Migrén? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
47. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 46. - DODICA)
2007. aug. 14. 21:40
köszi
46. DODICA (válaszként erre: 45. - Ccd9bb7d17)
2007. aug. 14. 21:28

Jól teszed! :))


Én úgy tudom, egy időben több homeós gyógyszert is lehet szedni, nem zavarják egymást.

45. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 44. - DODICA)
2007. aug. 14. 20:19
szedek egy nyugtató hatásu homeós szert,tartalmaz belladonnát is...nemrég kezdtem el,szedem rendszeresen antidepi stb helyett,mivel azokkal nem szabad migréngyógyit szedni,viszont előidézi a migrént...szóval ördögi kör...azt nem tudom még,ha az nem elég,mivel az elsőkörben nyugtató,altató hatású keverék,érdemes e még a belladonna nevüt is enni...nem értek a homeósokhoz,lehet hülyeséget írok...valszinü a gyógyszerészemhez fordulok mint mindíg...
44. DODICA (válaszként erre: 43. - Ccd9bb7d17)
2007. júl. 28. 18:39

Belladonna 30 CH.

Húzós volt, mikor a gyógyszerekről áttértem a homeopátiára, de megérte.

2007. júl. 24. 10:01
Komkrétan mit szedtek migrénre?Az egyszerű fájdalomcsillapítókon túl.
42. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 36. - Tinendo)
2007. febr. 18. 02:15
Lehet mar nem aktualis a valasz, de amikor elkezd igy fajni, nezd meg a vernyomasodat. Ha megemelkedik a megszokotthoz kepest, okozhat fejfajast, amin a fajdalomcsillapito sem segit.
2007. febr. 18. 01:45

Kb 1 évben 3x elővesz a migrén.Nem orvos által diagnosztizált,de a tünetek alapján csak az lehet.


Nekem ilyenkor semmi tbl. nem segít,mert kihányom.

Ami segít,és bevállt ősanyáink receptje:

-sötét szoba és csend

-homlokomon vizesruha

-terminális alvás


Családunkban van aki gyógyszert szed rá,és a helyzet változatlan.

Maradt neki is a setét szoba stb..:)

2007. febr. 18. 00:19
Migrénes vagyok, úgyhogy az ellenségemnek sem kívánom azt a tömény fájdalmat és gyógyszerkiadást, amin átesem.
39. Bazsó
2007. jan. 11. 22:15
Volt már részem migrénben,valami borzasztó.Nálam jól bevált a citromos kávé.Lehet,hogy furcsán hangzik de már mindent kipróbáltam és bejött.
38. zohori
2007. jan. 11. 21:10
Én általában hidegfrontra szoktam indulni. Először enyhe baloldali fejfájással indul, ilyenkor még elég az algopyrin, ha picit kések, már csak a cataflam segít. Enyhe migrénnél segített többször, ha sós ropit és kólát fogyasztottam.
2006. dec. 14. 10:57

Nem vagyok fejfájos, de annyit hallottam, hogy rengeteg folyadékot kell inni fejfájás esetén.

Az én környezetemben is sokan panaszkodnak a napokban, állítólag jön a hó.

Jobbulást mindenkinek!

2006. dec. 14. 10:53

Nekem már a 4. napja, hogy nagyon erősen fáj a fejem, szinte egész nap, max. 15-20 perces szünet van, amikor nem.

Teljesen kész vagyok tőle. :((

elég gyakran szokott fájni, de nem ilyen hosszú időre és nem ilyen erősen.

Nem tudom, hogy mit csináljak.

Semmi sem hat rá.

Vettem be Panadolt..., bekentem a homlokomat különféle kenőcsökkel, amik jók a fejfájásra, de mindhiába. :((

Eleinte csak a jobb szemöldököm felett fájt enyhe dobanások jellemezték a fejfájásomat, majd erősödött. Mára már az egész homolom fáj.

Vajon mitől lehet? Mit csináljak?

Régebben is fájt a fejem, hidegfrontok idején, de nem így. :((

35. snápi
2006. dec. 10. 21:57
sziasztok!nekem egy nagyon kedves barátnőm ajánlotta ezt az oldalt!sajnos évek óta már én is migrénben szenvedek!nagyon sok vizsgálaton átestem már de javulást nem nagyon észleltem a mai napig.én most a sörélesztőt tesztelem valamint a tündérvizet.egyik sem egy nagy beruházás a sörélesztőt a dm-be a tündérvizet pedig a bioboltba vettem,de netről is lehet rendelni.ami szerintem nagyon fontos,hogy aki fejfájós az a görcseiről vezessen migrénnaplót,mert ha súlyosbodik az állapota akkor az orvosoknak könnyebb feladatuk lesz és pontosabb diagnózist tudnak kiállitani.az én gyógyszer nélküli gyógyitásom a következő például.ha kezdem érezni,hogy görcsöm lesz akkor gyorsan felöltözöm és lefutok a 9.emeletről,majd utána felfutok.nagyon sok bubimentes vizet iszom.ritkán eszem csokit,érlelt sajtokat,iszom vörösbort.ezek sajnos görcsöt okozhatnak.a gyógyteáknak bűnrossz íze van de némelyik hatásos.nagyon fontos a megfelelő étkezés,a rendszeres mozgás,de ne ugrálás legyen!a migrén felismerhető például a legelején.vagy túlzott jókedv vagy majdnem depressziós állapot.nem tudtam mindent leirni,de sajnos nagyon felkészült vagyok már belőle.ha kérdésetek van,nyugodtan kérdezzetek,amit tudok megteszek az ügy érdekében.
2006. nov. 22. 13:32

Sziasztok!


Nekem kb2 éve vannak migrénes rohamaim.Az eljén nekem is elé volt 1-2 Algopirin utána áttértem a Quvarelinre majd amikor már abbol sem volt elég a napi 3 akkor jött a cataflam az is napi 2-3.Hát elmntem az orvoshoz felírt speciális gyógyszert kifejezetten ilyen tipusú tünetekre.Nálam úgy jelentkezik hogy elkezd fájni a fejem utána ez általában egyik oldalamon összpontosúl (szemem fáj a fülem lüktet és rámtör a hányinger utána már nincs vissza út jön az aminek ki kell jönnie.Ilyenkor általában leesik a vérnyomásom(ami alapból sem sok de mértem máe 86 körülit is ami iszonyatos szédüléssel jár.Általában ez melegfront előtt jelentkezik.Én azt hallotttam hogy a fejfájás általában a gyomorból indul ki,tehát elméletileg ott kell keresni a bajt.Van egy ismerősöm akinél heti 3* jelentkeztek a tünetek szinte munkaképtelen volt.Járt egyik orvostól a másikig mire kiderítették lisz és tej érzékeny.Amióta ezeket száműzte azóta a tünetei elmúltak.A levenduláról én is hallottam sőt próbáltam és segített is valamennyit.Még pluszba ajánlanám nektek a rendszeres alma fogyasztását.Aki esetleg a front miatt érzékeny és tudna nekem segíteni azt megköszönném mert a jelenlegi gyógyszer amit szedek az teljesen kiüt.De az igaz ha megérzitek hogy jön akkor be kell előtte venni a gyógyszert(ez csak arra igaz akit tényleg a migrén üldöz) mert csak rosszabb lesz!!!nem vagyok gyógyszerpárti de a muszály sajan nagy úr!Mindenkinek kitartást és fájdalom mentes nepokat!!!!!

33. 3e371375e0 (válaszként erre: 7. - Rika)
2006. nov. 22. 13:07

Szia!


Olvastam,hogy folyamatosan fáj a fejed!

Nekem már kb 4 hónapja fáj.

Találtál valami jó módszert.

Nekem valószinűleg Tenziós fejfájásom van.

Ha valaki tudna segiteni mit lehetne tenni,hogy megszünjön nagyon megköszönném!!!!!!

32. 3e371375e0 (válaszként erre: 24. - Vargaannus)
2006. nov. 22. 13:03

sZIA!

Érdeklődnék,hogy elmúlt-e a fejfájásod?

Nincsen valami jó ötleted ,mert nekem is megállapitották, hogy tenziós fejfájásom van.

Már 4 hónapja fáj a fejem állandóan minden leletem jó már mindenhol voltam.

ESetleg akupunkturás kezelést te probáltad!


Köszi

31. cskata
2006. okt. 12. 15:31

Én egy agyrázkódás miatt kerültem el egy dokihoz annó (szimpla SZTK rendelésen).. Bár nem vagyok/voltam "klasszikus értelemben vett" migrénes, de nagyon sűrűn fájt a fejem..

A vizsgálatok során ez szóba is került és Divascan kúrára fogott a doki (már nem emlékszem, hogy 1 vagy két dobozzal kellett belőle beszednem), de nagyon lecsökkentek a fejfájásaim - és ennek már 2 éve.. A doki azt mondta, hogy ezt a gyógyszert migrénes betegeknek szokták felírni!

Esetleg kérdezzetek rá vmi illetékes dokinál, hátha másnak is segít..:))

2006. okt. 12. 13:26

Nekem látászavarom van a migrén előtt. Olyan mintha a szemüveglencse szélén vízcsepp lenne, ami rezeg. És persze azt a területet kitakarja. Megjegyzem nincs szemüvegem, csak valahogy képileg próbálom kifejezni.


A lényeg, hogy tudom, hogy amikor ez elmúlik, akkor kezdődik a migrénes fejfájás.


A fejfájáscsillapítók (mindegy melyik), akkor tudják kifejteni a hatásukat igazán, ha rögtön az első jelnél beveszi őket az ember, vagyis nem amikor már tényleg fáj.


A Vietnámi balzsam is jó kiegészítő, plusz az alvás (mondjuk irodában ez necces).


Szerencsére mostanság ritkán jelentkezik.

2006. aug. 15. 09:30

Köszönöm mindenkinek az ötleteket és a segítséget.

Sok hasznos információt kaptam, amit hasznosítani fogok.

28. DODICA (válaszként erre: 26. - Norahhh)
2006. aug. 14. 19:13
Szerintem okozhatják. Hasonló cipőben járok. :)
2006. aug. 14. 15:53

Sziasztok.

A migrénnel azért érdemes orvoshoz menni, mert más betegség melléktünete lehet!!!

Egy jó barátnőm majdnem belehalt, mert a folyamatos fejfájása agytrombózis volt, amik kis híján lábon hordott ki.


Édesanyám migrénes, és többféle gyógyszert szed más betegségre, tehát kénytelen természetes anyagokat használni, vagy ha azok nem működnek, egyszerűen szenved a sötét szobában, borogatással a homlokán. :(

30 éves tapasztalata alapján: rozmaring, bazsalikom, menta, fenyő, levendula olajának párologtatása a szobában, vagy szagolgatása válik be nála.

2006. aug. 14. 15:10

Mensi körül szokott lenni egy, vagy előtte, vagy alatta, vagy utána, de az az egy tuti. És ekkor végem van. A múltkor peteéréskor volt, nem túl erős.

Á! Hülyeség! Szerintem a hormonok nem okozhatják.

25. matri
2006. aug. 14. 14:33
Háát, anyi mindent lehet hallani, és szerintem majdnem mindenkinél változó, hogy mi jön be. Citromos kávét próbáltad? azt is hallottam hogy a levendula és az őszi margitvirág is jó, de nekem eddig legjobban az erős paprika jött be, meg vizes ruha, meg csend, pihi. De az is segít néha ha figyeled mitől jön elő, mert frontok meg stressz, stb mellett különböző ételektől, italoktól is lehet migréned!
2006. aug. 5. 19:18
Nekem tensios fejfájásom van, szinte állandó, nem annyira, hogy állandó algo szükségeletem van, csak úgy tompán érzem. Ilyenkor nem nyugszom meg, amíg nem megyek el újabb MR-re..pedig a gép kezelői már azt mondták, hogy nem akarnak ott látni:-)
23. zse pi
2006. aug. 4. 11:09

Nekem szerencsére nincs migrénem, csak szimpla fejfájás, arra pedig kíváló az Algopyrin.

De a párom migrénes, volt, hogy algoinjekciót kellett kapnia. Nemrégen volt neki utoljára, és az én görcsoldó Apranaxom segített neki! Jójó, tudom, ezek mind csak gyógyszerek... Olvastam valahol, hogy fejfájásra, megelőzésére jó a magnézium, és a joghurtban található valami r-betűs anyag. A napi Mg szükségletet pedig 1kis marok tökmagban van meg!

2006. aug. 4. 09:41
orulten faj mar megint a fejem ,mar tornaztam is 40 percet egy 1/2 oracskara kiallt,de ahogy az ido valtozik ugy hasit a fejem is ,hol az egyik hol a masik oldalon,basszus hogy utalom!!!!
2006. aug. 3. 21:26
Mostanában nekem is sokx előjön a migrénem. A kínai balzsam meg az eféle kencék mindig beválnak.
2006. aug. 1. 13:45
Nálam az első szülésem után jöttek az első fejfájások. Szinet folyamatosan. Nem erős, de olyan tompa, rossz érzés. Tele tömtek mindenféle szorongásoldóval. Éredekes módon, akkor voltam a legvékonyabb, sőt nagyon vékony voltam, pedig ezek a szerek azzal, hogy megnyugtatnak, evésre ösztönöznek. Ráadásul én egy veszett hipochonder vagyok, 4 x befeküdtem az MRI gépbe, ert nem hittem, hogy egy állandó fejfájásnak más oka is lehet, mint a daganat..Érdekes még, hogy amikor lefogytam, megszünt a fejfájásom is. Most megint szenvedek..és újra gyógyszereket kapok. Nem egyszerű, de fájdalommal élni sem jobb.
19. norahhh (válaszként erre: 18. - Mothertiger)
2006. aug. 1. 12:58

Jól csinálod!

Velem is történtek hasonló szemétségek!

Csak nekem nem nem mártották bele a babáimat!

Valaki névtelen sms-eket küldözgetett egy olyan számról, ami folyton ki volt kapcsolva, így soha nem tudtam felhívni. Lenyomozni nem lehetett.

Úgyhogy nagyon óvatos volt az illető!

A mai napig meg tudnám egy kanál vízben.......!

Nem volt a vádaskodásra oka, csak bántani akart!

18. mothertiger (válaszként erre: 17. - Norahhh)
2006. aug. 1. 12:19

Á, már nem érdekel mit mondanak!

Ha mindenen felhúznám magam, már rég a diliházban lennék, rólam annyi szemétség ment itt!

Picibabucim lehetett vagy egy hónapos, amikor valaki felhívta a páromat, hogy én egy kurva vagyok és a gyerek nem tőle van. Ez adott egy kevés okot a fejfájásra, de engem csak az zavart, hogy a kedves telefonáló nem küldte el a számát...

Amúgy nem izgat a beszólás, csak ha nagyon elevenembe talál...

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook