Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért jobb természetes állóvízben strandoltatni a kisgyereket, mint egy termálfürdő gyermekpancsolójában? fórum

Miért jobb természetes állóvízben strandoltatni a kisgyereket, mint egy termálfürdő gyermekpancsolójában? (tudásbázis kérdés)

2010. júl. 15. 10:22
a gyereknek semmi baja sem lesz a kutya miatt, :) eloszlik, és amúgy is csak erősebbé teszi az immunrendszerét
27. katic
2010. júl. 14. 19:39
A miénk félig "akármilyen" bányató. :-) A falu tulajdona, ha jól tudom, fürdeni szabad benne - gondolom vizsgáltatták -, viszont láttam már benne kutyát is...
26. e1641dee25 (válaszként erre: 25. - Szilvamama)
2010. júl. 14. 18:30

Vannak olyan bányatavak, amelyek biztonságosak, sőt kifejezetten strandként funkcionálnak. Ezek biztonságosak, tiszták (kutyát nem is szabad bevinni).

Akármilyen bányatóban nem szabad fürdeni.

25. Szilvamama (válaszként erre: 24. - Katic)
2010. júl. 14. 16:23
Bányatóban nem tilos fürödni? Vagy rosszul tudom? Még nem voltam, csak kérdezem :)
24. katic (válaszként erre: 23. - Bar-Bara)
2010. júl. 14. 15:18

Köszi!

Akkor győzött a bányató, még ha "kococs" is. =DDD

2010. júl. 14. 15:15
Katic, akkor is természetes,öntisztító, és nagy víz, és nem bacimelegágy, azon a hőmérsékleten nincsenek meg...
22. katic
2010. júl. 14. 15:06

Két hete voltunk 4 napot egy termálfürdőben a 2 éves fiunkkal. Az utolsó nap aftákat fedeztem fel a szájában, később a feneke is apró hólyagos/sebes lett és a talpacskáin is vízhólyaghoz hasonló hólyagok keletkeztek. :-(((

Antibiotikumos kezelést kellett, hogy kapjon, valamilyen baktérium által fertőződött állítólag. A gyerekorvos megnyugtatott, emiatt még nem kell lemondani a termál-strandról, a gyerekek közel 30%-a összeszed ilyesmit. Gyengébb a szervezet, "rosszabb passzban van", nem kell túlaggódni.

A héten kimentünk a közeli kavicsbánya-tó (írja itt valaki, hogy ezek a legtisztábbak) egyikére, abban meg nem akart fürdeni, mert hidegnek (kb.26-26C-os lehetett)meg piszkosnak találta. :-)

Végül eljátszadozott a szélén.

Akkor is, ha csupán huszonegy-két fokos az ilyen víz, meg tele lesz homokkal a fürdőnadrágjuk, akkor is inkább ilyen vízhez járjunk strandolni?

...és ha valaki a kutyáját is beleengedi?

21. Molyka
2010. júl. 14. 14:59

Egy valaki közelíti meg az igazságot... :)

A termálfürdő vize olyan hőmérsékletű, ami a baktériumok melegágya, vagyis azon a hőfokon érzik legjobban magukat. Ezért nem javasolt a baktériumtenyészetbe beletenni a gyereket, nem pedig a klór meg egyéb vegyszerek miatt.

20. szecsilla (válaszként erre: 17. - BeaÉrd)
2010. júl. 14. 14:55
régen, mikor nem voltak az öntisztító berendezések, egyh éten egyszer a strand be volt zárva vízcsere + takarítás miatt. Most hallasz-e ilyent valahol? nme, épp ezért nem, mert nem cserélik, csak tisztítják, forgatják. Tudod mit beletesznek, hogy olyan legyen, mint amilyen? színben, szagban, stb? jobb nem is belegondolni. Elég ha csak arra gondolsz, hogy a kerti medencéd az esővíztől bealgásodik, veszel egy szert, beleöntöd és már ripsz ropsz tiszta a víz, akkor gondolhatod........ Na ezért jobb a term. víz.
19. Bar-Bara (válaszként erre: 17. - BeaÉrd)
2010. júl. 14. 14:54

Gondolkozz, ha tegyük fel hetente cserélik, azalatt is hány gyerek meg szülő...fordul meg benne, mennyi baci abban a kicsike, meleg vízben...

persze mindenk maga döntsön.

2010. júl. 14. 14:52
Egy műsorban volt egy gyerekdoki, és ő is mondta, hogy ha lehet gyereket csak természetes vízben strandoltassuk, közülük a legtisztábbak a bányatavak. A termálokban, fürdőkben halmozott a veszély mindenféle kórokozó felszedésére, mert ugyan a víz klóros és ezáltal fertőtlenített, de a magas páratartalmú levegő és a medencék környéke mind tele vannak vírusokkal, bacikkal. Nme beszélve arról, hogy a klór már önmagában is mennyire irritáló tud lenni. Én is a természetes víz mellet szavazok, sőt még a Duna is jobb egy termálnál.
2010. júl. 14. 14:49

de közben biztos van egy tisztító berendezés!

ne mondd azt nekem,hogy felengedik a szezon kezdéskor és a végén ugyan az megy le!

16. Bar-Bara (válaszként erre: 4. - BeaÉrd)
2010. júl. 14. 14:40

Nem biztos ez...és akkor is 1 hét alatt is gondolj bele, mi összegyűlik benne, még ha cserélik is...

A termál veszélyes.

15. 5e76004fb5 (válaszként erre: 4. - BeaÉrd)
2010. júl. 14. 14:38
Nagy tévedés! Nyár elején felengedik és őssze le. A folyamatos cserélés tévedés, mert csak a vizet forgatják.
2010. júl. 14. 14:37
Bár terhesen a védőnő még azt sem nagyon javasolja...:S
2010. júl. 14. 14:37
csomó okból :)
2010. júl. 14. 14:32
Én például csak tavakban fürdök ha tehetem A bőröm nagyon érzékeny és rosszúl türi a klóros vizet! Gondolom a gyerekek bőre is érzékenyebb és ezért.
2010. júl. 14. 14:32
lizoka, igen, meg öntisztító...
10. sajert (válaszként erre: 9. - Lizoka)
2010. júl. 14. 14:18
:-))
2010. júl. 14. 14:15

tegnap voltunk fürdőben és a gyerekmedencében kaka úszott.kimentünk belőle szóltunk .kimerték és ennyi!

igaz a természetes vizekben még több minden van de talán a nagyobb mennyiség miatt hígul a víz.

2010. júl. 14. 14:15
A természetes vizek általában hűvösebbek és tisztábbak, a meleg termálvízben több a kórokozó és bacilis.
2010. júl. 14. 14:13
A termál vízb hőfoka miatt sokkal több baktérium megtelepedik, és életben marad, míg a természetes víz az öntisztulása miatt tisztább.
2010. júl. 14. 14:12
Inkább a természetes víz, mint az agyonklórozott.
2010. júl. 14. 14:09
Mert sokkal kisebb a fertőzésveszély, a természetes víz tisztítja magát, stb.
2010. júl. 14. 14:09
szerintem nem biztos,hogy jobb!a termálban folyamatosan cserélik a vizet,ezáltal tehát tisztul is!
2010. júl. 14. 14:08
Miért, jobb?????
2010. júl. 14. 14:07
A nagyobb víztömeg miatt gondolom.
2010. júl. 14. 14:07
Miért jobb természetes állóvízben strandoltatni a kisgyereket, mint egy termálfürdő gyermekpancsolójában?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook