Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem akarok gyereket? fórum

Miért nem akarok gyereket? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Miért nem akarok gyereket?

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2011. ápr. 13. 21:34
Szerintem annyira felesleges dolog ezen vitázni...Mindenkinek szíve-joga eldönteni,hogy mikor, hányat,vagy szül-e egyáltalán...Nekem is megvan erről a véleményem,de azt nem szeretem,hogy azok akarnak érvelni,akiknek NINCS gyerekük olyanokkal szemben,akiknek VAN.Nem helyes..:)Nekem van 3....És szeretnék még egyet..:)
2011. ápr. 13. 21:29

Basszus, én eszetlen marha!!!


Mi??? Nem fizetek gyermektelenségi adót???

Hogyhogy nem???

És mi az, hogy még nincs 85 gyerekem?

Pedig albérletben lakunk a vőlegényemmel, még éppen ki tudjuk fizetni a rezsit is, megtakarítás nuku, szülői segítség nuku, egy kellemes kis robbanóanyag gyárban lézengek egész nap.

Ebből is látható, hogy minden körülmény adott a gyermekvállaláshoz.


És erre én, a felelőtlen, léhűtő alak, nem szülök halomra.


Meg is érdemlem, hogy különadót fizessek!

Én, aki már x éve adózik, és eteti ebből a pénzből mások gyerekeit!

Másokét eltartom, emiatt sajátot egyelőre nem tudok vállalni!!!

1871. Bonti74 (válaszként erre: 1870. - Gerbil)
2011. ápr. 13. 20:51

A gyermek a saját véred, azért ez nem ugyanaz...

A másik meg az,hogy két embert a közös gyermek még jobban összeköt. Egyszerűen nem lehet elmondani milyen az az érzés mikor a saját tulajdonságaid, mosolyod, szemed állása köszön vissza. A saját halhatatlanságunkba vetett hitünk a gyermekünk.

Lehet élni gyermek nélkül, de minek???

Mi akik mindkét létet kipróbáltuk szerintem hitelesebbek vagyunk, mint akik csak az egyiket.

Ezt azért ne vitassátok el tőlünk.

Bírtam azt a beszólást valakitől, hogy nem fél a szüléstől. Én sem féltem az első előtt, aztán a második előtt rázkódtam, nem bírtam felöltözni annyira remegtem, annyira féltem. A harmadik előtt... akkor már tudtam csak rajtam múlik milyen lesz, minden agyban dől el.

Az hogy kedvelnek, hát nem tudom, szerintem engem is sokan, de az összesét nem cserélném el a gyermekem egyetlen pillantásáért sem.

1870. gerbil (válaszként erre: 1868. - Aadc13cca8)
2011. ápr. 13. 12:36
Köszi! Igen, valószínű, hogy aki felkészül arra, hogy egyedül lesz idős korában, az könnyebben viseli. Én már most készülök rá. :) De az is igaz, hogy nem kell egyedül lenni akkor sem, ha nincs gyereke az embernek, mert lehet társaságot találni, akikkel az ember jól érzi magát. Tudom, erre jönnek a gyerekesek, hogy az nem ugyanaz, mint a saját gyereked, meg olyan szeretetet senkitől nem kapsz. De ez engem nem érdekel, én sosem kerestem azt az óriási szeretetet, főleg nem sok emberét. Nekem bőven elég, ha 1 ember szeret, a többieknél beérem azzal, ha kedvelnek. Márpedig elég sokan kedvelnek, úgyhogy jól érzem magam. :)
1869. aadc13cca8 (válaszként erre: 1865. - Aeb0378846)
2011. ápr. 13. 11:17

Dundolka!

Azért a külön adóról vitatkoznék veled!

Azt ki fogja bizonyítani, hogy valaki nem akar gyereket vagy nem lehet gyereke...alá iratnak vele egy papírt, hogy nem akarok gyereket egész életemben, mondjuk egy 30 éves nővel? és ha mégis lesz gyereke akkor vissza is fizetik neki az adó összegét? hogy is van ez???

Ilyen hülyeséget is csak a hóbagoly találhatott ki :)))

1868. aadc13cca8 (válaszként erre: 1863. - Gerbil)
2011. ápr. 13. 11:10

Röviden és érdekességképpen:

A többségnek voltak gyerekei, és vagy dolgoztak, vagy nem jöttek ki velük, és inkább az otthont választották, vagy a gyerekeik berakták őket oda.

Sokat nem látogattak, nem törődtek velük. Ők nagyon magányosak, depressziósak voltak...a pohár vizet az otthon ápolóitól kapták meg, sőt még a szeretetet is....

Akiknek nem voltak gyerekeik azok jobban elviselték a magányt, valószínűleg azért mert felkészültek rá egész életükben. Sőt volt köztük elég sok akikhez sokan jártak, mert szerették és jól érezték magukat vele. Ők valószínűleg keresték is a társaságot az életük folyamán.


Azt viszont nem tudni, hogy ezek az öregek tudatosan választották a gyerek nélküli életet, de nem valószínű, mert régen az ilyen szóba sem került, sőt a fogamzásgátló még ismeretlen volt.


Talán majd 50 év múlva kiderül, hogy ki a boldogabb, ki választott jobban, aki gyerek nélkül vagy gyerekkel élte le az életét, már ha statisztikát lehet erről készíteni.

1867. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 1865. - Aeb0378846)
2011. ápr. 13. 09:16

Nem tudom, én valahogy nem vettem észre hogy bárki is ajnározná a gyerekteleneket. Sőt.

Aláírom, hogy a gyerekeseknek sokkal több a dolguk, várja a szülőket (főleg anyukát) otthon a második műszak, de senki nem kérte, hogy így legyen. Ha valaki bevállal x számú gyereket, akkor szó nélkül nyögje annak minden terhét. Kicsit ellentmondásos a hozzáállásotok olykor-olykor.

1866. gerbil (válaszként erre: 1865. - Aeb0378846)
2011. ápr. 13. 08:37
Tök fölösleges ezen lovagolni, hogy ki a hős és ki nem. Senki nem hős, se nem jó ember / rossz ember. Mindannyian mások vagyunk, mindenkinek más a fontos. A gyerekesnek a gyereke a legfontosabb, a gyerektelenne más. Mint ahogyan a hobbijaink is különböznek, az egyik odavan az ejtőernyős ugrásért, anélkül el sem tudja képzelni az életét, de nekem áradozhat róla, nem hoz lázba és biztos, hogy soha nem akarom kipróbálni. Én például imádom a macskákat, mindig is volt macskám, nem tudnám elképzelni az életemet nélkülük. Lehet, hogy Te utálod őket és nyilván hiába mondanám, hogy de milyen édesek, cukik, aranyosak, hálásak és mennyi szeretet tudnak adni (mondhatnám persze a kutyákat is), ha valaki ki nem állhatja őket, az nem fog arra vágyni, hogy neki is legyen egy, hiába is győzködik akárhányan. Nekem persze furcsa, hogy hogy lehet nem szeretni ezeket a kis állatokat, de el tudom fogadni, hogy vannak emberek, akik nem szeretik őket. Ez van. Ugyanez a gyerekkel. Neked furcsa, hogy valaki hogyan/miért nem vágyik rá, de annak az embernek ez a természetes, hogy nem érdeklik a gyerekek, nem hozzák lázba, semmit nem érez irántuk. Ezen nem érdemes vitatkozni és győzködni a másikat, hogy "de hidd el, gyerek nélkül sz.r az életed, csak velük lehet jó, én is azt hittem míg nem volt gyerekem, hogy jó úgy, de aztán lett és hát ilyen boldog sosem voltam". Ennek semmi értelme. El kell fogadni és megérteni, hogy mindenkinek más adja a boldogságot, az életet teljességét. Egy apácának biztos nem kezdenéd el magyarázni, hogy értelmetlen Istent szeretnie kizárólagosan, sokkal jobb lenne ha lenne családja. Meg sem fordul a fejedben valószínűleg, hogy neki is azt kéne magyarázni, hogy milyen jó gyerekkel. Na, ha őt el lehet fogadni úgy ahogy van, ugyanezt kell tenni az átlagemberrel is aki úgy dönt, hogy gyerek nélkül él.
1865. aeb0378846 (válaszként erre: 1864. - 6752c58fe3)
2011. ápr. 12. 21:59

Hát tudod, én is fiezetek adót, hogy a gyrekem iskolába járjon, és csücsögök irodában.DEEEEE, második műszak ha haza érsz , mert ha gyereked van nem kérdezik hogy oldod meg. Maradsz ahogy egy gyerektelen, ha úgy hozza a sors éjfélig fenmaradsz hogy végezz mindennel és kelsz hajnalban.

Nagyon egyoldalú a magyar társadalom, és ha őszinte akarok lenni , a legbüszkébb az életemben a két gyerekemre vagyok. Nem a karrieremre, pedig elhiheted rengeteg munkám fekszik abban is....

És azt hiszem , dolgozó nő és anya is vagyok tudom miről beszélek, az ha egy nő képes csak anya lenni, a legnagyobb dolog.

Szomorú hogy ennyire nincs becsülete még mindig a családosoknak.Lassan mint egy idegen faj. A magyar nem gyerekbarát, de a hős gyreket nem válalókat sem kéne már trónra emelni. Nehogy már az legyen a barom aki nem csak magára képes gondolni.

És tudod mit , igenis fizessen különadót aki nem nevel gyereket.Nem olyan rég volt , itt magyarországon agglegényadó.

A normális esetben, még a redszerváltás idején igérte a most hatalmon levő párt a családi adózást. Ha, valóban megvalósult volna a családi pótlék a rászorulóké lehetne.Tartozik a közösség azoknak akik bevállalják hogy lemondanak dolgokról a gyrekük érdekében.A gyerekeket tudatosan nem vállalókat, nem kéne ennyire ajnározni.Az ő döntésük, de hősöket ne csináljunk belőlük.Valóban sokkal többet ér az én szememben az aki mint az én anyum, felkinlódott 3 gyereket, és dolgozott ez mellett egész életében, munkahelyen otthon.

1864. 6752c58fe3 (válaszként erre: 1846. - Aeb0378846)
2011. ápr. 12. 17:20

"Hős anya, igen aki szült és sokat az hős anya, becsülendőbb élethivatás mint bármi más. Jelzem nagyobb áldotatttal jár, mint egy idodában csücsögni."


Ettől nyílik a bicska a zsebében sok embernek és jogosan. Azok az "irodában ücsörgő" nők is fizetnek, hogy más családipótlékot kapjon, a gyerek tandíj nélkül iskolába járjon, legyen aszfalt meg közvilágítás. Könnyen lehet, hogy egy ilyen "kényelmes" nőszemély sütötte a reggeli kenyeret éjjel vagy hajnalban abban a kemencében, amit egy (a szemedben lenézett) gyermektelen nő tervezett (unalmában az irodában).

1863. gerbil (válaszként erre: 1862. - Aadc13cca8)
2011. ápr. 12. 16:16
Légyszíves ossz meg velünk némi infót erről bővebben, kíváncsi vagyok.
2011. ápr. 12. 14:29

Érdemes lenne egy öregek otthonában felmérést végezni, mi a véleményük a gyerekek felneveléséről.

Van egy ismerősöm aki ilyen helyen dolgozik, ő tudna miket mesélni, nagyjából nekem is elmondta....

2011. ápr. 12. 14:03

Tiszteletben tartom az indokaid:)

Ne puffogj, nincs rá okod:)

1860. gerbil (válaszként erre: 1858. - Aeb0378846)
2011. ápr. 12. 14:02
Azt hiszel amit akarsz. Örülök, hogy vidám napot okoztam. És lehet röhögni, de valóban nagyon nagy probléma a sok ember. Olvass utána, nem én mondom. Az a baj, hogy az emberek nagy része (tisztelet a kivételnek) ilyen hozzáállással rendelkezik. Leszar mindent, csak a saját kis mikrokörnyezete érdekli, az önös céljai. Ettől olyan a világ amilyen. Amúgy elég fura lenne, ha ilyen indokokat csak úgy kitalálnék, ha nem így gondolnám, nem? Ilyesmit elég nehéz kiatlálni. És miért tenném?! Semmi értelme nem lenne ilyeneket mondjak ha nem így gondolnám. Sokkal egyszerűbb lenne, ha csak annyi lenne az indokom, hogy félek a szüléstől meg a felelősségtől. Akkor nem tenném ki magam annak, hogy jót röhögnek rajtam. De engem ez nem érdekel, ahogy mindig is - már gyerekkoromban is - szembe mertem szállni a többséggel és elmondtam a saját véleményemet. És nem érdekelt, hogy másoknak esetleg nem tetszett.
1859. Bonti74 (válaszként erre: 1856. - 2e137fbcc7)
2011. ápr. 12. 13:54

Nehéz kérdés ám ez. Most nem tudom elképzelni, hogy elegendjem a gyermekeim olyan messze magamtól. Ugyanakkor eszembe jut, hogy egy dolog, amit megbántam és elcsesztem, hogy mikor hívtak nem mentem ki dolgozni. Nem így élnénk az tuti.

Vagy ki tudja, de legalább megpróbálhattam volna.

Szóval, ha nagyon menni akarnának nem hiszem hogy vissza merném és tudnám őket tartani...

Sajnálnám, de ha így könnyebben boldogulnak biztosan nem állnék az útjukba.

Inkább mennék én is...:)

2011. ápr. 12. 13:16

Hát akkor környezetszennyezés túlnépesedés:)))))))))))))))))) ez komoly indok.

Bocs iszony jól szórakoztam. Tiszteletben tartom az indokaid:) de nem hiszem el , ennyi.

1857. gerbil (válaszként erre: 1855. - Aeb0378846)
2011. ápr. 12. 12:53
Nehogy már Te mondd meg, hogy nekem mi az indokom a gyerekszülés ellen!!!! Ez már valóban felháborít. Nem a szüléstől félek és a munkám miatt sem aggódom. Szerencsére nagyon jó körülmények között élek és ha nem lenne évekig munkám, akkor sem lenne semmi gáz. Azért nem akarok elősorban amiket leírtam. Mert nem látom az élet értelmét és nem vagyok hajlandó gyártani egy embert úgy, hogy nem tudom minek. Lehet, hogy Neked ezt nehéz felfognod, hogy valaki képes elvonatkoztatni a hétköznapi dolgoktól és más síkon gondolkodni, de attól még van ilyen.
1856. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 1855. - Aeb0378846)
2011. ápr. 12. 12:43
Egyébként az is változó, mennyit vár el adott esetben a szülő a gyerekétől. Egyesek szeretnék magukhoz láncolni, mindig látótávolságban tudni, komoly elvárásokat támasztani. Míg mások hagyják élni a gyereküket, nem rinyálnak ha külföldre költözik, és nem várják el, hogy ápolónőt játszanak. Az én szüleim például nem várnák el, hogy éjjel-nappal őket abalygassam.
2011. ápr. 12. 12:14

Tegyünk pár megjegyzést, nektek az a normális hogy nem lesz gyerek , mert a szemét szülő elvárja hogy ne költözz és adj egy pohár vizet, sarkítva...Csak nem értem hogy ha az az alap hogy az emeber ellátja a szüleit, akkor miért olyan szívenvágó ha ennek hangot ad.

Ti dobáljátok fel , micsoda szemétség elvárni egy gyerektől hogy tegyen valamit ha eljön az ideje.

Nekem ezzel nincs bajom, kaptam adok. Így dukál.

Tiszteletben tartom ha valakinek 4-5 gyereke ,vagy egy van. AZT IS EL BIZROM VISELNI HA VALAKI NEM AKAR.

Azt azonban kétkedve fogadom hogy egy 30 körülülinek, az indoka a túlnépesedés a környezetszennyezés lenne.

Félek a szüléstől , nem érzek magamban erőt hogy egy másik lény miatt feladjam önmagam, megrémít a szülés és a rákövetkező 18-20év.Nem tudom biztosra, lesz e minidg munkám tudom e bírom e erővel ami a gyereknevelésel jár.Ez így hihetőbb.

Voltam én is gyerektelen, de most van kettő, nekem van tapasztalásom mindkettő felől, de ti mi alapján ítélkeztek a gyerekvállalás felől.

Magánügy a gyerek, a pohár viz meg jár a szülőnek , ha tetszik ha nem.

1854. gerbil (válaszként erre: 1853. - 2e137fbcc7)
2011. ápr. 12. 11:07
:-D
1853. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 1851. - Gerbil)
2011. ápr. 12. 11:02

Semmi köze e kettőnek egymáshoz.

Sőt, ha e logika mentén haladnánk (mi nem fogunk gondoskodni az öreg szüleinkről, mert nem akarunk gyereket) akkor pláne megerősődünk az elhatározásban, hogy minek szüljünk. A végén még olyan genyó lesz mint mi, oszt leshetjük azt a pohát vizet :D

1852. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 1850. - Gerbil)
2011. ápr. 12. 10:59

Kicsit nosztalgiázok :)

Igazából pár hete volt Anyámmal egy beszélgetésem. Egész pontosan rossz passzban volt, és osztott, hogy önző vagyok, céltalan, mert nem vágyom gyerekre, és férjhez sem akarok menni...Fura, mert alapvetően elfogad és tudom, hogy szeret, de valahogy ő is nehezen bír megszabadulni a berögződésektől és a "normális" életvitelről alkotott elképzeléseitől. Nem könnyű elfogadtatni a környezetünkkel a döntésünket. De ha nem bírják ép ésszel elfogadni, én nem fogok senkinek magyarázkodni.

A legjobban az tetszik, amikor lebetegeznek minket, vagy valami lelki defektust sejtenek mögötte. Defektusom van, de kétlem hogy emiatt nem vágynék gyerekre.

1851. gerbil (válaszként erre: 1849. - 2e137fbcc7)
2011. ápr. 12. 10:56
Ugye? Én sem értem, hogy mi köze a gyerek-nemakarásomnak ahhoz, hogy hogyan bánok a szüleimmel. Én nagyon szeretem őket, egyke vagyok, tehát csak rám számíthatnak és valóban számíthatnak rám, ahogy én is rájuk mindig.
1850. gerbil (válaszként erre: 1845. - 2e137fbcc7)
2011. ápr. 12. 10:54
Örülök, hogy Te is benéztél ismét, én is rég jártam erre pontosan azért amiért Te is.
1849. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 1846. - Aeb0378846)
2011. ápr. 12. 10:51

Nem igazán értem, hogy jön a témához, hogy én fogok-e vinni egy pohár vizet a szüleimnek, vagy sem. Azért mert nem akarok gyereket, azt jelenti, hogy lesz*rom a szüleimet? Ez milyen logika? :)

Nem becsülök én le semmit. De nem tekintem hősnek azt a nőt, aki szült. Elismerem az erőfeszítéseit stb. de nem emelem piedesztára. Valahogy a körülöttem lévő anyák sem gondolják amgukat hősöknek.

1848. gerbil (válaszként erre: 1844. - Gavrilo1)
2011. ápr. 12. 10:51
Igen, pontosan így van, mivel ismersz tudod, hogy nagyon sok éves huza-vona/gondolkodás/önmarcangolás után jutottam erre a végérvényes döntésre. Ezen már nem fogok változtatni, mert most már ennyi idősen teljes meggyőződéssel tudom és a külvilág felé is vállalom, hogy nekem gyerek nélkül kerek az élet. Én gyakorlatilag soha nem akartam gyereket és rájöttem, hogy mindig csak a külvilág nyomására, a külvilágnak való megfelelés miatt gondolkodtam rajta, hogy legyen.
1847. gerbil (válaszként erre: 1843. - Aeb0378846)
2011. ápr. 12. 10:46
33 éves vagyok. Nem hiszem, hogy gyerekesnek kellene titulálnod a gondolkodásomat. Az én szüleim sem fiatalok és ha bármi bajuk lenne, számomra az lenne a természetes, hogy segítem őket. Ahogy tudom. Mert igen, dolgozom és nem tudnék egész napokat velük tölteni ez egyértelmű. És nem tudom Te hogyan oldanád meg, ha sok száz kilométerre laknál/dolgoznál a szüleidtől? Rengeteg ember él így, akiknek NINCSEN lehetőségük nemohogy ápolni, de még látogatni sem a szüleiket. Nekem szerencsém van, mert közel lakunk egymáshoz, de napi szinten én sem tudnám megoldani, hogy járjak hozzájuk. Ez nem azt jelenti, hogy valaki rossz ember ill. nem törődik a szüleivel, már bocsánat. Nagyon jó lenne, ha ismeretlenül nem alkotnál véleményt rólam, mert ez igen sértő. Én sem alkotok Rólad. Én csak a véleményemet írom le egy fórumban ami nekem (és a hasonlóan gondolkodóknak) szól és nem Neked. Ha Te mint gyerekkel rendelkező idejössz, akkor légyszíves kontrolláld a kijelentéseidet, ne legyél támadó. Vannak itt olyan gyerekes anyák, akik megértik azt, ha valaki nem akar gyereket, de legalábbis nem támadják/nézik hülyének ezért. Én sem megyek a meddőség fórumra és kezdem osztani az észt, hogy ugyanmár mit problémáztok ezen... és nem próbálom megmagyarázni nekik, hogy gyerek nélkül is szép az élet.
1846. aeb0378846 (válaszként erre: 1845. - 2e137fbcc7)
2011. ápr. 12. 10:35

Ne becsüld le ha nem vagy benne:) duma az csak duma. Majd jusson eszedbe ha hikomat leszel:)

Hős anya, igen aki szült és sokat az hős anya, becsülendőbb élethivatás mint bármi más.Jelzem nagyobb áldotatttal jár, mint egy idodában csücsögni.Én a kettő mellet még dolgoztam, de a 4 vagy több gyerek, teljes állás.

Az hogy az idős szülőket hogy látjátok el meg majd megmutatja az élet.Verjen a viz, mert az a te kötelességed lesz hogy oda nyújtsd a pohár vizet, és ez alól nincs felmentés, így vagy úgy de neked kell megoldani....

1845. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 1832. - Gerbil)
2011. ápr. 12. 10:05

Mostanában nem írtam, mert meguntam a "jobb ember vagyok, mert szültem" típusú hősanyákat.

De ugyanezt mondtam én is, hogy bizony-bizony sok nő unalomból, a laposodó kapcsolata, és saját önzése végett szül. csak ezt elég kínos lenne beismerni.

A "pohár víz"-től meg egyenesen ver a víz. Ez aztán az önzetlenség csimborasszója. Kell a kölök, hogy majd hozzon egy pohár vizet, ha öreg és hikomat leszek. Meleg abráti kézfogásom az ekként gondolkodóknak. :)

1844. Gavrilo1
2011. ápr. 12. 10:01
Tévedtek Gerbil-t illetően. Ő szerintem most jutott el sok éves huza-vona után eddig, hogy magának és másoknak is be meri vallani, hogy nem szeretne gyereket. És tanúsítom, hogy soha semmi rosszat , ellenségeset nem mond a több, akár sok gyerekesek elen. Egyébként szerintem is nagyon jó anyuka lenne belőle. Még reménykedem, hátha 4-5 év múlva mégis meggondolja magát.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook