Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért fordulhat elő ma Mo.-n, hogy harci kutyák támadnak rá/tépnek szét kisgyerekeket? Miért nem figyelnek a szülők gyerekükre-kutyájukra? fórum

Miért fordulhat elő ma Mo.-n, hogy harci kutyák támadnak rá/tépnek szét kisgyerekeket? Miért nem figyelnek a szülők gyerekükre-kutyájukra? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. okt. 23. 14:32

Nem a kutyákkal van a gond, hanem az emberekkel, akik nem nevelik meg őket.

A harci kutyákról nem szeretnék vitatkozni.

Először a gazdikat kéne megnevelni.


* Az Amerikai Állatorvosok Egyesülete támogatna egy jogszabályt ami a veszélyes ebek tartását korlátozná amennyiben a törvény nem egy szpecifikus kutyafajtát venne célba. Fajtától függetlenül, a temperamentum teszt döntené el ha a kutya veszélyes vagy sem.

* A Kanadai Állatorvosok Egyesülete szintén egyetért egy hasonló törvénnyel ha az vérmérsékletük szerint ítéli meg az egyedeket és nem fajta szerint.

* Az Amerikai Balesetmegelőzési Központ (The Centers for Disease Control) szerint egy kutyafajta betiltása nem csökkenti a kutyatámadások számát. Ezekért a támadásokért számos kutyafajtához tartozó ebek tehetők felelőssé. Az összes ilyen kutya szocializálatlan volt.

* Az ASPCA (Society For The Prevention of Cruelty to Animals) egy olyan törvény elfogadását szorgalmazza ami a gazdikat tenné felelőssé ha a kutyájuk megtámadna valakit. Az egyesület szerint ez motiválná a gazdikat, hogy megfelelően szocializálják kedvencüket.[13]

40. fe6fe7671f (válaszként erre: 39. - Godgoda)
2008. ápr. 13. 11:35
Tudod, hogy miért nem megyek soha többet Görögországba? Mert ott minden kutya ki van kötve a tűző napra, az edénye felborulva, se víz, se ennivaló. A gazda meg tök részegen a kocsmában, vagy csak röhög azon, ha szólok. Végtelen buta emberek élnek ott. Hiába gyönyörű a táj, a tenger - ezek miatt nem megyek oda többé.
39. godgoda (válaszként erre: 37. - Fe6fe7671f)
2008. ápr. 13. 11:10
A láncra kötött kutyákkal kapcsolatban mintha magamat hallanám. Én az ilyen "gazdákat" kötném láncra legalább 1 évre.
38. Ági28 (válaszként erre: 37. - Fe6fe7671f)
2008. ápr. 12. 16:02
Upsz! Nagyon remélem, h teljesen rendbejön és nem lesz baja! Azt meg pláne, h nem történik újabb ilyen! Miért nem tettetek feljelentést a rendőrségen? Igaz, h esélytelen, h a tisztelt rendőrség megdolgozzon a pénzéért, de nyoma van, és ha kimennek a szomszédokhoz, talán a faszfej meghúzza magát, és nem történik újabb ilyen! Remélem a blöki "tanult" belőle, és nem eszik több ingyen hamit! Erre van egy aránylag jó módszer: borsba és mindenféle fűszerbe "panírozott" húst dobáltok neki az udvarba, vagy egy olyan ismerősöddel kínáltatod meg, akit nem ismer, és akkor nem fog többet elfogadni ilyen kaját, sem megenni olyat, ami csak úgy be van dobva. Egy ismerősöm csinálta ezt a snacijaival és nála bejött. Igaz azok még kölykök voltak! Feljelentést nem baj ha megteszitek! Basztassátok a rendőröket, ha jól emlékszem pár hete miskolcon is volt valami hasonló egy lakótelepen. Az ilyet ki kellene herélni, aztán elvágni a gyereke nyakát! Bocsi, de ln rendkívül úúútálom az ilyen embereket!
37. fe6fe7671f (válaszként erre: 36. - Ági28)
2008. ápr. 11. 12:08
Apukám kutyusa már második hónapja lábadozik egy mérgezésből. Most a héten feküdt először a hátára, eddig összegömbölyödve nyöszögött Kisbogaram. Nagyon sajnáltam. Olyan bosszú van bennem, de apu nem árulja el, hogy ki volt az. Pld. a kertbe egy gombostűkkel teleszúrt kolbászdarabot is bedobott. Valamelyik szomszéd lehet, de nem írthatom ki a környéket így röptiben. De meg fogom találni a szemétjét. Barátnőm vállalta szakmai gyakorlatként, hogy kiheréli.
36. Ági28 (válaszként erre: 34. - Fe6fe7671f)
2008. ápr. 11. 11:41
Nekem egy nagytestű fenetudja milyen keverék kutyám van. Német dog van benne, és volt már 2 sárga német dogom. Mindig féltek tőle a kisebbség tagjai, de soha nem mertem rájuk uszítani, SŐT! Féltem a bosszútól, h megmérgezik. Ti nem féltek?
35. fe6fe7671f (válaszként erre: 33. - Ági28)
2008. ápr. 11. 11:18
Ne az ilyeneket helyben megetetném a meggyújtott petárdájával. Ö nem zajongana többet, az tuti.
34. fe6fe7671f (válaszként erre: 32. - Berdor)
2008. ápr. 11. 11:16

Már egyszer le kéne haraptatni a hülyegyerekek tökeit egy kutyával! De úgy, hogy közben felvenni és felrakni a filmet a netre. Szerintem meggondolnák legközelebb!


Már én is megfenyegettem egy csoportot, hogy még egy fenyegető mozdulat, és én rájuk engedem a kutyát, majd ő rendet tesz. - Elhúztak a bánatba, úgy befostak.

33. Ági28 (válaszként erre: 30. - Berdor)
2008. ápr. 11. 10:30
Én egyáltalán nem sajnálom azt akinek lerobban a kézfeje! Pár éve szilveszterkor egy sráccal összevesztem a petárda miatt, majdnem megütött. Én meg úgy gondoltam, h nem hagyom magam, mondtam üssön meg, tényleg baromira üvöltöttünk egymással, ez a barom meg nem megütött hanem meglökött. Centire ment el a fejem a betonlépcsőtől, de mivel ütésre számítottam és nem lökésre nem tudtam kivédeni, és úgy földhöz vágtam magam, h a tüdőm bánta. másfél órán keresztül feküdtem a földön és kapkodtam a levegőt, mire kiért a doki. Na köszi! Ő azt hittem valami drogos kurva vagyok és bosszúból, h elkúrtam a szilveszterét úgy döfte a fenekembe az injekciós tűt, h egy tenyérnyi helyen belilult és bekeményedett. A balhé abból indult, h mások lábához dobálta a petárdát, én meg szóltam, h ne tegye, mert könnyen beledobhatja a nadrág gyűrődésébe. Normális?
32. berdor (válaszként erre: 31. - 7934d1ac97)
2008. ápr. 11. 08:21

Szia!


Régen valahogy úgy volt, hogy nem volt engedélyezve, meg tiltva sem. Most már kimondottan törvény született arra, hogy a birtoklásáért is bűntetés jár.

Emlékszem egyik szilveszterkor apukám sétáltatta a kutyájukat és egy csapat fiatal direkt oda dobta a petárdát a kutyához. Gondolták jó vicc...

Csak az volt a szerencséjük, hogy apu meg tudta fogni a kutyát, ugyanis arra nem számítottak, hogy a kutya nem hogy nem fél, hanem támad :) Persze akkor meg az lett volna, hogy milyen vad a kutya....

31. 7934d1ac97 (válaszként erre: 26. - Loch ness)
2008. ápr. 10. 21:34
A kutyusunk 1992-ben született, áprilisban és 2004-ről, 2005-re virradó szilveszterkor én úgy emlékszem, hogy engedélyezték a petárdázást, és mivel nagyon sok volt a baleset, ezért a következő évben újra betiltották. Ha valamit rosszul tudok akkor bocsi. A lényeg, hogy Tücsikénk akkor eltünt, többet nem került haza. :(A mai napig hiányzik. :(
30. berdor (válaszként erre: 29. - Fe6fe7671f)
2008. ápr. 10. 16:20
persze sajnos ettől függetlenül minden szilveszterkor rengeteg a petárda :(((((( és persze minden évben egy pár embernek az ujjai is bánják :(
29. fe6fe7671f (válaszként erre: 28. - Berdor)
2008. ápr. 10. 16:07
Köszi. Ennyire nem értek hozzá, ami durrog, és süvít és hangosan robban - nekem petárda. :):(
28. berdor
2008. ápr. 10. 16:02

hagy javítsak egy kicsit :()

Petárdázni TILOS még szilveszterkor is. ami engedélyezett az a petárdán kívüli egyéb engedélyezett pirotechnikai termékek. ezek vannak időhöz kötve, hogy mettől meddig lehet.

27. fe6fe7671f (válaszként erre: 26. - Loch ness)
2008. ápr. 10. 15:53

Szilveszterkor sajnos engedélyezve van. Azonkívül vannak mindenféle alkalmak, pld. a kis hülyegyerek 5. (ötödik) születésnapja, amikor anyuci-apuci 500 ezer Ft-os tüzijátékot rendel annak a kis aranyos porontynak! Mert egy sima kifestőkönyv már nem is elég újgazdagéknak. Az egész Budapest meg azt hallgatja 22 óra 30 percig.

A mi kutyánk is egy esküvői tüzijátéktól mászott át a 2 méteres kerítésen, és ment világgá. Nyáron, abban a kánikulai melegben 3 napig nem volt meg. A Kék-Duna rádión keresztül találtam meg.

Mivel egyszer már sikerült neki megmásznia a kerítést, ezt sajna rendszeressé tette, egész addig, míg meg nem mérgezték. Most már harmadik hónapja a nagyfaluban gyógyulgat egy panel lakásban. Na annak a t*keit is letépném, aki megmérgezte őt.

26. loch ness (válaszként erre: 20. - 7934d1ac97)
2008. ápr. 10. 15:43

Tényleg engedélyezve van? Azt hittem, tilos, csak nincs annyi rendőr, hogy megbüntesse őket.

Nem tudom, én hogy viseltem volna el egy ennyi idős, kedves kutya elvesztését. Biztos, hogy nagyon kiborultam volna. A miénk iszonyatosan félt a petárdázástól, reszketett, folyt a nyála, alig volt magánál. Az állatorvos adott nyugtatót, azt adagoltuk neki, az segített valamennyit a helyzeten. De annyira magánkívül volt, hogy világgá rohant volna ő is, ha lett volna rá lehetősége. Nyilván nem ez a legfőbb rossz a petárdázásban, de már ezért is ki vagyok akadva a durrogtatásért.

2008. ápr. 10. 15:40

Miért nem a gyerek volt kikötve?


A kutya elvileg a családot és a házat őrizné? Megkötve hogy tudja? Sehogy - sőt ha egy gazda is belegondolna, akkor rájönne, hogy mivel korlátozva van szerencsétlen állat a mozgásában, egy idő után - mert nem tudja az eredeti feladatát ellátni - agresszívvé válik.


Dehát, aki láncon tartja a kutyáját, annak a szellemi képességéről...... A káposztának nagyobb az IQ-ja, mint egy ilyen gazdának.

Én azt az embert is kikötném, és ugyanúgy tartanám egy hétig, mint ő a kutyáját!!!! (Volna még más ötletem is, de azért már büntetnek.)

2008. ápr. 10. 15:38
Ismerősömék mondták, hogy mikor csecsemő volt a kislányuk, a hatalmas németjuhászuk ott őrizte, senkit nem engedett a babakocsihoz, és volt, hogy úgy vette észre, hogy a kicsi sír a kertben, hogy a kutya vele vonított :)
23. berdor
2008. ápr. 10. 15:29

gyerektől is függ!!!

nálunk a nagyobbik lányom született kutyaértő :) a kisebbik viszont visít ha mondjuk játékból felugrik a kutya. anyósomék most vettek egy 2 hónapos kutyát, a kicsit nem engedem felügyelet nélkül a kutyához, a nagyobbik tudja, hogy a kutya nem játékszer, tiszteletben kell tartani, de határozottan kell bánni vele. szóval vele semmi gond, a kicsi viszont valahogy nincs "kutyára hangolva", vele jobban kell vigyáznom!


A gazdának a legnagyobb a felelőssége, mert a kutyát ő neveli. gyereket addig amíg nem bír bánni a kutyával, addig nem szabad egyedül hagyni vele.

2008. ápr. 10. 14:40
Az agyam elszáll, mit rejt az a kifejezés, hogy HARCI KUTYA, viszik Irakba harcolni. Nekem 3 kutyám van az egyik bullterrier és arra azt mondja a sok tudatlan, hogy harci kutya pitt bull, emberevő. Mi ez a hülyeség. Egy sima keverék kutya ha rosszul van nevelve nekimegy bárkinek. Ugyanúgy mint a gyermekeknél, mi anyák tanítjuk meg a gyereknek mi a helyes és mi nem. A kutyát is meg KELL tanítani elsősorban, hogy Te ember legyél a falkavezér, de nem kell agyonverni van normális módja is a nevelésnek.
21. Ági28
2008. ápr. 10. 09:29
A szülő intelligenciáján múlik a dolog, hogyan neveli a kutyát és mennyire figyel a gyerekére! Én úgy születtem, h a szüleimnek volt egy tacsija, akit kaptak mér felnőttként. Senki idegent nem engedett a babakocsimhoz csak a szüleimet, és soha semmi rosszat nem művelt! Csak szigorúan idegenekkel volt "vad".
20. 7934d1ac97 (válaszként erre: 19. - Loch ness)
2008. ápr. 10. 09:25
Tudom, ismerem a tacskókat, nekem is volt 13 évesen tünt el azon a szilveszteren amikor engedélyezték a petárdázást!! :@ :@ :( :( Borzasztóan megviselt. :( És mivel ismerem a fajtát épp ezért nem fogok a házhoz hozni tacsit addig amíg legalább nem lesz 10 éves a legkissebb gyerekem. Különben meg ha rendesen van vele foglalkozva és tanítva nagyon okos, kedves, és borzasztóan hűséges kutyus. Apu halála után a kutyám minden reggel elment a helyi kisboltba ugyan úgy ahogy előtte minden reggel elment apuval. Megdöbbentő volt!!!
2008. ápr. 10. 08:47

Azért a tacskóval sem árt vigyázni, az tud elég sunyi is lenni (bocs a tacskóbarátoktól, de én nem félek a kutyáktól, a tacskótól viszont tartok). Az előbb beléd harap, mint egy nagytestű )nem harci) kutya. És a rotteiler is meg tud bolondulni tudomásom szerint. Apukámnak kétéves korában egy őrjöngő tacskó csak azért nem a torkát harapta el, mert utolsó pillanatban sikerült a torka elé kapni a kezét. Viszon nyilván van olyan tacskó, amelyikről ezt el sem lehetne képzelni.

Nem a tacskókat akartam bántani (bár a kis testű kutyák valahogy gyorsabban harapnak, mint a nagyok), de arra akartam kilyukadni, hogy szerintem meg kell nézni a kutya fajtajellemzőit, azután a konkrét kutyát is, és utána nagyjából eldönteni, veszélyes-e a gyerekre.

2008. márc. 26. 14:46
Felnőtt embereknek sokszor annyi eszük sincs, hogy a saját "vérmérsékletüknek" és az otthoni kőrülményeiknek megfelelö fajtájú kutyát ki tudják váasztani.
17. 7934d1ac97 (válaszként erre: 14. - Gallinaccia73)
2008. márc. 26. 14:39

ÉPPEN EZÉRT INDÍTOTTAM A TOPIKOT MERT NEM ÉRTEM HOGY HOGY FELNŐTT EMBEREKNEK, SZÜLŐKNEK HOGY VAN ENNYI ESZÜK?


MIÉRT NEM ÉREZ A SZÜLŐ ANNYI FELELŐSÉGET A GYEREKE ÉS A KUTYÁJA IRÁNT, HOGY MEGTATNÍTSA EGYMÁST ELFOGADNI ÉS EGYÜTT ÉLNI?

16. Csiga78 (válaszként erre: 15. - Gallinaccia73)
2008. márc. 26. 10:47

Pontosan ez a véleményem nekem is.A kutya nem hülye,nem véletlenül van az,ha megérzi valakin,hogy az fél tőle,máris másképp lép fel,érzi,hogy támadható az akivel szemben van.

Ezért durran el az agyam nekem is amikor úgy tálalják a médiában,hogy a kutya habzó szájjal megy a gyerek felé és jujj széttépte.

Állítóm a kutyáknak több eszük van,mint néhány embernek!!!!!!!!!

Ha én tartok valamilyen kutyától alapból nem engedem oda a gyereket.Van a páromnak egy kuvasza(azokról sem hallani túl jót,mert állítólag ha kis helyen van tartva és ahogy öregszik megbolondul).A mai napig nem merem odaengedni a gyereket,mert jobb a békesség.Párom próbálkozott párszor,de nem engedem neki,mert a kuty,amióta a párom nem lekik otthon terrorban van tartva.Nem véletlen,hogy a húgát is majdnem megharapta,mert folyamatosan ütik vágják szerencsétlen kutyát.

Tehát egyértelmű,hogy az emberek tehetnek róla,s nem a kutya.


100%-osan osztom a véleményed.

15. gallinaccia73 (válaszként erre: 13. - Csiga78)
2008. márc. 26. 10:32
nálunk a rotti elkerülte a gyereket,ha látta rajta a bántó szándékot.persze mi is állandóan figyeltük őket és soxor kellett medorgáli a gyerekeket,hogy ne bántsák a kuytát.egy jólnevelt eb konfliktuskerülő és nem támad.
2008. márc. 26. 10:31

számtalanszor voltam tanúja amikor a gyerek próbálta bántani a kutyát és a szülő nevetve nézte.akkor min csodálkozunk?egy tacskó is képes súlyos sebet ejteni egy gyereken,ha rákényszerítik.

egyszerűen herótom van attól,hogy a kutyákat kiáltjuk ki rossznak és ádáznak!

13. Csiga78 (válaszként erre: 7. - Daroki)
2008. márc. 26. 10:28
Anyuméknak is az van egyébként,de az imádja a gyerekemet,pedig aztán azt szoktak tekergetni,csavargatni,kutya meg nyalakodva tűri,de a durvul a helyzet menekül:)))))
2008. márc. 26. 10:24
Szerintem soha nem az állat a felelős.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook