Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért puszilják szájon a kisgyerekeket? fórum

Miért puszilják szájon a kisgyerekeket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
147. 07c4794583 (válaszként erre: 143. - C33bd8536b)
2009. nov. 30. 22:07

pusztán arra, hogy demokráciában élünk, és a szoptató anyák száma kisebb a maradék ember számánál.


a második mondatodra nem reagálok, mert nem értetted meg, amit írtam (vagy nem akartad).

146. globus (válaszként erre: 139. - 874eb11dfd)
2009. nov. 30. 19:20
Én sem :) Úgy érzem, hogy akiket érint, eddig diszkréten megoldották. Furcsa, hogy vannak, akik furtonfurt ilyenbe botlanak. Bevonzzák?
145. c19f5f79fa (válaszként erre: 142. - 07c4794583)
2009. nov. 30. 18:10

"de amennyire belétek van kódolva, hogy az csak evés, meg a mell arra való, "


Ezt ki állította?Amióta nem szoptatok elhiheted,hogy más funkciója van most...itt mindenki anya,de nő is.Jut eszembe Neked mint nőnek mi van kódolva ez után a kérdés után,hogy belénk...miért Te nem nő vagy,ahogy mi is??:D

144. Sylvia81 (válaszként erre: 143. - C33bd8536b)
2009. nov. 30. 17:02
Az a férfi szerintem perverz. De ez a saját értékrendem!!!
143. c33bd8536b (válaszként erre: 142. - 07c4794583)
2009. nov. 30. 16:57

Még ha igazad volna is, mégis mire kellenne egy anyának inkább tekintettel lennie? Egy vadidegen férfi "természetes" ösztönére, vagy a saját anyai ösztönére?


Amúgy én kiváncsi volnék, milyen lehet az a férfi, akinek egy szoptatós anya látványától feláll a micsodája.

2009. nov. 30. 15:00

nemtom de amennyire belétek van kódolva, hogy az csak evés, meg a mell arra való, annyira van egy férfiba is kódolva, hogy a mell arra való, hogy neki felálljon rá a micsodája.

és nem azért mert egy vadállat, akinek nem tanították meg az egyetemen, hogy mire való a női mell. hanem mert neki meg ez az ösztöne biza. és ugyanolyan természetes ösztöne, mint az etetés az anyáknak.

141. c19f5f79fa (válaszként erre: 135. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 30. 13:30
Hiába ecseteled,aki ebbe nem akar bele gondolni és nem AKARJA megérteni az okokat az nem is fogja...csak fújja a magáét.Azt hiszik,hogy jó dolgában szoptat egy anya az utcán,mert éppen unatkozik,vagy éppen sza...ik a nagy világra már elnézést...:))Azért irigylem őket,hogy ennél nagyobb dolog nincsen az életükbe,ami idegesítheti őket.
140. Sylvia81 (válaszként erre: 138. - C33bd8536b)
2009. nov. 30. 09:57
Hát tudod, a köldökig érő dekoltázs trendi, a szoptatás viszont takargatnivaló. Ilyen ez a mai világ: ki van fordulva a négy sarkából...
2009. nov. 30. 09:36

én még sose láttam gyereket szoptatni az utcán ciciből. tényleg nem :D Már láttam,hogy parkban pelenkázták.. Mármint csak kéregetőket láttam ciciből szoptatni.

Egyébként nem tudom miért furcsa ez európában..pl ázsiában tökre elfogadott...itt azért sokan megbámulnak. Lehet én se szívesen szoptatnék pl metrón, vagy a belvárosban.. de ha muszáj..nem tudom, még nem tartok ott :)

138. c33bd8536b (válaszként erre: 137. - Sylvia81)
2009. nov. 30. 09:29

Megáll az eszem az ilyen érvektől! Méghogy másokat zavar! Látod, milyen érdekes, a mély dekoltázsokból kilátszó női mell mintha nem zavarna senkit. Pedig, már mikor belépek a netre, itt mosolyog elöttem egy pár szépen fejlett, alig takart női mell.

Csak akkor zavaró, ha arra használják, amire való?

137. Sylvia81 (válaszként erre: 136. - C33bd8536b)
2009. nov. 30. 09:07

No igen, akinek egy női mellből evő csecsemőről a szexualitás jut eszébe, az forduljon el! Az ő gondolatai, na de akkor is... Elég furcsa képzettársításai lehetnek.

A mell mint olyan, csak az embereknél része a szexualitásnak - már amennyire én tudom. Nem láttam még olyan természetfilmet, amiben az állatok párosodásában szerepet játszott volna a mell. Szóval ebből is látszik, hogy mire való: az utódok táplálására!

136. c33bd8536b (válaszként erre: 134. - 07c4794583)
2009. nov. 30. 08:59

De azért, gondolom, veled is előfordul, hogy az étteremben ESZEL, nem? Merthogy ezt teszi a kisbaba is, amikor éppen szopik. ESZIK!


Ja, hogy a női mellnek szexuális üzenete (is) van....de azért elég kifacsarodott gondolatmenetre vall, hogyha a gyerekét etető anya látványa valakiben ilyen képzeteket kelt.

Tudod, az női mellnek az az elsődleges funkciója, hogy a csecsemő táplálkozzon belőle!

135. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 134. - 07c4794583)
2009. nov. 30. 01:00

Elkalandoztunk a fórumtémától, de mindegy...


Nem szándékozok "leoltani" senkit, de egy kicsit jobban megvilágítanám a kérdést.

Van, amikor nincs más megoldás, mint a nyilvános helyen történő szoptatás. Nem azért, mert anyuci így akarja, hanem mert nincs lehetősége máshol-máshogy elintézni. Ez nem demonstráció és nem mások leszarása, hanem kényszer!


Én is megtettem, nem is egyszer. Nem szívesen, de nem volt más lehetőségem. Ha lett volna autóm vagy segítségem, akkor biztos keresek más megoldást, de mivel nem volt, így borzoltam a prűdek idegeit...:

Kisfalumból átlag két óránként indult be busz a városba. Egyikre felszálltam, elintéztem a hivatalos ügyeket, majd hazabuszoztam. Akármennyire is siettem, a menetidő-várakozás-ügyek intézése mindig minimum 4-5 órát igénybe vett. Tehát mindenképpen beleesett egy etetés. Mivel nem előre programozott a baba, ezért nem tudhattam, hogy pontosan mikor jön el az ő ideje, nem tudtam előre pont azokra a percekre eldugott, kényelmes, nyugodt, nem szem elött levő helyet keresni. Ha éhes lett, akkor aztán csillapíthatatlan, hangos sírással adta a tudtomra, amit egészen a cici megkaparintásáig nem hagyott abba. Ha ez egy hivatalban volt, akkor ott szoptattam meg, ha a buszon, akkor ott. Ha nem tettem volna, akkor a környezet nem a mellem 1/20-ad részét látta volna, hanem a gyereksírást kellett volna hallgatnia fél-egy órán át. Azt szívesebben hallgatnátok?

...és nem megoldás a cumisüvegből etetés, mert az én kisfiam sem fogadta el a cumisüveget és nem, nincs semmilyen más megoldás ilyen esetbben...vagy sír a baba vagy eszik...


Még mindig szégyen gyalázat a nyilvános szoptatás a szemedben?

134. 07c4794583 (válaszként erre: 125. - Binky)
2009. nov. 30. 00:07

szia Blinky, én is veled értek egyet. a szex is a világ egyik legtermészetesebb és legszebb dolga, mégse csinálom az étteremben. meg a plázában. meg a héven. sem. pedig az nekem is meg a pasimnak is olyan jóóó.. a legtermészetesebb kötődés.. és szükséglet...


és szerintem is igenis meg lehet érteni, hogy 1 tetszőleges adott random hévkocsiban van ötvenből mondjuk húsz ember, aki már szült és "így" érez, meg harminc, aki még nem szült vagy soha nem is fog, mert pl férfi, és "úgy" érez. úgy = amit maga előtt lát, az egy női mell (amit azért az emberlánya eddig a gyerekügyis azért érdekesen módon csak a férjének mutatott meg, kettesben), és nem egy zacsi, amire az van írva, hogy 3dl pasztőrözött félzsíros anyatej.

úgyhogy sokan vannak, akiket ez feszélyez, még abból a húsz említett nőből is, csak éppen egy női fórumra ezt beírni eleve hibás ötlet, mert akinek gyereke van, az tökéletes, a "gyerek az első" egyenlővé vált a csak nekem lehet igazammal és a leszarom, ha mást zavarokkal, és úgyiscsak le fognak itt oltani mindkettőnket, úgyhogy nem baj, ha nem írsz vissza :)

ennyit akartam mondani, köszönöm, leülök magamtól.

2009. nov. 29. 23:38
ÉLJEN A SZÁJRAPUSZI:) ennyit tudok hozzátenni az elmúlt fél naphoz:)
132. a699eceb28 (válaszként erre: 127. - Szasz23X)
2009. nov. 29. 17:24
ja a szülésznők jól keresnek
131. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 67. - Binky)
2009. nov. 29. 15:15

Engem is zavart addig, amíg magam nem kerültem ilyen helyzetbe. Azóta fogom a fejem a korábbi önmagamra visszanézve...

Te is másként fogsz látni sok mindent, ha anya leszel.

130. c33bd8536b (válaszként erre: 125. - Binky)
2009. nov. 29. 15:00

"Ne én legyek már a szívtelen, hogy valaki nem tartja magánügynek a szoptatást, és alapvetően nem érdekli, ki látja."


Miért? az volna a lényeges, ki látja? Mondd csak, voltak rossz éjszakáid attól, hogy láttad, hogy egy anyuka szoptatja a gyerekét?


Az én felfogásom szerint, ez az egyik legszebb látvány! Meg is ihletett sok képzőművészt.

129. c33bd8536b (válaszként erre: 114. - Binky)
2009. nov. 29. 14:55

Nézdd, ha valaki egyenlőségjelett tesz aközött, hogy egymást tapogatják a párok, és pelenkát kell cserélni, akkor vele van a baj.


Mondjuk engem sem egyik, sem másik nem zavar.

128. c19f5f79fa (válaszként erre: 125. - Binky)
2009. nov. 29. 11:53
A kisbabák nem csak akkor szopnak amikor éhesek,hanem akkor is amikor szomjasak.Már pedig egy felnőtt is sokszor nehezen tudja kontrollálni és késleltetni a szomjúság érzését...hát még egy kis babus.Főleg nyáron...és azért nem biztos hogy fél órás utakat tervezel be, bármi elintézni valód van.Sok helyen szerencsére vannak helyek ahol van alkalom elvonulni,de sok helyen nincsen.Egy részről azt nehezményezik a nem gyerekesek,hogy ne hagyjuk ordítani a babákat,másrészről ha az anya ez ügyben megteszi azt pl, hogy szoptat az sem jó...
127. Szasz23X (válaszként erre: 126. - Veronika27)
2009. nov. 29. 11:53
Sok ilyen van sajna...én ezért is hagytam ott a munkámat, szülésznő voltam. Nem bírtam elviselni a "futószalag-módszert" és a nemtörődömséget. Meg a másik: a szülésznők sok borítékot kapnak, ez ok..De nekem megalázó volt mindig, nem bírtam sokáig sajnos...
126. Veronika27 (válaszként erre: 124. - Szasz23X)
2009. nov. 29. 11:51
Értem. Ebben igazad lehet. Nővéreméket mindig csak küldték a fejőgépre, de semmi nem jött ki belőlük.
125. Binky (válaszként erre: 121. - C19f5f79fa)
2009. nov. 29. 11:47

Mert te meg akartad oldani.

Senki ne mondja, hogy éheztesd a gyereked, és mindig vannak ha-k, me de-k, amik mindig előkerülnek.

De te is tudod, hogy nem erről beszélek...


Ne én legyek már a szívtelen, hogy valaki nem tartja magánügynek a szoptatást, és alapvetően nem érdekli, ki látja.

124. Szasz23X (válaszként erre: 123. - Veronika27)
2009. nov. 29. 11:47

Ha ténylegesen nincs tej, az tényleg nagyon ritka. A legtöbbször az a baj, hogy a csecsemősnővér "nem kínlódik" és közli, hogy akkor etesse tápszerrel. Ami nagyon nagy hiba. De sajnos sok ilyet látni.

Ha nincs tej, nem tud szoptatni, akkor evidens, marad a cumisüveg, de ha van tej, akkor tényleg felesleges idő-és energiapocsékolás.

123. Veronika27 (válaszként erre: 122. - Szasz23X)
2009. nov. 29. 11:45
Az én családomban gyakori ez a probléma, ezért kérdem.
122. Szasz23X (válaszként erre: 119. - Veronika27)
2009. nov. 29. 11:42
Akkor van a muszáj kategória. Egyébként szülésznői gyakorlaton a 3 év alatt 2!!!!!!! olyan kismamát láttam, akinek ténylegesen nem volt teje. A többieknél vagy így, vagy úgy, nehezebben, de mindenki úgy ment haza, hogy szoptatott. Nálunk ennek nagyon nagy hagyománya volt, nem tömték a babákat teával, stb...
121. c19f5f79fa (válaszként erre: 114. - Binky)
2009. nov. 29. 11:42
Alapvetően én is mindig megoldottam,hogy a szoptatás kétszemélyes helyzetben történjen meg. De az 1 év alatt előfordult olyan szitu amikor kénytelen voltam valahogy megoldani,de próbáltam nem nagy plénum előtt.De ha jobban bele gondolok és ha olyan szituba kerültem volna,hogy mások előtt kellett volna,szerintem az anyai ösztönöm és az anyai szerepem tuti erősebb lett volna és felülkerekedik azon,hogy egy kis csajszi mit gondol éppen rólam és nehezére esik elfordulni...:))
120. a699eceb28 (válaszként erre: 116. - Veronika27)
2009. nov. 29. 11:41

meg van olyan gyerek aki nem tud cumisüvegből inni


az enyém se

119. Veronika27 (válaszként erre: 118. - Szasz23X)
2009. nov. 29. 11:40
Jó, én értem, de nem mindenkinek van teje szülés után.
118. Szasz23X (válaszként erre: 116. - Veronika27)
2009. nov. 29. 11:39

nincs kontaktusban az édesanyjával, nem érintkezik a bőrével, hanem a műanyaggal. Ha muszáj, akkor persze, ott a cumisüveg, de jobb ciciből.

okok:

-pont jó a hőmérséklete a tejnek

-nem kell fertőtlenítgetni a cumisüvegeket

-annyit eszik, amennyi kell

és még sorolhatnám.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook