Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért puszilják szájon a kisgyerekeket? fórum

Miért puszilják szájon a kisgyerekeket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
207. c33bd8536b (válaszként erre: 195. - Bf310ae20b)
2009. dec. 1. 17:17
Én viszont jártam, és majd ha annyi idős leszel, mint én, valószínüleg te is több helyen megfordulsz, és majd rájössz, miről beszéltem.
206. c33bd8536b (válaszként erre: 194. - Bf310ae20b)
2009. dec. 1. 17:10

Ha hiszed, ha nem, lelkem nekem is van. Ennek ellenére, úgy gondolom, hogy saját testemből táplálni a gyermekemet nem intimitás, hanem a természet bölcs rendezése. Nem az ember az egyetlen, amelyik a saját testéből táplálja az utódját.


Persze, ha te intimitásnak érzed, és neked úgy jobb, hogy elbújsz vele, szíved joga. De ne várd el, hogy mindenki a te a mércéddel mérjen.

205. c19f5f79fa (válaszként erre: 204. - A1baa7edcc)
2009. dec. 1. 17:05
De vissza jöttem:)Téged sem láttalak...
204. a1baa7edcc (válaszként erre: 202. - C19f5f79fa)
2009. dec. 1. 17:04

Koszonom! :)

Te aztan jol eltuntel!

2009. dec. 1. 17:00

Úgy látom, sose fogjátok beismerni, hogy elbeszéltek egymás mellett... :) Vannak kivételek, de a nagy többség tényleg intimitásnak éli meg a szoptatást. Aki nem, az nyaktól felfelé hibás, meg az anyai ösztöneire is ráférne egy porolás. De ettől függetlenül vannak helyzetek, mikor menet közben kell gyereket szoptatni. De ezt is lehet diszkréten és nem azért, mert szégyellnivaló, hanem azért, mert intim, és igazából van egy ősbizalom-építő oldala is. És tény, hogy elvileg ehhez senkinek semmi köze, de mindig vannak kivételek, amikor a legdiszkrétebb megoldás sem elég diszkrét.

Asszem dióhéjban ennyivel össze lehet foglalni, amin itt Ti már vagy 100 hsz óta vitatkoztok...

202. c19f5f79fa (válaszként erre: 201. - A1baa7edcc)
2009. dec. 1. 16:56
Csak nem Antea!:)) Van babuska?Gratulálok..rég nem "találkoztunk" Bogica10 a régi regem..:)Emlékszel?
201. a1baa7edcc (válaszként erre: 198. - Bf310ae20b)
2009. dec. 1. 16:51

Engem most, hogy szoptatok, nem zavarna egy szoptato anya latvanya, de elotte kb hasonlo volt a velemenyem, mint itt tobbeteknek.


Ti is valtozni fogtok.

200. c19f5f79fa (válaszként erre: 198. - Bf310ae20b)
2009. dec. 1. 16:46

Bocs,lehet félre értettem valamit én erre reagáltam Neked:


"Ha te nem élted meg intimitásnak, az a te dolgod, én a szoptatást nem csak ETETÉSKÉNT éltem meg, lelkem is van, de biztos én vagyok túl érzékeny,"

199. c19f5f79fa (válaszként erre: 197. - Bf310ae20b)
2009. dec. 1. 16:44
Értelek.Sajnos van amikor valakinek a nyakába szakad minden és egyedül hurcolja a picit,mert boltba,postára,orvoshoz..stb el kell menni és hát a szoptatás is közbe esik.Egyébként itt a héves történet jött fel,ott szerinted hogy lehet diszkréten megoldani,gondolom erre minden anyuka törekszik....aki nem, annak tuti van valami pszichés gondja..Amúgy Te láttál olyat aki zavart mondhatnál egy konkrét példát mi volt a zavaró benne..:)
198. bf310ae20b (válaszként erre: 196. - C19f5f79fa)
2009. dec. 1. 16:43

Jézusom, Te nem értesz engem, biztos én nem írok egyértelműen, vagy nem tudom.


Én nem azt mondtam, hogy Neked nem intim, hanem azt mondtam, hogy engem valószínűleg az zavar a szoptató anya látványában, hogy ez kettejük (a baba és ő) intim dolga, aminek én akaratlanul részese lettem. De ezt szó szerint már leírtam egyszer. ????????????

197. bf310ae20b (válaszként erre: 193. - C19f5f79fa)
2009. dec. 1. 16:40

Erre a kérdésre is válaszolok, bár semmi köze a témához. Szép teljes családban élünk, nagyszülőktől is sok segítséget kapunk, de ennek semmi köze a témához. Csak ismételni tudom magam, már többször leírtam:

Semmi bajom azokkal az anyákkal, akik a nyilvános szoptatást kényszerből, de diszkréten meg tudják oldani. Kifejtettem, hogy kik zavarnak. Ennyi.

196. c19f5f79fa (válaszként erre: 194. - Bf310ae20b)
2009. dec. 1. 16:37
Napi 5-6szor szoptat egy nő kb...főleg az e lején.Attól még lehet bensőséges a szoptatás,ha 1szer mondjuk csak etetési funkciót töltöd be egy padon pl...ha érted mire gondolok.Azért neked sem kell mártírt játszani,de ugyanavval a erővel másról meg azt feltételezni nincsen lelke...,mert Neked ugye van és Te nem csak etetsz..
195. bf310ae20b (válaszként erre: 192. - C33bd8536b)
2009. dec. 1. 16:36
Tény, hogy sok országban sokkal elfogadottabb ez a téma, sokban meg nyilván nem, nem tudom, én nem jártam még olyan sok helyen a "világban", ha már a nagy szavaknál tartunk, amúgy azt gondolom Te sem tudhatod, hogy hol kit mi zavar, tehát ez csak általánosítás volt, nem tény.
194. bf310ae20b (válaszként erre: 191. - C33bd8536b)
2009. dec. 1. 16:34

Sajnálom, hogy itt sokan ilyen indulatosak, én az intelligens beszélgetés híve vagyok, úgyhogy még válaszolok azoknak, akik megszólítottak és odébbállok, nem zavarom köreiteket.


Ha te nem élted meg intimitásnak, az a te dolgod, én a szoptatást nem csak ETETÉSKÉNT éltem meg, lelkem is van, de biztos én vagyok túl érzékeny, a saját testedből táplálni egy gyermeket ha nem intimitás, akkor mi az? Az intimitás szónak tudod rengeteg jelentése és árnyalata van.


Ha figyelmesebben olvasnál, akkor megértetted volna, hogy nem a mell látványa okoz problémát, de ezt olyan bőven kifejtettem, hogy ezt a mondatot nem is értem.

193. c19f5f79fa (válaszként erre: 174. - Bf310ae20b)
2009. dec. 1. 16:25
Megkérdezhetem,hogy egyedül neveled a picit vagy apuka is van és nagymamák is besegítettek,amíg Te "csak " a szoptatással voltál elfoglalva igény szerint?
192. c33bd8536b (válaszként erre: 186. - Bf310ae20b)
2009. dec. 1. 15:32

"A szoptatásról meg kicsit azt gondolom, hogy ma Magyarországon rettenetesen fel van nagyítva ez a téma"


Bizony! Sehol a világon nem láttam, hogy valaki is kényelmetlenül érezte volna magát egy szoptatós anya látványától!

191. c33bd8536b (válaszként erre: 182. - Bf310ae20b)
2009. dec. 1. 15:28

"A szoptatás az anya és a baba legintimebb együttléte, semmi ehhez fogható nincs, éppen ezért nem is tartozik senkire."


Az, hogy egy csecsemő éhes, és meg kell szoptatni, az egy természetes folyamat, mi ebben az intim? De ha te intimitásnak fogod fel, lehetőséged van nem észrevenni.


Ha az unokatestvéred melle nem zavart tusoláskor, de zavar olyankor, mikor a gyerekét eteti, a hiba a te készülékedben van.

2009. dec. 1. 15:24
te jó ég, mennyi rosszindulat fér egy ilyen picike fórumba....:((((
189. c33bd8536b (válaszként erre: 173. - Sajert)
2009. dec. 1. 15:22

"Az én fiam nem szopott sokáig, de én tuti nem szoptattam volna nyilvánosan. A föld alá süllyedtem volna,"


Azért nem azt állítod, hogy a te gondolkodásmódod minden világok legjobbika, ugye?

188. c33bd8536b (válaszként erre: 172. - 874eb11dfd)
2009. dec. 1. 15:19

Mikor a szülők pucéran fürdenek a gyerekkkel


Az miért baj? amikor én kisgyerek voltam, minden kisgyerek meztelen fürdött a strandon, pedig a szüleink jóval prűdebbek voltak, mint a mai fiatalok. Vagy mégsem?

187. c33bd8536b (válaszként erre: 163. - 874eb11dfd)
2009. dec. 1. 15:13
Te egy étteremben tényleg azt figyeled, mi történik egy másik asztalnál???
186. bf310ae20b (válaszként erre: 183. - 5fbb0bd9cd)
2009. dec. 1. 14:30

ÁÁ basszus, írtam egy tökhosszú kommentet, és kidobott a Hoxa.


Na a lényege az volt, hogy ez azért árnyalja a történetet. Az, hogy valaki bunkó módon beszólt Neked, őt minősíti, fel se vedd, én pl. sosem tennék ilyet, akármi is a véleményem.


A szoptatásról meg kicsit azt gondolom, hogy ma Magyarországon rettenetesen fel van nagyítva ez a téma, hatalmas az igény szerint szoptatók tábora, ami az ő dolguk, meg tényleg mindenki magánügye, de szerintem legtöbb esetben a nyilvános szoptatás is őket érinti, hiszen ők azok, akik félóránként veszik elő a mellüket, meg rángatja a kétéves gyerek (hol itt a kényszer???) a pólójukat.


Jó példa erre egy strandos élményem, kb. kétéves forma kislány elesett, elkezdett sírni, anya kapta elő a cicit, na hát ennek köze nem volt az éhséghez, csak a vigaszszopihoz, viszont ha ő ezt az utat választotta, akkor tényleg oldja meg, miért nekem kell kényelmetlenül éreznem magam, és miért arra hivatkozik, hogy a gyerek igényei, mikor ezt ő alakította így. Ha ő igény szerint akar szoptatni, tegye meg otthon. Na hát aznap még vagy tízszer sikerült őket szopizni látni, mindenkit feszélyezett a környezetükben, az anya pedig láthatóan élvezte. Na én erről beszéltem.

185. Sylvia81 (válaszként erre: 182. - Bf310ae20b)
2009. dec. 1. 14:20
Ebben viszont sok igazság van...
184. c19f5f79fa (válaszként erre: 148. - 07c4794583)
2009. dec. 1. 14:12
Én értelek,de amikor pl ilyet látsz miért gondolod arról,hogy a hölgyről hogy ez nála általános...miért nem azt gondolod,hogy lehet nem tudta máshogy megoldani,milyen kellemetlen lehet neki is...stb..stb egy szituról mindig a gondolataink hoznak ítéletet és nem maga a szitu:)na szép napot...!
183. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 179. - Bf310ae20b)
2009. dec. 1. 14:03

Nem akartam durván fogalmazni, csak ilyen a stílusom...Hiányzik a megértés.


Ahol én laktam a kicsim másfél éves koráig ott nem volt sem orvos, sem patika, sem posta, sem egy valamirevaló bolt. Autó híján, tömegközlekedéssel pedig tortúra volt mindezt elintézni.

Minden egyes alkalommal bőgve érkeztem haza.


Nem dobtam ki direkt a mellem ilyenkor, de a mozdulat közben amíg letakartam természetesen kilátszódott...és a cuppogás is hallatszott. Volt úgy, hogy valaki ettől a cuppogó hangtól húzta fel magát annyira, hogy 5 percen keresztül kurvázott és ringyózott (mögötte ültem, tehát nem láthatott semmit sem, csak a hangra hátrafordult)...


Igazi megváltás volt minden szempontból, amikor végre beköltözhettünk Győrbe. Azóta nem is panaszkodok.

182. bf310ae20b (válaszként erre: 181. - Veronika27)
2009. dec. 1. 13:58
Nem is az, hogy a mell, hanem maga az egész szoptatás. A szoptatás az anya és a baba legintimebb együttléte, semmi ehhez fogható nincs, éppen ezért nem is tartozik senkire. Én megmondom neked őszintén, hogy engem nem a mell látványa zavar, és szerintem, ha belegondolsz, téged sem, hanem annak a helyzetnek az intimitása, mintha valami olyannak a részesévé válnál az akaratodon kívül, ami másik két ember magánügye, engem legalább is ez zavar. Nem a mell, áááá dehogy, hisz tényleg akkor az is zavarhatna, amikor majd kibuggyan valaki cicije a felsőből. Ebben azért is vagyok biztos, mert engem pl. az is feszélyezett, amikor a kedvenc unokatesóm előttünk szoptatta meg a kisbabáját, nekem akkor még nem volt gyermekem, és nem értettem igazából, hogy mi bajom van, hát számtalanszor láttam már uncsitesóm mellét nyaraláskor, zuhanyzásnál, stb., és csak utólag jöttem rá, hogy a fentebb leírtak zavartak. És az a fura, hogy egyébként abszolút nem vagyok szégyenlős, prűd, de ez a szoptatás téma lelkiekben hat rám, nem tudom értitek? Vagy zagyváltam?
181. Veronika27 (válaszként erre: 180. - Bf310ae20b)
2009. dec. 1. 13:47
Én se ellenzem a szoptatást, csak ha kint van a mell. Ahogy írtad, le lehet takarni. Azt hiszem, minden kisbabás tart magánál textilpelenkát.
180. bf310ae20b (válaszként erre: 178. - 5fbb0bd9cd)
2009. dec. 1. 13:42
Ezt sajnálom, ezt senki nem érdemli meg, de éppen emiatt kellene Neked is kicsit megértőbben tekinteni az ellenzők tábora felé, nem? Nem győzködni akarlak, félre ne értsd, ez egy olyan téma, aminek mindig lesznek hívei és mindig lesznek ellenzői. Sokakat zavar, pont. És még egyszer mondom, a KÉNYSZER, az más. De étterembe menni szopós csecsemővel nem kényszer, ahogy bevásárlóközpontba sem, ahogy strandra sem, és még sorolhatnám.
179. bf310ae20b (válaszként erre: 176. - 5fbb0bd9cd)
2009. dec. 1. 13:39

Te már csak tudod .... nyilván, hisz ismersz. Amúgy félreértés ne essék, sok mindenben igazad van.


Bocs, asszem én nem személyeskedtem, ha figyelmesen olvastad, akkor észrevehetted, hogy a hozzászólásom sem azokról az anyákról szólt, akik a nyilvános szoptatást kényszerből, de diszkréten meg tudják oldani. Ha Te így reagáltál a bejegyzésemre, akkor ezek szerint Te nem ezek közé sorolod magad, hanem a "csak azért is megmutatom a világnak, hogy nekem jogom van nyilvános szoptatni" típushoz. Akkor viszont nincs miről beszélnünk.


Ettől függetlenül nehezen tudom elképzelni, hogy valaki egy két hónapos csecsemővel elindul egy három órás buszutat is magában foglaló útra, de lehet az én képzeletem gyér.


És éppen az utolsó mondatoddal nem értek egyet, mert igenis vannak, akik örömüket lelik ebben.

178. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 171. - Veronika27)
2009. dec. 1. 13:37
Ja és persze hozzátartozik, hogy azért nem tudok a témáról leszállni, mert engem két ízben is nagyon durván megaláztak emiatt...
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook