Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mindent a Sotret gyógyszerről! fórum

Mindent a Sotret gyógyszerről! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
2228. norbi400
2011. aug. 3. 17:07

Sziasztok!

Ma voltam bőrgyógyásznál, megnézett és kérdezett hogy allergiás vagyok e valamire meg hasonlók. És elküldött vérvételre. Remélem használni fog ez a sotret, annyira nem súlyos az arcom, de mindig hatalmas gyulladt pattanásaim vannak, és nem nagyon érik meg, nem lesz fehér, csak piros foltok, hátamon is ilyen, de van hogy 1 hétig tiszta az arcom csak miteszerek vannak. De 2 hónaponta kb csak 1 hét van ilyen mikor jó, mindig előjön 4-5 db. Bízom benne segíteni fog és nem tesz tönkre a gyógyszer.

2227. felicita01 (válaszként erre: 2226. - Guardfrank)
2011. júl. 14. 10:12

Szia!

Én 3 hónapja szedem (40 mg/nap, de a súlyomhoz mérten kell is ennyi..).

Nekem az első két hétben nagyon hámlott az arcbőröm, meg így az alkaromon, de sokkal szebb lett a bőrőm. Már nincsenek nagy pattanásaim, max. hetente ha előjön egy kisebb :)Viszont mitesszerjeim vannak az orromon, de ez annyira nem észrevehető. Az ismerőseim mind dícsérik, hogy milyen szép lett az arcom :) Szóval szerintem megéri szedni.

Remélem, hogy a gyógyszer szedése után nem fognak visszajönni!

Ja és hogy konkrétan válaszoljak kérdésedre, nekem 3-4 hét után már valamennyire látható volt a változás és azt követően fokozatosan javult. Igaz sajnos közben volt egy-egy időszak (pár nap) mikor rosszabbodott, de nem kell kétségbeesni ilyenkor, ehhez tényleg idő kell!

Még annyit, hogy mellékhatásként nekem az erős szájszárazság jelentkezett, és eléggé szárad a bőröm is, de ajakápolókkal és testápolóval ez is kordában tartható :) Ami pozitív számomra, hogy emiatt a hajam sokkal lassabban zsírosodik:)

Remélem tudtam segíteni! :)

2011. júl. 14. 00:30

Helló!

Felirta a börgyögyászom a sotretet, de nagyon kis adagba...:S

10 mg/nap, de 85 kilo vagyok, rendszersen sporotlok.

nemértem miért nem adott nagyobb adagot?

elég randa a bőröm, heges, pattanásos, és van pár iyln nagyobb "csomószerűség" is...:S :S :S

hányokmár magamtól, és mihamarabb el akarnám mulasztani, ha a hegek nem is, de legalább ezek a nagy csomók ne lennének...:S

MEnnyi idő mire látható eredményt tapasztalok?

2225. Fripp
2011. júl. 8. 13:33
Könyörgöm írja le valaki senki nem tapasztalt a kúra alatt vagy annak befejezése után kóros testszőrzet növekedést. Én egy éve hagytam abba. A patik szépen rendbe is jöttek viszont olyan bőrterületeken is kiszőrösödtem ahol eddig nem volt semmi. Hát, váll, orca, felkar, plussz gyakorlatilag a teljes testszőrzetem megdúsult. 26 éves fiú vagyok, gondolom a hormonáis érésem már befejeződött :-) Sosem voltam egy csupasz alak, de ez már nekem is sok. Olvastam, hogy a gyógyszer hirsutizmust és vagy hypertrichosist is okozhat mellékhatásként. Ez vajon reverzibilis. Mellesleg ennek fényében már senkinek nem ajánlom. Nézzetek meg pár külföldi retinoidokkal foglalkozó oldalt, ebbe a gyógyszerbe simán bele is halhatsz(mondjuk nagyon kicsi az esélye, de jelentettek már ilyen eseteket). Az OGYI is kezdi beszigorítani a felírását.
2224. dori_1005
2011. jún. 27. 15:57

sziasztok!

kb. másfél hónapja hagytam abba a kúrát,és amitől a legjobban féltem, az sajnos meg is történt...

visszajöttek ugyanis a pattanásaim, többször írtam nekem nem gyulladt,vörös aknéim voltak, hanem apró mitesszerek a bőrömön,tehát rücskös volt, és apró fehér pattik...

szóval szívás az élet, a doktornő azt mondta,hogy nem szedhetem egész életemben,de akkor mire volt jó ez a féléves kúra...? (persze alatta egy darab nem volt...)

ja és rohadtul zsíros a bőröm megint,tök fasza 35 fokban,nyár közepén világít a búrám...

sztem újból kezdek majd szeptembertől egy kúrát,a hátamon és a mellkasomon ugyanis eltűnt az a jelentéktelen mennyiségű patti+ott nem is zsíros...

teljesen elvagyok keseredve, ez volt az utolsó mentsváram...

no mindegy, ez hormonális problem,talán belgyógyászt kéne felkeresnem,vagy nem tudom ki az illetékes ebben az ügyben...:)

no de azért nektek sok szerencsét hozzá,remélem sikerül nektek :D

2223. rékuc97
2011. jún. 24. 13:49
Sziasztok! A strandvíz mennyire szárítja az arcot?
2222. Vixi
2011. jún. 23. 16:16
már 4,5 hója szedem de a bőrdokimhoz egyszerűen nincs i.p. :/
2221. Vixi
2011. jún. 23. 16:15
sziasztok,ha van valakinek eladó...írjon pls! köszönöm
2011. jún. 17. 15:37

Sziasztok! Még új vagyok itt.

Azt szeretném megkérdezni, hogy ha abbahagyom a Sotretet, utána mikor lehet leghamarabb napozni vagy szoliba menni?


Ja és 8 hónapja szedem már, kb mennyi az esélye, hogy újra előjön a súlyos akném?

köszönöm :)

2219. renus1009
2011. jún. 10. 22:00

Sziasztok!

Nekem is nagyon kivan száradva a bőröm, de a doki nekem felírt krémeket, ezeket a gyógyszertárban keverik össze, szájszárazságra is nagyon jó!!!

2218. rékuc97 (válaszként erre: 2217. - Lipuszandi)
2011. jún. 9. 14:10
nekem is 20 mg a 3. napon kiszárította a számat de nem olyan vészes:) lehet ez egy idő után rosszabb?
2011. jún. 9. 12:18

sziasztok!


Peti-anya vagyok, a fiam már lassan fél éve szedi a sotretet, (30 mg) és nagyon szépen gyógyul a bőre, gyakorlatilag nincs is pattija, ha mégis, akkor is picurka...Az egyetlen dolog, ami kiakasztja , az az állandó szájszárazság, már mindenfélét ken rá, de azt mondja nagyon ideges miatta(: Aki most kezdi el szedni a gyógyszert, annak ( mint anya) is csak ajánlani tudom, mert inkább ez, mint a csúnya bőr miatti állandó stresszelés, vagy depi...És igen, idő kell hozzá, nálunk 4 hónap is kellett, hogy szemmel látható legyen az eredmény. Addig hol szép volt a bőre, hol csúnyább. Szóval az elején kitartás, és sok türelem!


szép pattanás-mentes napot!

2216. renus1009
2011. jún. 8. 17:12

Sziasztok!

Köszi, hogy írtatok. Elkezdtem a 7végén használni, remélem valamennyit segíteni fog. Ha változás van írok.

2215. Odry87
2011. jún. 6. 21:42

én most is használok zinerytet a sotret után, de közben is használtam. nekem segített, de látod nem mindenkinek... egyén függő... a hegeimmel bőrcsiszolásra jártam... most nem tudok menni, pedig még 2 alkalom és szerintem alapozó nélkül is utcára mehetnék :)

bár örülnék ha nem kéne csiszolni és kevésbé drasztikus módszerrel megszabadulhatnék a foltoktól... bármit megtudtok írjatok!


mindenkinek gyors, tartós gyógyulást!

2214. Zsuczi (válaszként erre: 2213. - Renus1009)
2011. jún. 6. 10:01
Holnap benézek a bőrgyógyászhoz, és megérdeklődöm hogy pontosan mit is tudok tenni a hegek ellen, de meg fogom venni ezt a gélt. Én használtam zyneritet még a sotret szedése előtt, nekem nem vált be, mivel már olyan súlyosak voltak az anék, hogy csak a sotret segített. Ikertestvéremnek is problémás volt a bőre, de neki nem voltak aknéi, neki viszont nagyon szép lett a bőre, viszoont vigyázz mert szárít! szép napot
2213. renus1009
2011. jún. 4. 13:00

Zinerytet használt már valaki? Nekem azt írtak most fel!

Ja és aki arctisztítót vagy tonikot szeretne használni, irasson fel a dokival kamillás arclemosót, szerintem nagyon jó, én hónapok óta használom.

2212. renus1009 (válaszként erre: 2206. - Zsuczi)
2011. jún. 4. 12:57

Szia!

Nekem a csomókra kellett használni, ez kifakasztja őket. Hámosít a gyógyszer így lehet, h kifog száradni jobban, de nekem hatásos volt! A hegekről még nem tudok nyilatkozni, mert nekem még van 3-4 hónapom, mivel nyárra lecsökkentették az adagot.

2211. rékuc97
2011. jún. 3. 14:50
ja, még azt szeretném megtudni, hogy a gyógyszer meddig áll el? nekem a doki 3 havi adagot írt ki egyszerre mert nem fog rendelni és egyszerre akarjuk kiváltani
2210. rékuc97 (válaszként erre: 2208. - Bettson01)
2011. jún. 3. 14:30
köszönöm! :)
2209. Zsuczi
2011. jún. 3. 14:21
Az összes hegem meg maradt. sajnos. Neked is vannak hegeid ? használsz rá valamit ?
2208. bettson01 (válaszként erre: 2207. - Rékuc97)
2011. jún. 3. 08:54

Szia!

Az arctisztítással óvatosan, mert én azt tapasztaltam, hogy elvékonyodik a bőr és nehogy sebes legyen a nyomkodás nyomán. Amikor még a kúra elején voltam nekem is tisztította az arcom a kozmetikus, de utána egyre ritkábban, végül már nem is...DE akkor már nem is kellett, mert egyre kevesebb pattanás jött ki.

Nekem segített a gyógyszer, elégedett vagyok az eredménnyel. Engem se vizsgált agyon az orvos, de nálam fokozatos volt az adagolás. Először 10 mg, az se mindennap, csak először heti kétszer, aztán kétnaponta, aztán mindennap. Ezután belekerült a 20 mg is. Ugyanúgy, hogy csak a 10-esek mellé egy-egy...aztán mindennap 20....És így tovább egészen a napi 30 mg volt a csúcs...ÉS a gyógyszer abbahagyása is hasonlóképpen zajlott, hogy egyre kevesebb. Összesen másfél évig szedtem, akkor kezdtük el csökkenteni az adagot, amikor már teljesen elmúltak a pattik...tehát az volt a félidő a kúrában.

A tonik használatát majd meglátod, mert ha majd szárad az arcodon is a bőr, akkor nem is fogod kívánni, mert ugye a tonik is nagyon szárít.

Nekem bőrszárazságra a gyógyszertári mosakodót írta csak fel, azzal kellett arcot mosni, mert este krémként is lehetett használni. Nekem inkább a szám száradt nagyon, azt kentem ápolóval.

Egyébként javaslom neked, hogy ha mész majd vissza a dokihoz ellenőrzésre, nyugodtan bátran kérdezz tőle ami érdekel! Én vagy egy hónapig stresszeltem magam feleslegesen meg a netes cikkeken pörögtem...aztán amikor a dokit is megkérdeztem mindent elmagyarázott!

Kitartás!

(Bocsi h hosszú lett :) )

2207. rékuc97
2011. jún. 2. 20:45
sziasztok! 7. osztályos lány vagyok, ma írták ki nekem a gyógyszert, és sok olyat tett a bőrgyógyászt, amit elvileg nem lehetne. eddig semmilyen gyógyszerrel nem kezelték az acne conglobatamat, és az orvos éppen csak megnézett, és azt mondta, ez a legjobb, ezt írja ki. azt mondta, 14 hónapig kell szednem, a 78 kilómra 20 milligrammot. apai ágon nagy hajlamom van cukorbetegségre, ezért félek egy kicsit. a bőrszárazságra nekem unguentum ad vulnera-t és unguentum stearinit írták fel, szeretném tudni, hogy mennyire jó. még az lenne a kérdésem, hogy lehet-e használni pl. arctiszító tonikot, és lehet-e kezeltetni a pattanást kozmetikussal is egyidejűleg?
2206. Zsuczi (válaszként erre: 2205. - Renus1009)
2011. jún. 2. 18:00
Tényleg ? én bárkitől kérdeztem tudnak e valamit adn a hegeimre meg a gumókra mind a lézeres kezelést ajánlották. Mennyire vált be ?
2205. renus1009
2011. máj. 30. 16:58

Sziasztok!

Akiknek gumók vagy rücskök vannak a bőrén annak ajánlanám az Aknefug oxid mild 30 mg/g gél kenőcsöt. Ez a krém vény nélkül kapható. Nekem azt mondta a bőrgyógyász este fürdés előtt kenjem a csomókra és kb fél óráig hadjam rajta. Ettől kifognak fakadni a csomók, legalábbis nekem bejött.

Remélem nektek is segít!

2204. Bubika18
2011. máj. 25. 20:39

Sziasztok!

Rég írtam ide. :) Elvileg még én is kelleném szedni,de valahogy már nem tartok rá igényt. doki még felírt kettő dobozzal,mikor már nem is kellett volna,mert szépnek találta a bőröm,de azt mondta,ezt szedjem még be. Dehát... :D

Nagyon szép lett a bőröm,a hátamon és az arcomon egyaránt. Majdnem 1 évig szedtem. De megérte! Olyan nagy gyulladt pattik egyáltalán nincsenek rajtam,sőt mondthatni hogy teljesen elmúlt a nyoma is. "tinipattanás" sem szokott jönni,mondjuk most 1-2 pici kijött,de lehet a menszi miatt. És a mitesszerek is halványodtak. Szóval nagyon örülök,és aki még szedi,kitartást kívánok! :D

2011. máj. 25. 08:59

Mindenkinek gratula, akinek már szép a bőre!

Petinek is egyre szebb, de a szája rettenetesen száraz! Már kipróbáltunk majdnem mindent, most a doki írt fel krémet, de nem nagyon használ... Éppen a babáknak ajánlott Bebpanthen-t használjuk, próbaképpen. Igen, ez a száj-szárazság nagyon idegőrlő tud lenni! Szegényem ugye sportoló, így izzad edzéseken, (meg nyáron) és ilyenkor teljesen kicsípi a szája alatt a bőrt, már egész csúnya, így azt a döntést hoztuk, hogy visszamegyünk a dokihoz ez ügyben.

Mostmár egészen furcsa, nem csak egyszerűen piros, hanem olyan "szemcsésen" száraz-piros...

szép nyárias napokat nektek!

2202. hettike89
2011. máj. 18. 20:13

Nálam is befejeződött a kúra:)

Augusztusban kezdtem, és ma voltam utoljára a dokinál:)

Nekem az arcomról teljesen eltűntek a pattanásaim, még a hegek is alig látszanak... :)))) Szóval maximálisan megérte.

Remélem nem térnek vissza, mert nagyon nem hiányoznak:) ... és remélem, hogy a szám rendbejön, mert nagyon száraz...

Kitartást mindenkinek!

2201. Odry87
2011. máj. 17. 10:54

Sziasztok!

Csak annyit szeretnék mondani, hogy már egy ideje járok arccsiszolásra, és használ!:) Egyre halványabbak a foltjaim, és a hegeim is már szinte el is tűntek. Igaz kell jó néhány alkalom, én most megyek majd kb 7x, szerintem még ezután 2 alkalom és tökéletes lesz!:)

Mindenkinek gyors gyógyulást kívánok!

pusssz

2011. máj. 12. 14:01
Ja, és ő most szedi 5. hónapja!
2011. máj. 12. 14:01

sziasztok!


Voltunk a fiammal a dokinál, és ő is azt mondta: a titok neve: kitartás!

Azt mondhatom, Petya arca egyre szebb, már nagyon kevés patti jön ki, és azok sem vészesek. Viszont azt kell mondjam, igenis amik "beérnek" és fehér a közepük, azt óvatosan és tisztán ki kell nyomni, mert így nem marad heg utána! ( nálunk legalábbis így van) Petya persze ezt rettenetesen utálja, azt mondja elege van már az arca "birizgálásából", és meg kell mondjam, most hogy worldsidiot ( micsoda név, wow!) megemlítette, bizony a fiam hangulatára is az ingadozás a jellemző...Eddig ezt a kamaszkornak tudtam be, de meg kell mondjam, most sokkal nehezebben kezelhető mint annak előtte! Szval van valami abban, hogy a hangulatra negatívan hat. Remélem, hogy amikor abbahagyja, ez is rendeződik. Ő már most csokibarna, irigylem érte ezerrel, dehát ilyen a genetika! A doki azt mondta, mert kreol, nála nem kell a naptól tartani, és a kúrát sem abbahagyni a nyár miatt(:

Köszönöm mindenkinek, és kitartást neketek is, nekem is, no meg a fiamnak...

puszi: Andi-anya

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook