Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért puszilják szájon a kisgyerekeket? fórum

Miért puszilják szájon a kisgyerekeket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
57. a1baa7edcc (válaszként erre: 52. - Binky)
2009. nov. 29. 01:03
En is igy gondoltam, aztan a fiam felulirt elveket, elkepzeleseket. Ha ehes, ennie kell (egyebkent sem ismer trefat olyankor, addig nincs csend, mig nem kapja meg). Volt, hogy seta kozben a parkban etettem meg, magunkra boritva a takarojat.
2009. nov. 29. 01:03

na, mielőtt megköveztek páran, bemásolom mit írtam a kölkömről valamelyik nap. hátha így átmegy, hogy mire is gondolok, ha ránézek....



Kisnyúl


egész életemben ott leszel, ahol előtte is voltál. a szívem alatt.



imádlak. minden apró porcikádat. örökké. ahányszor rádnézek, örömtáncot lejt a lelkem, és átmelegszik a szívem. érted élek, és gondolkodás nélkül pusztítanék akár. te maga vagy a szerelem. a bizalom, amiben sosem csalódom. a biztonság, hogy a szeretet él, tíz és fél kilóban.


vigyázzon rád mindenki, aki létezik, angyalok és szentek, és ha csak ezredannyira szeretnek, mint én, akkor TE leszel a legboldogabb ember a földön örökké. ketten vagyunk egymásnak, jin és jang, és ketten vagyunk a végtelen, az egész, a megbonthatatlan.



és nem történt ám más, csak rádnéztem az előbb álmodban....

55. 07c4794583 (válaszként erre: 50. - Fecbb24fe2)
2009. nov. 29. 01:02
nemtom.. én csak ezt az érzelmi túlkspást szeretném (igyekszem) elkerülni, hogy pl barátnőmnél megszületetett a kisfiú, onnantól minden oké volt, nyilvános szoptatás, férj leszarása.. nem az addigi élet szűnt meg, hanem annak tudomásulvétele
54. Sylvia81 (válaszként erre: 53. - Sylvia81)
2009. nov. 29. 01:01
Pedig nem is magyar volt, tiszta volt, meg minden. Csak jöttek-mentek az emberek, csapódott az ajtó, az én lányom meg bőgött evés helyett. Egy idő után már én is...
53. Sylvia81 (válaszként erre: 52. - Binky)
2009. nov. 29. 01:00
De most komolyan!!! Te ennél a budiban??? Én egyszer próbáltam ott szoptatni, hát elmondom, inkább nem evett a gyerekem...
52. Binky (válaszként erre: 49. - Fecbb24fe2)
2009. nov. 29. 00:58

Lehetséges,de ennyi erővel a pingpongasztalon kefélő tinipár is teljesen természetes:) Szükség.


Persze, ilyenkor a gyerek körül forog a világ, de ha nem hal épp éhen és be is lehet menni a wc-be megszoptatni, akkor ne már 50 embert hozzunk kellemetlen helyzetbe.

Bizonyos dolgok nem valók társaságba.

És nagyon nagyon nagyon nem szeretem, amikor a kismamák és a babások világ többé részéről elfelejtkeznek. Azt hiszem ezzel a gyermektelenek 99, 9%-a így van.

2009. nov. 29. 00:58

Ha már szoptatás... Én egyszer a bécsi német nagykövetség okmányirodájában szoptattam meg a lányomat. Senkit nem zavart, illedelmesen arrébb mentek, elfordultak. Egy ikres anyuka állt velem csak szóba, ő is irigykedett, hogy 4hónapos a lányom, tök sovány vayok és mégis van annyi tejem, hogy nem kell tápszer...

Amúgy nézzétek meg az arabokat: egyes országokban még mindig kötelező eltakarni a nők arcát, viszont a zsúfolt piac közepén képesek elővenni a mellüket és enni adni a gyereknek! Ez tök jó szerintem. A felnőttek se bújnak el, ha esznek...

50. fecbb24fe2 (válaszként erre: 47. - 07c4794583)
2009. nov. 29. 00:57
ennek a kettőnek semmi köze egymáshoz. szoptatás közben sem az jár egy nőp agyában, hogy pár hónapja még szexuális objektum volt a melle, és amikor főzeléket eszel sem azon gondolkozol, hogy előző este épp nem......
49. fecbb24fe2 (válaszként erre: 45. - Binky)
2009. nov. 29. 00:54

én pont azzal nem értek egyet, hogy otthon lehet mondjuk szájrapuszi, máshol nem. mintha ez valami beteges dolog lenne, amit titkolni kell. holott nem az, csak vannak, akik nem csinálják.

a keresztszoptatással sincs gondom, amíg csecsemőről van szó. sőt, a nyilvános helyen való szoptatással is csak addig volt gondom, amíg a gyerekem el nem kezdett üvölteni a tescoban, hogy akor ő éhes. na, itt pont le is szartam mindent, kerestem egy nyugágyat, és abban megszoptattam. mert az volt a feladatom, hogy enni adjak neki. ez ilyen egyszerű. nem ízlés, vagy ízléstelenség kérdése. hanem helyzet, aminek pusztán egyfajta megoldása van: etetned kell, a létező leggyorsabban:)

2009. nov. 29. 00:54

én ezeket a dolgokat nem tudom elítélni na. Mindenkinek a saját dolga. Az, hogy nem értem...na és? megkérdezem :D

Nem szólok be senkinek, tőlem szoptathat, puszilhatja a baba száját, max elfordulok.

Tényleg így szép, hogy ennyiféle ember van :)

mindenkinek megvan a saját hozzáállása :P

47. 07c4794583 (válaszként erre: 33. - Szasz23X)
2009. nov. 29. 00:53
sztm azért nem kell kivetíteni a gyerekre az összes érzésünket. csak azért, mert nincs senki más az életünkben, és különben is ő az élet értelme, nem kell szájon csókolni és mindenki fölé emelni. ki tudja ezt a helyén kezelni - hogy a gyerek az összes érzelmi visszajelzési forrás -, ki nem. Egy nőnek igenis férfi alapanyagú erőforrásra van szüksége ahhoz, hogy rendesen működjön az élete. Ki hogy oldja meg... a gyerek ezt biztosan nem tudja nyújtani.
46. Szasz23X (válaszként erre: 44. - Sylvia81)
2009. nov. 29. 00:49
Már egyszer találtam... Neki már nem szülhetek soha. Hogy találok-e még egy ilyen embert, az kérdéses. Ha találok, visítok, és belémbeszélhetsz egy kiscsajt vagy kispasit :D
45. Binky
2009. nov. 29. 00:49

Szerintem ez nagyon intim és egyfelől édes dolog. Kicsit úgy állnak hozzá az emberek, mint pl a keresztszoptatáshoz.

Szerintem szülőnek lenni csodálatos, és a szülő a gyereke minden egyes kis részét szereti. A szeretet jele. Hogy én fogom-e szájoncsókolni? Nem tudom. Először nekem is nagyon fura volt.

Szerintem idegen helyen, nyilvánosan udvariatlanság és ízléstelenség, mint ahogy az ember lánya sem szoptat nyilvánosan...Otthon, miért ne?

És a fürdés...Nekem az a fura, ha nem fürdik együtt a gyerekkel. A szüleim sose tették velem, de nekem teljesen normális volt, hogy meztelenül láttam a szüleimet. Anyám ma is járkál még meztelenül a lakásban, sőt, pisilésnél még a wc ajtót se csukja be. Ez másoknak gusztustalannak hathat, de van egyfajta bája annak, hogy semmit nem kell és nem szükséges a másik elöl takargatni. Lehet, de nem kell, és a másik sem borzad el.

Én szeretek meztelen lenni, nem tartom a meztelenséget kínosnak és nem kötöm a szexualitáshoz.

Érdemes afrikai népmeséket illetve átiratokat (Kirikou pl.) nézni és olvasni.

44. Sylvia81 (válaszként erre: 38. - Szasz23X)
2009. nov. 29. 00:48
Ha találsz valakit, akinek szülnél, majd szólsz és belédbeszélek egy gyereket! :) És akkor majd sokmindent másként fogsz látni. El se hinnéd, mi mindent.... :D
43. tavaszi szél (válaszként erre: 42. - Fecbb24fe2)
2009. nov. 29. 00:48
látom nem csak én :))- azért ez megnyugtat...nem csak én vagyok kettyós (bocsi :) )
2009. nov. 29. 00:47

jaj, én imádom szagolgatni a száját... olyan végtelen tiszta,finom illata van... éjjel mindig beszívom amit kifúj:)


én tényleg a bolondja vagyok....:))

41. tavaszi szél (válaszként erre: 38. - Szasz23X)
2009. nov. 29. 00:46
csodálatos... :))
40. Sylvia81 (válaszként erre: 36. - Fecbb24fe2)
2009. nov. 29. 00:46
Úúúriiisteeen!!!
39. Szasz23X (válaszként erre: 37. - Sylvia81)
2009. nov. 29. 00:46
Dögunalom lenne ha mindenki egyforma lenne :D
38. Szasz23X (válaszként erre: 35. - Tavaszi szél)
2009. nov. 29. 00:46
nem tudod kiverni a biztosítékomat, mert nem mondok véleményt. Én még nem szültem, talán sosem fogom megtudni, milyen érzés. Ergo nem értem, ezért kérdezek...:)
2009. nov. 29. 00:45
Ezért szép az ember: különbözik minden példánya. Néha szerencsére, néha sajnos. :)
2009. nov. 29. 00:45
gyerekek, az intimitás levetkőzése úgy indul, ahogy a múltkor láttam késő este: két tini kefélt egy játszótéren a pinpong asztalon:)))
2009. nov. 29. 00:45

Nálunk ez "természetes"

Nem azt jelenti hogy szerelmes vagyok belé vagy egyéb "baromságok", nemes egyszerűséggel szeretem.

És mint előttem írták pl. kakihoz érés és stb., "gusztustalan" dolgok számunkra nem azok.

Az én pervezrióm a friss anyatejes büfi szaga volt :-D

És én is imádom ha a meztelen testünk összeér - nem azért mert bármi "bajom" lenne, egyszerűen az "érzés" - szerencsére én megtapasztaltam mikor kibújt, talán ezért.. nem tudom.


Na most lehet sokaknál kivertem a biztosítékot :)

34. Sylvia81 (válaszként erre: 33. - Szasz23X)
2009. nov. 29. 00:44
Hát, még mindig jobb egy szolíd puszi, mintha rámásznátok egymásra és a petting is mozi-szinten menne...
33. Szasz23X (válaszként erre: 31. - Fecbb24fe2)
2009. nov. 29. 00:43

köszi :)

ez jól esett :) na igen, ez meg a másik :D nem tudok (kamaszkoromban sem tudtam) nyilvános helyen nekiállni smacizni pl :D

túl intimnek érzem :D

2009. nov. 29. 00:42

Szaszi! Nem vagy selejtes!!!

Én is szájon puszilom a kiscsajomat. Ez a feltétlen szeretet jele nálunk. Jó, mondjuk ha úgy adódik, én a seggére is nyomok is egy cuppanóst. :) Na meg az ő szemében valahol a közénktartozás jele is. Nemrég kezdte, mert látta, hogy Apa a számra adja. Nem igazán tudtam megmagyarázni neki, hogy miért ne tegye. Tényleg, miért is? Mert átadjuk egymásnak a bacikat? Miután szó nélkül belenyúl a számba, szerintem mindegy...

Amúgy meg, ha serdülni kezd, sokkal érzékenyebb lesz az intim szférájára, úgyis leszokik róla.

Nagyon sok mindenben egyetértek veled, OUT! :)

31. fecbb24fe2 (válaszként erre: 30. - Szasz23X)
2009. nov. 29. 00:42
dehogy vagy!! ha ebben érzed jól magad, akkor ezt csináld, és pont szard le, hogy a többiek hogyan ölelgetik egymást. csak a párodnak jó ha megmondod, hogy te nem azért nem, mert őt nem szereted, hanem mert ilyen vagy. tojjál mindenkire. rám is:)
30. Szasz23X (válaszként erre: 28. - Fecbb24fe2)
2009. nov. 29. 00:33

Értem. Nálam tuti nem a neveltetés a gond, nagyon sok szeretetet kaptam. Talán amikor elkezdtem az első pofonokat kapni az életben, és felvettem egy másfajta viselkedést, valahogy rajtam ragadt ez a "kemény vagyok, engem nem kell babusgatni, menj arrébb, mert odakarmolok" tulajdonság. Próbáltam már levetkőzni, nem megy. Még a párommal sem, ha éppen van ilyesmi :) Egyszerűen tűröm, de idegesít. A barátnőm szerint kb mint amikor egy tigrist simogatsz. Hagyja, de egyszercsak volt kezed-nincs kezed :D

Nem tudom az okát, voltam egyszer pszichomókusnál, azt mondta, hogy a túlzott önállóság és a szabadságvágyam mellékhatása :D

Mondom ezt 10 rongy kidobása nélkül is tudtam, nem is mentem többet, ennyiben maradt...

Selejtes vagyok?

29. kaaskopje (válaszként erre: 19. - Szasz23X)
2009. nov. 29. 00:30
Akkor itt vagyok én :) Én is szájon puszilom az öt éves fiamat. Vagyis inkább õ engem :) Eltolni meg nem fogom magamtól, hogy figyelj kisfiam ez olyan izé... :) Én ezt sosem tartottam undorítónak. Ha valaki annak tartja, az nem csinálja és kész.
28. fecbb24fe2 (válaszként erre: 22. - Szasz23X)
2009. nov. 29. 00:30
félreérted.... én nem azokra gondoltam, akik egyszerűen nem érzik magukat jól a másik közelségétől, mert idegenektől én is tartok minimum egy métert, de akit szeretek, azzal bújok állandóan. az teljesen más, ha te ezt egyszerűen nem szereted, akkor persze, hogy ne csináld. én azokra gondoltam, akik csinálnák a bújást, de a neveltetésük miatt nem.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook