Mikor lesz rajta a családi pótlék a számlán?/Mikor hozzák postán? (tudásbázis)
Ne offold a kérdést, a családi pótlék fórum csevegője itt található!
És akkor a gyerek apja? Vagy az nem számít? Csak az anya? És hol a határ? Miért pont 3 év? És a világ számtalan országában, ahol pár hónap-egy év után mindenki megy vissza dolgozni? Azok a gyerekek tényekkel bizonyítottan semmivel sem labilisabbak érzelmileg vagy lemaradottabbak értelmileg, mint a 3 év gyesmamik csimotái.
Egy gyerekért anyagi felelősséggel is tartozol, ha a szülője vagy, pert az otthonlevésért meg a szeretetért nem adnak kenyeret a boltban.
Kutatások bizonyítják, hogy egy gyerek hatványozottabban előbbre jut az életben, ha születésekor anyja iskolázottabb és műveltebb, mintha nem. Az ilyen anyák pedig zömében nem maradnak otthon gyerekenként 3 évig. Így a gyerek arra szocializálódik, hogy a munka IS érték, egy nő IS önálló, ami megfizethetetlen.
Ezeket az anyákat nem fenyegeti az időskori szegénység, nem kénytelen rossz házasságban vergődni, vacak munkahelyeket vállalni és (ha van) az agyukat eltékozolni, mert behozhatatlan hátrányt szenvednek a kiesett sok év miatt.
Azok a gazdaságok, ahol a nők munkanélküliségét nem dugják magasztos szövegek, lásd: egy gyereknek a legjobb, ha az anyja (és nem az apja) 3 évig (és nem kettő és fél vagy négy, 3) otthon ül vele, sokkal kiegyensúlyozottabbak. Ott a halálozási ráta alacsonyabb a stressztől, az egészségben töltött évek száma is magasabb.
Mi a jobb egy gyereknek? Ha hamarabb lebetegszik a szülője, aztán hamarabb meghal, s közben is anyagilag kell segítse, mert nincs rendes munkahelye és mondjuk megözvegyült korán?
Mert ebben az országban a férfiak nagyon hamar meghalnak, lerokkannak. Amihez nagyban hozzájárul a leterheltség az egykeresős modell miatt, és a stressz szó szerint gyilkol.
Úgyhogy hagyjuk ezt a hülye szöveget, hogy "nem intézménynek szültem". Nem, magadnak. Így neked kell az érzelmi és az anyagi feltételeket is biztosítani és nem másnak. És ha a családi pótlékra is várni kell, akkor másképpen kell azt biztosítanod, például munkával.
Nem baj, ha valaki 3 évig otthon van. Nem baj, ha valaki nincs otthon 3 évig. Legyen ez mindenkinek valódi választása.
De ne kezdjük elvitatni az előnyöket egyiktől sem.
És legfőképpen: ne tegyünk úgy, mintha nem kizárólag a szülők felelnének a gyerek testi, lelki, szellemi érzelmi és anyago jólétéért is. Mindért, együtt. És részletkérdés, hogy mindezeket hogyan biztosítják, egy vagy kétkeresős modellel. A lényeg az, hogy a gyerek testi, lelki, szellemi és anyagi jólétét biztosítsák. És ne csak 3-at vagy 2-t ezek közül.
És még fel sem merültek a nő, mint emberi lény saját igényei a szellemi tevékenységre, felnőtt társaságra vagy munkavégzésre.
Úgyhogy hátrább az agarakkal a dolgozó nők elől!