Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért csodálkoznak azon, hogy a 2-3000 Ft-os babaruhákat nem adom oda 100 Ft-ért? fórum

Miért csodálkoznak azon, hogy a 2-3000 Ft-os babaruhákat nem adom oda 100 Ft-ért? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2015. jún. 23. 00:55
Én mostanában a H&m-be viszem el ami nem kell már.(tisztára mosva természetesen)Ott 500ft-os kupont kapok, legalább tudok majd vmi szépbe bepótolni az ikreimnek a következő vásárláskor.Ami olyan:családba, barátoknak kerül elajándékozásra.Én is ráuntam erre a sok mnkával egy kis pénzt keresni témára.Inkább vagyok ez idő alatt is a családomé...
87. M0ncsa (válaszként erre: 84. - Youlcsi)
2015. jún. 18. 10:09

Annyira edesek ^.^

Amugy ez szerintem genetikus. A lanyom (10 honapos!!!) egyszer sem orditott, amikor a keresztelos habos-babos ruhakoltemenyt raeroltettem (pedig utal oltozni, minden furdes utan megy a cirkusz).

A fiam meg... minel szakadtabb, annal jobban erzi magat benne. Ha azon a ruhan meg esetleg tuzoltoauto vagy traktor is van, na az a boldogsag netovabbja. Kicsit sajnalom, hogy az unisex - mindket gyereknek szant - cipoket mire kinovi, teljesen szet is rugja. No nem baj, beszereztem a huginak is nehany csajos darabot. Szegeny, igy is tobbnyire a batyja altal elhordott ruhakat kapja.

86. Karyka (válaszként erre: 85. - Youlcsi)
2015. jún. 18. 09:19
Dehogy offoltuk hisz azóta is ruhákról beszélünk :))
2015. jún. 18. 09:02
jól szétOFFoljuk a topikot :o
84. youlcsi (válaszként erre: 78. - Karyka)
2015. jún. 18. 09:00

és kiabálja, hogy "én vagyok a legszebb a világon"


a kisebbik lány annyira boldog volt, 3. szülinapjára anno kapott tőlünk egy (alin rendelt, talán 1500-2000 ft-os) térd alá érő, aranysárga, szatén-sifon ruhácskát. gyönyörű volt benne, kifejezetten alkalmi ruha volt, és kifejezetten játékra kapta (mert ő mindig csak örökölte a nagytól a szépruhákat)... olyan édes volt, csillogott a szeme, és közölte, hogy ő most már soha nem fogja levenni, mindig ebben lesz.

mindezt szilveszter napján, melegítőre, pólóra felhúzva... és a szilveszteri szülinapját bizony így ugrálta végig :D

83. nikletty (válaszként erre: 82. - Youlcsi)
2015. jún. 18. 08:59

igen, valójában így van, nekik sok minden még szép tud lenni :)


sajnos míg el nem rontja őket valaki... vagy az óvodában, ahol valóban 10ezres cuccot ad/vesz anyuka a lányának, az meg hangosan reklámozza is, hogy neki milye van... ilyenkor úgy sajnálom az én gyerekemet :( mert egy kor után már ők is érzékelik valahogy a különbséget...

82. youlcsi (válaszként erre: 79. - M0ncsa)
2015. jún. 18. 08:56

báliruha... tudod mi egy 4évesnek a báliruha?

amit a nővérem varr a leselejtezett függönyből. sötétítőből báliruha, csipkéből tütü :D


amúgy 4-500 forintokért gyönyörű szatén pörgős csodákat lehet turizni is... a hercegnő-gúnyák is turis jelmezek...

81. nikletty (válaszként erre: 77. - Youlcsi)
2015. jún. 18. 08:54
a haloványan foltosat (de a kiabálósan foltosat otthon) én is ráadom, úgyis reggeliznek aztán lehet már olyan is lesz - bár már ügyesen eszik :)
80. nikletty (válaszként erre: 76. - 4c1a787e8f)
2015. jún. 18. 08:53
Van hogy veszek a lányomnak újonnan pólót, de rá adom pl bölcsiben is, hadd nézzen már ki ő is jól - sajnos így van, én egy ideig szomorkdotam ezen, hogy a kislányomat már most "cseszegetik" (nekem ilyen pólom van, olyan plüssöm...), egy ideig nem foglalkoztatta, de egyszer aztán mondta, hogy ő szeretne, hogy...-, s nem bánom (jó azért meghúzom a szám), ha valamilyen lesz egy kicsi szebb ruha, hisz azért kapta, hogy használja, különben meg csak kinövi így van a szekrényben.
79. M0ncsa (válaszként erre: 77. - Youlcsi)
2015. jún. 18. 08:50

:DDD

Nos, akinek futja ra, tegye, engem nem zavar. Meg neha a baliruha olcsobb, mint az egyszeru minosegi trening ;)

De ha rafutok, nyilvan veszek a gyereknek szepet is az oviba. Tegnap vettem pl. ket hosszuszaru sportos szovetnadragot 70% kedvezmennyel, kb. 1000 Ft-ert darabjat. Szepek, de ha tonkreteszi, az se baj.


Amugy az oviban is mondtak, hogy ne oltoztessuk a gyereket unneplobe, mert ugyis leeszi magat minimum egyszer naponta. Nem beszelve a jatszoterrol, ugye.

78. Karyka
2015. jún. 18. 08:25
Hintáznak hercegnőnek öltözve :DDDDD
77. youlcsi (válaszként erre: 76. - 4c1a787e8f)
2015. jún. 18. 08:03

én simán beviszem az oviba azt a gyereknek, ami kicsit foltos, nyúlott... szakadt ruhát sosem adok rá, de attól, hogy foltos egy ruha, még nem koszos! nem ugyanaz a kettő!


az oviig rendes ruhába megy, aztán ott átöltöztetem pólóba, melegítőbe, és abban mehet szabadon az udvarra, nem baj, ha leeszi (és attól még, hogy a krumplipaprikás nem jön ki maradéktalanul belőle, bizony újra rá fogom adni!), nem baj, ha elesik, fűfoltos lesz...


de pl tesóm lányai simán homokoznak "báliruhában", hintáznak hercegnőnek öltözve...


szerintem a gyereknek elég 2-3 garnitúra olyan gúnya, amire kifejezetten vigyázni kell, hátha valahol meg kell jelenni vele :o

76. 4c1a787e8f (válaszként erre: 64. - Youlcsi)
2015. jún. 18. 07:36

Bizony..


Mert igazából rendesből kell kevés, és a napi ragasztózáshoz, udvarhoz, játszótérhez, ovis meggyleveshez jó a kevésbé jó is.. Jó, nyilván az oviba a még elfogadható megy azért, de nem a legjobb, mi a fenének..


A drága, vagy éppen szebbeket meg sokszor a szekrényben növik ki.. Néha már azért adom csak rájuk napközben is, hogy legalább a cetli legyen levágva..

75. 4c1a787e8f (válaszként erre: 69. - Orsi1976)
2015. jún. 18. 07:35

Én se gondolom, hogy ez lenézés lenne. Jó, nyilván nem a trágyásról, meg a cafattá szakadtról van szó..

Azt a férjem oda nem adná, rég lenyúlta volna a cnc maróhoz...


Csak egyszerűen, amit még tegnap az enyém hordott, arról el tudom képzelni azt, hogy még két hónapig valakit kihúz a sz.ból, akinek semmire se futja..


Ha meg nem, hát nem.. Ennyi.


Amikor én "rászoruló voltam"- sőt néha még ma is annak tartom magam, mert nekem - akkor eszembe se jutott megsértődni.


Én tényleg mindennek örültem..


Mer egyetemista voltam, és nekem akkor a suli is nagyon fontos volt.. Igen, egy terv nyomtatására kifizettem 20ezret, a gyereknek meg volt a kicsit kinyúltabb body.. Ja, hogy esetleg talán ezért van ma is meg a vajaskenyér??


Bizony, a hét gyerekes, rászoruló szülőtársamnak az oviban alap a laptop a családban, a személyenkénti telefon, stb... Nekem meg alap, hogy befizetem a gyereket az oviba, kifizetem a csoportpénzt, meg az, hogy a problémás gyereket neki megfelelő magánsuliba járatom. Még ha nem is 20ezres nadrágban, akkor is..

74. nikletty (válaszként erre: 72. - M0ncsa)
2015. jún. 17. 22:36
nálam az i lyen olyan, ami mondjuk foltos, hogy próbáltam kimosni de csak részben sikerült és ha úgy tartod a fény felé akkor látszik... illetve ha valaminek már nem olyan a színe, vagy nagyon régi módi... én ilyesmit szoktam rászorulóknak vinni. Ami nagyon koszos,értsd ha ránézel és kiabál róla a folt, az kuka, ez van.
73. nikletty (válaszként erre: 44. - Orsi1976)
2015. jún. 17. 22:24
gondolom úgy volt vele hogy ha már ott van nem akar semmit hazavinni,de valami pénzt is keresni, s még mindig jobb mintha ingyen csak odaadja, hisz keres rajta valamit, de ha meg nagyon variál az árral felét viszi újra haza s megint pakolás, gond van vele... megértem. Nyílván más ahol mondjuk kell a pénz nagyon másra próbálja többért eladni, de ott is ha inkább a pénz kell mint a várakozás a pénzre inkább az is olcsóbban adja
72. M0ncsa (válaszként erre: 68. - Much)
2015. jún. 17. 21:34
Azert a "foltos" es a "ronggya gyotort" kozt van nemi atmenet. A foltos nalam nem azt jelenti, hogy nem latszik a minta a mocsoktol :D Tovabba szakadtat sem adnek tovabb senkinek.
71. much (válaszként erre: 60. - 4c1a787e8f)
2015. jún. 17. 21:32
nincs itt semmiféle kiakadás, de ha valakinek azért adok ruhát ingyen mert rászorul, akkor normálisat adok. Adtam már én is másoknak, de csak olyat amit el tud hordani, jó állapotút. Sokan mondják ezt, hogy jó lesz a konténerbe, meg a szegényeknek a foltos, szakadt is. Emlékszem, egyszer az árvízkárosultaknak gyűjtöttek ruhát (is) és nyilatkozott az egyik szervező, hogy hoztak olyan ruhát, ami tiszta trágya volt. Tudok ruhát venni a gyerekemnek, de én is kaptam is már ismerősöktől olyat, amit felmosónak se használnék. És amit én nem adnék másnak
70. M0ncsa (válaszként erre: 67. - Orsi1976)
2015. jún. 17. 21:31

Na amugy ez a masik, amit nem ertek. Hihetetlenul lustak az emberek, ezt Globussal mar az eset megtortentekor megtargyaltuk :)


Babaruha temajaban: nagyon keves babaruhat vettem ennyiert ujanon, de azokat rengeteget nyuztuk, nem eladasra valok. Ajandekba max. :) 100 Ft amugy tenyleg tulzas, de tudod, hogy van: annyi az aru erteke, amennyit kapsz erte. Ha tulkinalat van, nem fogod tudni eladni felaron. Foleg, mert a boltokban is 50% kedvezmennyel kaphatok a kifuto markas modellek. Pont mult heten vettem a kiscsajnak egy gyonyoru Chicco ruhat 6 euroert, akkor minek adjak a hasznaltert mondjuk 4-5-ot?

Persze a 100 Ft tulzas, itt 2-3 Euroert mennek a bizomanyiban a ruhak, ami azt jelenti, hogy az elado kb. a feleert adja el. En is felraktam a netre egy csomo uj, markas 92-98-as bodyt 1 euros darabaron, ajandekba kaptuk, de kozben szobatiszta lett a gyerek. Olyanokat, amietk a boltban 7-8 EUR-ert vesztegetnek. A kutyanak se kell.


Probald meg esetleg "csomagban" eladni. Mittomen egy doboznyit 5000 HUF-ert, vegyesen. Valoszinuleg kevesebbet kapsz erte, mintha egyenkent adnad el, de joval kevesebb gondod lesz vele, es reklamacionak sincs helye.


En a volt mentoromtol vettem igy, 50 EUR-t fizettem egy hatalmas ladaert postakoltseggel, volt abban minden, cipo, kabat, mindenfele ruha, furdokopeny, zokni, harisnya, de meg jatek is :) Nem minden jo a gyerek(ek)re a szabasa miatt, vagy nem szeretik (farmert pl. ki nem allhatjak), de nem erzem ugy, hogy bepaliztak volna...

69. Orsi1976 (válaszként erre: 60. - 4c1a787e8f)
2015. jún. 17. 21:28

Szívemből szóltál! :)Egyet értek a gondolat meneteddel.Attól,hogy a hölgy valakitől selejtet kapott,nem jelenti azt,hogy bárki más is szutykot adakozna.Szó nincsen lenézésről,pontosan azért teszem a gyűjtő edénybe,mert jól esik segíteni másokon.

Sokunkkal egyetemben voltam én is kilátástalan helyzetben...nekem nem segített senki,de kemény munkával áthidaltam az átmeneti nehézségeket.Bár az egészségem komoly kárát látta az állandó 12 órás nehéz fizikai munkának ( külföldön ),egy életen át viselnem kell a következményeket,de a lelkem ép és ez a lényeg!Ja és van hol laknom,mert nem vitte el a bank a házamat. :)

68. much (válaszként erre: 65. - M0ncsa)
2015. jún. 17. 21:13
Én azt mondtam, hogy ilyen ruhát nem adnék tovább senkinek. Gyötörje ronggyá a gyerek, de ha kinövi akkor nem mondom azt, hogy majd a rászorulóknak jó lesz.
67. Orsi1976 (válaszként erre: 61. - Globus)
2015. jún. 17. 20:58

Kicsit elkanyarodtunk az eredeti témától,de örülök,hogy felhoztad ezt a gyümölcsös sztorit.Erről nekem is eszembe jutott egy hasonló eset,amit most megosztanék veletek.


A tesóm vadász.Köztudott dolog,hogy az elejtett vadak nagy részét be kell szolgáltatni.Egyszer volt egy nagyobb terítékük,amiből kapott 1 fácánt.A családban mindenki szereti ( szeretné,ha lenne ),de ő úgy gondolta,oda adja egy "rangos" személynek.Házhoz vitte a madarat és éktelen kiabálással fogadták...Fúj,rajta van a feje,meg tollas,vidd innen!Sarkon fordult,de utána szóltak:"Persze ha megpucoljátok,akkor elfogadjuk!"


Szóval én átírtam a mondókát:


Ez elment vadászni

Ez meglőtte

Ez haza vitte

Én megpucoltam

Ők pedig megz*bálták!


Erre varrjatok gombot!!!


Sok ember egész életében nem jut hozzá ilyen "csemegéhez"...

66. M0ncsa (válaszként erre: 63. - Karyka)
2015. jún. 17. 20:52

Pontosan. Ajandek lonak ne nezd a fogat, nem igaz? :)


Azt mar csak halkan merem megjegyezni, hogy jellemzoen a foltosak a legjobb, legpraktikusabb darabok (nem veletlenul azokat nyuztak a legtobbet :)).

65. M0ncsa (válaszként erre: 55. - Much)
2015. jún. 17. 20:50

En nem ertelek. Te gyufasskatulyaban tartod a gyereket? Merthogy az enyem a sarban fetreng a kertben, ket pofara zabalja a cseresznyet meg a barackot, szamtalanszor leette magat zsiros etellel (hiaba a partekli, megy az mindenhova), es ezek a foltok bizony nem jonnek ki, ha megfeszulsz se. A legszebb, legdragabb body is egy ilyen akcio utan foltos lesz, ergo szerinted kidobando?


En is kaptam ajandekba ruhat, foltosat is, szinte ujat is. Ujakat is kaptak a gyerekek, meg persze vettem is ezt-azt. A foltosakat, kopottakat elhasznalom itthon kerti jatekra, kirandulni meg gyumolcsevesre, es mindig van nehany garnitura, amikbe akkor oltoztetem oket, ha "emberek koze" megyunk. A tyukoknak, kutyanak meg mindegy.


Amit mar mindketto kinott, bepakoltam ocsemnek. Majd o kivalogatja, mit akar belole hasznalni es mit nem. Aligha fog megsertodni, hogy foltosat is kapott.

64. youlcsi (válaszként erre: 59. - 4c1a787e8f)
2015. jún. 17. 20:22
éppen a játszótérre homokot túrni tökéletes a foltos, kopott is :D
63. Karyka
2015. jún. 17. 19:55

Szurikata egyetértek. Kedves rokonom erre azt szokta mondani : ,na ezért nincs nektek koma,

Sokan a foltosat is árulják (sajna szaladtam már bele)szerintem ott a gáz nem az ingyen cuccon.

A játszótéren pl.en sem a legujabb számos cipőben viszem a gyereket hanem a használtan vett változatában és kopott naciban ha tudom homokozni is fog.

2015. jún. 17. 19:46

az embrerek, ha saját zsebük , anyagi érdekeik forognak veszélyben, semmitől nem riadnak vissza.

Én is igy jártam huszonpár éve, a fiam nagyon gyorsan nőtt ( 210 cm-nél állt meg ) és néhány számozású ruhát és cipőt nem is lehetett ráadni. Igy a már megvásárolt, de soha nem használt ruháit árulta anyukám, valamivel olcsóbban mint a bolti ár, de állandóan panaszkodott, hogy a vevők alkudoznak, cigánykodnak, becsmérlik.. Elment a kedvünk az egésztől, hogy még ezt a társaságot beengüdtük, a ruhákat megfogdossák, és ha sokallják az árat, nem egy egyeszerü " nem kéremmel" intézik el. Ez soha nem lesz hálás feladat, az emberben mindiog marad egy kis rossz szájíz.

61. globus (válaszként erre: 5. - Trapiti)
2015. jún. 17. 19:26

Nem éppen ruhatéma, de erről eszembe jutott egy régi eset. Rengeteg paradicsomunk, szilvánk termett, egy kosárnyit ingyen! bárkinek odaadtam volna. Tukmáltam, könyörögtem, felhívtam egy rakat embert. Kutyának sem kellett, különböző kifogásokkal.

Ha befőzött paradicsomot, gyümölcsöt adtam volna, az persze nyami... a pénzzel, és munkával kapcsolatban érdekes dolgok vannak :)

60. 4c1a787e8f (válaszként erre: 55. - Much)
2015. jún. 17. 19:01

Egyébként meg az a megoldás, hogyha megkaptuk a nagy zsákot, akkor átselejteztem. Lehet, hogy volt benne 10-20%, amit én is kiraktam, de a többi meg jó volt.

Viszont azért a 10%-ért meg nem sértődtem meg, mert azt meg nagyon szívesen eldöntöm én, hogy kell, vagy nem.

Tehát nem értem a kiakadás okát. Nem köteleztek rá, hogy hordjad, kaptál egy lehetőséget.


Géprongy nálunk is kell egyébként, apa úgy nyúlja le mindig még néha a jókat is, úgy kell előle dugdosni a ruhahalmokat, mert képes elvinni..

59. 4c1a787e8f (válaszként erre: 55. - Much)
2015. jún. 17. 18:58

Nekem mérnöki diplomával, állással, filmes férj mellett is jó a családból kapott pecsétes.


Nálunk nem ez a mérce, nem ebben akarunk kitűnni, hálistennek tudunk másban.


Viszont van megtakarításunk, és igyekszünk, és dolgozunk mit állat, hogy ne is kerüljünk "olyan" helyzetbe. Többek között azáltal is, hogy a költéseinket is igyekszünk visszafogni.


Szóval én azért hagy ne hatódjak már halálra.


Viszont kinőtt ruhákat sohase jutott eszembe pénzért adni, még a jobbakat se. Ha már nekem nem kell, akkor had örlüljön neki meg valaki... Egyedül 3 amerikából kapott ünneplőruhát nem tettem ki "bárkinek", azt egy rokon kislány kapta meg, természetesen ajándékba, és az is örömet szerzett..


A házban egy angoltanárnő kislányának szoktam még adni a lányom ruháit, és érdekes, hordja is őket, pedig azért már erősen használtak voltak.. Látom a kislányon naponta.


Szóval sokszor kicsit fordítva ülünk a lovon.


Természetesen nem alapból a sz@r jár akárkinek is, csak hát ha az jut, akkor az jut. Lehet érte tenni, hogy ne csak az jusson.. Vagy ha nem, akkor meg legyen jó az is. Ilyen a világ.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook