Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért puszilják szájon a kisgyerekeket? fórum

Miért puszilják szájon a kisgyerekeket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2009. nov. 29. 08:32
Engem nagyon zavar, ha valaki szájon puszilja a gyerekét. Biztos szokás kérdése, de undorítónak találom. Én soha nem meztelenkedtem a szüleim előtt. Most apukámnak van egy barátnője (sajnos nem volt jó a választása). Ő meg is ölne, ha apunak szájra puszit adnék. Olyan hülyeségei vannak, hogy nem adhatok puszit (arcára sem) apunak, nem ülhetek mellé enni, nem öltözhetek át a szobámban, mert hátha meglát...stb. Tiszta hülye a nő. Na..ez a másik véglet.
2009. nov. 29. 07:52
Sziasztok.Most találtam ezt a fórumot,és ha nem baj én is hozzászólnék.Először is a szájra puszi.Ez nálunk valahogy természetes.Így alakult ki,akaratlanul,és semmi intimitást nem találunk benne,csak szeretetet.Az együttfürdés addig volt,amíg nem lett három gyerkőc.Mostmár ők fürdenek együtt,mert érdekes lenne,ha behuppannék melléjük.Ki is ömlene a fürdővíz a kádból.De itthon ha meztelenül vagyunk sem zavar senkit,szeritem amikor majd a nagylányom nagyobb lesz,és kialakul a szexualitás,akkor természetesen ez el fog maradni,mert zavarni fogja.A szoptatásról pedig,én úgy vagyok vele,hogy ha egy baba éhes,igenis meg kell szoptatni,természetesen diszkréten.Nekem is volt olyan,hogy pl. strandon megéhezett,és magam köré tekertem a törölközőt,senki észre nem vette,hogy szoptatok.A kicsi lányom a mai napig intenzíven szopizik,és bizony előfordul,hogy meg kell találni a módját,hogy megszoptassam.Szerintem megoldható anélkül,hogy másokat ezzel zavarnánk.
2009. nov. 29. 01:46
jól van, nekem meg kissé elkerülte a figyelmemet, hogy itten generációs problémák is vannak, 18 évesen én is PONT ÍGY gondolkodtam:))) vissza az egész, nem mondtam semmit az elmúlt 30 percben:)
2009. nov. 29. 01:41

émmegmondtam hogy nem bántanak :D

nem harap ez a csaj se (annyira) :P szóval emiatt tényleg ne tedd arrébb magad :D

2009. nov. 29. 01:37

Binky, na, nemár. senki sem támadott le. hidd el, az nem így néz ki, ha támadok;)

és én aztán SOHA senkitől nem vártam el, hogy tekintettel legyen rám. nekem nem kell emelgetni a babakocsit, én simán eltoltam a gyereket az egyik kezemmel, a másikban a bevásárlókocsit. nem picsogok, ha valami nehéz, nem nézek csúnyán másra, nem kérek előjogokat, (elveszem őket kérés nélkül:), és egyáltalában, értünk nem kell senkinek semmit sem tennie. nem azért szültem egy gyereket, hogy a külvilág onnantól megkíméljen. de a gyerekem az első. mindig, minden körülmények között, és hidd el, akkor van nagy gebasz, ha valaki ezt nem így éli meg. tudod milyen szívszorító látni anyákat, akik nem rendesen bánnak a kisgyerekekkel? százszor inkább ajnározzák túl, mint pölö megüssék a babát... nem..?

82. fecbb24fe2 (válaszként erre: 78. - Binky)
2009. nov. 29. 01:33
miért is emlékszem úgy, hogy 29 évig mintha nem lett volna gyerekem, és akkor sem egy zselével töltött üvegben tengettem a napjaimat egy laboratóriumban? ;) képzeld, volt nekem is idő, amikor nem volt gyerekem:)))
81. Szasz23X (válaszként erre: 79. - Binky)
2009. nov. 29. 01:32

azzal, ha elmondod a véleményed, semmi gond nincsen.és ezért senki nem szed szét :)

csak ahogy neked jogod van, hogy ne tetsszen, neki joga van ott mellrecsavarni a kölket, ahol akarja :D

80. Szasz23X (válaszként erre: 78. - Binky)
2009. nov. 29. 01:30
Szerintem senki nem bántott, nem egészen így kellene ezt leragálni. Az, ha egy áruházban pl éhes lesz a gyereked, és már vörös a feje, úgy ordít, hidd el, tényleg nem fog érdekelni...És a vásárlókat lehet jobban zavarja egy üvöltő baba, mint egy szolid, DISZKRÉT szoptatás. Picit próbálj belegondolni. Engem is zavar néha, akkor elfordulok. ennyi.
79. Binky
2009. nov. 29. 01:30

Nah megyek aludni. Úgyis úgy érzem magam mint a játszótéren a nagyobbik kölyök aki véletlenül nekiment egy kisgyereknek, és az anyatigris most ráveti magát, és szétszedi.


Jó éjszakát.

78. Binky (válaszként erre: 71. - Fecbb24fe2)
2009. nov. 29. 01:26

Na most viszont TE nem értheted az ÉN álláspontomat, pont azért mert gyereked van.


Olvass vissza.Az intimitás nálam tök okés. Még el is nézem, hogy a mamák rátolják a lábamra a babkocsit, és elvárják, hogy mindenki ugráljon nekik (szívesen csinálom, csak a hozzáállás szörnyű), de hogy nem az az első, hogy keresel egy helyet, ahol nem feltűnő, hanem gondolkodás nélkül előkapod, megszoptatod, számomra nem kedves gondolat. Tudom, én problémám. Tudom, lesz@rod.

Lehet, hogy a gyerek következtében majd én is ilyen leszek a hormonoktól. De azért ez tudatosan csak befolyásolható...legalábbis remélem.

2009. nov. 29. 01:26

azért az is lejön onnan, hogy ki az, akinek van némi empatikus készsége :D

Asszem. de not sure XD

2009. nov. 29. 01:24
finoman szólva is lejön a kommentekből, hogy kinek van már fészekalja otthon:)
2009. nov. 29. 01:24

Érdekes, mert a szoptató anyukák nem zavarnak. Jó, nem bámulok bele a mellébe, hogy nagyobb-e mint az enyém :D elfordulok és kész :)

Engem valahogy ez a szájrapuszis része fogott meg, de már ezt is kezdem kapisgálni, még akkor is, ha most azt mondom, nekem nem menne :D

2009. nov. 29. 01:22
ja, amúgy a gyerek előtt nekem is kuuurva sok elvem volt, hogy én majd tuti nem szoptatok nyilvános helyen, mert nemár, hogy a bé tömeget ennek kitegyem... hát, a bé tömeg megszűnt érdekesnek lenni ám villámgyorsan. de ezt nem lehet elvárni, hogy megértse az, akinek nincs gyereke még:) de emlékezz majd szavamra:))
73. 40163fd81d (válaszként erre: 67. - Binky)
2009. nov. 29. 01:21

Ne legyen tök természetes??:))

Ez igazán vicces,ugyanis tök természetes ,hogy egy anya ott eteti meg a gyerekét ,ahol a baba épp enni kér.

AAZ A NEM természetes,hogy bizonyos emberek fújjognak emiatt.Egyszerűen nem kell észrevenni,diszkréten másfelé kell nézni.

72. Binky (válaszként erre: 70. - 07c4794583)
2009. nov. 29. 01:20

Teljesen ugyanígy érzek.


És rám lehet hagyni, hogy úgysem értem, mert még nincs gyerekem (következésképp kizárt, hogy bármit is értsek), érdekesmód nem csak én gondolom így. Anyám csak megszült engem, de a nyilvánosan szoptató/puszilkodó mamákért ő sincs nagyon oda... pedig mi nyitottak vagyunk. OTTHON.

71. fecbb24fe2 (válaszként erre: 67. - Binky)
2009. nov. 29. 01:19

kérlek szépen 4 csillagos szálloda éttermében pelenkáztam a kanapén, két pincér buzgó asszisztálásával:) igaz, azon a részen senki nem ült. én ezeket a dolgokat tényleg letojom.


ha a gyerek nem a parkban lesz éhes, akkor rohanjak oda, mert pár embernek ez nem jön be?? ugyanmár... egy csecsemő gyomra miniatűr. ők nem tudnak várni... és aki sírni hagyja a kölykét azért, hogy keressen egy szoptatás kompatibilis helyet, azt jól tarkón is vágnám, mert annak nem a gyereke az első....


ez sajna ilyen cég...:)))

70. 07c4794583 (válaszként erre: 63. - Binky)
2009. nov. 29. 01:17

rendben, csak mintha a kisgyermekes anyáknál (1-24 hónapig) annyira átrendeződnének a dolgok - értem, a hormonok, értem -, hogy mintha bárki más, akinek más szempontjai lennének - pl egyedülálló, depressziós, süketnéma, nem talált párt, mozgássérült, fóbiás, akármi, szóval nem úgy jártak, mint ő, hogy jött a baba, a szuperbe - azok nagy ívben le vannak szarva, mert ő, mint kismama, elsőbbséget élvez.


+ mindent úgy csinál, ahogy jónak lát.

és még megmondja, te hol basztad el.

69. tavaszi szél (válaszként erre: 67. - Binky)
2009. nov. 29. 01:15

Igen csináltam, a Liget kellős közepén... mert tiszta sz@r volt a gyerek...és hát...te sem lennél szivesen "úgy" egy percet sem...hát ők sem...így marad a csere...akinek meg nem tetszik... :P

Ja: azt gondolom ez a vélemény meg fog változni ha szülsz 1-2-3... gyereket :)

2009. nov. 29. 01:13

Aszem' vagyunk így egy páran...lassan én is megyek, jó éjt!


Sziasztok!

67. Binky (válaszként erre: 61. - Fecbb24fe2)
2009. nov. 29. 01:12

Nincs gyerekem, véleményem attól még van és lehet.

És értem, hoyg ti elsősorban anyák vagytok, de ne legyen már olyan fene természetes előkapni a cicit a bevásárlóközpont közepén.

Egy parkban, hogy le van takarva? Teljesen okés kényszermegoldás.

De mikor a HÉV-en szoptatnak jól láthatóan, tök nyíltan, az már zavar.


Pelenkázni is pelenkázol az utca közepén?

2009. nov. 29. 01:11
jó éjt:) nekem is bazira kéne húznom a csíkomat a Nyuleráj mellé:)
2009. nov. 29. 01:10

Bocsi mindenkitől, de tűzök aludni... Sokszorkelós éjszakáim voltak, hulla vagyok. Reggel olvasok! :)

Jó éjt!!!

64. fecbb24fe2 (válaszként erre: 59. - Binky)
2009. nov. 29. 01:10
ez a nyilvános hely dolog amúgy nagyon egyszerű: nem kell odanézni. ennyi:)
63. Binky (válaszként erre: 55. - 07c4794583)
2009. nov. 29. 01:08
Úgy hiszem a hormonok is közbeszólnak itt.
62. fecbb24fe2 (válaszként erre: 55. - 07c4794583)
2009. nov. 29. 01:08
háháááá, nem akarok dicsekedni a nemi életemmel, de DE:)))))) na, de ez is hosszú sztori ugye;)
61. fecbb24fe2 (válaszként erre: 52. - Binky)
2009. nov. 29. 01:05

Binky, ugye te mondtad, hogy nincs gyereked?:)


nézd, én aztán egy atom laza nő vagyok, az is voltam, és nem lettem más attól, hogy szültem egy gyereket, de ez más szféra. ha ÉHES megeteted. leszarod a többieket, mert sír a gyereked, és ő nem vár fél percet, hogy elvidd a RETYÓBA (????) megetetni.... te ennél a büdös wc-ben????

60. tavaszi szél (válaszként erre: 54. - Sylvia81)
2009. nov. 29. 01:04

Meg mondjuk hallod ahogy a másik épp...

Háát, nem etetnék ott, az fix.

59. Binky (válaszként erre: 53. - Sylvia81)
2009. nov. 29. 01:03

Ne haragudj, tudom, szörnyű a megoldás(hiánya) a bevásárlóközpontokban, de akkor sem szeretem a nyilvános szoptatást. Persze, van, hogy muszáj, mert nincs más lehtőség.

De ne tekintsük a világ legtermészetesebb dolgának MINDKÉT fél részéről. Neked természetes. Egy külső szemlélőnek már nem annyira kellemes.


A szoptatás, a szájrapuszi, a csók, nekem mindhárom túl intim az utcára. Semelyiket sem látom szívesen az utcán, de azért erősségben van különbség köztük.

58. 07c4794583 (válaszként erre: 55. - 07c4794583)
2009. nov. 29. 01:03
*túlkapást*
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook