Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért van az hogy az ember szülei nincsenek a gyerekük segítségére ha a helyzet úgy kívánja? fórum

Miért van az hogy az ember szülei nincsenek a gyerekük segítségére ha a helyzet úgy kívánja? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
100. ina87
2013. aug. 19. 00:16
Szerintem ez inkább szülöröl szülöre száll vagyis ha már nemvolt ez egy családban példa rá h egymásnak segitünk akár milyen értelemben akk ezt el lehet várni de nemvolt szokás nem úgy tanitoták pl nagyanyáink szüleinket akk nemfognak maguktol segiteni azis benne van h vannak sajnos emberek akiknek nem az az elsödleges h segitsenek hanem csak hátráltatni tudnak ez szomoru mert egy igazi családban inkább az volna helyes ha adok kapok tehát odavisza járna a segitség,azért azt sem felejtös h vanak olyan szülök gyerekei ahol már megálapodnak de atol még a szüleiktöl minden anyagit elvárnak cserébe pedig még egy köszönöm szót se hajlandok mondani,ám ez az egész felfogás,gondolkodás kérdése sajnos valaki ha szülö lesz atól még nem azt jelenti h eljut egy bizonyos szintre.
99. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 98. - 121ed3f48d)
2013. aug. 17. 13:51
Ezt soha nem értem...mert nem csak anyagi segítség van a világon...esetleg azt nem tehetik meg....de így, ahogy mondod...a jó szó...,ami sokszor többet ér mindennél és ingyen van.
98. 121ed3f48d (válaszként erre: 97. - 16b5d6ae34)
2013. aug. 17. 13:39
Nem is értem meg,hogy lehetnek olyan szülők,akik szinte ellenségnek veszik saját gyereküket(mert ilyen is van, nem egy) és nem segítik,akár 2 jó szóval is:(
2013. aug. 17. 12:19
Mindig segítettek a szüleim....aztán mi segítettünk Nekik. Ez a természetes.. és ha kell a gyerekemen segítek, vagy Ő nekünk...mikor kinek van szüksége segítségre:)
2013. aug. 17. 11:32
Az én szüleim mindig segítettek,ha épp szükség volt rá.És én is mellettük vagyok,és leszek amikor nekik lesz rám szükségük!Kérniük sem kell.Továbbá a gyermekemet is fogom segíteni amiben csak tudom.Erőnkön felül szerintem...
95. Zamus
2010. ápr. 27. 20:32
Én nem tudnám elképzelni, hogy ne segítsek a gyerekeimnek. Még akkor sem, ha éppen rosszat tettek.
2010. márc. 17. 10:25
Rajtam se se segítettek soha! Sőt!!!
93. 01c8755c79 (válaszként erre: 92. - Zelina)
2010. márc. 17. 10:24
Mi az, hogy nem segítenek? Az enyémek anyagilag több mint 20 éve nem segítenek (15 éves korom óta dolgozom), de amúgy mindig mellettem álltak... és én mellettük... de anyagilag függetlenek vagyunk egymástól. ... ezt azért írtam így, mert általában az anyagi segítséget érzik az emberek segítségnek... de miért is?
92. Zelina (válaszként erre: 91. - 01c8755c79)
2010. márc. 17. 10:20
Az én szüleim sem segítenek, sajnos.
2010. márc. 17. 08:12
Jó téma.... tehát hozzuk fel. :o)
90. monika1225 (válaszként erre: 89. - Cservenák Vali)
2009. jan. 9. 09:42

Nos vagyunk páran akik kifogták! Bizok benne és megteszek mindent hogy én ne ilyen szülő legyek! Apám egyáltalán nem segít, hallani se akar rólam illetve az unokáiról! Anyám ugy állitja be mintha ő hű de nagyon segítene nekem! Holott sajnos épp fordítva van Ő kér tőlem rendszeresen segítséget! Pedig amióta egyedűl nevelem a gyerekeimet azóta mindent egyedűl értem el! ! gyerekkel 4 sporttáskával mentem 1 anyaotthonba! Ok akor segített anyu..... neki volt kocsija! Azóta nekem van kocsim, nyáron kezdem az épitkezést! ha kérem, hog segitsen bármiben is az a válasz hogy tanuljak meg ünálló lenni! Meghogy nekem kell megoldani! DE ő feltud hivni, hogy menjek már el befizetni neki a bankba vmit, mert ő még olyat nem csinált!!! Nosza, el lehet kezdeni!


Január 1től zéró toleranciát hirdettem a családom közt Akkor kérjen tőlem bárki bármit ha én kérek tőle! S az apró szivességeikből sem kérek , megtanultam , sokszorosan fizettetik vissza velem!

2009. jan. 8. 18:16
Ezt nagyon nehéz megmagyarázni,mert nekem se segítettek a szüleim soha nem is akartak,sőt ami a legborzasztóbb,hogy idónként még irigyek is voltak rám,mert hogy nekem jobb az anyagi körülményeim mint a két máésik testvéremnek.Én azt mondom,hogy csinálja utánnam mindenki amit én csináltam és akkor nekik is meglesz mindenük. Amikor kértem a szüleimet,hogy segítségre lenne szükségem elutasítottak. Hál istennek nem minden szülő olyan mint az enyém.
2009. jan. 1. 13:39
Mert az egy másik nemzedék.
2008. dec. 25. 20:57
erre a kérdésre én is keresem a választ
86. Sirga
2008. szept. 15. 08:48
bocs, nem olvastam végig, csak a fórumcímre válaszolva leírnám, mit gondolok. Előfordul, hogy a szülő attól fél, a gyermeke sikeresebb lesz, többet ér el, mint ő. És hát eleve a tudat is megijeszt sokakat, hogy a "gyerek" már nem gyerek, sőt! Saját élete van, saját céljai, ... Félnek, hogy elveszítenek minket, hogy nem leszünk rájuk utalva. Pedig a legjobb módszer arra, hogy elveszítsenek, épp az, ha magukhoz akarnak láncolni! :(
2008. aug. 27. 11:24
Nekem nagyon rossz volt régen a kapcsolatom a szüleimmel. Főleg anyámmal. Egy éve úgy költöztem el, hogy nem is szóltam nekik. Kész tények elé lettek állítva mikor barátom és az öccse egy reggel beállítottak, s elkezdtük kihordani a cuccom. A mai napig bánom. Az volt az a pillanat, amikor rájöttem, hogy anyám mégis szeret engem. Nagyon megviselték a történtek. De hamar megbocsájtott. Az óta nagyon jóban vagyunk. Olyan dolgokról beszélünk miket régen nem mondtam volna el neki. S bármi baj van támogat. Mondták, hogy akármikor haza költözhetünk, s ők már másnap leköltöznek az emeletről, s egy fillért sem kéne hazaadnunk. Furcsa az élet. Régen minden vágyam az volt, hogy végre elszabaduljak otthonról. Most viszont mihelyt tehetem rohanok haza. Hiányoznak.
84. cicaanya (válaszként erre: 83. - Winny)
2008. máj. 30. 18:51

ez igaz,tudom anyukám miatt.

de.... vannak olyan nagymamák aki ki követelik az ellenkezőjét (pl:párom anya) pedik van pénze de nem kicsi és nem kevés!!!

83. winny
2008. máj. 30. 17:46

A szomorú az,hogy a felnőtt gyermekek még nem jöttek rá arra,hogy a gyermeknevelés nem egy életre szóló elfoglaltság.

A másik:nem a nyugdíjasokat kell eltartani hanem a társadalom élősködőit.

Mi nekünk épp elég az a z energia amivel fenntartjuk magunkat és nem szorulunk a gyermekeinkre.

82. cicaanya (válaszként erre: 80. - Spinneli)
2008. máj. 21. 23:11

A három legnehezebb dolog az életben: bízni, hinni, megbocsátani.

Anya, lánya, unokája c. film


na ezzek amkit nem kapja meg 8 éve!!!

81. cicaanya (válaszként erre: 80. - Spinneli)
2008. máj. 21. 23:07

:DDD csak méregből és dühhhhhből írtam!

örökség=apukája meghalt és még csak most fizette ki!

Anyósóm=boszi és sárkány,és nem tudja el viselni ha boldog a fia és unokája!

üdülés=Balatonfonyod,de mi Fenyvesre mentünk kinyomzta hol van és éppen halladtunk átt Fonyodon !

szóval nem bántottál meg, de kicsit bibuktam...

80. spinneli (válaszként erre: 78. - Cicaanya)
2008. máj. 21. 00:46

ööö, nekem nem egészen világos ez a történet.


hogy teszi tönkre az anyósod a párod életét, úgy hogy utánatok megy a Balatonra?

Ti meg bosszúból nem is abban a nyaralóba vagytok, amiért bosszúból valami volt az örökséggel meg a vízművekkel...vagy mi van?

Örökséget nem nagyon kaphat a párod, míg édesanyja él.....

Na jó mindegy, ha valaki okosabb nálam megfejtette az írjon.


egyébként cicaanya magyar anyanyelvű vagy? Nem bántásból kérdezem, de nagyon összefüggéstelenül és nyelvtanilag helytelenül fogalmazol.

2008. máj. 21. 00:38
Ha tud, és megérdemli a gyerek, biztosan segít a szülő.De, ha neki sincs, Ő kap?
2008. máj. 20. 20:25

Sziasztok!

én anyukám segit!

De a párom anya gonosz velejéig!!!!!!!!!! van pénze dögivel!!!! 34évesen meghalt a férje sosem türt meg maga melett senkit még az 1osztályos unokáját sem aki az egyszem mint a fia ugy szintén!

anyósóm mig él és mozog a fia addig kicsinálja!!!!!!

"OK NÉLKÜL!!!"

de az a bibi hogy mindig a párom örzöjébe akad :DDDDDDD

belém és családomba :DDD

96nm lakásban egyedül havi 200eft nyudijjal, milliókkal a számláján ha mikor kit vissz nyaralni tunéziába (azt is késöbb 4hónapra rá tudtuk meg!)

ide oda megy,menjen de hagya élni a fiát ha nem támogatja ne tegyen kárt benne!

jajjj annyi mindent tudnék meslni, de zet figyeljétek!

elmentünk kivettünk 12szntes házt BALCSI erre fonyodon megláttam keresset minket kutattot :d de mi nem ott vettük ki a házat,és azt hiotte vállalati nyaralóban leszünk :DD

közben nem is :DD,szóval telefonok ki kapcs anyumat este 22.oo-kor hivtam meséltem neki, és esténként felhivtam 22.oo kor addig ki volt kapcsolva a telcsijeink!napi 29-től felfelé hivás proba volt abanyától!!!!!!!!!!!!

de ennek az lett az eredménye hoyg bosszut állt, mert van pénze és kevés örökséget adot páromnak, mert nem ügyvéd elött lett oda adva a pénz (bizott az anyában párom!)340ezeret utaltatott a saját számlájára,a boszorkány amit vissza adtak vizművek

szóval ez egy anya!!!! ja és 10éve rákos beteg,és szklerozismultiplex betegsége van! mindent meg tud venni ,hogy ő még éljen !szószerint mindent ami drága és jó,mert jó ha eddig él :s

2008. máj. 10. 23:24
SZÜLŐJE, GYEREKE VÁLOGATJA! NÁLUNK NINCS ILYEN GOND!
76. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 75. - Spinneli)
2008. febr. 20. 09:43

Sziasztok! Kicsit eltűntem...

Nahát ez az... A határidő. Egy keddi napon költöztek oda, és csak péntekig-ről volt szó, ahogy írtam korábban. Azóta már nagyon sok péntek eltelt, és rengeteg ultimátum is elhangzott. A szüleim mégsem tesznek semmit. Öcsém ráadásul sorra vette fel a mindenféle személyi kölcsönöket, amiket nem törleszt. Levonni nem tudják tőle, mert nincs miből. Nagyon durva, és felháborító!

Tudom, hogy a szüleimen múlik sok minden, egy kicsit kéne határozottabbnak lenniük, mégsem azok.

Azt is írtam korábban, hogy nekem is van két gyerekem, nem tudom, hogy mit tennék hasonló helyzetben. De azóta rájöttem. A gyerekem érdeke az, hogy kirakjam! Akármennyire is fáj, meg kell tenni, mert ha önszántából nem akar egyről a kettőre haladni, akkor drasztikusabb módon kell erre ösztökélni. Lehet, hogy kilátástalan és bizonytalan a helyzete, de ha életben akar maradni, akkor nincs mese: tegyen érte valamit!

75. spinneli (válaszként erre: 74. - Jay néni)
2008. febr. 16. 12:24

és ha a határidő lejártával sem tesznek semmit?

akkor mi van?

74. Jay néni (válaszként erre: 48. - Fa3d5b4d84)
2008. febr. 16. 12:23
Nem arra gondoltam, hogy rakják ki őket. Nálunk volt hasonló eset a családban, igaz nagyszülő-unoka kapcsolatban. Ultimátumot adtak neki, kapsz ennyi és ennyi időt, hogy ennyi és ennyi összeggel hozzájárulj a költségekhez, amennyiben nem történik meg elköltözhetsz, mert nem tudunk eltartani. A megadott idő két hónap volt, és elment dolgozni a gyerek és azóta lerakja a pénzt az asztalra.
2008. febr. 16. 10:42
Nem minden szülő egyforma,van olyan aki tudna segiteni,de nem hajlandó,de van sok olyan is,hogy szivét lelkét kiteszi a gyerekeiért.Az én anyukám,mindig csak magának élt,még az unokáira sem volt hajlandó vigyázni legalább 1-2 órát ha szükség lett volna rá..De mindig megoldottam ahogy tudtam,most már nagyok a gyerekek,és csodálkozik h nem szeretik az unokái,lehet nem volna szép hogy ezeket irjam anyumról,de sajnos én sem érzem azt a szeretettet iránta ,amit egy anya iránt érez sok gyerek:((, nem emlékszem,hogy anyám az ölébe vett volna és megpuszilgatot,mikor kicsi voltam,felnőttem,de az én gyerekeimnek mindent megadtam amit tudtam,szeretettet,kedvességet,segitséget:),lehet még tulzásba is visszem néha,de lehet valahol csak azt szeretném megadni nekik,ami nekem hiányzott mindig:(((( a mai napig segitek ahol tudok,ahogy tudok,ha bánatosak,velük érzek,ha boldogok velük vagyok én is boldog.. peddig már nagyok és családosak mind a kettő,az unokámat meg haza sem engedném ha csak töllem függne:))
72. 0c97fbb607 (válaszként erre: 71. - Fa3d5b4d84)
2008. febr. 15. 17:52

Az a baj,hogy nem neked kellene dűlőre jutnod,hanem a szüleidnek kellene bekeményíteniük,és utimátumot adni nekik,2 hét és mehetnek,addig van idejük albérletet keresni.

Ennyi.

71. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 70. - Spinneli)
2008. febr. 15. 17:02
Na neeeem.... Öcsémet közel sem szeretem annyira, mint a szüleimet. Nálam már jó ideje elrúgta a pöttyöst. Amit adok vagy teszek, azt a szüleim kérésére teszem.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook