Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért nem ajánlott kisgyerek mellé kiskutyát venni? fórum

Miért nem ajánlott kisgyerek mellé kiskutyát venni? (tudásbázis kérdés)


1 2
45. Guruljka (válaszként erre: 44. - Jozsi.38)
2016. dec. 17. 16:38

Én is úgy tapasztalom, sokat nem kell gyakorolni vele. Ha megértette, mit akarok, akkor azt már megjegyzi.

Pl. minden erre közeledő árus-autót jelez. Erre szükség van, mert az utca végén lakunk, és nem mindig jönnek végig a kocsik, holott lehet, hogy éppen vennék valamit. A komondor szól, amikor még messzebb van, és fel tudok készülni, hogy kiszaladjak.

Ha a szemben lakóékkal akarok beszélni, elég Göncölnek mondani, szóljon, ha X.-ék jönnek.

Megtanulta pillanatok alatt, ha valamelyikünk elesik, a "segíts" szóra odaáll, és feszíti a hátát, hogy belekapaszkodva fel lehessen állni.

Kisgyereket is nyugodtan rábíznék, ami azt illeti. Ráadásul még a szőre sem szálakban hullik.


Itt viszont a kérdező, a fő gazdi, aki otthon van, az anya lenne, akinek még nem volt kutyája, és nem komondorral kell kezdeni.


Azt a csepp lányod esetleg majd megteheti, ha továbbra is komondorotok lesz majd.

44. jozsi.38 (válaszként erre: 43. - Guruljka)
2016. dec. 17. 16:25
a gyerek tanulta meg a vezényszót, a kutya már értett rá, a három nap pedig a bátorsághoz kellett a leányzónak, iszonyúan fél a nagy termetű kutyáktól. Pedig tényleg nagyon barátságos, csak egy kicsit hatalmas méretű :DDD
43. Guruljka (válaszként erre: 42. - Jozsi.38)
2016. dec. 17. 13:19

Akkor igencsak előnevelt... :D


És nem lehet tudni, talán volt kölyökkorában büntetés kicsi gyerekkel kapcsolatban.

Mintha tudná azt a három évet a bitangja, már közel voltam ahhoz, hogy feladom! Holott 71 óta vagyok kutyás! És egyszerre csak hirtelen, mondhatnám hipp-hopp megkomolyodott. :D A kezelhetőség szintjéig.

42. jozsi.38 (válaszként erre: 41. - Guruljka)
2016. dec. 17. 12:46

három éves korára lesz felnőtt? Úrjézus, ezt nem tudtam :O Mi egy évesen kaptuk, a legkisebb gyerek(lány) öt éves, három napig nem mert kimenni a házból, utána megtanult két vezényszót, és nincs gond, de nem bratyizik vele.

A fiúk viszont imádják, még fociznak is vele :D

41. Guruljka (válaszként erre: 39. - Jozsi.38)
2016. dec. 17. 11:00

Tudod ugye, hogy 3 éves korára lesz felnőtt? :D Én addigra picit őszebb lettem...

Én zsibvásáron vettem pár teniszlabdát, most a sípolós gumibabát kell pótolni. Azt az utunkba szereti tenni, mert ha rálépünk véletlenül, a baba sÍpol, mi meg visítunk és ugrunk...

Teniszlabdát, ami a teniszezőknek már nem elég pattogós, de a komondornak még jó, azt nagyobb pályáknál lehet esetleg kérni.

Göncöl már 5 éves elmúlt, és nálam nagyobb, két lábon...


Ha lenne kicsi gyerek is, jobban lekötnék egymást.

40. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Panna9191)
2016. dec. 17. 06:35
Nem ajánlott??? Aki azt mondja, hogy nem ajánlott, icipicit korlátolt. Igenis kifejezetten ajánlott. Ha egész pici a gyerek és még nincs kutya, jól kell megválasztani a fajtát. Ha már meg van a kutya és úgy születik a baba, össze kell szoktatni őket. Mindenképpen kell a gyerek mellé állat, lehetőleg kutyus, nagyon jót tesz a gyerek fejlődésének mindenféle szempontból. A nagylányom kutya mellett nőtt fel, most nincs kutyánk, de a kicsi mellé szeretnék majd hamarosan egyet mindenképpen.
39. jozsi.38 (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2016. dec. 16. 19:33
neked is komondor? Imádom a nagy hülye bohócot! Lassan azon gondolkodom, hogy rákérdezek a suliban, elvihetem-e a lapos labdákat, mert az összes labdát szétcincálja itthon, nagy lüke másfél éves játék kutyi :D Ledönt a lábamról akkora :)))
38. gribedli*** (válaszként erre: 36. - Panna9191)
2016. dec. 14. 10:10

A bichon frisé előnye pl hogy nem hullatja a szőrét és ha allergiás valaki a családban a kutyaszőrre, akkor ez nagyon szerencsés választás. Mondjuk én úgy vagyok vele, hogy ha pici kutyánk lenne, akkor azt mindig bent tartanám, valahogy félteném a hidegtől:) viszont nálunk sok a lépcső és nagy a ház, ezért pici kutyát nem akartunk soha, nehogy leessen valahonnan vagy tönkremenjenek az izületei a sok lépcsőzéstől.


De a nagyokkal semmi baj kint, az enyémek a közepes szőrükkel akár lakásban, akár kint megvannak, mi kint tartjuk egész nap őket, viszont bent alszanak. De a tenyésztőnél télen is kint alszanak a kutyái, szóval szoktatás kérdése, az enyémek tavasztól őszig sokszor direkt kint maradnak este, hogy most ők úgy döntöttek, hogy kint akarnak aludni:D


Ilyeneket is figyelembe vennék a helyedben választáskor.

37. gribedli*** (válaszként erre: 27. - RuedeBourg)
2016. dec. 14. 09:57

Ezzel félig meddig egyetértek de egy adott rassz nem garancia. Pl vannak kajla golden retriverek is vagy nagyon békés németjuhászok (meg olyan németjuhász is van, amelyik kettéroppantja a gyerek fejét...)


Bassett houndjaink vannak és erről is mindenki ömlengett, hogy óóó, áldott jó kutyusok, gyerekek mellé csodásak, rengeteg videót is látni, hogy kisgyerekekkel a bassettek tényleg angyalok, szóval a legkisebb gyanú nem merült fel bennünk, hogy jó lesz. Mégis a kanunk makacs és én nem hagyom már felügyelet nélkül a gyerekekkel soha. Tökéletes külsőre de hordozza magában azokat a vonásokat a karaktere, ami miatt pitbullal is keresztezni szokták (mint utólag megtudtam, azért, mert a pitbull nem ilyen makacs mint a bassett).


Míg a szuka az tényleg angyal, ő igen, rá igaz lenne, hogy áldott jó kutyus, csak mivel mindig együtt vannak, a kan nem enged közel hozzá senkit úgy. Pl mindig egyszerre kell simizni őket vagy ilyen apróságok. Mindezek ellenére mi imádjuk őket és nem bántuk meg, sőt, nagyon sokat nevetünk rajtuk, hogy ilyen kis hülyék, de azon van a hangsúly, hogy ténylegesen ki kell ismerni a saját kutyáját mindenkinek és aszerint megítélni, nem pedig csak könyvek, vagy tenyésztők vagy mások véleménye alapján beskatulyázni.


Szóval nincs olyan, hogy "nyilvánvalóan" hülye viselkedésű kutya vagy jó kutya, mert ez mindig a helyzettől, körülményektől függ. Biztos vagyok benne, hogy van sok mulya harci eb is, ahogy vannak nagyon harcias csivavák, stb.

36. panna9191 (válaszként erre: 34. - Guruljka)
2016. dec. 13. 23:31

Nem

Maltait akarok hanem bichon havaneset de ez a tenyésztő mindkettő vel foglalkozik!

35. Guruljka (válaszként erre: 33. - 9b10f3d7ff)
2016. dec. 13. 23:05

Tökéletesen igazad van.


Nekem komondorom van, és egy imádni való bohóc. :D

34. Guruljka (válaszként erre: 32. - Panna9191)
2016. dec. 13. 22:59

A máltai nem a havanese!


Én, ha kicsi kutyát kellene választanom, vagy ha majd vén leszek, akkor én a yorkie-t választanám, mert értelmes. És még eléggé kutya kinézete van.


Nem a törpét, mert azt esetleg nem látom szemüveg nélkül.

2016. dec. 13. 22:39

[link]


nekem ilyen fehér törpe snacim van, csak a farka sem csonkított, a hátára kunkorodik.


Imádja a gyerekeket. Nyugodt, nem ugat állandóan, cicával is jól kijön.


Egyébként azt vallom, olyan a kutya amilyen a gazdája, ha tud a gazdi nevelni, főnök lenni, akkor a kutya jól nevelt lesz, ha nem, hát szófogadatlan, netán elkényeztetett "kis vakarcs".

32. panna9191 (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2016. dec. 13. 22:14
Esetleg Tudsz valamilyen fajtát ajanlani? :) azért választottam a havaneset mert kis termetű, cuki, gyerekbarát :) állítólag ha meg fésülöd két naponta akkor nincs gond amúgy meg magunknak nyitnak miután ellestük hogy kell :)
31. Guruljka (válaszként erre: 30. - Panna9191)
2016. dec. 13. 19:43

Rohadt lassú a netem. Képtelen vagyok rendesen keresni.

A MEOE a tenyésztők hivatalos szervezete, ott kellene megnézni, be van-e jegyezve.


Miért pont máltait választottál? Lemegy a nap a szőrápolásával, ha jól tudom, keress rá a gondozására.

30. panna9191 (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2016. dec. 13. 19:11
A diamondminimiracle tenyésztőktől vennénk szerződéssel garanciával esetleg valaki hallott mar róluk?
29. Guruljka (válaszként erre: 28. - Panna9191)
2016. dec. 13. 18:09

Lehet, hogy érdemes még várni. Az átlag kutya éppen nem ellik ilyenkor.


A szaporítóknál lehet, hogy lenne kiskutya, de éppen a napokban számoltak fel egy ilyen telepet... a szukák napot se igen láttak, bedeszkázott helyen csak ellettek és szoptattak, 75 állatot mentettek az állatvédők... szóval lehet, hogy ott megoldják az ilyesmit, de inkább válasszatok tavaszi kiskutyát, az biztosan egészséges, és a jó időben könnyebb szobatisztaságra nevelni.

28. panna9191 (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2016. dec. 13. 17:09

Igen odahaza sokkal olcsóbb mulatság egy

Kutyus... Egyébként meg mindig nem döntöttem es itt van a Kaacsony m...:(

27. RuedeBourg (válaszként erre: 1. - Panna9191)
2016. dec. 13. 02:42

Nagyon is jó a kiskutya a gyerkőc mellé(később biztos nagy kutyás lesz :) ) csak nem mindegy, milyen kutya.

Attól szoktam szívrohamot kapni, amikor tipikusan agresszív jellemű, és eléggé nevelhetetlen, butább kutyákat tesznek kisgyerekek mellé.

Ahogy embereknél, kutyáknál is vannak ilyen-olyan természetűek, sőt, hatalmas különbségek vannak közöttük. A mi kutyánknak a fülére csomót lehetne kötni(persze csak annak, akit elfogadott) de vannak kutyák(mint ahogy embereknél is) a legkisebb mozdulat is reakciókat vált ki.

Mindenképpen szakember segítségét kell kérni ehhez, milyen típusú kutyát.

26. Guruljka (válaszként erre: 24. - Panna9191)
2016. dec. 12. 22:10

Erről tényleg nem tudtam. Akkor ezért jönnek át kutyákért, illetve állatvédő ismerős ezért megy időnként a légkondis kisbuszával és egy alomnyi kiskutyával Németországba...


Köszi az infót.

25. panna9191 (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2016. dec. 12. 22:06
Egyébként megfogadom a tippjeidet az utazással kapcsolatban koszonom :)
24. panna9191 (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2016. dec. 12. 22:05
Megmosolyogtam kérdésedet :) hmm idekint egy kutya kölyök 1000-1500 euro felnőtt ,menhelyi' keverék kutyakat adnak 200-390-499 euróért. Az meg hagyján!! idekint olyan pofátlanok a magyarok (mar elnézést de ez tenyleg nagyon gáz) hogy az otthoni 100 ezres bulldogot eladják 700-800 euróért mintha nem tudnánk hogy kaszálni akar rajta :D mert az osztrákok amúgy sem sajnálják a pénzt a kutyákra! Ismeroseink csak ugy hirtelen franciaorszagba utaztak egy kutyáért egyébként csak a willhaben oldalán nézegettem ott ennyibe kerülnek a kutyák es felnőttet nem is szeretnénk venni ha van valakinek meg tippje meghallgatom
23. Guruljka (válaszként erre: 17. - Panna9191)
2016. dec. 12. 14:06

Amúgy meg simán túléli, miért ne élné... habár szállítás előtt nem szokás enni adni a hányás elkerülésére, de ha jól tűri, útközben kaphat enni. Nem összevissza, hanem valamelyik megszokott kajáját. Mert olyan helyről kell venni, ahol a nevelő gazda már segített az anyakutyának "hozzátáplálással", az ilyen gondos gazda ezt kérdés nélkül el is mondja.


Ha boxban hozzátok, azért kis hám vagy nyakörv legyen rajta, kis pihenőkre (a parkolóban) ki kell venni és picit járatni, megnézni a boxot, nem pisilt.e be, és adott esetben "pelenkát" cserélni.

2016. dec. 12. 14:02

Miért nem vesztek kint kutyát?


A havanese fajtával vigyázzatok, mert a divatossága miatt túltenyésztik.


Mimdegyik édes szőrgombóc. Illetve, amikor a majdnem 7 hetes komondorral utaztam a buszon, "megállapították" róla, hallottam, hogy bizonyára bolognese...


Nem 11 hetesen kell elhozni, mert habár a gazdához való kötődés kora fajtafüggő valamennyire, azért leginkább a 7-8 hetes korra tehető.

2016. dec. 12. 12:06
Igen mi is várnánk de amíg gyesen vagyok legalább tudok vele foglalkozni utana elmegyek én is dolgozni es mar pici korában 6-8 órában egyedul lesz...
2016. dec. 12. 10:52

5 éves volt a gyerek,mikor megkapta a kutyát.Határozottan jót tett neki.Egész másképp viszonyul az állatokhoz azóta.


De egy kutya nem játékszer.A felnőttektől sokkal jobban félteném,mint a gyerektől.

19. gribedli*** (válaszként erre: 16. - Panna9191)
2016. dec. 12. 10:17

Ha van kertetek, akkor egy odanyíló ajtót résnyire nyitva hagynékc hogy ki tudjon menni. Kezdetben nem lesz elég napi kettő, inkább olyan 10-15x is ki lehet engedni (persze eleinte ki is mész vele), vagy ahogy érzed, hogy nyüszít, idegeske, stb.


Nekem kényelmes volt, hogy első szinten laktunk és leszaladtam vele gyakrabban 5 percekre. És még így is volt baleset bent. Nekünk nincsenek szőnyegeink, ez nagy előny volt, meg fokozatosan mindent elkezdtünk elpakolni, kutyamagasságban, szóval szép rend lett, ahogy növögetett mert mindig magasabbra ért, hogy lecincáljon valamit, ezért elpakoltuk. Kezdve a cipőkkel, és a földön lévő játékokkal de később minden mással is, ez nagyon hasznos, a gyereket is rendre tanítja:)

18. gribedli*** (válaszként erre: 2. - Panna9191)
2016. dec. 12. 10:02

A középső lányom 2 éves volt, amikor meglett az első kutyusunk. Nagy volt a várakozás, nagyon akarták a kutyust, de mégis 2 hétig üvöltött a lányom és bezárkózott a szobába ha meglátta. Mi is azt gondoltuk, hogy tök jó, mennyit fognak játszani, együtt nőnek fel. Ez csak félig igaz, mert a kutya gyorsabban nő mint a gyerek és hamar megfordulnak az erőviszonyok.


A kezdeti félsz után nagyon megszerette amúgy, csak a lányom olyan izgága, hogy behülyítette a kutyát a sok nevetéssel, sikítozással, futkározással. Soha nem bántotta de idegileg tök túlstimolálta, mert a lányom ilyen sikítozós, izgága típus. Plusz ugye a kiskutya mindenhova felugrott, kis éles fogaival kiszaggatta játék közben egy csomó ruháját, stb.


Amikor kertesbe költöztünk, meg is harapta, mert a lányom be akart mászni a kutyaházba, amíg a kuyta aludt... Szóval érted, én inkább a kutyát sajnáltam, annyira soha nem hagyta békén a gyerek, nem hagyta aludni sem, így nem csodálom a reakciót.


Mindegy, túlélte, túléltük:D sőt, lett mellé egy másik kutya is, így van barija, ettől a kutya megnyugodott egy kicsit, nagyon jól elvannak ők kint, játszanak egymással, és így társasan már a gyerekekkel is sokkal nyugisabb, azt hiszem, neki ez kellett.


Ezek után csak annyit mondok, hogy kutya+gyerek igen, nagyon jó dolog, de készülj fel rá, hogy dupla odafigyelésre van szükség mindkettőre vagyis nem az lesz, hogy majd a gyerek foglalkozik a kutyával, hanem sok dologban neked lesz plusz elfoglaltság, odafigyelés.


Ezt mérlegeld, mert ha befogadsz egy élőlényt, nem szép dolog visszavinni, ha nem azt kapod, amit vártál. Ő számít rátok, ti vagytok a gazdijai, ez nagy felelősség.

2016. dec. 12. 08:58
A másik: az utazástól féltem nagyon férjem szerint lehet túl se élne hiába lesz mar 11 hetes mert egyszerre az anyukajatol elválasztani meg kb 7 ora utaztatni mert ugye Ausztriában élünk ide jon a kutyus
2016. dec. 12. 08:53

Van kertünk napi kétszer oda vinnem kétszer háromszor nagyobb sétára a kiskutya pelusra mar szoba tiszta igazatok van hogy nem érzelmek alapján kell dönteni de ha az ember meglát egy ilyen édes szorgombocot mint a havanese .D

Attól mondjuk tartok hogy megvesszük a kutyust es a Kislányom meg egy két nap után ra se hederit ez is benne van a pakliban

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook