Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mindent a Sotret gyógyszerről! fórum

Mindent a Sotret gyógyszerről! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
2258. Kitty85 (válaszként erre: 2254. - Noémie)
2011. szept. 20. 15:40
Noémie, epilálni lehet! Tapasztalat... :) Gyantázni nem szabad, én még a kúra után fél évvel is félve álltam neki. :)
2257. milanono
2011. szept. 17. 21:18

Sziasztok! Ma kezdtem el a Sotretet szedni! 10 hónapig kell szednem, és bevallom kicsit félek a mellékhatásoktól, valamint attól, hogy az első pár hónapban romlani fog az arcom (így is elég csúnya).


Lenne egy kérdésem, amit elfelejtettem megkérdezni az orvosomtól, bár pótolni fogom: mennyire jelent problémát, ha kontaktlencsét hordok? Ha van itt valaki aki szedi a kúrát vagy végzett és van neki, kérem írja le a tapasztalatait, hálás lennék. Üdv.

2256. Davell
2011. szept. 17. 18:23

Sziasztok!


Nyárra természetesen leálltunk a cuccról a dokival úgy, hogy köbö 3800 mg jött össze előtte, és nyáron SEMMI, még egyszer mondom SEMMI nem jelent meg az arcomon. Egy hete azonban két-három naponta kijön valami apróság, aztán volt, ami komolyra fordult, és volt, ami nem.


Volt már ilyen tapasztalat?

Nem szívesen kezdeném idén télen is el a kúrát, remélem csak a durva stressz miatt jelent meg egy-kettő, aztán eltűnnek.

2255. felicita01 (válaszként erre: 2253. - Noémie)
2011. szept. 16. 13:25

Szia!

Úgy értettem, hogy utána kb 1 hétig látszott még a nyoma, de már szerencsére nem :)

És megértem, hogy mennyire rossz, mikor nagy, ronda és látványos dolog nő az arcodra, nekem is voltak ugye, de azt tanácsolom, akkor se bántsd, ne nyúlj hozzá! Hidd el, ha magától tűnik el idővel, akkor legalább nem marad nyoma. Tudom, hogy ezt nagyon nehéz kibírni, hogy ne nyomkodd meg semmi, és idegesítő is, de jobb, mintha utána heg vagy valami maradna szerintem.

A javulás: hát, igazából a második hét elteltével már észrevettem, hogy kezd kevesebb pattanásom lenni, meg puhább lett a bőröm. Viszont utána pár nappal úgy elkezdett hámlani így az orromnál meg az állam környékén a bőr.... De talán pont ettől, ezeken a területeken eltűntek még a mitesszerek is . Majd sajnos 1-2 hét múlva rosszabbodott, és majdnem úgy néztem ki, mint a gyógyszer szedése előtt, de ez periódikusan változik szerintem a gyógyszer szedése alatt. Egyszer javult a helyzet, majd rosszabbodott, és így tovább, de mindig nagyobb volt a javuás mértéke, és a 3. hónap eltelte után már azt hiszem mondhatom, hogy egyáltalán nem volt pattanásom, max így egy vagy kéthetente 1 ha kijött, de az is hamar elmúlt. Szóval ha 1-2 hónap szedés után még nem lesz teljesen szép és pattanásmentes az arcod, akkor se szomorkodj, mert ehhez idő kell! Komolyan megéri szerintem, mert én pl úgy 6-7 éve "küzdök" a pattanásokkal+mitesszerekkel, (és az ilyen nagygyulladt pattanásokkal is sajnos), már tényleg nagyon sok mindent kipróbáltam rá, sokszor voltam bőrgyógyásznál (igazából 3-nál, de egyikük sem segített rajtam..pedig már sokat költöttem ilyen-olyan krémekre, ecsetelőkre, gyógyszerekre stb.. amiket felírtak, de nem segítettek semmit). Idén árilisban találtam rá 1 jó bőrgyógyász nőre, és ő egyszerre a sotretet írta fel, meg mindent pontosan elmagyarázott, úgyhogy mondanom sem kell mennyire örülök neki, hogy rátaláltam :D

(Igaz nekem még a 2 vállamon is van néhány nagyobb heg, és elsősorban ezek miatt kell szednem, mostmár ezeket be is injekciózták, és úgy látom(1 hét elteltével) hogy javulnak és el fognak tűnni, de ezek tényleg nagyok és nem akartak évek óta eltűnni! :S ) de persze az sem mindegy, hogy az arcom hogy néz ki. Összességében örülök, hogy szedem a sotretet, mert különben valószínű sosem múltak volna el ezek a ragyák rajtam.. A mellékhatásokat meg szerintem a legkevesebb elviselni (mint a szájszárazság, meg az egyéb testrészeken lévő bőrszárazság, fejfájás, és kinek mi jön elő..)

Na bocsi, hogy kb a történetem is elmeséltem és, hogy ennyit írtam :)

Ja és szóval igen, a mitesszereket is csökkenti :)

2254. noémie
2011. szept. 15. 21:17
ja igen, még valami: lányok, láttam, hogy gyantázni nem szabad, de hallottam olyat, hogy epilálni igen. tapasztalatok? ha belegondolok, hogy több mint fél évig csak borotválkoznom szabad, óóó... :(
2253. noémie (válaszként erre: 2252. - Felicita01)
2011. szept. 15. 21:13

szia! köszi, most minden pozitív megerősítés nagyon sokat segít :)

tudom, hogy nem szabad, nagyon igyekszem. akkor vagyok kicsit gondban, ha tényleg nagy, kellemetlen, látványos dolog nő az arcomra pár nap alatt, amit semmi sem tüntet el. ilyenkor néha elborulok. hogy érted, hogy nem kellett volna? meglátszódott utána? most már nem, ugye?

nekem is elég durván festett, főleg az elmúlt két hónapban, kész szenvedés. csak az két arcomon vannak, de elég baj ez így is.

örülök, hogy te már sínen vagy, biztos jó érzés, megértem maximálisan :) mennyi idő alatt kezdődött látványos javulás nálad? és mi a helyzet a zárt mitesszerekkel? azokat is csökkenti?

2252. felicita01 (válaszként erre: 2250. - Noémie)
2011. szept. 15. 12:18

Szia!

Én most 5 hónapja szedem, és egyetértek dori_1005-tel, ne nyúlj az arcodhoz, mert tényleg lassan gyógyulnak be a sebek a gyógyszertől,és valóban a tested minden részén, nem csak az arcon. (Az elején még én is nyomkodtam közben, de nem kellett volna..)

Viszont szerintem megéri szedni. Nekem már nagyon durván nézett ki az arcom, tele voltam nagy gyulladt pattanásokkal, és így az állam felé voltak amik eléggé fájtak is és elegem volt, nagyon zavart... Most viszont már nagyon szép az arcom, mintha kicseréltek volna :) Ismerőseim is mind dicsérik, hogy milyen szép lett :) Elhiheted, nagyon jól esik :D

Remélem neked is segít/hat a sotret! ;) :)

(ui.: igaz kell hozzá némi idő)

2251. dori_1005 (válaszként erre: 2250. - Noémie)
2011. szept. 15. 11:06

szia

én félévig szedtem,még tavaly szeptembertől.

decemberben volt egy az arcomon,mert meg volt, de amúgy szépe volt végig a kúra alatt, de nem akartom úgy bemenni vizsgázni. szóval kinyomtam,és vagy 1-2 hétig sebes volt, majd utána meg kb. 2 hónapig látszott a hege. utána nem nyúltam hozzá az arcomhoz semmilyen formában,mondjuk már nem is jött ki más.

ne nyomkodjad,kapargasd az arcod,mert nagyon lassan gyógyul be,de nem csak arcodon,hanem máshol a bőrödön sem.

2250. noémie
2011. szept. 15. 10:04

sziasztok!

lassan húsz éves vagyok, soha sem volt tökéletes bőröm, de egy ideje nagyon csúnya lett az arcom, ezért írta fel a bőrgyógyász ezt a gyógyszert. még nagyon az elején vagyok, az első levélnél konkrétan. a mellékhatások már elkezdtek jelentkezni, és van egy kis problémám. főleg a tapasztaltabbakhoz szól a kérdésem, akik már régóta szedik, vagy sokáig szedték.

tudom, hogy nagy hiba volt, de nem tudtam megállni, hogy ne nyomkodjak ki néhány nagyobb pattanást az arcomon... sajnos... most persze nem túl szép látvány, de az érdekel, hogy ezek a nyomok (pirosság, sebek) megmaradhatnak? vagy elmúlnak, csak lassabban? soha többé nem teszek ilyet, az biztos. volt valaki ilyen helyzetben rajtam kívül?

2249. Timi1992 (válaszként erre: 2247. - Zsuczi)
2011. szept. 13. 20:32

A 4-5 hónapot azt a szedési idő alatti hónapokra érted? Mert nekem az utolsó 2 hónapban volt nagyon szép az arcom.

Befejeztem a szedést, aztán rá 1 hétre, 2 nagyobb pattanás volt az államon, most már ilyen nincsen hanem amint már leírtam itt az előbb apró pici patik jöttek ki, amit én egyelőre próbálok ráfogni a melegre, és bízom abban hogy jobb lesz, mert annyit szenvedtem ettől a gyógyszertől hogy megérdemlem most már h szép legyen a bőröm. Nekem sok problémát okozott, semmi pénzér nem szedném újra, ráadásul rengeteg pénz is van benne. Nekem annyian ajánlották hogy használt és hogy nyugodtan szedjem, hogy ebben bízom csak, miszerint ha nekik jó lett akkor nekem is, csak lehet még dolgozik a gyógyszer vagy fogalmam sincsen de eléggé elkeserítő.

2248. Timi1992 (válaszként erre: 2238. - Re87)
2011. szept. 13. 20:25

Uh :s gondolom akkor Neked is visszacsúszott az önbizalmad rendesen...

Mert nekem iszonyatosan, már baromi elegem van ezekből a kis szemetekből, lassan 20 éves leszek, mondjuk nem a kor számít de akkor is...

Nekem voltak nagy gennyes pattanásaim tulajdonképpen eléggé sok helyen az arcomon, de főleg az államon. Most úgy értem azt hogy visszajött, hogy a homlokomon és az orromon pici apró patik vannak, de főleg ilyen rücskös a bőröm. Mondjuk az is eszembe jutott hogy ez a melegtől van, mármint hogy attól jött ki. Vagy csak próbálom arra ráfogni..

2247. Zsuczi
2011. szept. 3. 08:26

Sziasztok!

Sok hozzászólásotokat elovastam, és van is véleményem. Először is, hogy a gyógyszer nagyon sokat segített. Nekem elég súlyosak voltak az aknéim, igy tudtam, hogy heges maradhat a bőröm. A mellkasomon, a hátamon, és az arcomon is volt nagyon sok akne, de főként a hátamon. 2010 májusában ( 14-től) kezdtem el szedni, és 2010 december 30-án hagytam abba. Az első két hónapban nagyon csúnya volt a bőröm, de ez azt hiszem a tájékoztatóban is le van írva, és utána szépen lassan de egyre szebb lett ! amióta abbahagytam egyetlen egy akne nem jött ki ! ( kisebb pattik igen, de az jelentéktelenül elmúlt !) Meg kell várni a javulást.

Amúgy olvastam lejjebb, hogy visszajöttek Timinél. Én nekem nem csak úgy kellett szednem, hogy kg/ beszedett mg, hanem azt is nézték hogy meddig jönnek ki ezek az aknék. azt hiszem hogy volt nekem is 4-5 hónap miután már csillapodott, és nem jöttek ki. Szóval a dokim ezt is figyelte. én végig szinte 40 mg ot szedtem naponta és amikor már látta hogy javul és már nem jön ki akoor csökkentette 30-ra.

Én nagyon örülök, hogy szedhettem, minden kellemetlen mellékhatást levéve, mert gyönyörű baba bőröm lett ( egy két apró heg maradt ) és nagyon sokat segített a gyógyszer. Már csak hegeim vannak, de nem fogom csiszoltatni, mert hegesedésre hajlandó a bőröm, és nem kell még több seb és bőr. kenem a hegeket Contratubex - el és javít a hegeken ! ÉS megjegyezném, hogy fontos a napvédő illetve fényvédő krém, még ha ősz is van, mert esetleg foltosan barnulhattok le , de nem is szabad napozni vele. Ha valakit esetleg érdekel hogy milyen volt a bőröm, és most milyen akkkor írjatok és e-mailon felvesszük a kapcsolatot. Minden jót, és kitartást!

2246. Re87 (válaszként erre: 2245. - Kitty85)
2011. aug. 31. 13:13

És milyen az arcod?

Szerintem lehet már gyantáztatni.

2245. Kitty85
2011. aug. 31. 13:06

Sziasztok!


7 hónapja ért véget a kúrám, szerintetek lehet már gyantázni?

2244. felicita01 (válaszként erre: 2240. - Re87)
2011. aug. 30. 23:35

Szia!

1 doboz (15 szem 20 mg-os)rendes áron 4100 ft, támogatottan meg 1980 ft.

2243. norbi400
2011. aug. 30. 10:01
Anemycin 20 mg/g kenőcs és Differin 0,1% gél én ezt a két kenőcsöt használom és használ!! Sokkal szebb lett az arcom másfél hét utána, már szinte nem is jön ki pattanás. Nem is mentem vissza a bőrgyógyászhoz a sotretért. :D Ez a két kenőcs 1700 FT volt összesen kb. Igaz suli kezdésre nem lesz tökéletes az arcom de jövőhétre már az lesz szerintem, miteszerek is alig látszanak már. :))
2242. hannah_16 (válaszként erre: 2241. - Hannah_16)
2011. aug. 29. 17:10
jaa de az 2 doboz volt ami 20 mg-os , ugyhogy olyan 1900 valamennyi lehet egy doboz 20mg-os :D
2241. hannah_16 (válaszként erre: 2240. - Re87)
2011. aug. 29. 15:33
én 3900 valamennyiért vettem gyogyszertárba.
2240. Re87
2011. aug. 29. 14:18
Valaki mondja már meg légyszi mennyibe kerül most ez a gyógyszer!
2239. hannah_16
2011. aug. 29. 12:10

sziasztok mindenki!

Új vagyok itt, és most kezdtem el használni a Sotretet egy hete. 59-60 kg vagyok, 170 cm és a doki azt mondta h napi 2 tabletta, vagyis 40 mg.A vérképemért meg holnap megyek be dokihoz, aztán majd mikor menni kell bőrgyógyhoz szept közepe fele, akkor meg viszem majd neki. A számat még viszonylag tudom korregálni avval amit felírt meg labello.. de az arcom olyan szinten kiszáradt már, hogy ááááá behalok.. fáj is, ég is , javulást még nem sokat észleltem, de szerencsére a szárazságon kívül más bajom nincs. Valami ilyen arcra krémet nem tudnátok? vagy testápoló jó rá? mert avval kenem be néha, de ha segít is, nem sokat :S

2238. Re87 (válaszként erre: 2237. - Timi1992)
2011. aug. 28. 18:12
Én 8hónapig szedtem,1hónap után ugyan olyan volt az arcom....
2237. Timi1992
2011. aug. 28. 15:32

Sziasztok!


Én 5 hónapig szedtem a gyógyszert, első 2 hónap roaccutan utolsó 3 pedig sotret, napi 20 mg. Egy hónapja fejeződött be a kúra, de az államon megint kijött 2 pattanás, ez most csak az hogy még a maradék mitesszerek begyulladnak aztán kész, vége? vagy ennyit az 5 hónapnyi szenvedésről,nem is ért semmit, mert már vissza is jön? :S

Akinek van ilyen tapasztalata, kérjem írja le, hogy ez csak átmeneti e :(

2236. suomi35
2011. aug. 26. 13:02
Sziasztok! Ha valakinek szüksége van 20 mg-os Sotret-re az írjon. Nekem maradt 3 dobozzal, amit nem használok fel, de teljesen ép állapotban vannak, bontatlan dobozok!
2235. norbi400
2011. aug. 21. 16:10
Elmentem másik bőrgyógyászhoz.. meguntam már 4. hete hogy ide oda küld mikor semmi bajom nincs. Ez a bőrgyógyász felírta nekem az Aknemycin és a Differin 0,1% gél (kenőcsöket). Már 3. napja használom és javul, azóta csak két gyulladt pattanásom volt mikor kijött rá másik napra már el is tűnt. Így nem is kell a sotret, jó ez a kenőcs és még csak 3 napja használom. :)
2234. Re87
2011. aug. 21. 11:37

Sziasztok!

Úgy döntöttem újra elkezdem szedni a gyógyszert.Mostanában 2-3 hatalmas gyulladt van az arcomon és ami még rosszabb:hegesen gyógyul:(.Az a xar,hogy tudom,ha abba hagyom rögtön kiújul megint....:(

2233. norbi400
2011. aug. 17. 21:08
Még mindig nem szedem... idióta bőrgyógyász nem írta fel de menjek el még ide meg amoda, mikor már a a doki is mondta nyugodtan szedhetem.. pénteken másik bőrgyógyászhoz megyek.. ő már talán felírja remélem.. és még 2 hét lesz suliig, addig remélem hatni fog.. amúgy sem olyan vészes csak néha.
2232. rékuc97
2011. aug. 17. 14:23
Én 2 hónapja szedem, nekem szinte azonnal javult, csak éppen már akkor vérzett a szám, amikor beleharaptam egy zsömlébe...
2231. norbi400
2011. aug. 11. 23:08

Holnap még egy vizsgálat, és hétfőn ha minden igaz már szedhetem én is. Gilbert kóróm van elvileg.. de semmi tünet soha nem jött elő.. csak hát vérvétel előtt nem ettem nem is szabad, és msot emiatt kivizsgálnak jobban, de mindenem tökéletes amúgy. Remélem szeptemberig két és fél hét alatt javulni fog valamit.


Stan Marsh Gratulálok! Mikor volt már tűrhető az arcod?? Nekem aknes és gyulladt pattanás van, és sok miteszer, amúgy fehér pattanás amit ki lehet nyomni nagyon ritka...

2011. aug. 11. 22:57
Én kb. egy hónapja fejeztem be a szedést (10 hónapig szedtem, de csak kezdetben napi egy, aztán folyamatos emelés melett elértem a kettő 20mg-os szemet, majd fokozatosan csökkentettem az adagot) és teljesen elmúltak a pattanások, remélem nem is fognak visszajönni. Persze szakorvos melett végeztem, egyéb kenőcsök (skinoren, isotrexin). A szárassággal azért elég nagy problémáim voltak, főleg a száj visszahidratálásával az egyes bulik után, meg a megfázásos időszakokban. Szóval mindenkinek csak ajánlani tudom, mert habár vannak kisebb kockázatai és mellékhatásai, azért ennyi szenvedést megér a dolog. Hisz ki tudja mikor mult volna el, ha nem szedtem volna. szerintem egész életemben végigkísért volna valamilyen szinten.
2229. norbi400
2011. aug. 3. 22:52
Remélem ismét aktív lesz ez a forum, már majdnem elolvastam az egészet, de szinte mindenkinek bevált, remélem nekem is használni fog. Jövőhéttől kezdem el szedni, alig várom már. :)
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook