Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mindent a Sotret gyógyszerről! fórum

Mindent a Sotret gyógyszerről! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
2011. nov. 24. 19:45
anya ma volt a 3. receptet felíratni, mondta a dokinak, hogy a mély pattik még mindig előjönnek, így közel 2 hónap után is, és mondta a doki, hogy nem kell aggódni, egy szomszédos város bőrgyógyász fiának 8 hónap után segített a gyógyszer, ezek ellen, azután lehet bababőre...
2347. noémie (válaszként erre: 2346. - Felicita01)
2011. nov. 19. 16:17
kösz a választ és örülök, hogy javul a bőröd. azt még megkérdezhetem, hogy milyen jellegű hegekre használod? foltok vagy kis mélyedések, egyenletlenségek?
2346. felicita01 (válaszként erre: 2345. - Noémie)
2011. nov. 16. 20:44

Hát igazából kb 2 hete használom, és egy kis javulást már véltem felfedezni, szóval szerintem ez jó lesz nekem :) Csak ugye ehhez több idő kell, mert lassú folyamat..

Én 1-2 éve használtam contratubexet is, de egyáltalán nem segített semmit, kidobott pénz volt..

ui.: jó is, hogy kérdeztél róla (a Zeradermről), mert elfelejtettem volna most este használni XD :)

2345. noémie (válaszként erre: 2342. - Felicita01)
2011. nov. 16. 20:11

és hogy működik a hegekre való krémed (még régebben írtál róla), hatásosnak bizonyul? remélem igen :)


valaki emlegette a contractubex-et is. mi a véleményetek róla, valakinek használt?

2344. lrgab
2011. nov. 16. 13:35

Sztem érdemes megkérdezni a gyógyszerészt vagy orvost, hogy mi szedhető közben. Nekem anno autóbalesetem volt és mivel erős fájdalmaim voltak, simán szedtem fájdalomcsillapítót. Semmi bajom nem lett. De ha nem vagy biztos mindenképpen kérd ki hozzáértő tanácsát.


Másik kérdésem: szedett valaki doxicyclyn-t? Nekem ezt írta most fel a dokim, mivel szóltam hogy anno rosszul voltam a Sotrettől...

2343. csillagcickany (válaszként erre: 2342. - Felicita01)
2011. nov. 15. 22:36

Szia!


Köszi a választ!

Igazából először bennem se merült fel, hogy ne lehetne, csak aztán olvastam valahol (talán pont itt) hogy valakit kórházba kellett vinni egy Saridon miatt :O. De akkor ezek szerint nem olyan vészes, csak figyelni kell. :)

2342. felicita01 (válaszként erre: 2338. - Csillagcickany)
2011. nov. 15. 22:18

Szia!

Én volt mikor szedtem Sotret szedése alatt Strepsilst, szerintem azt lehet, nekem semmi bajom nem lett tőle. Ja meg ha kellett akkor néha fájdalomcsillapítót is például. A lényeg, hogy ne egyszerre vegyük be a Sotrettel, hanem pár órának el kell telnie a 2 gyógyszer bevétele közt.

Nekem 1 évig kell szednem a Sotretet, és az érdekes lenne, ha azalatt semmit nem szedhetnék, ha valamim nagyon fáj vagy valami bajom van közben. Szóval a lényeg, hogy szerintem lehet szedni. :) Remélem segítettem :)

2341. csillagcickany (válaszként erre: 2340. - Noémie)
2011. nov. 15. 20:02

Köszi, remélem így is marad. Mondjuk bizakodó vagyok, mert a húgom is szedte, és extra jól reagált rá...bízok a génekben. :D

Remélem Neked sem lesznek már újabbak. :)


Csak azt nem tudom, hogy mondjuk 3-4 órával a gyógyszer bevétele után szedhetek vény nélküli gyógyszereket? Csak mert nagyon csúnyán megfáztam, és muszáj lenne...:S


Ja egyébként én aloeverával kenegettem a foltokat, szerintem nagyon hatásos...néha belekeverem a gyógyszertári hidratálóba és úgy kenem be vele az arcom.

2340. noémie
2011. nov. 15. 19:52

én 10 hétnél járok. hullámzás. nem igen tudok mást mondani. múlt héten nem jött ki egy darab sem, most megint, sok...

de jelenleg leginkább az utánuk maradt foltok őrjítenek meg... hogy hiába nem jön ki új, ha csupa folt a bőröm... mikor lesz ennek vége?

remélem a továbbiakban már nem nagyon lesznek újak, és kevésbé lesz hullámzó, és akkor talán lesz egy kis ideje regenerálódni a bőrömnek.

csillagcickány, irigyellek, hogy három hét után nincs pattanásod, ez nagyon jó eredmény :)

2011. nov. 15. 17:03
Másfél hónap után kis helyzetjelentés: csoda még nem történ az arcommal, várok, várok... A bal arcom mindig rosszabb volt, a gyógyszer szedése előtt az állkapocs vonalam felett sok sok mitesszer kijött (ez előfordult pár havonta), na most azok szépen megfogyatkoztak, már csak néhány van.. A jobb állkapocs vonalam felett sose jött ki ennyi, viszont kb 1 hónap környékén megjelentek, szerencsére ők is kezdenek eltűnni. :D Viszont a mély, véres pattik továbbra is visszatérnek az arcom bármely részén, mégis úgy látom kicsit, hogy tisztulgat. Nekem érdekes módon akkor szebb a bőröm, mikor menstruálok, olyankor jó pár napig mély pattik nem is jönnek elő, imádom. :$ Alig várom, hogy ez Minden Egyes Nap így legyen..
2011. nov. 14. 17:34

Sziasztok!


3 hete szedem a Sotretet.


Azt olvastam, hogy normális ha az első hónapokban több pattanás jön ki, de vonatkozik ez a miteszerekre is? Nekem már pattanásom nincs, de egyik napról a másikra 2x annyi miteszer lett rajtam :(.


Ja és strepsilst meg ilyesmiket lehet mellette szedni?


Köszi a választ előre is!

2337. lrgab (válaszként erre: 2336. - Robi89)
2011. nov. 13. 19:22
Hónapok...először rosszabbodik, majd javul...
2336. Robi89 (válaszként erre: 2319. - Zsuczi)
2011. nov. 13. 13:28
Én 4.napja szadem a sotret körülbelül mikortól számíthatok javulásra?Most kijött néhány új ragya lehet ezmiadt?köszi a választ.
2011. nov. 11. 18:45

Sziasztok Kedves Fórumozók!


Én PCO szindrómás vagyok. 3 hete szedek Meforal-t (2x1db 1000mg) és úgy látom valamennyit javult a bőröm, de nem vagyok biztos benne, hogy ez lehet a végleges megoldás, ezért időközben elmentem 2 bőrgyógyászhoz is. Az egyik a Roaccoutan-t, a másik a Sotret-et ajánlotta.


Azt szeretném kérdezni, hogy van-e köztetek olyan, aki pco-s és ugyanezt a kezelést írták fel ill. aki belevágott és már vannak tapasztalatai? Nagyon hálás lennék, ha írna pár sort...


Előre is köszönöm! Kitartást Mindenkinek!

2334. lrgab (válaszként erre: 2333. - 31be43ed46)
2011. nov. 6. 20:22
Egyik sincs tiltva, legalább is ha figyelmesen elolvasod a betegtájékoztatót.
2011. nov. 5. 17:54

sziasztok! nekem tegnap írta fel a doki a sotretet, a kérdésem az lenne, hogy a sportot azt ugye nem kell abbahagynom a gyógyszer miatt, valamint hogy szaunázni, ill. infraszaunázni lehet-e mellette? előre is köszi a választ:

dorina

2332. lrgab
2011. nov. 3. 18:49

Van remény, tényleg hónapok mire jobb lesz, de a kúra végén tényleg szebb a bőröd. Személy szerint nekem nem tudom mitől jött elő újra, de holnap megyek bőrgyógyászhoz. Kíváncsi leszek újra felírja e a Sotretet, ugyanis nem szívesen szedném.

Én jártam rendszeresen vérvételre és hiába írta rá a doki, hogy a gyógyszer indokolja a havi vérvételt, volt egy csomó olyan eredmény ami nem lett meg mert időkorlátos.

A szám és a bőröm folyamatosan száradt, illetve voltak más problémák is :S A legvégén pedig annyira hányingerem és rossz közérzetem volt, hogy egy nap nem tudtam kikelni az ágyból, mert szédültem, nem éreztem a bal felem. Mintha valaki izomból pofon vágott volna. Na ez volt az a pont amikor azt mondtam elég volt. Az arcom szebb lett, heges...de ennyit nem ért a dolog hogy még kibírjam azt a 1,5 hónapot amit szednem kellett volna.

2331. furia-nes (válaszként erre: 2329. - Klau72)
2011. nov. 3. 13:20

Szia!

Én Kryolant használok,ez egy stift alapozó.Nagyon sokáig elég,nagyon jó a fedése,én a kozmetikusomtól vettem,nem lehet kapni boltban,mert ilyet a színészeknél használnak.Éppen ezért nagyon jól kell,hogy fedjen.4500 ft körül van és több évig elég:)

2330. Zsuczi (válaszként erre: 2322. - Valaki1021)
2011. nov. 2. 17:18
volt amikor 30 mg-ot, volt amikor napi 40 mg-ot, és volt amikor már csak napi 10-et :)
2329. klau72
2011. nov. 2. 05:47

Sziasztok!

Köszönöm a megnyugtató válaszokat, de akkor is nagyon nehéz elhinni, hogy egyszer tényleg szebb lesz az arcom. Alapozó nélkül nem is tudok ki menni az utcára. Esetleg tud valaki, jó alapozót ajánlani, ami tényleg takar? És neki bevált?

2328. furia-nes (válaszként erre: 2326. - Klau72)
2011. nov. 1. 19:03

Szia!

Van remény:)Én is így voltam,hogy nem egyből használt,és azt hittem,hogy valamit rosszul csinálok.De kb. a 3.hónaptól látszott már nagyon.Úgyhogy nyugi,türelem.A végére(6 hónap)teljesen elmúltak a pattik,"csak" hegek maradtak,meg piros foltok:)Vérvételre 3 hetente kellett mennem,hogy minden oké-e.

Sok sikert:)

2327. felicita01 (válaszként erre: 2326. - Klau72)
2011. nov. 1. 10:58

Szia!

Szerintem nagyonis van! :)

Ehhez idő kell, ha viszzaolvasol a fórumban, láthatod, hogy sokaknak 3-4 hónap telt el, mire látványos volt a javulás. Személy szerint nekem sem javult még semmit 1,5 hónap után és volt hogy először csak rondább lett az első 1-2 hónapban, de a 3. hónaptól viszont tényleg szép lett :) Úgyhogy ne törj le emiatt,mégegyszer mondom, ehhez idő és persze egy kis türelem kell.

2326. klau72
2011. nov. 1. 08:25
Másfél hónapja szedem a sotret gyógyszert. Az arcom sokkal csúnyább lett, mint valaha. Piros foltok vannak a pattanások körül. Hihetetlen, hogy egyszer tényleg szebb lesz!!! Szerintetek van remény?
2011. okt. 31. 16:21

Sziasztok!


Most kezdtem el szedni a sotretet pár napja...


Az lenne a kérdésem, hogy miközben szedem, kezelhetem az arcomon lévő lapos szemölcsöt ezzel a szemölcsökre való oldattal? Most bekentem, de mintha megduzzadt volna a körülötte lévő terület. :S


Köszi a választ előre is! :)

2324. furia-nes (válaszként erre: 2323. - Lrgab)
2011. okt. 29. 22:41

Szia!

Én is szedtem a Sotretet 6 hónapig .Teljesen elmulasztotta a pattikat,de sajnos nekem is heges az arcom,meg nagyon pigmentfoltos és sok a gyulladt is:(

Tavaly nekem is volt bőrcsiszolás,nem sok sikerrel és hámlasztás is,az sem jött be:(

A Sotrettől nagyon kiszáradt a szám és a bőröm,nagyon rossz volt,állandóan kennem kellett szőlőzsírral.

2323. lrgab
2011. okt. 29. 11:54

Sziasztok!


Én már rég nem jártam erre. 2 éve szedtem a sotretet, 6 hónapig napi 40 mg-ot. Most úgy néz ki újra ez a sors vár rám, amitől nem igazán vagyok boldog.

A kúra után nekem nagyon sokat javult az arcom, viszont heges maradt, próbáltam hegeket eltüntetni krémekkel, dermaabrázióval, de egyik sem bizonyult hatásosnak és a tetejében, újra kezdett csúnya lenni a bőröm.

Szívesen válaszolok kérdésekre :D

2322. valaki1021 (válaszként erre: 2319. - Zsuczi)
2011. okt. 28. 19:24
Azt megkérdezhetném, hogy hány mg-osat szedtél? :)
2321. memese0623 (válaszként erre: 2319. - Zsuczi)
2011. okt. 26. 20:50
Köszi a hosszú hozzászólást!!!! Megnyugtattad a kis lelkemet, de tényleg. :D :D
2320. felicita01 (válaszként erre: 2319. - Zsuczi)
2011. okt. 26. 18:37

Szia!

Egyetértek, két külön dolog a bemélyedéses heg és a hipertrófiás heg (szerintem a hiperflórás ez akart lenni) ami nagyobb. Én a bemélyedéses 1-2 heget inkább elviselem az arcomon, annyira nem vehető észre szerintem.

Viszont mint azt még egy korábbi hsz-emben írtam, nekem ezek a nagyobb hegek a vállaimon vannak, és ezekre fogom a Zeradermet használni. Egyébként ezek mostmár végre majdnem teljesen lelapultak, azaz egy szintbe kerültek a bőrömmel, egy néhány alkalmas szteroid injekciós kúrának köszönhetően. Viszont még mindig ilyen pirosasak és hát hogy mondjam még olyan fura ott a bőröm azon az 1-2 helyen. A Zeradermtől azt remélem, hogy ezeket a pirosas "elszíneződéseket" eltűnteti talán idővel, meg valamennyire a bőr feszessége vagy hogy mondjam az állaga javul.

Na bocsi, hogy kicsit megint hosszú voltam :)

Ja és kérdezted ki hány éves, én 18 vagyok (és 6 hónapja szedem a Sotretet).

2319. Zsuczi
2011. okt. 26. 17:42

Siasztok!

Rég voltam fennt, és most olvasom az ujdonságokat!

erről a sotretes balhéról annyit megjegyeznék, hogy ez ami avval a lánnyal történt az nagyon ritka. De én 8 hónapig szedtem a sotretet és csak jót tudok róla mondani, nagyon sokat segített, az arcom és a hátam nagyon szép lett, és megérte minden várakozás. Eleinte nagyon csúnya volt a bőröm, de utána javult. körülbelül nekem 3 hónap után volt már szebb a bőröm. ugy hogy ha még másfél hónapja szeded ' kedves, Noémie' akkor csak légy türelmes! :)

a contractubexet nekem is ajánlották és egy hónapig kentem az arcomra és volt látható eredménye igy az arcom már nagyon szép lett ( elég volt neki egy hónap, mert nagyon szépen rendbe hozta ! ) két fajta heg maradt meg a börőmön az egyik a ' kisebb mélyedések ' erre használt a contractubex. és vannak a nagy hiperflórás hegeim amik nagy gömb alakú ( vagy szabálytalan) kemény gumók. erre nem jó a contrctubex erre csiszolás ajánlott,de én inkább elviselem őket, nem fogom csiszoltatni a bőröm. Az ok : hogyha hegesedésre hajlamos a bőröm ( már pedig mindenkinek hajlamos akinek nehezen gyógyul be a seb és heg marad) akkor mért vállaljak be egy csiszolást, ahol konkrétan leszedik a felsőhámréteget ( akár sebesre "vakarják, vagy szedik le " ) akkor mi a biztosíték arra, hgy nem lesz a csiszolás után ujabb hegem ?


Utána nézek ennek a Zeradermet- nek, de nekem az eucerin anti-redness bőrpír elleni színezett nappali arcápoló fluid krémet is nagyon sokan dícsérik! :)

Mindenkinek kitartást, hamarosan mindenkinek szép lesz a bőre! :)

Azt megkérdezhetem, hogy hány évesek vagytok ? ( ha elmondjátok nekem ? ) :) ( én 16 éves vagyok, és 10 hónapja hogy már nem szedem a sotretet, egy egyetlen egy pattim, és mitesszerem nem jött ki azóta ! le is kopogom ) :)



Szép napot!

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook