Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mivel előzhetném meg a migrén-rohamom, vagy mivel gyógyíthatnám? fórum

Mivel előzhetném meg a migrén-rohamom, vagy mivel gyógyíthatnám? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2018. ápr. 30. 11:48
cbd olaj?
2018. ápr. 30. 09:27

omega3/pl.dio/

b12

es mg/pl.banan/

epp 10 perccel ezelott olvastam errol a temarol,

2018. márc. 21. 12:17

Én ezt találtam a neten:


[link]

2018. márc. 21. 11:08

Na ez engem is érdekelne.

Jön az időjárás változás, a front és végem:(

67. Pumi87
2010. ápr. 22. 15:33
Nekem ideggyógyász írt fel Comvulexet.Naponta szedem és azóta 1x sem fájt.:)
66. 6342d2631c (válaszként erre: 65. - Mrsrobinson)
2009. febr. 21. 09:34
Ez a relpax receptköteles?
2009. febr. 18. 11:30
Nekem hónapok óta tart a fejfájásom, hányingerrel, fényre és hangra iszonyatos érzékenységgel. A fejem bal oldala fáj, aztán lezsibbad, aludni sem lehet tőle. Ultrahangon megállapították, hogy migrén. Kaptam is egy receptet, rajta a Relpax nevű gyógyszerrel. És képzeljétek, ha elkezd fájni ismét, mint régen, beveszem, és nem jutok el az iszonyatos kínok közé, mint azelőtt! Ajánlom azóta is mindenkinek!
2009. jan. 23. 11:56

gyógyszermentes migrén elmulasztást kínálok, egy nagyszerű jógagyakorlat segítségével!

Napi 5-15 perc otthon végezhető!

csak az a titka, hogy minden nap kell csinálni!


bővebbet: 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide!

fórumban!

63. ki-hi
2009. jan. 18. 22:08

Sziasztok!

Új tag vagyok és jó hírem van!Lassan 50 éves leszek és 25 éve vagyok migrénes. Főleg hidegfront és hormonális dolgok váltják ki, kb. havi 10 alkalommal. 3 éve fejfájás ambulancián kaptam Imigran Sprint-et, nagyon jó 1 órán belül megszűnik minden gondom, szinte hihetetlen!Sajnos elég drága (900/db), de megéri, hogy újra jókedélyű lettem!Olvastam több helyen a porról, előtte azt kaptam, de nem használt semmit.

2009. jan. 15. 08:30

Már 3 napja használom a mágneses karkötőt + megiszok naponta 2liter vizet!

Azóta nem fájt a fejem!

2009. jan. 12. 21:13

MÁGNESES KARKÖTŐ!

Ma este kaptam!

Remélem jó lesz!

60. babyyy
2009. jan. 12. 16:09

Sziasztok!


Én is migrénes vagyok...illetve csak voltam. Gyerekkoromban megkeserítette a napjaimat...anyukám nem mert elengedni az osztálykirándulásokra :) Azóta is mindig kérdezgeti, hogy van nnálad gyógyszer? Bárhova megyek :) Nekem hál'istennek nem volt látászavarom, vagy beszéd problémáim..az nagyon ijesztő lehet! "Sima" roham+hányinger...hányni sosem tudtam, csak a nyálam csorgott a vödörbe..Nekem is csak a sötét+csend+alvás kombó segített. Olyan, mintha az ember egy burokban lenne, vagy valahol egy másik világban...nekem legalábbis. Durva, hogy ha rohamod van, akkor életképtelenné válsz...dehát gondolom tudjátok...Nekem a stressz hozta ki, iszonyat szorongós gyerek voltam. Néha a front is. Sok mindennel próbálkoztam, forró víz, masszírozás, gyógszerek, relxáció stb..Dehát amikor kialakul, akkor már nem sok minden segíthet. Én kinőttem..szakközépben már alig alig volt elvétve egy-kettő. Mostanra (lekopogom), évente egyszer, max kétszer van. Sima fejfájás persze szokott lenni, de az a migrénhez képest semmi. Szóval anyukák...ha esetleg a kiskölök migrénes, akkor van még remény :) Amúgy a nagynénémnek az akupunktura segített, nézzetek utána, hátha...

59. szenyó (válaszként erre: 57. - Albacomp)
2009. jan. 11. 21:11

Melegítsed a fejedet vagy hajszárítóval, vagy forró zuhany alatt.

Besötétített szoba, nulla hang, vagy MP3, Walkman mobil mindkét fülre, s jó kis dobszólók, vagy amit szeretsz hallgatni. Amikor kiveszed, kitisztul a fejed.

2009. jan. 11. 11:24
17 éves vagyok, bocsi
2009. jan. 11. 11:24
'7 éves vagyok és kb havonta iszonyat h milyen migrénem van. Hányni még csak egyszer hánytam e miatt, de számomra az a zavaró amikor nem tudok beszélni. Látás problémával kezdődik majd jön az egy oldali zsibbadás beszéd zavar és végül a fej fájás. A fejfájás akkor a legerősebb ha lehajolok. Szerencsére nem minden migrénem ilyen erős. Nálam egy olcsó gyógyszer rá ha rengeteget iszok. Elkerülés képpen pedig nem szabad kakaót innom. Homeopátiás gyógyszereket ki fogom próbálni.Mindenképp írok a hatásairól.
56. Borsa
2008. dec. 19. 12:47
Én törekszem a gyógyszerek elkerülésére, mert általában nem tudnak ilyenkor segíteni. De vannak egyszerű praktikák: A migréneseknek naaaaagyon törekedniük kell a rendszerességre, de vannak esetek, mint pl. az a fránya hidegfront... Mint tudjátok, lehet érezni, hogy mikor kezdődik, na akkor kell bevenni kb 1.000 mg C vitamint (al legjobb a pezsgőtabletta). Azt nem állítom, hogy nem fáj a fejem, de a 10es skálán általában 20ast súroló fejfájásom kb 2es erősséggel jön ki. Már ez is valami, és nem vettem be semmi bogyót.
2008. dec. 19. 11:23

Bombabiztos módszerem van a migrénemre, 25 év alatt kitapasztaltam, hogy mit lehet csinálni vele.

Nagyon erős rohamokban szokott jönni, de már rájöttem, hogy mi hozza elő. Hidegfront, eső, túl sok alvás és mindig olyankor kezdődik, ha szabin vagyok, vagy hétvégén, szombat reggel.Na és utazáskor.Voltam fejfájás ambulancián is, ott egy ideggyógyász doki felírt valami drága gyógyszert, de igazán az sem használt sem a fejfájásnak, sem a pénztárcámnak.

Mostanában ritkábbak a rohamok, szerintem a hormonoknak is van hozzá köze.Huszonéves koromban heti rendszerességgel jött, most negyvenesen jóval ritkábban, van úgy, hogy két hónapig semmi.

Most ha már az előjelét érzem, azonnal beveszek egy 400 mg-os rózsaszín tablettát egy másik kis fehér tablettával (olcsó)együtt, és van amikor ez meg is előzi a rohamot.Ha már nem sikerül megelőzni, jól kihányom magam, és utána veszem be.Nekem semmi más nem használ.

Ha valakit érdekel, hogy mit, priviben megírom.

Jobbulást mindenkinek!

54. ec63a7fc29 (válaszként erre: 51. - 9df60c3431)
2008. okt. 6. 19:13

Amitől a legjobban féltem, azt ma elkerültem, sőt...

....Jó fej voltál!!!

53. Lilly1 (válaszként erre: 49. - 372f7e7275)
2008. okt. 6. 09:21

Rendben, kiírom ide is, ami nekem bevált, hátha másnak is: Atropa bella - donna C30

Van 15-ös változata is, az gyengébb, de ha sikerül "elkapnom" a migrént rögtön az elején, az is használ. Akár óránként is be lehet venni 5 golyócskát a 30-asból is, addig, amíg teljesen el nem múlik a fájdalom.

Emellett a stressz és egyéb lelki "nyavalyák" ellen ezt szedem naponta 3x:

Nr. 5 Kalium phosphoricum-DHU D12 Tabletten

Persze mindenki kérdezze meg orvosát - gyógyszerészét :-), nekem egy homeós gyógyszerekhez értő gyógyszerész ajánlotta ezeket. Nincs mellékhatásuk!

2008. okt. 5. 18:29
Néha úgy érzem csak az segít, ha levágom a fejem. Bocsi, de most is majd szétrobban....
51. 9df60c3431 (válaszként erre: 50. - Ec63a7fc29)
2008. okt. 5. 18:19

:( Sajnálom, hogy Te is...

Az biztos, hogy a stressznek óriási szerepe van benne. Sajnos igy néha nem is lehet elkerülni a rohamot, én ugyanis állandóan aggódó típus vagyok. Minden apró dolgon képes vagyok órákig rágódni, és elmerülni benne. Ezek pedig sokszor idegessé tesznek, ahonnan már csak egy ugrás a migrén.. :(

50. ec63a7fc29 (válaszként erre: 39. - 9df60c3431)
2008. okt. 4. 23:19

Kb ugyanez.

Fejfájás, hányás, nem múlik semmitől, aludni nem tudok, csak a teljes csend segít és a teljes sötét.


Én a gondjaim miatt lettem fejfájós, s amíg a gondjaimat nem oldom meg, addig fájdogál.


Néha abroncsot tetetnék a fejemre!!!

2008. okt. 2. 15:48
szerintem kiirhatod ide,én is szedtem és akkor jó volt érdemes kipróbálni mindenkép!nekem már nem jó:(
2008. okt. 2. 15:43
oké,bár ha sima gyógytárban kapható homeós akkor bizti nem reklám,úgy értem más is ir ki gyógyszerneveket
47. Lilly1
2008. okt. 2. 15:38
Nem akarom, ha reklámnak tűnne, majd megírom privátban. :-)
2008. okt. 2. 15:30
neked melyk homeós volt jó?
45. Lilly1
2008. okt. 2. 15:27

Én úgy vagyok ezzel, hogy szeretem tudni, mi bajom, aztán majd eldöntöm, beszedem-e a gyógyszert, v. nem. :-)

Szóval, ha tényleg "csak" migrén és nem más, érdemes kipróbálni homeopátiás gyógyszert. Nekem bevált, azóta nem szedek mást. És ennek nincs mellékhatása! Vigyázzatok a "lórúgás" erősségű gyógyszerekkel és a kettesével szedett, ártalmatlannak gondolt vény nélküli bogyókkal. Tapasztalatból mondom. Ha érdekel valakit a szer, ami nekem megoldotta a problémám, megírom privátban.

44. 372f7e7275 (válaszként erre: 43. - 9df60c3431)
2008. okt. 2. 14:30

én mindenféle fej-nyakvizsgálaton voltam,de egyedül az EEG m eredménye lett nemjó,de annyit mondtak hogy jééé,ez olyan EEG kép mint az epilepsziásoknál szokott lenni de nekem nem olyan a rohamom,iszonyatos fejgörcsöm volt és azt mondták akkor ez migrén aztán kész....már azt sem tudom milyen gyóygszereket próbáltam,megelőzőtöl kezdve,antidepiket is irtak fel és mindenfélét:(

Nekem nem fejgörcsként jelentkezett az amire végül azt mondták hogy migrén,más miatt kerültem korházba aztán olvastam hogy efféle tünetei is lehetnek...

43. 9df60c3431 (válaszként erre: 41. - Aniani63)
2008. okt. 2. 14:25

Nekem is Divascant írtak fel első körben, amitől minden bajom lett, úgyhogy pár szem után abba is hagytam. Rohamoldónak pedig Relpaxot kaptam. Az volt az a nagyon drága, de szedtem egy ideig ha szükségem volt rá. Csak nagyon marcerás volt feliratni, migrénes rohamom közepén kellett érte futkosni és sokszor akkor is hiába mentem. Meguntam, és többé nem is irattam fel.

Szerencsére pont akkoriban ritkultak a rohamok, ezért nem láttam szükségét feliratni gondoltam azt a pár alkalmat csak átvészelem nélküle. Nagy nehezen át is vészeltem. Most pedig hogy már rátaláltam a Béresre, többet nem is fogom a Relpaxot feliratni.


A gyomortükrözéssel mit tudnak megállapítani, ami kapcsolatban lehet a migrénnel? Vagy más okból rendelték el a vizsgálatot?

Szerintem meg kéne várni a tükrözéssel míg elmúlik a migréned, de ha fix időpontod van, akkor ez kilőve.

Én koponya MR-n voltam eddig még csak migrénnel kapcsolatban. A neurológus megvizsgált, és kerek perec megmondta hogy migrén. Kaptam a fenti két gyógyszert, és viszont látásra. :( Nem bántam volna, ha még néhány vizsgálatot végez. Én elötte folyton attól rettegtem agyadaganat lehet.

42. 372f7e7275 (válaszként erre: 36. - 9df60c3431)
2008. okt. 2. 14:15
igen,tényleg kellemes,hűsítő izé,jó érzés,talán egy sima fejfájásszerüségnél megkönnyebülést jelenthet,de migrénnél semmi hatása nem volt,csak annyi hogy hideget éreztem:)tehát akinek bevállik a hideg vizes borogatás,az még olcsóbb is:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook