Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért csodálkoznak azon, hogy a 2-3000 Ft-os babaruhákat nem adom oda 100 Ft-ért? fórum

Miért csodálkoznak azon, hogy a 2-3000 Ft-os babaruhákat nem adom oda 100 Ft-ért? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
58. Orsi1976 (válaszként erre: 55. - Much)
2015. jún. 17. 18:48

A "kicsit hibádzik" alatt olyat értettem,amire gombot varrtam,vagy icipicit használtabb.Foltos,szakadt,használhatatlan ramatyot én is a kukába teszem...

A gyűjtőedényt egyébként átválogatják,ami olyan,géprongynak megy.

57. 6b006fc769 (válaszként erre: 55. - Much)
2015. jún. 17. 18:03
Teljesen igazad van. Én is szortíroztam a lányom ruháit a múltkor; egyik zsákba azok kerültek, miket akár a következő gyerekemre is (nem lesz) ráadnék. Ha öcséméknél most lány lesz, akkor megy hozzájuk, ha nem, akkor eladom/elajándékozom/bedobom a gyűjtőbe. A másik szatyorba a kidobandók kerültek, mert kinyúlt/bolyhos/foltos.
56. b4b1d52444 (válaszként erre: 55. - Much)
2015. jún. 17. 17:39
Jajjj de nagyon egyetértek! Szívemből szóltál!
55. much
2015. jún. 17. 17:23

Ne haragudjatok de áruljátok el, hogy ami "kicsit hibádzik" vagy a "pecsétest vagy nem szépet"miért kell a rászorulóknak adni?

Aki rászorul, akkor annak minden jó? én is sok ruhát kaptam ingyen, de az eszem megállt sokszor: kaptam olyat, amit felmosónak nem használnék el, olyan állapotú volt. Büdös, szakadt, agyonmosott, nekem biztos nem lenne képem (és nem is volt) gyűjtőhelyre bedobni, vagy másnak odaadni mert égett volna a fejem. Akinek tényleg szüksége lenne ruhára, és mondjuk kap ingyen, akkor annak jó a pecsétest is, mert nem tud fizetni? az egyenlő az igénytelenséggel? Ha nem jön ki egy folt, én nem adom tovább senkinek, hanem kidobom vagy tényleg elhasználom rongynak. Ugyanis az is engem minősít, hogy mit adok ki a kezemből. Ha ingyen adok valakinek, az lehet, hogy nem a 3000 Ft-os Next lesz, de nem is az olyan cucc, amiből nem jönnek ki a foltok, meg 120 helyen szakadt. Az én gyerekem ruhái is jórészt turiból vannak, pár van csak, amit újonnan vettünk. De tényleg kaptam így ismerősöktől, hogy majd jó lesz a fiadnak- aztán hordhatatlan. Én nem is értem, egyesek mit gondolnak sokszor.

54. Orsi1976 (válaszként erre: 52. - Miss Angel)
2015. jún. 17. 16:55

Igen,igazad van.Állítólag aki valóban rászoruló,nem kéreget...


Köszi a választ! :)

53. Orsi1976 (válaszként erre: 17. - Binca7)
2015. jún. 17. 16:37

Harmad és negyed áron adom,mégis variálnak,hogy sok a posta...


Köszi a választ! :)

2015. jún. 17. 16:31
mert az emberek többsége csak saját magára gondol,minden ingyen kéne,cserébe meg semmit nem adni.
2015. jún. 17. 16:23

Sokakban felmerülhet a kérdés,miért zizegek én azon,amit ajándékba kaptunk,hiszen nem bukok rajta.

Elmondom:a rengeteg látogatónak,aki ajándékot hozott,van vagy gyermeke,vagy unokája.Tehát én már korábban súlyos pénzeket költöttem,vagy pedig ezután fogok,ha baba születik valahol.Ráadásul 1 gyermekem van,míg másoknak általában 2-3...Szóval ez egy komplex dolog,de erre kevesen gondolnak.

50. Orsi1976 (válaszként erre: 19. - Karyka)
2015. jún. 17. 16:15

Vannak érdekes emberek,az tény...

Múltkor megkeresett egy csajszi,össze-vissza szenvedett,alkudozott.Átvállaltam a postát,erre benyögi,nem tud fizetni ( 5900.- Ft ).Eltettem neki a csomagot fizetésig.Megkérdeztem tőle a megbeszélt napon,mehet-e a csomag.Ilyet szól:"Melyikről is van szó,mert hármat rendeltem?".Jaaaaa... Ez gyönyörű...

49. Karyka
2015. jún. 17. 16:09
:))
48. Orsi1976 (válaszként erre: 39. - Youlcsi)
2015. jún. 17. 16:08

Rengeteg összeállítást készítettem...sőt,bele írtam a hirdetésbe,hogy kérésre módosítom a csomagot.Általában az a szitu,hogy 10-ből 8 nagyon tetszik az érdeklődőnek,de 2 kevésbé.Akkor cserélünk nagyon szépre,de úgy meg drága...Vagy sokallják a legolcsóbb postai díjat.

Ha valaki elmegy egy üzletbe vásárolni,miért nem számol uti költséget?Az ingyen van?Tényleg nem értem!


Köszi a választ! :)

47. Orsi1976 (válaszként erre: 42. - Karyka)
2015. jún. 17. 15:58

Sok mindennel próbálkoznak...Azt gondolják,ha 20-ból 1 bekapja a horgot,már megérte... :(


Megbocsátom! :)

46. Orsi1976 (válaszként erre: 15. - Fildus)
2015. jún. 17. 15:54

A legkisebb méretű ruhákat beadtam egy bizibe.Amikor el lettek adva,akkor szembesültem azzal,hogy egy árat kapok a full márkásért és a sima mezei ruháért.Semmi különbséget nem tettek a Benetton és a kínai között... :(


Köszi a hozzászólást! :)

45. Orsi1976 (válaszként erre: 38. - Cucicsillag)
2015. jún. 17. 15:45

A börzéken személyesen vettem részt.Most neten hirdetek.Igazad lehet,biztosan vannak nem teljesn tisztességes eladók.Én is vásároltam már több ízben ( bolt bezárásából megmaradt ruhák stb. ).Sajnos egyszer én is belenyúltam a lecsóba... Rendeltem 1,5 éves kislánynak nyári ruhákat,ehhez képest mit kaptam?10-12 éves fiúnak való téli cuccot,ami egy az egyben kukába való.Mocskos,tépett,undormány.Persze a kedves eladó kitörölte magát,nehogy utol tudjam érni.

Remélem,jól tud aludni!Ennyi.


Köszi a választ! :)

44. Orsi1976 (válaszként erre: 35. - Nikletty)
2015. jún. 17. 15:36

Egyik börze alkalmával a szomszéd asztalnál árusító nagymama elhozta az unokája holmijait.Azt mondta,ő nem szeretne semmit haza vinni.Olyan sor állt nála,hogy csak na...Fillérekért adta a Hello Kitty-s és egyéb full márkás dolgokat.De hozzáteszem látszott,hogy nem vágja földhöz,ha szinte ingyen elad mindent...Kevesen vagyunk így...


Köszi a választ! :)

43. adli1980 (válaszként erre: 34. - Karyka)
2015. jún. 17. 15:36
Velem is :P
42. Karyka
2015. jún. 17. 15:29
igen Orsi, tegnap döbbentem le pl a Lego csoportban árulóktól. boltban 2700 használtan 2200 ért adnak lego alaplapot, eszem megáll :))) bocs az offért
41. Orsi1976 (válaszként erre: 33. - Karyka)
2015. jún. 17. 15:25

Olvastam már erről valahol,hogy a börzések közül páran turis holmit árulnak...

Persze,mindenki próbál megélni.Csak ezzel más emberek hitelét rontják.


Köszi a választ! :)

40. Orsi1976 (válaszként erre: 13. - LiliAle)
2015. jún. 17. 15:21

Ilyenkor az van,hogy "lecsapnak a hiénák"...

Engem megkeresett egy illető,hogy minden holmimat megvenné egyben.Gondolom,abban reménykedett,ha meglobogtat előttem pár tíz ezrest,majd hanyatt esek...Hát nem!!!!!

Van padlás vagy pince? :)

Megjön majd a vevőd!!!!


Köszi a hozzászólást! :)

39. youlcsi (válaszként erre: 36. - Orsi1976)
2015. jún. 17. 15:20

na igen, ha már beleszámolod, hogy órákig dolgozol vele, és levonod a bevételből (mert a te időd is pénz), akkor akár adhatnád olcsóbban is...


de ez csak elmélet.

én direkt csomagban hirdettem... persze leírtam, hogy apróbb hibák előfordulhatnak, nincs energiám nagyítóval átnézni mindent... 15-20-30 darabos csomagokat állítottam össze méret szerint... és ha nem kell vele szutykolnom, így csomagban 200 ft-ra jött volna ki darabja. bodytól kezdve kertészfarmeren át kiskabátig minden volt benne... így sem kell kutyának sem, én meg meguntam. nem ér annyit az egész.


néhány gúnyát kiszedek belőle, ami extrán jó, vagy tényleg egyáltalán nem hordott... a többi pedig megy a védőnőknek és a bölcsibe. párezer forintért nem fogok hetekig fotózgatni, méregetni előről, hátulról, csomaggal postára járni...

38. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Orsi1976)
2015. jún. 17. 15:16

Ne foglalkozz vele, mit gondolnak :)

Neten hirdetsz vagy bababorzen? Elobbinel sokakat visszatart, ha mar parszor belenyultak vmi nem korrekt leirasu ruciba. En inkabb adok erte tobbet, mert az olcso az olyan is :(

Ritka, amikor minoseget kapni keves penzert.

37. Orsi1976 (válaszként erre: 31. - Pink habroló)
2015. jún. 17. 15:15

Látod,erre nem is gondoltam...

Ezek szerint sokan egy kalap alá veszik a használt ruhákat. :(

De ha valakinek van jól bevált turi a közelében,miért alkudozik a hirdetési portálokon?

Szerintem azt gondolják,ha valaki meg van szorulva,úgyis eladja fillérekért a holmiját... :(


Köszi a választ! :)

36. Orsi1976 (válaszként erre: 12. - Youlcsi)
2015. jún. 17. 15:04

Igen,ez is egy általános jelenség.Persze mérek szívesen,ha valami kétely támad.

Változtatok is a hirdetett csomag összeállításán.Napokig bonyolítunk,mit hogyan,már a fele posta költséget is bevállalom és akkor hirtelen eltűnik a kedves vevő...

Órákig szöszöltem,ahelyett,hogy a családommal foglalkoztam volna...


Köszi a választ! :)

2015. jún. 17. 15:00

sziasztok

én is s szerintem még sokan vannak, lesznek hasonló gondban

én is sok kis ruhát elraktam, hátha kistesónak jó lesz... de ő még várat magára, egy kupacnyi ruha meg minden idényben félre kell rakni... nekem munka, gyerek mellett se időm, se energiám méregetni, egyesével árulni... volt hogy kicsit átnéztem és amit úgy ítéltem meg elvittem a vörös keresztbe... de van amit egyenlőre még eladni is sajnálnék még kötődök... :P

ami nagy dolog volt (pl bebi komp, amit amúgy ajándék volt)az bizományiba vittük, eladták ott


kistesónak sem érdemes az összeset félre tenni hisz úgyis szeretne az ember neki is venni 1-2 saját, egyedi darabot. Azt tervezem most is, ha lesz időm, újra átnézni és ami olyan rászorulóknak, aztán majd leg-legvégén ami olyan jó állapotú majd egy börzén eladom, de nem hiszem hogy bármit is kínálnék 500ft -nál többért... mert ha annyira nem tetszik tovább állnak úgyis, mert ha már vesződök vele vigyék el

34. Karyka
2015. jún. 17. 15:00
pink habroló ha Pesten ismersz 1000-2500 ft kilós turit oszd meg velem lécci :))
33. Karyka
2015. jún. 17. 14:59

sajnálom csajok! Én Pestről nem utazok le azért:)

Itt egy bőrzén olyan árak vannak, hogy amit megvesznek a hádában 1000 ért max azt eladják 800ért sőt eleve használtan vett gatyát ugyanannyiért árulnak mint amennyiért vették.

Ezt onnan vontam le ,hogy gondolom a bőrzén árusítók 80 % nem külföldről vette a next ruhákat és társait :(

32. Orsi1976 (válaszként erre: 11. - Youlcsi)
2015. jún. 17. 14:58

Nem jellemző,hogy nagyon drága ruhákat vegyek.Sajnos a pénz nálunk sem fán terem... :(

Nagy a rokonság és az ismeretségi kör,általában tőlük kaptuk a drága holmikat.


Köszi,hogy írtál! :)

31. pink habroló (válaszként erre: 1. - Orsi1976)
2015. jún. 17. 14:55
Azért, mert rengeteg a kilós turi, ahol 1000-2500 Ft /kg. áron, már ki lehet fogni akár címkés, hibátlan állapotú, márkás ruhákat. Pl Nex, ladybird, C&A, adidas stb ruhákat, a body 50-150 Ft darab, a régi 120-500ft darab áron jön ki,emiatt nem lehet eladni a használt hazai gyerekruhakat.
30. Orsi1976 (válaszként erre: 10. - Zebra25)
2015. jún. 17. 14:53

Hát én abban a helyzetben vagyok,hogy a rokonságban a nálam sokkal fiatalabbaknak is nagy gyerekeik vannak...Én 15 évig küzdöttem a kislányomért és 37 évesen szültem. :)


Köszi,hogy írtál! :)

29. Orsi1976 (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2015. jún. 17. 14:49

Azok nagyon szépek és kiváló minőségűek.Igen,nagyjából ennyiért mennek...

Igazad van,köszönöm! :)



Köszi a hozzászólást! :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook