Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mindent a Sotret gyógyszerről! fórum

Mindent a Sotret gyógyszerről! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
2288. rékuc97 (válaszként erre: 2287. - Ady01)
2011. okt. 7. 15:09
este kell bevenni, nem?
2287. Ady01
2011. okt. 6. 14:01
Na ma már "sotret-es idő" volt xD...Végre nem sütött a nap :)....Szerintetek a első szem gyógyszert beszedhetem este vagy inkább holnap reggel kezdjem el?
2286. Ady01
2011. okt. 2. 17:29
Aki esetleg mostanában fogja elkezdeni a kurát annak ajánlom hogy jövöhét szombaton tegye (8.-án)Mert akkor elvileg már elég szar és felhős idő lesz,eszt csak ajánlom mert a gyógyszer ugyebár fényérzékeny:)
2011. okt. 1. 21:29

Tegnap kezdtem el szedni, végre rászántam magam.. Kb 14 éves korom óta küzdök a pattanásokkal, használtam rá zyneritet és egyéb gyógyszertári szereket, egy ideig hatottak, majd a bőröm nem bírta őket, ugyanolyan lett a helyzet. 3 éve kb cypromyxet szedek, az javított a helyzeten, a hátam és mellkasom makulátlan lett, de a bőrömön nagy változást nem eredményezett.. Egy ideje már piros pontok maradnak hátra, hegesedik a bőröm, és ebből elegem lett.. :S 20 éves vagyok, ha ez a helyzet fennmarad, 25 éves koromra nem marad arcom.. -,- Utálom az alapozót, nagyon észrevehető, szorongást okoz csak, szval remélem a sotret segíteni fog, 20 mgosat írt fel a bőrdoki..

Amit kihangsúlyozott az orvos,az a fokozott védekezés, és ne vállaljak gyereket az abbahagyást követő 2 évben.

2011. okt. 1. 19:03

Szia!

Nekem is volt és most is van szájzug repedésem mióta szedem a gyógyszert, de sajnos nem tudok rá ajánlani semmit :( Én úgy voltam vele, hogy a szedés 2. hetétől 2,5 hónapig sebes volt ott a szám mire nagynehezen begyógyult, most viszont kb 1-1,5 hete megint ilyen. :S :(

Úgyhogy ha valaki tudna erre valamit javasolni, ami segít, azt én is megköszönném!

2011. okt. 1. 18:05

Sziasztok!

Én két hete szedem a Sotretet, napi 3*1-t írt fel a bőrgyógyász a 10mg-s fajtából.


Egyelőre rosszabb, mint volt előtte.


Az ajkaim nagyon szárazak, és szájzug pedig kisebesedett. Volt nektek hasonló? Tudtok rá ajánlani, valami megoldást? Vettem Bebe nevű ajakírt, de nem sokat használ. És a szájzug kisebesedése a zavaróbb. alig bírom kinyitni a számat. :(

2282. furia-nes (válaszként erre: 2268. - Noémie)
2011. okt. 1. 14:05
Szerencsére nagykezelésnél nem volt gond:)
2281. noémie (válaszként erre: 2280. - Bandázs01)
2011. szept. 30. 18:27
nekem nem volt tőle bajom
2011. szept. 30. 09:57
Sziasztok! most kezdtem el szedni a sotret gyógyszert pontosan 8 napja és nem vagyok tisztába azzal hogy milyen tevékenységeket nem végezhetek. Azt már tudom hogy az alatt amíg szedem nem ihatok alkoholt. De hogy ellen súlyozam a dolgot valamit szeretnék csinálni. Arra gondoltam hogy havonta 1x elszívni egy füves cigit de azt nem tudom hogy most ettől lenne valami problémám hogy füvet szívok miközbe a gyógyszert szedem. Valaki lenne olyan kedves hogy meg írná nekem? előre is köszönöm.
2279. noémie (válaszként erre: 2276. - Hungariana)
2011. szept. 30. 08:25

az orvosokban és a gyógyszervállalatokban nem bízol (eddig még oké, bár én hallgatnék a helyedben az orvosomra) de kétes internetes információkban igen?

alapvető szabályokkal nem vagy tisztában. arról, hogy egy gyógyszer meddőséget okoz, tájékoztatniuk KELL a beteget és az orvosokat, gyógyszerészeket is. ez olyan mint a glutén, mogyoró, stb. amit kötelesek feltüntetni egy étel összetevői között, egyszerűen nincs mese. magad is láthatod, hogy a legritkábban előforduló mellékhatásokat is feltüntetik (nem csak ezen a gyógyszeren, hanem pl. egy szemcseppen is). mindegy, higgy akinek szeretnél, én nem téged akarlak lebeszélni róla, a te életed, ahogy te is írtad, nem kötelező szedni. főleg, hogy előre ráparáztál. amit írok az főleg azoknak szól, akik például már szedik, és esetleg megijednek a félinformációidtól.


ui.: de légyszi magyarázd el nekem, hogy milyen egy "meddő képes nő" :D

2278. furia-nes (válaszként erre: 2268. - Noémie)
2011. szept. 29. 22:26

Szia!:)

Én jártam kozmetikushoz a Sotret szedése alatt is,de sajnos a bajusz-és szakállgyantázásnál lehúzódott a a bőröm azon a részen,mert már nagyon el volt vékonyodva a bőr,és nehezen gyógyult be.A másik mellékhatása az volt,hogy nagyon kiszáradt a szám és a bőröm.

2277. Hungariana (válaszként erre: 2275. - Ady01)
2011. szept. 29. 22:20
Én is gondolkodhatnék úgy, hogy "leszarom, már mindegy nekem", de nem teszem. A célomat még nem értem el az életben és nem szeretném, ha egy gyógyszer gátolna meg benne. Fontos persze nekem is, hogy szép bőröm legyen, de van, ami még énnél is többet ér: maga az életem és az álmaim, a jövőm. Szerintem nem szabadna így feladni, pedig én is megtehettem volna többször is, de adott az élet és élni kell vele bármilyen nehéz.
2276. Hungariana (válaszként erre: 2273. - Noémie)
2011. szept. 29. 22:17
Pont az a probléma, hogy nem tájékoztatják rendesen az embereket megfelelőképpen. Ezt az írást egy bizonyos oldalon találtam, de mivel itt a fórumon nem lehet más oldalakat reklámozni, ezért sem írtam le a címét, de szerintem mindenkinek, aki ezt a gyógyszert szedni fogja, tudnia kellene róla. Sajnos a gyógyszer ipartól kitelik az ilyesmi, lásd például antidepresszánsok. Ha azoknak lehetnek olyan mellékhatásai, akkor ki tudja, lehet, hogy ez sem kivétel. Az emberek túl hiszékenyek és mindent elhisznek, és vakon hisznek az orvosokban. Én inkább óvatosságból hívnám fel mindenki figyelmét, hogy azért figyeljen oda mit vesz be, mert csoda szerek nem léteznek. Persze mindenki a maga életéről, sorsáról dönt, én nem is akarom megmondani, hogy ki mit szedjen vagy mit ne, de szerintem azért meg kell gondolni, főleg, ha ilyen kezelésről van szó, meg persze meddő képes nőkről. Ez nem játék, lehet kockáztatni, de megéri? Lehet, hogy alaptalan amit írok, de az is lehet, hogy nem. Szeretném, ha mindenki elgondolkodna ezen egy kicsit, szerintem senki sem szeretné tönkretenni az életét ilyennek vagy bármi mással.
2275. Ady01
2011. szept. 29. 22:14
"Hungariana" nagyon átérzem a helyzeted és nagyon szar érzés tudom én is elég keményen pattanásos vagyok és emiatt nagyon kemény gátlás van bennem oly annyira hogy nem merek az emberek szemébe nézni én bevallom szinte minden másnap pityergek mert olyan magányos olyan bezárkozott és olyan depresziós vagyok hogy atyaég...:( Én ahogy látod egy pasi vagyok nekem van mit kockáztatni mondjuk impotens leszek mert kitudja...mellesleg mindkét szememen szürkehályog van ,és a prospektus világosan leírja hogy látászavart is okozhat a gyógyszer...Én is most fogok belevágni egyébként és már leszarom ha valami bajom lesz annyira nincs mit buknom mert annyira szar az életem...:'(
2274. noémie (válaszként erre: 2271. - Felicita01)
2011. szept. 29. 22:02
nektek pedig köszi a válaszokat, szerintem én is bevállalom hamarosan, mert szeretném, ha kitisztulnának a zárt mitesszerek is. nekem is jó kozmetikusom van egyébként, aki eddig is óvatos volt.
2273. noémie (válaszként erre: 2272. - Hungariana)
2011. szept. 29. 21:59

meddőséget?? már ne haragudj, de hogy tudna meddőséget okozni??? bocsi, a kiakadt hangvételért, de szerintem ez óriási butaság, és sehol nincs feltüntetve hivatalosan a gyógyszerről, valamint a fogyatékos gyermek lehetősége sincs... elképzelhető, hogy olvastál ilyet valahol, esetleg a bogyót ellenző oldalakon, de ugye nem kell bemutatni, hogy mennyi hülyeséget hordanak össze a neten, hozzá nem értők? természetes, hogy nem eshetsz teherbe, amíg a kúra tart és utána amíg ki nem ürül a szervezetedből, de ez a gyógyszerek többségével így van. a mentális problémákkal kapcsolatban nekem ugyanez a véleményem, egy egészséges ember a sotrettől nem lesz öngyilkos. sem depressziós. na.

szerintem inkább beszélgess kicsit az orvosoddal, mert jobban otthon van a témában, mint te, meg a google.

és nem bántani akarlak, csak gondolkozz el, hogy milyen alaptalan dolgokat írsz olyan fórumra, ahova olyanok járnak, akik ezt szedik. feleslegesen paráztatsz egy csomó embert, akik esetleg hisznek neked...

2011. szept. 29. 21:31
Nekem ma ajánlotta a bőrgyógyászom a Sotret nevű gyógyszert, persze előtte még labor vizsgálatra kell mennem. De elég aggasztó dolgokat látok evvel a kapszulával kapcsolatban az interneten. Szeretnék szép arcbőrt, már elegem van a pattanásokból és jóformán semmi sem használt, de fenn áll a veszélye, hogy meddőséget okoz vagy "torzszülött" gyerekeim lesznek, amit semmiképpen nem szeretnék. Nem tudom mit tegyek, nekem nem ér annyit a szép arcbőr, hogy aztán semmit sem érjen az életem a későbbiekben. Persze így sem jó, mert minden áldott nap a bőrömmel és a hajammal kell szenvednem, az utcára is alig merek kimenni, depressziós tüneteim vannak emiatt. Állítólag mentális problémákat is okoz(hat) ez a gyógyszer, főleg aki hajlamos rá, meg öngyilkosságot, agressziót. Túl veszélyesnek tartom, még nem tudom mit csinálok, elkezdem-e szedni vagy nem, de nem tartom jó ötletnek, akármennyire is szeretnék "normális" lenni. Még megbeszélem az orvosommal, hátha tud kíméletesebb kezelést is alkalmazni.
2271. felicita01 (válaszként erre: 2268. - Noémie)
2011. szept. 29. 19:54

Szia!

Én voltam a kúra első 4 hónapjában, havonta 1* kozmetikusnál. Mondtam a kozmetikusomnak, h szedem a gyógyszert (igazából ő is ajánlotta, hogy szerinte ez segítene rajtam :) ) így óvatosan nyomkodott, meg tényleg gőzölés után nagyon könnyen kijött, aminek ki kellett jönnie, és kicsit tovább volt ilyen pirosas, mit egyébként szokott lenni, de az utoljára mikor voltam, már szinte nem is volt mit nyomkodni, mondta, hogy nagyon szép lett a bőröm :)

Összességében ajánlani nem ajánlom/nem merem ajánlani, hogy menj el, de gondoltam talán segít ha leírom a tapasztalatom. Hozzátenném, nekem eleve is nagyon érzékeny a bőröm, plusz még a gyógyszertől is, és így sem maradt heges. :)

2270. rékuc97 (válaszként erre: 2268. - Noémie)
2011. szept. 29. 19:34
az én kozmetikusom nem hajlandó lekezelni, de szerintem a cukorgyantát simán megcsinálná :/ nem tudom mit tegyek...
2269. noémie (válaszként erre: 2268. - Noémie)
2011. szept. 29. 11:19
* magától NEM tud kijönni
2268. noémie (válaszként erre: 2267. - Dori_1005)
2011. szept. 29. 11:18
ez tök érdekes, nekem pont a bőrgyógyász mondta, hogy menjek kozmetikushoz, "mert a mitesszereket csak ő tudja kitisztítani, magától tud kijönni". csak azt kérte, hogy szóljak a kozmetikusnak, hogy szedem ezt a gyógyszert és óvatosan nyomkodjon, alaposan felpuhítvta, gőzölve, stb. nem tudom mitévő legyek. valaki járt kozmetikusnál a kúra alatt?
2267. dori_1005
2011. szept. 27. 17:32

a gyantát felejtsétek el a kúra teljes hossza alatt, utána min. egy hónapig még szintén ne gyantázzatok.

nekem volt bajuszgyantám is meg kar gyantám is a kúra alatt, a bal felső ajkam felett a bőr lejött, és a csuklómon négy csíkban a bőr,az még most is látszik...

az epilálást nem próbáltam.

kozmetikushoz se menjetek,mert a kinyomkodott bőr hegesen fog gyógyulni,és sokáig tart.

én csak egyet nyomtam még anno,de egy hétig varasodott, majd még egy jó darabig látszott,hogy ott vmit babráltam.

2266. noémie (válaszként erre: 2265. - Ady01)
2011. szept. 27. 10:57
ugyan már!!! :)
2265. Ady01
2011. szept. 26. 22:54
Tökjó szinte csak csajok irnak ide forumra ez picit ijesztő....:||
2264. noémie (válaszként erre: 2263. - 64ecc955fe)
2011. szept. 26. 20:42

én is csak kezdő vagyok (három hét) de szerintem ezt a kg/mg dolgot nem érdemes tőlünk megkérdezned. ha az orvosod így döntött, bizonyára ennyit kell szedned, talán intenzívebb kúrát kapsz... szerintem ne félj :) lehet, hogy neked így gyorsabban fog hatni, én most hálás lennék érte, ha gyorsabb és látványosabb lenne a javulás :)

gyantáról nem tudok mit mondani, nekem itt azt mondták, hogy nyugodtan epiláljak, úgyhogy fogok. majd beszámolok, hogy történt-e valami rendellenes.

én alapozót ugyanúgy használok. tudom, hogy jobb levegőztetni a bőrt, de az évek és a rutin azt mutatják, hogy semmi különbség sincs akkor ha alapozok és akkor, ha nem.

majd számolj be róla, hogy mit tapasztalsz.

2011. szept. 26. 11:11

Sziasztok!Nekem is a napokban kell elkezdenem a kúrát, háát mit ne mondjak én is félek egy picit! :/ Lenne pár kérdésem és nagyon megköszönném, ha válaszolnátok rá!!!

52-53 kg vagyok szerintetek mennyit kéne szednem? Az orvos napi 40 mg mondott, de ez az én súlyomhoz szerintem túl sok.....

Az hogy nem szabad vagy nem ajánlott gyantáztatni a kúra alatt az csak az arc bőrére vonatkozik pl. bajuszgyanta? Én szoktam epillálni a karomat, ezt akkor hagyjam abba a kúra idején???

És ami még fontos, az a alpozót ugyanúgy lehet tovább használni????

Előre is köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítenétek vele!!!!!

Üdv. mindenkinek: Dia

2262. noémie
2011. szept. 25. 23:02

köszi a válaszokat, az epilálással és a többivel kapcsolatban :)


lassan egy hónapnál járok, most észleltem először valami pici javulás-félét. elég furcsa mondjuk, mert ami két napig "szebb" volt, az most ismét belekezd, és megint megjelenik a semmiből egy csomó gyulladás...

külsőleg kezeltek benneteket valamivel? nekem skinoren krémet kell használnom, de nem tudom eldönteni, hogy jó-e vagy sem, ugyanis a javulást inkább a gyógyszernek tudom be.

további kérdésem, hogy a pattanások helyén keletkező pirosas foltok eltűnnek egy idő után? nekem most vannak egészen egybefüggő látványos foltjaim is, sajnos. ti hogy álltok ezzel?

a mitesszerekkel kapcsolatban a bőrgyógyász azt mondta, menjek kozmetikushoz, és bár jó kozmetikusom van, félek a bőr érzékenysége miatt. tapasztalatok, tapasztalatok, tapasztalatok? - mindig csak ezt kérdezem :)

2261. felicita01 (válaszként erre: 2259. - Milanono)
2011. szept. 25. 12:08

Szia!

Attól függ, hogy hány mg-osat szedsz és hogy hány kg vagy.

2260. Ady01
2011. szept. 25. 11:18

sziasztok


Én egy 17éves srác vagyok és most fogok belekezdeni egy kúrába holnap fogok menni vérvételre és szerdán megyek a dokihoz ,és majd fogok magamról fotókat készíteni hogy lássátok a javulás mértékét :)....

2259. milanono
2011. szept. 23. 10:13
Valamint még annyit szeretnék kérdezni a Sotretet nekem 10 hónapra írta fel a doktor, napi 3 szemet! Nem sok ez egy kicsit?
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook