Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért puszilják szájon a kisgyerekeket? fórum

Miért puszilják szájon a kisgyerekeket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
117. Binky (válaszként erre: 113. - Szasz23X)
2009. nov. 29. 11:37

Értem:)

Köszönöm.

116. Veronika27 (válaszként erre: 113. - Szasz23X)
2009. nov. 29. 11:37
Az miért baj, ha cumisüvegből van etetve?
115. tavaszi szél (válaszként erre: 87. - C2b1667ba4)
2009. nov. 29. 11:36

Azt gondolom nem a te korosztályosra vonatkozik a fórum... : "...ha apunak szájra puszit adnék...." -> én sem fogom a száját puszilgatni ha már pl. suliba megy vagy azt mondja " hú Anya ne már tök ciki..."

:))

114. Binky (válaszként erre: 93. - C33bd8536b)
2009. nov. 29. 11:34

Persze, ne nézzen oda.. Ha a HÉV-en jön rá valakire a szükség, ha előtted tapogatják egymást a párok, ha két homokos fiú elötted smacizik, ha épp cserélni kell a pelenkát a hév-en, ne nézzen az ember oda...

Bizonyos dolgoknak benne kell lenniük egy emberben. Pl. annyi együttérzés, empatikus készség(aminek a hiányát hangoztatják sokan nálam), hogy másokat nem von be, és nem tesz ki egy olyan dolognak, amit esetleg nem akarnának látni.


Elvonulsz egy boxba. Leszállsz a hévről. Elfordulsz és letakarod magatokat.

Nincs gyerekem, de sok hozzászóló, akinek van, mégis meg tudja oldani.

2009. nov. 29. 11:34

A lefejt tej nem jó. Egyrészt hamar rászokik a baba a cumisüvegre, mert abból nem kell "megdolgozni" a kajáért. Másrészt nagyon fontos a kontaktus a babának, ezt rendesen belénk verték a fősulin :)

Másrészt sok olyan anyag van a tejben, ami szinte azonnal elpusztul levegőn...és nem kéne neki :)

112. Binky (válaszként erre: 105. - Globus)
2009. nov. 29. 11:30

:D:D:D

ez jó

111. a699eceb28 (válaszként erre: 110. - A1baa7edcc)
2009. nov. 29. 11:07

passz van aki így gondolkodik


én is így gondolom a vendégeim érezzék jól magukat

110. a1baa7edcc (válaszként erre: 106. - A699eceb28)
2009. nov. 29. 10:58
Miert kellett varakoznotok egyebkent? Ugy ertem ha hozzank jon valaki, akkor az erezze magat otthon, legyenek el, ha elmegyek etetni a gyereket, akkor a ferjemmel beszelgessenek, egyenek, igyanak, ne uljenek csendben es varakozzanak :)
109. 874eb11dfd (válaszként erre: 24. - Princess.p)
2009. nov. 29. 10:54

juuj, ez velem is volt. CSak bátyám gyerekével, ők is szájon puszilják. sokat vigyáztam rá, amíg anyuékkal laktam, ő is állandóan szájon akart puszilni..nekem olyan furi :D Egyszerűen nem ment..már mondtam neki, hogy ne mááár az arcomra adj :D

Én nem tudom megtenni... szerintem gyerekemmel se fog...

108. Veronika27 (válaszként erre: 59. - Binky)
2009. nov. 29. 10:53
Egyetértek.
107. globus (válaszként erre: 105. - Globus)
2009. nov. 29. 10:51
Ja, hogy miért puszilják szájon, hát ezt én sem értettem soha. Gondolom csakis szeretetből, egyéb reális tényezőt nem tudok elképzelni. De ezt lehetne kimutatni másképpen is...
106. a699eceb28 (válaszként erre: 104. - A1baa7edcc)
2009. nov. 29. 10:50

persze baba látogatóba mentünk szóltam hogy akkor szóljon hogy mennyük mikor nem zavarunk


és én is ha megyünk valahova akkor el vonulok de mondjuk ha a barátnőm van itt a gyerekeivel nem zavarom ki őket

és az én férjemet is zavarja de attól sokkal idegesebb ha sír a cseppje hogy éhes


én a harmadik gyerek után tudok úgy szopatni hogy nem veszel észre semmit és mindenki tud ha akar

105. globus
2009. nov. 29. 10:48
Természetesen előfordulhat, hogy társaságban, nyilvános helyen vagyunk, amikor elérkezik a szoptatási idő. De tapintatlanságnak találom, hogy körbecsődülnek az emberek, és bámulnak. Még jó, hogy nem tapsolnak, vagy hangosan szurkolnak... :)
104. a1baa7edcc (válaszként erre: 101. - A699eceb28)
2009. nov. 29. 10:41

Tudtatok, mikor oda mentetek, hogy baba is van a haznal. Maradt volna koztetek es elottetek csinalta volna? Nem jottetek volna zavarba?

Ha valahol vagyunk, vagy nalunk van vendeg, en is elvonulok etetni a masik szobaba, vagy legalabb a kocsiba vagy pelenkazo helysegbe, rokkant WC-be (altalaban nyilvanos helyeken ott van a pelenkazo, hacsak nem kap kulon helyseget). A ferjem sem kultuvalna, ha masok elott elokapnam. Kimondottan allergias arra, hogy barki meglathatja.

103. Sylvia81 (válaszként erre: 102. - Sylvia81)
2009. nov. 29. 10:40
Sőt, mindenki hősiesen elkezdett nézni egy pelenkacserét is! :D Megjegyzem, nem sokan bírák végig!!! Mondjuk én se bírom végignézni más gyerekének kakiból kitakarítását - paráztam is, míg terhes voltam, hogy mi lesz, ha nem bírom? De szerencsére tényleg más a saját gyerekkel...
102. Sylvia81 (válaszként erre: 101. - A699eceb28)
2009. nov. 29. 10:38
Én is elvonultam, de bejöttek, megnézték, bent maradtak vagy 2 percig, aztán visszamentek a másik szobába. Mondjuk nem olyan vendégek voltak, akikkel ott kell ülni, illetve akik igen, ők rokonok, akkor jöttek, amikor a nagyszüleim is ott voltak. Szóval megoldottuk. De akkor is mindenki bejött mozizni! :)
101. a699eceb28 (válaszként erre: 97. - Sylvia81)
2009. nov. 29. 10:33

mi voltunk vendégségbe egy családnál akik így gondolkodnak


kaja idő lett a csaj el vonult 45percre szoptatni mi meg ott ültünk a kanapén és vártunk érdekes volt


én ilyet nem csinálnék

ott gondolkodtunk zavarunk mennyük el mert akkor érkeztük

2009. nov. 29. 10:32

Tényleg nem mindig lehet megoldani, hogy csak otthon szoptass. Nem azt mondom, hogy bárhol és bármikor, de tényleg lehet szolidan szoptatni. Említettem az éjjel, hogy én nagykövetségen szoptattam. Ezt úgy kell elképzelni, hogy bevonultam a sarokba, hátat fordítottam az embereknek és megetettem a babócámat. Olyannyira nem lehetett vágni, hogy mit csinálok, hogy egy pasi majdnem 2 székkel mellém ült, pedig volt egy halom hely még. Utolsó pillanatban esett le neki, tök zavartan ment arrébb. :)


Amúgy még jó, hogy ez a fórum a szájrapusziról szól... :D

2009. nov. 29. 10:31
A sohába most biztos vagyok. :) Ez számomra annyira személyes dolog, hogy nem tenném mások előtt. Az én mellemet senki se nézze és majd adok máshogy, vagy máshol enni a kicsinek.
98. a699eceb28 (válaszként erre: 96. - C2b1667ba4)
2009. nov. 29. 10:27

ez kiszámíthatatlan hogy ha egy bevásárló központba lesz éhes akkor meg eteted hidd el nekem


De általában aki így gondolkodik az vagy nem fog szoptatni soha vagy nagyon kevés ideig

tapasztalom


ne mond soha hogy soha

97. Sylvia81 (válaszként erre: 94. - C2b1667ba4)
2009. nov. 29. 10:27
Ebben biztos vagy? Nálunk minden nőnemű ezt mozizta, mikor babanézőbe jöttek. :)
96. c2b1667ba4 (válaszként erre: 95. - A699eceb28)
2009. nov. 29. 10:13
Dehogy haragszok, ha valaki másképp látja a dolgokat. Mi mindig azt kapjuk meg, hogy mert nincs gyerekünk....Ha lesz, akkor sem fogom tenni, ez biztos! Sok ismerősömnek van gyereke és ők sem teszik és nem is depik. :) Aki akarja, az biztosan meg tudja oldani, hogy ne kelljen mások előtt szopiztatni a kicsit.
95. a699eceb28 (válaszként erre: 94. - C2b1667ba4)
2009. nov. 29. 10:07

Sziasztok

most találtam én is ezt a fórumot ez mindig így van aki nem szoptatott még és nincs gyereke mindig másképp fog vélekedni mint akinek van.


Akkor aki nem fog soha senki előtt szoptatni az vagy nem fog egyáltalán szoptatni vagy soha sehova nem megy és soha senki nem fog menni hozzá mert ez kivitelezhetetlen.


Én mondom ezt csak az tudja akinek van kisgyereke hogy milyen heteken hónapokon keresztül be zárva lenni egy bébivel az tuti depi.


És olyan nagyon diszkréten lehet szoptatni hogy semmit nem veszel észre magadra terítesz egy textil pelust és senki nem lát semmit csak tudja hogy mit csinálsz.


Tényleg nem azért írtam hogy meg bántsak valakit nem állt szándékomba de tényleg olyan gyerekes dologról nem érdemes vitatkozni akinek nincs.

2009. nov. 29. 09:55
Szerintem ha úgy eltakarja magát a nő, hogy a melléből semmi sem látszódjon, akkor nincs vele baj. Bár én biztosan nem fogom mások előtt szoptatni a babámat, majd ha egyszer lesz. Még rokonok és ismerősök előtt sem!!!! Csak a férjem láthatná!
93. c33bd8536b (válaszként erre: 90. - Binky)
2009. nov. 29. 09:53

Megmondanád, hogy a HÉV-en hova vonuljon el? És aki nem kiváncsi rá, ne nézzen oda! Ez ilyen egyszerű.

Ezzel az intimitással viszont nekem mindig bajom volt. A szoptatás etetés elsősorban. Azért szopik a baba, mert éhes, és mást még nem tud enni. Nem adhatsz a kezébe egy szendvicset. Vagy az is intim, ha a kisiskolás vajaszsömlét eszik?


Ami meg a kérdésedet illeti, megpróbálok válaszolni rá. A természet azért intézi így a csecsemők táplálását, mert ezenmódón a táplálék mindig friss, steril és megfelelő hőmérsékletű. Ami a lefejt, üvegbetöltött anyatejről nem mondható el.


És a kor tényleg nem érdem, de az kétségtelen, hogy a kor előrehaladtával gyarapodik az ember tapasztalata. És talán az empátiája is.

92. Mariann7533 (válaszként erre: 90. - Binky)
2009. nov. 29. 09:43
Szia.Én csak a saját véleményemet mondtam el,nem veszekedni szándékoztam.Abban teljesen igazad van,hogy ilyen helyeken,mint a hév én soha nem szoptatnék.Mint írtam,ha meg akarom etetni a gyermekem,akkor keresek egy minél csendesebb helyet,és eltakarom.Tehát igazán észre sem veszik körülöttem.Azt hiszik,hogy altatom a babát.A cumisüveget nekem egyik gyerek sem fogadta el,ezért nem jöhet szóba.És a szopizás meg is nyugtatja a babát.Én is egy bensőséges dolognak tartom,ezért sem szopiztatnám meg mondjuk a héven,de előbb utóbb leszáll az ember,és akkor elvonulhat valahova,ahol meg tudja etetni.Én mindig meg tudtam oldani.
91. c42aaaac41 (válaszként erre: 90. - Binky)
2009. nov. 29. 09:40
Nos az én fiamnak 3 cumisüveget vettünk,de talán 2* használtuk.Egyszerűen utálta.Na meg egy cumisüveg és az anyai mell között van némi különbség:))).Azért a babák tudják mi a jó.Én szoptattam sok helyen,de intelligencia kérdése,hogy az ember tudja azt úgy csinálni,hogy azt mások vagy ne vegyék észre,vagy ne vegyék tolakodásnak.Sajnos láttam én is kirívó példát,mikor a Plázában korzózó anyuka menetközben szoptatott,vagy ülve bár,de mindenki szeme láttára.Ezek a primitív emberek:(
90. Binky
2009. nov. 29. 09:19

"Szerintem megoldható anélkül, hogy másokat ezzel zavarnánk. "

Ott a pont.

Elképesztő, hogy elmentem, és még reagáltatok rám:)

Nem azzal van bajom, ha valaki szoptat, mert megéhezik a gyereke. Azzal van bajom, ha még kísérletet sem tesz arra, hogy legalább elvonuljon, eltakarja. Nem mintha ez egy szégyellnivaló dolog lenne, de az egész Hév nem kíváncsi a gyereke kajálására. És nem mert undorító, hanem mert intim. A gyereken kívül a világ is létezik, tudom, hogy ilyenkor nehéz ezt elképzelni.

Valóban nincs gyerekem, és sok mindent ezért nem érthetek. Biztos van valami oka ennek, kérlek magyarázzátok meg, hogy miért nem jó megoldás az, hogy otthon lefeji a mama a tejet egy cumisüvegbe, és máris lehet akár utcán is etetni?

Már nem olyan jó a tej lefejve? Tényleg nem értem, valaki meg tudja magyarázni?


Khm..márészt alapvetően álmos voltam, és nem elmenekültem tegnap:D

Amit gyűlölök az a személyeskedés mint végső fegyver. Eléggé intelligens, felnőtt nőnek tartom magam. Ha valamit megmagyaráznak, meg tudom érteni, sőt, csodák csodájára, még átérezni is. Azt is megértem, hogy egyelőre nem értem:) Viszont a koromat mint egyfajta vitaeszközt és alapot előhozni: keresem a szót, leginkább tisztességtelen. A kor nem érdem, hanem állapot, ismerős? Visszafelé is működik az időben, nem csak előre, az idősebbek tiszteleténél.

2009. nov. 29. 09:00
Igaz, még nekem sincs gyerekem (sajnos), de biztosan nem fogom a száján megpuszilni. És nagyon-nagyon sok ismerősöm van, akiknek több gyerekük is van és ők sem nézik jó szemmel, ha valaki ezt teszi. De ettől természetesen nem ítélek el senkit sem és nincsenek hátsó gondolataim (szerintem másoknak sem), csak nem tetszik.
2009. nov. 29. 08:52

Nos erre a kérdésre talán akkor térjünk vissza,ha majd lesz saját gyereke azoknak akik "undorítónak"találják.:)

Ugyanis míg nem volt gyerekem én sem értettem miért van ez a "szokás".De mikor megszületett és egyre nagyobb lett,ez egy természetes szeretet kifejezési forma.Semmi szexuális nincs benne!!!!Mert Ő egy kisgyerek!Nyilván ahogy nő,úgy marad el ez a "szokás"is,hiszen egy csomó mindent kinő a gyerek!

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook