Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki mit szed migrénes fejfájásra, és meddig tart nála? fórum

Ki mit szed migrénes fejfájásra, és meddig tart nála? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. márc. 28. 15:03
meg örűlök újra a fejfájástól...
60. mamuci55 (válaszként erre: 59. - 7529edede9)
2010. jan. 25. 11:17

Szia! Nekem is normális volt csak göbös.

Nekem is fájt azelőtt is,de most mintha többet fájna.De lehet a változó kor is.Én csak azért vagyok elkeseredve,mert a ugye most már életem végéig kell szedni a hormont.De hát ez van.

Szép napot!

59. 7529edede9 (válaszként erre: 55. - Mamuci55)
2010. jan. 25. 11:13
Szia, igen tavaly műtöttek de nem hiszem, hogy ezzel kapcsolatos, általános iskolás koromtól vagyok fejfájós, a pm-em egyébként normálisan működött csak göbös volt.
58. szimba (válaszként erre: 57. - 021a029148)
2010. jan. 25. 10:00
Borzasztó lehet, testközelből látom. Anyukám és tesóm is migrénes. Szegény anyu tizenéves kora óta. Az idén lesz 59 éves, túl a változókoron, de nem múlt el neki. Talán azért tényleg kevesebbet fáj neki, mint korábban. De nem kevésébé.
57. 021a029148 (válaszként erre: 47. - 78747cf8b4)
2010. jan. 25. 09:38
Engem is ezzel bíztatott a doki, hogy majd terhesség alatt elmúlik, a megváltozott hormonháztartás miatt. Aztán nagy valúszínűséggel visszajön, és csak a változókor után lesz javulás. Jó kilátások az ember legszebb éveiben, nem?
56. szimba (válaszként erre: 52. - Mamuci55)
2010. jan. 24. 17:39

Szia! Nem hízott egyáltalán, sőt. Mondjuk ő egyébként is vékony alkat (pedig normálisan eszik), de ha stresszes, még fogy is. Pedig elég régóta, 1-2 éve szedi folymatosan.

Lehet, családi vonás, mert én meg szteroid mellett szinte csontsoványra fogytam anno. :-)

55. mamuci55 (válaszként erre: 54. - 7529edede9)
2010. jan. 24. 08:26
Szia! Ugye Neked is van pajzsmirigy problémád ? én azt vettem észre amióta a műtétem volt többet fáj a fejem.Meg talán a változó kor is hozzájárul.
54. 7529edede9 (válaszként erre: 53. - Mamuci55)
2010. jan. 24. 08:09
Nekem is kezdődik, gyorsan megittam egy langyos szódabikabónás vizet hátha még menthető vagyok.
2010. jan. 24. 08:06

Jó reggelt!Azt mondták nincs front,de olyan fejfájásom van,hogy alig bírom mozgatni a fejem.

Szép napot!

52. mamuci55 (válaszként erre: 48. - Szimba)
2010. jan. 23. 16:30

Szia!És nem hízott tőle?Nekem is felírták a fejfájás ambulancián,de nem mertem szedni,mert rá van írva a hízás.

Elég ha a pajzsmirigy tablettától hízok,nem akartam még ettől is.

2010. jan. 23. 14:43

Saridon:250mg paracetamol

150mg propifenazon

50mg koffein

Béres Trinell:500mg paracetamol

300mg propifenazon

75mg koffein

A Béres sokkal erősebb ezért hat jobban,de ugyanezért több a mellékhatása is.

50. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 46. - 78747cf8b4)
2010. jan. 23. 08:29
Na ezt nem tudtam. Nekem a Saridon soha nem használt, csak a Béres. Lehet nincs benne koffein?
49. 7529edede9 (válaszként erre: 47. - 78747cf8b4)
2010. jan. 23. 08:28

Igen, terhesség alatt elég sokan mondják, hogy elmúlik a fejfájás.Nekem 3-4 hónapos terhesen volt egy 2 napos rohamom és utána csak szülés után jött elő. De jó is volt, se menzesz, se fejfájás...

Tegnap kint szánkóztunk a jó levegőn este,csírája sem volt fejfájásnak, hazaértünk és 10 perc alatt olyan fejfájásom lett, hogy szinte nem is emlékszek semmire.Lefeküdtem, nem vettem be semmit mert éreztem, hogy már tökmindegy, most úgy ébredtem, hogy már nem fáj a fejem.

48. szimba (válaszként erre: 43. - Gyógyszerész)
2010. jan. 23. 07:05
Nővérem Sibeliumot szed megelőzésre. Dícséri, alig-alig fáj azóta a feje.
2010. jan. 22. 22:59
Viccesnek tűnik,de terhességek alatt nem fájt a fejem és nálam a szülés nem hasi görcsökkel indult meg hanem fejgörccsel! :-))
2010. jan. 22. 22:53
5 éves koromtól (40 éve!)szenvedek migréntől.Általános tapasztalat az időben bevett gyógyszer,ezért mindig van nálam fájdalom csillapító.Ma is borzalmas fejfájásom volt szinte egész nap!!!Ha reggel már úgy kelsz nehéz kezelni!A fájdalom csillapítókkal az a baj,hogy gyorsan hozzá lehet szokni és akkor már nem hat,ráadásul tönkreteszi a szívet és a májat.Cserélgetni kell a gyógyszereket a Saridon és a Béres-Trinell egy az egyben ugyanazokat az összetevőket tartalmazza,csak a Béres dupla mennyiségben és olcsóbb.A Bioptron lámpa semmit sem használt!A mágneses terápia sem vált be ,sőt néha erősebb lett tőle.A hányásra pedig ilyenkor nem eszem szinte semmit,összeszűkülnek az erek lelassul az emésztés (ezért nem hatnak a gyógyszerek,mert nehezebben szívódnak fel )Véletlenül találtam egy hatékony gyógymódot,ami nekem sokat segít:ez a nyak merevítő gallér,kb.1000FT. gyógyászati segédeszköz boltban,nem tudom más hogy van vele,de nekem annyira fáj a fejem,hogy lemerevedik a nyakam és a vállam is,na ilyenkor kell feltenni a gallért ,ami ellazítja a merev izmokat és enyhül a fej fájás.Enyhébb esetben még gyógyszerre sincs szükség.Két hátránya azért van:nagyon hülyén néz ki benne az ember és nem szabad túl sokat használni,mert elgyengülnek a nyak izmok.
2010. jan. 20. 10:32

2 éve úgy döntöttem megpróbálkozom alternatív gyógymódokkal. Azóta szerencsére alig van ilyen gondom. Arra a néhány alkalomra Béres Trinell Pro fájdalomcsillapítót szedek, ez az egy ami ilyenkor használ. Ha nagyon durva a helyzet egy Daedalont is bekapok mellé.

Egy feltétele, hogy időben kell bevenni rögtön amikor érzed, hogy elkezdett fájni mert minden további órával csökken a hatása.

44. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 43. - Gyógyszerész)
2010. jan. 20. 10:27
Nekem régen kb hetente 3 rohamom volt, 2 naposak. hányással mindennel együtt. A fejfájásambulancián Divascant kaptam rendszeres fogyasztásra, de mellékhatások jelentkeztek így abbahagytam. Csak a Relpaxra mint rohamoldóra pedig nem hagyatkozhattam a csillagászati ára miatt.
2010. jan. 20. 10:20

Akinek sürünk van migrénes fejfájása (havi 2 alkalomnál többször) abban az esetben a gyógyszeres megelözés is szóba jöhet. Ebben az esetben állandóan gyógyszert kell szedni de ez csökkenti a rohamok gyakoriságát. Egy fejfájás ambulancián ezt érdemes megkérdezni.

Megelözésre az úgynevezett béta-blokkolókat alkalmazzák (propranolol, metoprolol, atenolol).

A migrénes roham kezelésére az úgynevezett triptánok a legalkalmasabbak (sumatriptan, rizatriptan, eletriptan stb).

Egy fejfájásnapló vezetése sok mindenre fényt deríthet. Pl, hogy föleg mi váltja ki és hogy valóban migrénröl van-e szó vagy csak fejfájásról.

2010. jan. 20. 09:19

Olyan fejfájásra ébredtem ma!

Miért van az, hogy egy nyugodt, átaludt éjszaka után így kell ébredni...

41. island (válaszként erre: 11. - Bebe82)
2010. jan. 12. 17:38
nem tudom mert nem vettem meg,mikor mondták hogy 3000.- az 5ml inkább nem vettem meg
2010. jan. 11. 16:17
A cataflam az nálam általában elveszi a hányingert,de ezt már én is hallottam,hogy írni kell,hogy mit eszünk ,mert az is okozza a migrént.Én szoktam még borsmenta teát is inni,ha nagyon rossz ilyenkor a gyomrom.
39. 021a029148 (válaszként erre: 38. - Rzsi)
2010. jan. 11. 14:34
Hát igen, ez a migrén elleni küzdelem egyik legfontosabb ismérve, vagyis az időben bevett gyógyszer. Nekem különben a saját neurológusom mondta, hogy nem javasolja a fejfájás ambulaciát az én esetemben (azért, mert meg tudom előzni a roham kifejlődését), mert meg akar óvni attól, hogy erős gyógyszereket írjanak fel, amiket idővel majd még erősebbre kell cseréni.
38. rzsi
2010. jan. 11. 14:30
Sajnos nekem is hányással kísért migrénem szokott lenni.Ha reggel érzem ,hogy fáj a fejem elmegyek letusolok annyira meleg vízzel amennyire tudok,tusoltatom a tarkómat majd eszek pár falatot beveszek 1 algópirint meg felteszek 1 dédalon kúpot.De nekem is csak akkor hat ha időben elkapom
2010. jan. 11. 14:24

Akik hánynak, azoknak azt tudom tanácsolni, hogy figyeljék meg, mit ettek/ittak aznap.

Ugyanis én kb 5 évvel ezelőttig rengeteg tejet ittam, és majdnem minden migrénem hányásos volt. Azóta nem ittam tejet, és egyszer se hánytam (hányingerem az volt, de hányás szerencsére nem).

Szóval próbáljátok megfigyelni, mi lehet az az élelmiszer, amit nem bírtok, mert nálam sokszor az étkezés okozza a migrént.

36. 0b8ba64251 (válaszként erre: 34. - 0b8ba64251)
2010. jan. 11. 14:20
Lehetne ez itt a reklám helye, de mióta Flectort szedek, tényleg max. pár óra (attól függ, mikor iszom meg).
35. 021a029148 (válaszként erre: 32. - Jucumhaha)
2010. jan. 11. 14:16
Nekem diagnosztizált migrénem van, a klasszikus aurás tünetekkel. Az a szerencsém, hogy amikor a látászavarok elkezdődnek és beveszek fél vagy 1 Algopryint, akkor a fejfájást nem engedi kifejlődni. A látászavarok, meg egyéb bevezető tünetek kb. 15 percig tartanak, és utána nincs bajom, néha marad pici hányinger vagy tompa nyomás a fejemben, de azok a szörnyű érzések nincsenek szerencsére.
34. 0b8ba64251 (válaszként erre: 32. - Jucumhaha)
2010. jan. 11. 14:12

Én úgy gondolom, hogy a hányinger, hányás, zsibbadás, hang- és fényérzékenység, erős fejfájás (kinek hol, mert ugye ennek is több fajtája van), egyéb - egyedileg esetleg eltérő - kísérő tünetek, sokszor napokig elnyúló fájdalmak valószínűleg migrénre utalhatnak. (Mondjuk nekem tuti, már bebizonyosodott.)

Nálam a bal homloklebenynél van a bibi, ez okozza. (EEG). :)

33. 0b8ba64251 (válaszként erre: 30. - Nzs2001)
2010. jan. 11. 14:08
Igen, ezt el is felejtettem írni. :)
2010. jan. 11. 14:05

Sziasztok!


Nagyon fontos, hogy utánanézzetek, hogy migrénetek van, vagy fejfájásotok, a kettő egyáltalán nem ugyanaz, és 10-ből 8 ember egynek veszi őket.

Mindkettő másfajta kezelést igényel.

A migrénre a relpax szerintem a leghatásosabb,bár a kísérő tüneteket(látászavar, zsibbadás....) az sem tudja megszünetetni, de a fejfájást segít kivédeni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook