Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem akarok gyereket? fórum

Miért nem akarok gyereket? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Miért nem akarok gyereket?

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
1843. aeb0378846 (válaszként erre: 1841. - Gerbil)
2011. ápr. 12. 09:52

De, eztektől lesz jobb ember valaki. Amiket itt leírtál ellenvetésnek a gyerekvállalással szemben, hát bocsáss meg de, 20-22 nél több nem lehetsz. Olyan gyerekes:) nem, naiv ez a jó kifejezés, indokok.

Hogy ez a terészetes és ez az alap?Akkor fog ez eldőlni, mikor a napi munkába kell beillesztened azt hogy segitsd az öregeid,hát az biz még egy pár év.Ezt is teszi hogy ennyire foghegyről írsz erről. Nekem ez valóság mint ahogy a szendvicsgenerációnak az , a gyerekeim még számítanak rám a szüleim meg már.

Nagyfiam 21 órás vajúdás után született, soha nem jut eszembe se felróni.Ő is megszenvedte, én is

pompás 20 éves egyetemista, szereti az életet, és szeretne családot is.

A világ olyan amilyenné tesszük, ha mindenki igy gondolkodna mint te, leülnénk egy sarokba és síratnánk magunkat. Szerencsére nem vagyunk egyformák.

Bontinak tisztelet a sok gyermekért:) látod, ahogy te egyet sem, én kettőt ő négyet is bevállal.Tisztelni való, mindenki döntése, nem kell fikázni a" pohár vizet", még nem valóság de eljön a nap mikor az lesz , a gyakorlat dönti el hogy valóban alapvető... vagy tényleg végig csinálod ha kell éveken át.....Nem az az ember aki beszél róla,az az ember aki állja a próbákat.

Sok szerencsét!

1842. Bonti74 (válaszként erre: 1841. - Gerbil)
2011. ápr. 12. 09:18

Nagyon érdekes amiket leírtál, mármint ami az érveidet illeti a gyermekvállalással szemben.

Azért írom, hogy érdekes, mert ugyanígy gondolkodtam én is....kb. úgy 27 éves koromig.

Nem tudom te hány éves vagy, gyanítom hogy kevesebb?

Ha valaki nekem annak idején azt mondja, hogy három gyermekem lesz és gondolkozom a negyediken is...hát mit is írjak, lehet elküldtem volna.

Most meg, imádom őket, velük teljes az életem és nem is értem miért nem akartam előbb szülni. Imádtam várandós lenni, a szüléseim is meghatározó élmények voltak. Épp most élem át az egy évvel ezelötti eseményeket, mert pénteken lesz egy éve, hogy megszületett a harmadik kislányom.

Nem rábeszélni akarlak félre ne értsd, csak minden és mindenki változik. Szerintem még te is fogsz, aki ennyire felelessőgteljesen gondolkozik, abból csak jó szülő lehet! Nekem ez a véleményem.

1841. gerbil (válaszként erre: 1839. - Aeb0378846)
2011. ápr. 11. 18:52
Amiket leirtál, azok természetes dolgok. Az emberek többsége nem hagyja magára a gyerekét, gondoskodik róla, neveli, hiszen ha már megszülte, ez a dolga. Ez alapvető. Ettől nem vagy jobb másoknál. Mint ahogyan az is természetes, hogy az ember gondoskodik az idősödő szüleiről. Én még elég fiatal vagyok, a szüleim sem öregek, tehát itt még nem tartunk és remélem soha nem is lesznek annyira betegek, hogy ne tudnák ellátni magukat. Nem azért remélem, hogy nekem ne kelljen ápolnom őket, hanem azért, mert lényegesen jobb egészségesen élni idősként is és ezt kivánom a szüleimnek. Nagyapám 85 évesen halt meg és soha nem kellett őt ápolni, mindvégig el tudta látni magát normálisan. Az utolsó hónapban nem, akkor kórházba került,mert nem volt olyan állapotban, hogy otthon maradjon. Én nem ismerek olyan embert, aki magára hagyta volna a súlyos beteg vagy idős szüleit vagy ne nevelné szeretetben a gyerekeit. Szerintem ilyen dolgoktól sem lesz jobb ember valaki a másiknál. Szerintem ez az alap, hogy akiket szeretünk azok fontosak nekünk, fontos a jólétük és minden tőlünk telhetőt megteszünk értük. És nem tudom, miből gondolod, hogy azért mert nem akarok gyereket, az azt jelenti, hogy a szüleimről sem gondoskodnék, ha rászorulnának. Ez hogyan következik? Tényleg nem értem. És nem azért nem akarok gyereket mert "hangos büdös ha bekakil". Ezek nagyon alacsonyszintü indokok a gyerekvállalás ellen. Az én indokaim ennél jóval összetettebbek és elsősorban a "leendő" (illetve esetemben "nem leendő") gyermek szempontjait szem előtt tartók. Én magamból indulok ki: én mindig úgy gondoltam, már gyerekkoromban is, hogy nekem nem volt rossz mielőtt megszülettem és nem kértem, hogy megszülethessek. És felnőtt fejjel is úgy gondolom, hogy valóban nem sok értelme van annak, hogy itt vagyok. (nem csak én, bárki) Én nem tudom, mit mondanék, ha a gyerekem olyan lenne mint én, és megkérdezné, hogy miért szültem erre a világra. Nem tudnám neki tiszta lelkiismerettel mondani, hogy mert itt olyan szép és jó, amikor nem az. (noha én jó körülmények között élek és a lehetőségekhez képest élvezem is az életem, csak elszomorit a tudat, hogy nulla az értelme és egy nagy bizonytalanság az egész). És nem akarok úgy sem járni, ahogy szegény anyukám járt velem, hogy közöltem vele kamaszkoromban és később is, fiatal felnőttként, hogy én nem akartam megszületni és minek vagyok itt. Márpedig az én gyerekem az én gyerekem lenne, vagyis hasonló lelkületü mint én, mert bennem növekedne 9 hónapig (az anya gondolat/érzelemvilága nagyon nagy hatással van a magzatra) és én nevelném és nyilván nem tudnám neki azt mutatni, hogy milyen nagyon klassz élni és milyen szép a világ, amikor én úgy gondolom, hogy azért nem annyira szép és jó.
1840. gerbil (válaszként erre: 1838. - Gavrilo1)
2011. ápr. 11. 18:28
Köszi! :)
1839. aeb0378846 (válaszként erre: 1836. - Gerbil)
2011. ápr. 11. 11:37

Jobb e?:) Más az tény, mikor évvekel előbb apu lebetegedett 24 évesen ápoltam őt két kicsi gyerekem mellett.Ettől úgy vélem igen, jobb ember vagyok mint aki ezt nem teszi. Most fél éve derült ki hogy anyu rákos, kezelésről kezelésre kísértem, kerestük a megoldásokat, szakembereket. Mára nincs áttét. Ettől is jobb vagyok mint aki magára hagyja az anyját.Anyósom 80 felett jár, hétvégén viszem az ebédet, segitek takarítani neki. Ettől is jobb vagyok mint aki egy idős embert magára hagy.

Szültem két fiút, neveltem éjszakáztam mellettük ápoltam ha kellett. Orvohoz vittem őket jártam szülőire, segitettem beszélgettem velük amikor kellett. Ettől jobb vagyok mint aki eldobja a sajátjait.

Te a cinizmustól jobb vagy?

Döntés hogy nem akarsz gyereket, mert hangos büdös ha bekakil:) Ha anyukád már nem lesz képes ellátni magát, rácsukod az ajtót?Tudod a bizonyos pohár víz , sokszor elég hogy ne halj szomjan.

ROSSZ EMBER AKI MÁSOKANK ÁRT, VAGY ELMULASZTJA A SEGÍTSÉGET. Aki pedig a saját vérét hagyja magára, az meg egy utolsó. Nem teszem, mert ember vagyok, anya és hálás gyereke anyukámnak.

Nem adott intézetbe csak mert nehezen születtem meg, véletlen gyerekként. Ült mellettem orvoshoz vitt, gondoskodott róla hogy legyen étel meg tisztaruha és szeretet.Ez pedig visszajár, ha ő már öreg lesz ahhoz hogy ellása magát.

Amitől jobb valaki hogy képes az áldozat vállalásra a sajátjaiért. Aki idegenekért is képes az meg szent....

Én is szeretem a természetet, vannak állataim szelektiven gyüjtöm a hulladékot van komposztálónk a kertben. Nem veszek neylon szatyrot,nem égetem feleslegesen a villanyt. De ettől nem leszek jobb ember, ez az alap, a többi emberrel szembeni vislekedéstől attól igen.

1838. Gavrilo1 (válaszként erre: 1834. - Aeb0378846)
2011. ápr. 11. 10:55
Tényleg jó ember! Pedig sok mindenben nem értünk eggyet, pl.az előző hsz-ben sem.
1837. Gavrilo1 (válaszként erre: 1835. - Gerbil)
2011. ápr. 11. 10:54
tudod hogy szeretlek!! Nem tudsz meglepni, ismerlek!!!
1836. gerbil (válaszként erre: 1834. - Aeb0378846)
2011. ápr. 11. 10:32
Nem fogok,nem kell félni. Leirtam, hogy miért. De nem én vagyok sok, hanem mindannyian . Azt hiszed, Te jobb ember vagy? Persze, jogod van hozzá, hogy ezt higgyed, de ha ismernél, tudnád, hogy én sem vagyok rossz ember semmilyen tekintetben. Szeretem a természetet, az állatokat, viszont elborzaszt az ember környezetrombolása. És ha a homokba dugjuk a fejünket, akkor is ez van, akkor is ott van a hihetetlen mértékü pusztitás.
1835. gerbil (válaszként erre: 1833. - Gavrilo1)
2011. ápr. 11. 10:25
Hát képzelem Neked mennyire tetszett a legutóbbi hozzászólásom... :-D De hát ez van, nem vagyunk egyformák.
1834. aeb0378846 (válaszként erre: 1832. - Gerbil)
2011. ápr. 11. 08:48
Egy igazi mizantróp, te tényleg ne szülj....Elegen vagy:) még sok is!
1833. Gavrilo1 (válaszként erre: 1832. - Gerbil)
2011. ápr. 10. 22:28
Siaaaaaaa! Jaj de jó hogy megint jöttél! :-))
1832. gerbil
2011. ápr. 10. 21:50

Ezek a mondatok is nagyon jók: "... aztán kiüresedett az életem, már semmi sem dobott fel. Untam a diszkót, már a barátaimat is. Akkor rájöttem, hogy minden vágyam egy gyermek..." Jelentése: unatkozom tehát szülök. Hát remek.

Szerintem meg: születés = első lépés a halál felé. Ezért minek??? Mind meghalunk, csak mi az állatokkal ellentétben ennek tudatában is vagyunk. Totál fölösleges szülni, semmi értelme. Legalábbis a leendő gyerek szempontjából semmi értelme, mivel az életnek nincsen semmi értelme!!! Persze anyukák szempontjából sok értelme van a gyereknek: van aki tutira szeret, van kit szeretnem, öregkoromra lesz valakim, van valaki aki szórakoztat, lefoglal stb... Semmi másról nem szól az egész mint az emberi önzőségről. Akár tetszik, akár nem, ez van. Amúgy meg minek a meglévő 7 milliárdot még szaporítani???!! És ne jöjjön nekem senki azzal, hogy a magyar fogy meg a fehér ember fogy. hahahahahaha :) Csakhogy a világ energiakészletének nagy részét, a táplálék nagy részét stb. a civilizált, "jómódban" élő ember fogyasztja, nem az afrikai éhezők. Vagyis mi, fejlett országokban élők tesszük tönkre a saját élőhelyünket, öljük halomra az állatokat (nem táplálékszerzés céljából, hanem pénzért /lásd pl. elefántcsont/), irtjuk az erdőket, szennyezzük a vizeinket, a levegőt, vegyszerezzük a növényeinket és még sorolhatnám.

Hát én nem hozok létre még egy embert, hogy ebben közreműködjön. A Földnek semmi szüksége az ember nevű lényre.

És most lehet anyázni...

1831. gerbil (válaszként erre: 1829. - 6752c58fe3)
2011. ápr. 10. 21:39
Abszolút így van.
1830. gerbil (válaszként erre: 1817. - 4db455f480)
2011. ápr. 10. 21:37
Haha :) én is pontosan ezt akartam reagálni erre.
1829. 6752c58fe3 (válaszként erre: 1828. - 4db455f480)
2011. ápr. 8. 16:52
Ennyi erővel lehetne szimplán a gyerek szükségleteire, neveltetésére el nem költött pénzt inkább öregek otthonára vagy személyi ápolóra gyűjteni :) Ugyanannyira ésszerű, sőt... Az biztos, hogy pénzért mindezt megkapod, a gyerek meg "elkallódhat".
1828. 4db455f480 (válaszként erre: 1821. - 6752c58fe3)
2011. ápr. 8. 16:47
Ja, ne költözzön sehova, maradjon az édesanyja közelébe, ha netán szüksége lenne egy pohár vízre, azonnal tudjon hozni...
2011. ápr. 8. 11:09
Vörös Pimpernel, te jó ég... hát van abban valami amit írtál.
2011. ápr. 8. 11:05
hehehe
1825. aeb0378846 (válaszként erre: 1824. - A10e31f3b5)
2011. ápr. 8. 11:05
Jó akkor, nem békepipa:)
1824. a10e31f3b5 (válaszként erre: 1823. - Aeb0378846)
2011. ápr. 8. 10:02

hahahahahahaha


azt is tudod mit érzek?


itt rugózol a dolgon tegnap óta :)

2011. ápr. 8. 09:29

miért érzed, hogy magyarázkodnod kell?KÉRDÉSED.

VÁLASZOM

Bontinak válaszoltam:)

ENNYI ÉS KÉSZ:)ne reagáld túl, hogy ez egy fórum meg ilyenek.

Egy 5 gyerekes anyukának irtam, én miért nem kacérkodm 41 évesen két gyerek után egy újjabb gondolatával. Szerintem a két hsz kerek egész. Nem értem mi érthetelen volt benne.

BÉKEpipa:)))))))))

1822. a10e31f3b5 (válaszként erre: 1819. - Aeb0378846)
2011. ápr. 8. 08:19

Írtál egy hozzászólást, amivel egyetértettem és reagáltam rá. Pozitívan.


Félreértetted és elkezdtél megjegyzéseket tenni.


A közösségi portálokon más is reagálhat a beírásaidra, ha már több ezer ember által olvasott fórumra írsz.


Mi a problémád konkrétan?

1821. 6752c58fe3 (válaszként erre: 1817. - 4db455f480)
2011. ápr. 8. 00:12
Aztán meg ha messze akar költözni megtiltom, nem? hihi Mert nehogy má' ne hozzon egy pohár vizet. Gondolom, akik így szülnek, azokból lesznem a "jó" anyósok is, akik mindenbe beleszólnak, nehogy véletlenül önálló élete legyen a gyereknek :)
2011. ápr. 7. 22:04

Hát, a ti szüleinteknek lehet a sífelszerelés előbb visz:) vízet. Cordelia drágra. Mondom ne puffogj:) felesleges.

Engedd le a nózid bele esik az eső:))))))

1819. aeb0378846 (válaszként erre: 1815. - A10e31f3b5)
2011. ápr. 7. 21:58
Neked szól:)
1818. a10e31f3b5 (válaszként erre: 1817. - 4db455f480)
2011. ápr. 7. 20:08
anyám is folyton ezzel a pohár vízzel jön...
1817. 4db455f480 (válaszként erre: 1807. - Aeb0378846)
2011. ápr. 7. 18:50
Jaj ezt annyira utálom, amikor arra hivatkoznak, hogy majd öregkorunkban igy hoz a gyerek egy pohár vizet, stb....áá
1816. 6752c58fe3 (válaszként erre: 1814. - Aeb0378846)
2011. ápr. 7. 16:03
Ha eleget visszaolvasol, rájössz, hogy itt mindig kell egy aktuális pfujjolni való ember, páran csak úgy tudnak egyetérteni, ha van közös ellenség :)
1815. a10e31f3b5 (válaszként erre: 1814. - Aeb0378846)
2011. ápr. 7. 14:49
írj priviket, ha zavar a többiek hsz-e
2011. ápr. 7. 13:47
Engedd lejjebb a nózid, ott van a hsz amire irtam a választ.De ha kényelmesebb sértődj:) a semmin.Fórum tényleg az .
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook