Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért van az hogy az ember szülei nincsenek a gyerekük segítségére ha a helyzet úgy kívánja? fórum

Miért van az hogy az ember szülei nincsenek a gyerekük segítségére ha a helyzet úgy kívánja? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
10. Jucus14 (válaszként erre: 8. - 8fc8629034)
2007. okt. 24. 11:59

Szia.

Nem lehet hogy egy kiadós beszélgetés kellene?

Nem okoskodok, csak kérdezem. Írtad, hogy anyukád négy hónapja halt meg, lehet hogy valamilyen depressziótól szenved. Van olyan ember aki nem tudja feldolgozni, hogy meghal a társa.

9. 8fc8629034 (válaszként erre: 2. - Erikpipi)
2007. okt. 24. 11:57

Nincs olyan nagy baj csak rosszul esik hogy én anyuékért mindent megtettem. Anyagilag, Stbb. Mosás,főzés,takarítás meg még a rengeteg lelki bajukat is meghallgattam és ha rólam van szó akkor meg le vagyok ejtve . Ennyi a bajom hogy a szülők a mi családunkban nem nyújtják azt a hátteret ami a gyereknek kellene. Nem azt várom hogy nyomjon pénzel aztán viszlát. Hanem értelmes dolgokat ondjon ha bajban vagyok. És fogadjon el olyannak amilyenné váltam nem pedig ítélkezzen fölöttem. Ugyanis nálunk ez a szokás meg sajna a férjem anyja is ilyen. Én sosem ítélkeztem anyám fölött sem aki ivott 15 évig. Apám fölött sem akitől meg még a kajámra is úgy kellett kikönyörögnöm pár száz forintot.

Mikor összekerültem a jelenlegi férjemmel (13 éve akkor ő volt aki vett nekem ruhát meg adott pénzt hogy tudjak venni magamnak enni valót. Csak ennyi a bajom hogy nem én kértem hogy megszülessek hanem ők akarták és csak 10 éves koromig láttak el rendesen mert utánna azzal voltak elfoglalva hogy hogyan tegyék tönkre egymás életét. Kérdem én: -Milyen szülő z ilyen?

8. 8fc8629034 (válaszként erre: 3. - 363d535da9)
2007. okt. 24. 11:48
Rengeteget adtam de jóformán semmit sem kaptam. Tudom ez most így hülyén hangzik mert mindíg úgy van vele az ember hogy amit én mondok az az igaz. Szóval a két fél nem egyezik. De hidd el az egész gyerekkoromat tönkre tették és főleg apu volt a hibás a baromi nagy büszkesége miatt. Anyu már nem él így nekem kell a gondokkal szembe nézni de nem hagyom magam.Ami az adást illeti én mindíg megálltam a magam lábán és apuék élete nem akart rendeződni. Sokat segítettem nekik Ki volt nyalva világ életemben a fenekük. Nem voltam rossz gyerek sem ez sem volt elég és amikor én kérek pusztán bármilyen segítséget akkor meg úgymond magama hagynak. Illetve hagy. Most már nem érdekel van családom innentől kezdve nekik élek és nem érdekel apukám hogy boldogul. Ezt érte el ezzel a viselkedéssel.
7. ec63a7fc29 (válaszként erre: 6. - Tóth K. Barnabásné)
2007. okt. 23. 18:44
Pl azért, mert a fizetésének nagy százalékát a nyugdíjasok kifizetése céljából levonják a megkeresett fizetéséből, s örül, ha a saját családja nem hal éhen.
2007. okt. 23. 18:37
Szerintem azért, mert ha már külön család próbáljon meg gondoskodni magáról. Nőjön fel és élje a saját életét.Egy gyerek sem kívánhatja, hogy a szülő egész életében Öt támogassa.Régen a gyerekek segítették az idős szülöket.Ma miért van ez forditva????? Üdv. Cassandra
2007. okt. 23. 18:15
Láttam már ilyent. Csak ha valaki ilyen szülő, akkor ne tartsa majd a markát, ha ő szorul rá.
2007. okt. 22. 18:57
Ez sztem típus függő. Akik nem törődnek a gyermekeikkel, csak saját gondjuk érdeklik és h nekik jó legyen. De ezt még lehetne ragozni...
2007. okt. 22. 18:03

Amikor egy gyerek felnő, akkortól kezdve a szülő-gyerek kapcsolat kicsit átalakul. Itt már nem egyértelműen arról szól a dolog, hogy a szülő körülugrálja felnőtt gyermekét és annak családját, hanem egymást segítik. Tehát a szülő segít a gyerekén, ha kell, de ez fordítva is így működik. Az életben meg kell tanulni mindenkinek a saját lábán megállni! A szülőknek is meg van a maguk élete.

Csak annyit várj el, amennyit te magad is adsz!!!

2007. okt. 22. 16:39

Sajnos szülővé válás előtt nincs alkalmassági vizsga.:(

Mi a baj?

2007. okt. 11. 13:55
Anyukám meghalt négy hónapja és apuval nagyon nehéz. Segítségre lenne szükségünk de nem tesz semmit inkább duzzog. Annak idején mikor anyu élt ő is sokszor inkább a pohárhoz nyúlt mint inkább segített volna. Én szülő vagyok de nem tudnám megtenni a gyerekemmel hogy először bajba rángatom utánna meg otthagyom. Hogy tehet ilyet egy szülő a gyerekével?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook