Legutóbb felírta a Sotretet, elküldött vérvételre, szedhetem, de gondoltam előtte utána nézek. A manduláimmal gondok vannak (lyukasak és mandulakövek vannak benne, valahol góc) de erre azt mondta nem befolyásolja a gyógyszer szedését.

Az aknék állapota borzalmas, nem csak az arcomon (és körülötte nagyon piros) de a hátamon is, ott a legrosszabb éjjel felébredek annyira fájnak és viszketnek. Sebes, heges. Most egy kicsit tartok a gyógyszertől, mi a véleményetek?


Köszönettel:

Péter

174. Bernuska (válaszként erre: 173. - Pingvin90)
2009. okt. 9. 09:17

Ne hidd! Nagyon gyorsan telik az idő.... lassan mennem kell a következő havi adagomért....


Legújabb problémám (ezzel kapcsolatban): eszméletlenül szárad a szám...rengeteg folyadékot iszok, egész nap rágózok, de mégis olyan sűrű a nyálam, hogy nyelni alig bírok...:S

173. pingvin90 (válaszként erre: 172. - Bernuska)
2009. okt. 8. 14:25
De messze van az még :(
172. Bernuska (válaszként erre: 169. - Pingvin90)
2009. okt. 7. 17:43
Már az első hónap után látványosan szebb volt, az igazi áttörés - amióta nincs patti, és még a mitit is nagyítóval kell keresni - az a 3. hónap után lett...
171. pingvin90 (válaszként erre: 170. - Ádám xy)
2009. okt. 7. 11:55
De szoktam érezni. Az a legviccesebb, hogy amióta ideírtam azóta nem vérzett.:) Biztos megijedt vagy nem tudom. :) Majd kérek én is valamit rá a bőrgyógyásztól. :)
170. Ádám xy (válaszként erre: 165. - Pingvin90)
2009. okt. 6. 23:50
Nem érzed, h kiszárad az orrod? Asszem a leváló hám miatt vérzik. Én kenem vazelinnal :P
169. pingvin90 (válaszként erre: 168. - Bernuska)
2009. okt. 6. 14:40

Azok, de sokszor mégsem tudok neki ellenállni, mert iszonyat méretet ölt és nagyon zavaró, hogy van.:( Neked is voltak ilyenek? Mennyi idő után kezdett tisztulni az arcod?

Próbálj meg optimista lenni, és higgy abban, hogy tartós marad :) Addig ilyenen nem szabad rágódni, amíg nincs rá ok, csak feleslegesen idegeskedsz miatta ;)

168. Bernuska (válaszként erre: 167. - Pingvin90)
2009. okt. 6. 10:27

:) Hmmmm, azok nagyon tutik! Kinyomhatatlanok....:(

Nekem már régen nem volt....vagy 2 hónapja...már mitim is alig-alig van csak....ezt is tök furi megszokni, hogy nem kell nyomkodni magam...:D

De tartok attól, hogy ha abbahagyom a gyógyszert, akkor is így marad-e? Remélem nem csak addig leszek tünetmentes, amíg szedem+néhány hónap utána...:S

167. pingvin90 (válaszként erre: 166. - Bernuska)
2009. okt. 5. 21:03
Mondom majd neki, úgy is kell mennem jövőhéten gyógyszert íratni. Hát változó van amikor csak akkor ha kifújom az orrom akkor a zsepibe nyomot hagy,de van, hogy utána rendesen kell még 4-5 zsepi, hogy elálljon. De mondjuk olvastam ezt is mint mellékhatás. Elvileg száraz az orrnyálkahártyám és attól. Az utóbbi időben nem is pattanásaim vannak, hanem ilyen csomók jönnek az arcomra és nagyon bosszant :( Meg kellemetlen is.:(
166. Bernuska (válaszként erre: 165. - Pingvin90)
2009. okt. 4. 22:29

uhh, nem semmi....és erősen vérzik?

Ezt mindenképp mondd majd az orvosodnak....

165. pingvin90 (válaszként erre: 164. - Bernuska)
2009. okt. 4. 20:01
Nekem kb a 4. szem után már vérzett. Lehet, hogy nagyon érzékeny az orrom, mert allergiás voltam régen és nagyon sokat fújtam.
164. Bernuska (válaszként erre: 163. - Pingvin90)
2009. okt. 4. 19:51
nekem még nem vérzett az orrom az elmúlt 3,5 hónapban....de remélem nem is fog már ezek szerint....
163. pingvin90 (válaszként erre: 162. - Bernuska)
2009. okt. 4. 15:44
Hát igen ez kiderült az üzeneteidből :D Majd ha megyek vissza a bőrdokihoz akkor szólok neki, hogy írjon valamit rá.Meg az orromra is mert szombat éjjel 3* ébredtem fel, hogy vérzik az orrom :S kezd kellemetlenné válni :(
162. Bernuska (válaszként erre: 161. - Pingvin90)
2009. okt. 3. 19:46
oda jó a kenőcs....:D
161. pingvin90 (válaszként erre: 159. - Ádám xy)
2009. okt. 3. 15:41
Én is Labellozok (hydro care)de csak a számat tudom vele kordában tartani ott azt a kis nyílást nem igazán :S
160. Bernuska (válaszként erre: 158. - Pingvin90)
2009. okt. 2. 12:48
De, az lesz az.
159. Ádám xy (válaszként erre: 157. - Pingvin90)
2009. okt. 1. 21:28

Én Bebe, v Labello ajakírt.


Minden lehetséges :). Imádom Jackot.

[link]

❮❮ ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook