Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért csodálkoznak azon, hogy a 2-3000 Ft-os babaruhákat nem adom oda 100 Ft-ért? fórum

Miért csodálkoznak azon, hogy a 2-3000 Ft-os babaruhákat nem adom oda 100 Ft-ért? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
28. Orsi1976 (válaszként erre: 8. - C9f9b53798)
2015. jún. 17. 14:46

Én is úgy kezdtem,hogy a nagyobb tárgyakat hirdettem meg.Először úgy tűnt,annyi az esélyem,mint mókusnak az erdőtűzben...de mostanra elkelt minden.

Vettek ruhákat is,de még mindig toronyban állnak.

Próbálkoztam bizományival is,de nevetséges árat adnak...


Köszi a hozzászólást! :)

27. Orsi1976 (válaszként erre: 7. - Kangaroo Island)
2015. jún. 17. 14:35

Igen,valóban igazad van!Valahogy most a hirdetési oldalakon kevés a mozgás...

Régebben jártam börzékre.Ott is akkora a dömping,hogy kb. annyit lehetett eladni,amibe az út és a belépő került... :(


Köszi,hogy írtál!:)

26. LiliAle (válaszként erre: 23. - Karyka)
2015. jún. 17. 14:33
Voltam pár babaruha börzén eladni, de ott tényleg max. 200 Ft akarnak bármiért is adni. Hirdettem facebook-on, jófogáson, de ott meg az volt amit más is említett, hogy mindent le akarnak méretni centivel, nekem meg nincs időm a ruhákat méricskélni, a postára rohangálni stb. Jelen pillanatban, a gyerekek játszószobájában van az összes kinőtt ruhájuk, aztán majd lesz valami. Amúgy Isaszegen vagyunk, lehet jönni válogatni. :)
25. Orsi1976 (válaszként erre: 6. - Trapiti)
2015. jún. 17. 14:31
Kösz,hgy írtál! :)
24. Orsi1976 (válaszként erre: 6. - Trapiti)
2015. jún. 17. 14:30

Szerencsére ilyen is van,örülök,hogy jól el tudtad adni a holmit!

Volt olyan vásárlóm,aki megjelölt egy összeget és a kért méretben teljesen rám bízta,mit küldök neki.Szeretek nyugodtan aludni...Kaptam is hálálkodó köszönő levelet! :)

23. Karyka
2015. jún. 17. 14:28
LiliAle miért nem próbálod meg ebay-en eladni, kint jobban értékelnék szerintem :)) ja plusz szólj merre hírdeted őket szívesen megnézném a 2 éves fiamra majd :)
22. Orsi1976 (válaszként erre: 5. - Trapiti)
2015. jún. 17. 14:21

Pontosan ez bánt,hogy ha csak egy kicsit is úgy gondoltam,nem lenne szívem eladni valakinek egy ruhát,ami kicsit hibádzik,be szoktam dobni a gyűjtőhelyre a rászorulóknak.

Tudok várni a jó vevőkre,addig elférnek a szekrényben...

Ez komoly?Már azt hittem,csak engem néznek madárnak...


Köszi szépen a hozzászólást! :)

21. LiliAle (válaszként erre: 18. - Karyka)
2015. jún. 17. 14:17
Igazad van Karyka, nem bukok rajta egy fillért sem mivel nem én vettem. Csak furcsa érzés a 70 eurós Burberry nadrágot eladni 100 forintért.
20. Orsi1976 (válaszként erre: 4. - Agnes89)
2015. jún. 17. 14:15

Persze,én is alaposan mérlegelem,mit veszek a gyermekemnek és mennyiért.Rengeteg rokonom él külföldön ( Belgium,Németország,Ausztria ).A tőlük ajándékba kapott extra minőségű,1-2 alkalommal viselt dolgokat harmad és negyed áron adom.

Általában a postai díjon szoktak fennakadni... :(


Köszi a hozzászólást!

19. Karyka
2015. jún. 17. 14:11
Orsi én ingyen cuccot adtam múltkor (kb 5000 értékben) majd megkérdezi a csaj nincs esetleg gyerekcucc még ingyen , addig variált a találkozóval, hogy azt mondja már ha úgyis abban a kerületben leszünk nem vinnénk el neki a mellette lévő kerben lakik :))
18. Karyka
2015. jún. 17. 14:09

LiliAle ha rengeteg ruhát küldenek ingyen külföldi rokonok akkor sokat nem buksz rajta gondolom ha olcsón adod :)

Youlcsi az emberek így a gyerekek sem sablon testűek hogy a 86 ruha minden 80 centi körüli gyereknek jó legyen. Az én fiamnak nagy a pocak és a fenék a hátáról nem is beszélve mégis csak 80 centi körül 92 méret volt jó kb az meg a másik hogy majdnem minden márka ruhaja eltér egymástól, egyik szűk másik szélesebb ;)

100 Ft ért én sem adnám oda a szép állapotú 3000 ft ruhát, szerintem is lapozzál ne foglalkozz velük, add el másnak aki értékeli. vagy a bőrze is jó ötlet én ott szándékozom majd eladni egyszer ha eladom :)

17. binca7
2015. jún. 17. 14:07
Én sem adnám oda 100 ftért, de mivel használt féláron adnám!%
16. Orsi1976 (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2015. jún. 17. 14:05

Igazából eddig nem nagyon hatott meg,ki mit gondol...csak mostanában szinte kivétel nélkül kötekedős vevőjelöltekkel találkozom.Sok mindent el tudtam adni korábban és kivétel nélkül elégedettek voltak a vásárlóim.

Most pl.vennének tőlem 1 db (!)ruhát,csak drága a posta és vigyem el 40 km-re a terméket...


Köszi a hozzászólást! :)

15. fildus
2015. jún. 17. 13:59

Két gyermekem van, ruháik zöme turkálós, vagy facen egy csoportból szereztem be.


A pecsétest, vagy nem szépet felajánlós oldalon rászorulóknak adom.


A többit egy közeli bizományiba viszem, és nem kell szórakozni vele (méregetni, postára menni, fényképezni)

14. Orsi1976 (válaszként erre: 2. - Esőcsepp)
2015. jún. 17. 13:58

Persze,egyértelmű,hogy mindenki a legtöbbet és a legjobbat szeretné kapni a pénzéért.Szerintem azért ilyen nyomottak az árak,mert hatalmas a túlkínálat és nagyon árul alul adnak el némely emberek. :(

De óriási különbségek vannak használt ruha téren.Ezt nem értik meg sokan.

Köszi a hozzászólást! :)

2015. jún. 17. 13:48
Nekem is hasonló problémám van. Van egy 6 éves lányom és egy 4 éves fiam. A férjem családja Amerikában és Olaszországban él, rengeteg ruhát küldenek a gyerekeknek, csupa szépséges, márkás dolgokat. Nincs szívem fillérekért eladni őket, viszont már belefulladunk a sok kinőtt gyerekruhába. Na ilyenkor mi van?
12. youlcsi (válaszként erre: 10. - Zebra25)
2015. jún. 17. 13:28

nekem a gyerekruha-árulással az volt a legnagyobb bajom, hogy van, aki ruhánként kéri lemérni, itt mekkora, hol akkora... hossza, szélessége, nyakkör mérete, ujja hossza, válla kerülete... na, és ezzel a sokadik bodynál a tököm teli volt :o azóta inkább elajándékozom, vagy ha olyan, akkor megmondom, hogy van 2 zsáknyi, jöjjön, oszt válogasson az ember.


nem tudom... amikor a gyerekem 60 centi volt, akkor 62es ruhákat hordott... amikor 83 centi volt, akkor 80as és 86os ruhákat... és mindenféle méregetés nélkül be tudtam neki szerezni ezeket.

11. youlcsi (válaszként erre: 1. - Orsi1976)
2015. jún. 17. 13:25

én már azon is csodálkozom, hogy valaki 2-3ezer forintos babaruhákat vesz... oké, 1-1 darab még igen... de olyan gyorsan kinövik :o (még jó, hogy csak a babák/gyerekek öregszenek ;))


enyém gyerek szinte teljes egészében turiból volt ruházva babaként. nem agyonhasznált cuccok, mert tényleg csak néhány hétig jó a méret... és fillérekért.

aztán meg jön az önmagát hátközépig (minimum, de van hogy nyakig) fosós időszak... akkor meg még sajnálja is az ember a drága ruhát a gyerekre :D

2015. jún. 17. 13:19
Na én ezért hagytam fel az árulgatással. Inkább oda adom aközeli rokonságban született babáknak. De már 1-2 anyuka kihúzta a gyufát nálam.
2015. jún. 17. 13:12

egy ismerős mutatta nemrég a gyönyörű gyerekruháit, amit kinőtt a babája, pólók, farmerruha , kombidresszek, egyebek olyan 1 -1,5 évesre valók és ő 500-ért adta őket, a legtöbb H&M márkájú volt, tökéletes állapotban



szerintem is várd meg az igényes vevőt

2015. jún. 17. 13:11

Nem mondom, hogy elfér a lakásban, de nem megyek le nagyon az árral, nemcsak ruhákat mindent árulok a két lányomról, nem kapkodnak semmiért, de lassacskán hátha mindenre lesz jelentkező.


Amik kicsit is kopott ruhák, azokat elajándkozom egyébként, amik tényleg nagyon jó állapotúak, azokat fogom eladni, egyenlőre még a ruhákba nem kezdtem bele, mert a nagyobb volumenű, értékesebb, és főleg több helyet elfoglaló dolgokat próbálom eladogatni, ahogy írtam kevés sikerrel...

2015. jún. 17. 13:04
sajnos ez van, ismerősöm is most adott el 16 babaruhát 1600 Ft-ért, és 2000-ről akciózta le, hozzáteszem egyiknek sincs kb. semmi baja. Vicc ami megy. Én nem is árulok pont emiatt
2015. jún. 17. 13:03
Amúgy én azt tapasztaltam, hogy az emberek jobban becsülik azt aminek megfizetik az árát mint ami ingyen van vagy 100-200Ft-ért. Volt nem egyszer olyan, hogy 1Ft-ért árultam, a kutyának nem kellett aztán 1000-ért meg több licit is érkezett rá...
5. trapiti (válaszként erre: 1. - Orsi1976)
2015. jún. 17. 13:02
Ha szép állapotú és hibátlan, akkor nem kell 100-ért eladni. Azt neked kell eldönteni, hogy inkább gyorsan adnád el és akkor lejjebb kell menni az árral, vagy kivárod amíg jobb áron is jön rá vevő (általában jön). A többivel meg nem kell foglalkozni, ha nem adod, hát nem adod, ennyi :) Anno nekem még azon is csodálkoztak, hogy az 1Ft-ért megnyert ruhákat nem vittem el autóval Bp. másik végébe...
2015. jún. 17. 12:58
Sziasztok! Nos, én sok használt ruci veszek a gyerekeimnek, de csakis kiváló minőségben. És mivel vannak ilyenek pár száz forintért is, én sem veszem meg a féláras dolgokat... Ha valamilyen ruhatípust nem találok, akkor adok érte többet is, de szerencsére ez a ritka :). Rengeteg babaruha van eladó...
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Orsi1976)
2015. jún. 17. 12:57
Miért foglalkoztat, hogy ki és mit gondol?
2015. jún. 17. 12:55
Nem tudom, én is árulok, nem 100 forintért, kb. fél áron, és a kutyának nem kell. :-( Szerintem úgy vannak vele, hogy használtat minél olcsóbban akarnak venni.
2015. jún. 17. 12:51
Miért csodálkoznak azon, hogy a 2-3000 Ft-os babaruhákat nem adom oda 100 Ft-ért?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook