Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért puszilják szájon a kisgyerekeket? fórum

Miért puszilják szájon a kisgyerekeket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
177. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 171. - Veronika27)
2009. dec. 1. 13:31
Ha lenne bennetek igazi empátia, akkor már rég lezárható lenne a kérdés és nem írogatnék mindenkinek. Írtam nem egyszer és nem kétszer, -csak ezt a részt mindenki figyelmen kívűl hagyja-, hogy a nyilvános szoptatás KÉNYSZER és nem szórakozás.
176. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 174. - Bf310ae20b)
2009. dec. 1. 13:29

Nyilván te és az ügyes ismerőseid nem egy eldugott faluban laktok, ahonnan két óránként indulnak buszok és 1-1,5 óra a menetidő a városba. Nyilván vannak autóitok. Nyilván volt segítségetek és nem kellett nektek elintéznetek mindent a bevásárlástól a hivatalos ügyekig bezárólag már két-három héttel a szülés után etc.


Ha ezek mindenkinek a rendelkezésére állnának senki nem szoptatna soha nyilvánosan.

175. 874eb11dfd (válaszként erre: 174. - Bf310ae20b)
2009. dec. 1. 12:50
kíváncsi vagyok, hogy erre milyen válasz fog jönni :)
174. bf310ae20b (válaszként erre: 173. - Sajert)
2009. dec. 1. 12:46

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ végigolvstam ezt a fórumot (ami már nem a szájrapusziról szól, hanem a szoptatásról:))))))


Szóval én anya vagyok, szoptattam is jó ideig, tehát nem érhet az a kritika, hogy nem tudhatom, de tudom, mégis.... teljesen egyetértek sajert-tel, ez bizony csak szervezés kérdése, ameddig igény szerint szoptattam, nem kóvályogtam a városban, mert hogy a gyermek igényei a legfontosabbak, ahogy ti is megfogalmaztátok, nem pedig az enyémek. Utána, amikor a Manómnak beállt szépen a napi menetrendje, mindig próbáltam úgy intézni a dolgaimat, hogy rögtön szopi után indultam, és a következőre már megérkeztem. Soha nem kellett nyilvánosan szoptatnom, és soha nem kellett az ordítását sem hallgatnom. És számtalan ilyen ismerősöm és barátom van, aki ezt meg tudta oldani, tehát nem én és az én gyermekem vagyunk egy CSODA!


Az eddigi írásokból kiderül, hogy teljesen két különböző dologról beszéltek amúgy. Én sem állhatom azt, ha valaki direkte kivágja a mellét a gyerekre hivatkozva (azt gondolom az ellenzők ezekről az esetekről beszélnek), ti többiek a legszükségesebb helyzetekről, de az igazat megvallva nekem az a véleményem, hogy megoldhatatlan helyzet nincs, ha a nyilvánosan szoptató anyák akarnák, meg tudnák oldani a szoptatást diszkréten (könyörgöm csak egy kis pelus, vagy, vékony takaró kell hozzá, ilyet is látni) de nem, csak azért sem, ők megmutatják a világnak, hogy márpedig én nyilvánosan szoptatok, és leszarom, hogy neked tetszik-e, vagy nem, mert én anya vagyok, és te ezt nem tudhatod. Azt gondolom ez innentől kezdve nem a gyermek igényeiről és kényelméről szól, hanem csak és kizárólag az ANYÁRÓL.


Ja amúgy a Manómat megpuszilom a száján simán, és fürödtünk is párszor együtt. :))))))))))

173. sajert
2009. dec. 1. 12:20

Az én fiam nem szopott sokáig, de én tuti nem szoptattam volna nyilvánosan. A föld alá süllyedtem volna, ha elő kellett volna venni a mellemet, a gyereket ráhelyezni, és úgy ücsörögni egy padon.

Azért azt ki lehet tapasztalni, hogy egy gyerek mennyi időközönként eszik. Amíg meg olyan kicsi, hogy bármikor megéhezzen, addig ki lehet bírni, hogy nem mászkálunk tömeges helyeken - kivéve ha orvoshoz kell vinni.

Engem nem zavar hogy más szoptat, szájon puszilja a gyerekét, csak furcsa...

172. 874eb11dfd (válaszként erre: 169. - 5fbb0bd9cd)
2009. dec. 1. 12:13

jaj, dehogyis...nincs ilyen gondolatom..

De pl. az együtt fürdésnél igen.. Mikor a szülők pucéran fürdenek a gyerekkkel ... meg a szájra puszi is hasonló.

De a szoptatás nem! Csak nem illendő. Tudom éhes, meg tatara, de akkor sem veszem elő a metrón..meg étteremben asztalnál.

Hanem csak elmegyek valahova, ahol senki se látja..

171. Veronika27 (válaszként erre: 169. - 5fbb0bd9cd)
2009. dec. 1. 12:10

Az, hogy nekünk más a véleményünk, téged miért zavar? Elmondtuk és kész, nem ragoztuk tovább. Te meg mindenkinek, aki mást gondol, visszaírogatsz.

Ez a te véleményed, a mienk meg más. Fogadd el.

170. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 166. - Veronika27)
2009. dec. 1. 12:08

Cinikus én is tudok lenni:

Nem hinném, hogy egyetlen egy ember is belehalt volna abba, hogy pár alkalommal látott valakit szoptatni.

169. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 165. - 874eb11dfd)
2009. dec. 1. 12:06

Nem arról van szó, hogy kibírja-e vagy sem. Hanem arról, hogy elfogadja-e vagy sem...

Az én fiam pl. nem fogadta el a cumisüveget. De ezt már írtam...

Vagy eszik vagy sír. Nincs harmadik lehetőség. Melyiket viseled el szívesebben?


De komolyan, nektek valamilyen komplexusotok van? Valaki előjött a nyilvános közösüléssel és egyenlőségjelet tett a kettő közé. Ez tényleg így áll össze a fejetekben? Nem értem.

168. Veronika27 (válaszként erre: 167. - 874eb11dfd)
2009. dec. 1. 11:53
Hát...A másik véglet se jobb anyós fronton:D
167. 874eb11dfd (válaszként erre: 166. - Veronika27)
2009. dec. 1. 11:52

óóó, már láttam, hogy ált iskolából jött ki a gyerek, alsó tagozatos, és szájrapuszi anyucinak.

Kíváncsi vagyok, hogy az ilyen gyerekekből milyen felnött emberek lesznek..és milyen anyósok az ilyen anyukákból :D

166. Veronika27 (válaszként erre: 165. - 874eb11dfd)
2009. dec. 1. 11:41

Én is így gondolom, nem hinném hogy egy csecsemő is belehalt volna abba, ha a tejet pár alkalommal cumisüvegből kapja.

Mondjuk a szájrapuszit se tolerálom. Max. addig amíg kicsi a gyerek, de pl. a német adókon feszt ezt lehet látni, hogy tizenéves kamaszok anyukájai cuppognak a gyereknek a szájára.

165. 874eb11dfd (válaszként erre: 164. - Veronika27)
2009. dec. 1. 11:39

akkor jó, én is úgy gondolom ,hogy nem nagyon illik nyilvánosság elött, csak nem mertem...mert megdobálnak ám kővel :(

De tényleg, ha éhes, adni kell neki, de szerintem cumisüvegbe is ki lehet fejni..egyszer-egyszer kibírja a csecsemeő, ha nem olyan jó meleget kap...

164. Veronika27 (válaszként erre: 163. - 874eb11dfd)
2009. dec. 1. 11:36
Nem csak ott nem illik, ahol mindenki eszik (mellesleg a gyerek is enne:D). De "majd ha anya leszel, megtudod!" :) (Én se vagyok az.)
2009. dec. 1. 11:31
de hát csak nem illik egy étteremben, ahol mindenki eszik ... nem?
162. Veronika27 (válaszként erre: 161. - 874eb11dfd)
2009. dec. 1. 11:30
Nem. Épp arról beszélnek, hogy bárhol, ha éhes a gyerek.
161. 874eb11dfd (válaszként erre: 155. - Fecbb24fe2)
2009. dec. 1. 11:27
de gondolom azért egy étteremben csak nem az asztalnál, hanem máshol , nem?
160. c33bd8536b (válaszként erre: 147. - 07c4794583)
2009. dec. 1. 07:40

"pusztán arra, hogy demokráciában élünk, és a szoptató anyák száma kisebb a maradék ember számánál."


Hogy mi van?

A demokráciában a kisebbségnek nincsenek jogai???

Másrészről viszont honnan tudod, hogy azok, akik nem fogadják el a nyilvános szoptatást, többségben vannak? Én azért nagyon remélem, hogy nem ennyire sötét a helyzet.....

159. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 153. - 07c4794583)
2009. dec. 1. 06:50

Kadhafi? Semmiképpen sem nevezném betegnek, max egy arrogáns, nagyképű ravaszdinak.


Nyilvánvalóan nem ismered az állama működését (persze én is csak könyvekből). A tömegek államában, pont a képviseleti dem. intézményein akart túllépni. Így a pártokon vagy legújabban a minisztériumokon és köztisztviselőiken.

A zöld könyvét azért érdemes lenne elolvasnod. Nem egy nagy wasistdas, de alapigazságokat egy társadalom működéséről, azért lehet találni benne. Rádférne!

158. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 152. - 07c4794583)
2009. dec. 1. 06:42

Kapaszkodj! Történelem tanár vagyok. :)


Kimásolni nagyon jól tudsz, de értelmezni azt nem...


Ott a lényeg, hogy "minden választójoggal rendelkező tagja"! Tudod mióta rendelkeznek a nők szavazati joggal? Hogy a bölcső Athént-t a körüllakóival és rabszolgáival ne is említsem...vagy a mi korunkban a gyermekek és gyámság alatt lévők, a menekült és egyéb státuszuakra gondolhatsz...


Ha már a választójogot is csak a kisebbség gyakorolhatja, akkor nem érzed, hogy valami nem stimmel.


Az pedig csak fokozza az állítás tévedését, hogy nagy tömeg esetén már csak képviseleti demokráciáról beszélhetünk.


Gondolkodj is, ne csak magolj!

2009. nov. 30. 23:59
Mi, akik szoptat(t)unk, szerintem nem úgy gondolkodunk, hogy a Parlament lépcsőjén meg a metró lejáratánál intézzük el. De sajnos vannak helyzetek, amikor igenis meg kell etetni a gyereket pl. a HÉVen. Még sose utaztam rajta, de emlékeim szerint nem 10percenként indul és egyébként is van olyan, hogy időre kell menni valahová és nincs idő arra, hogy leszállok egy olyan helyen, ahol netán még sose jártam, majd félórát bóklászva (gyerek persze üvölt közben) keressek egy olyan helyet, ahol nem lát senki, de azért nem a nullához konvergál a közbiztonság, és megszoptatom a gyereket, aki közben már kékesvörös az ordítástól.
156. Szasz23X (válaszként erre: 155. - Fecbb24fe2)
2009. nov. 30. 23:52
és mindemellé jobban zavarná ezeket az embereket egy 5 percig üvöltő csecsemő. ezt borítékolom.ménem lehet elfordulni??? nekem is megy.nem kezdem csekkolni, hogy nagyobb-e a melle mint az enyém...
2009. nov. 30. 23:51
egyszerűen nem értem, hogy vannak, akik mg mindig nem értik, hogy egy gyerek szoptatása az olyan, mint a lélegzetvétel. egy csecsemőnek nem mondhatod, hogy várjál már.... nyilván nem kérkedve kell csinálni. de ha héven vagy, étteremben vagy, bárhol vagy, és a gyereked éhes, akkor meg kell etetned. ti, akik ezt nem értitek, mit nem lehet ezen érteni? ez nem olyan, mint a fingás, amit vissza lehet tartani. ha a gyerek éhes, akkor ott azonnal enni kell neki adni amíg csecsemő.
154. sajert
2009. nov. 30. 23:06
Nekem fiam van, és mostanában akar a számra puszit adni, ahogy látja Apjától és tőlem. Én nem hagyom, nekem ez nagyon idegen. Ilyenkor az arcomra engedem adni a puszit, és én is oda adok neki. Imádom a gyerekemet, szerintem a szeretet nem a szájra adott puszin múlik. Nálunk a családban senki nem ad a gyerekének szájra puszit, egyszerűen nem szokás.
153. 07c4794583 (válaszként erre: 151. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 30. 22:43
Khadafi egy beteg, hazug diktátor, nem értem, mire példa?
152. 07c4794583 (válaszként erre: 151. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 30. 22:42

Megkérdezhetem, jártál-e történelemórára?


"A demokrácia szó az ógörög δημοκρατία (demokratia) szóból származik, jelentése a nép uralma. A szó töve a δημος (démosz) nép szó, a κρατειν (kratein) jelentése uralkodni, a ία (ia) pedig egy képző.


A demokrácia lényege, hogy a közösség minden választójoggal rendelkező tagja részt vehet a közügyek eldöntésében, vagyis az önkormányzásban az adott térségben. A döntéshozatal módja lehet közvetlen és közvetett. Az érvényes döntést a többségi szavazatokkal vagy közös megegyezéssel hozzák az alapszabály szerint."

151. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 150. - 07c4794583)
2009. nov. 30. 22:27

Kijavítanálak ismét. Ez nem közismert vonás, hanem egy közismert tévhit. Soha sehol nem uralkodott a többség a kisebbség felett, pláne nem korlátlanul. Még Athénban sem (különösen, hogy a többségnek ott semmihez nem volt joga). De pl Kadhafi Líbiájában, aminek az államformája hivatalosan "A tömegek állama" (Dzsamahirija) is érdekes módon egy ember és a klánja kezében van minden hatalom.


Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy? Csak mert a 18-20 éves önmagam gondolatait olvasom nálad...

150. 07c4794583 (válaszként erre: 149. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 30. 22:16
arra a közismert vonására utaltam a demokráciának, hogy nem a kisebbség akarata érvényesül
149. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 147. - 07c4794583)
2009. nov. 30. 22:13
Bocs de a demokrácia semmi mást nem jelent, mint kvázi jogállamiságot. Tehát akkor a te nézőpontodból az a kérdés, hogy joga van-e hozzá vagy nincs? Ha törvény nem tiltja (márpedig nem tiltja), akkor pedig joga van hozzá és kuss. (ez nem sértés, csak egy ideillő szófordulat)
148. 07c4794583 (válaszként erre: 145. - C19f5f79fa)
2009. nov. 30. 22:13

de, és mégis nekem is a a szexualitás jut eszembe a publikusan elővett mellről, és nem az, hogy nédd má, kaja!


szerintem a közért felirat azoknál villog, akik már ugye szültek és arra rendeződtek át hormonilag meg értékrendileg, hogy az ő testük tulajdonképpen csak a gyerek táplálására való, semmi másra. értem, hogy egy anya hirtelen természetesnek érzi, csak nemtom hogy nem lehet elfogadni, hogy nagyon sok ember meg nem.


de tőlem mindenki ott szoptat, ahol akar, én sajnálom az olyan gyerekeket, akiknek a zaj meg a hév közepén kell szokni, anya mellét meg lengeti a szél és hizlalja a buszsofőr tekintete, de nekem aztán tökmindegy. csinálja, akinek inge. akié meg nem, az inkább vegye magára. :)

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook