Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis)


2010. jan. 16. 18:00

Itt a fogi gátlós abbahagyós topik:

[link]

Ha érdekel,már egy hónapja figyelem a lányokat,tömeges hajhullást még nem jentettek.Megkértem írjanak ha ezt érzékelik,mert kizárólag csak ez a tünet érdekel:)

3093. 5e48d37001 (válaszként erre: 3091. - Nikike26)
2010. jan. 16. 17:59

Szia,akkor szerencsés vagy eddig,mert van itt egy topik a hoxán a "fogamzásgátló abbahagyása",és ott a lányok már 2-3 hét után tapasztalják a tüneteket.Pattanások,hajzsírosodása,4 hét után menstruációs görcsök,ami végül is csak azt jelzi,hogy éledezik a hormonháztartás,ami eddig le volt nyomva.Ja és libidónövekedést is írnak.

De dúsúl a hajam,vagyis elöl a fufrum helyén kizárólag 1-3 cm-es szálak vannak,amik nem símulnak a többihez,de nem olyan tömegesen jönnek elő ahogy szeretném,és ,hogy takarjon már végre:(

3092. Nikike26
2010. jan. 16. 17:53
Ezt Anonimatól kérdeztem!
3091. Nikike26
2010. jan. 16. 17:52
Jajj még azt elfelejtettem megkérdezni, hogy akkor nem nagyon dúsul a ricinustól?
3090. Nikike26 (válaszként erre: 3089. - 5e48d37001)
2010. jan. 16. 17:51

Sziasztok!


Igen abbahagytam a bogyót, de még egy hónapja sincs, eddig nem tapasztaltam változást, de nekem sem hullik, csak nem dúsul. Szerintem 3-4 hónap kell hogy észrevehető legyen a változás.

2010. jan. 16. 15:55

Sziasztok!

Mi újság van Veletek?Nikike,Te leálltál a szerről,van valami fejlemény?Nem erősödött fel a hullás a bogyó elhagyásával?

Berka veled mi van?Sajna január 3 az utolsó bejegyzés a naplódban,növöget a hajad?

Kebili?Te is jó régen írtál,mi a helyzet feléd hajügyben?

A többiek állapotáról nagyjából képben vagyok.

Ha valaki megtalálta a nagy ellenszert írja már meg ide:P

Jelentem az enyém nem hullik,nem dúsúl(vagyis nem eléggé:(de nő mint a bolondgomba.

3088. Csigusz 79 (válaszként erre: 3086. - Weberkitti)
2010. jan. 15. 23:17
Az klassz,biztos a ricinustól van :o)
3087. weberkitti (válaszként erre: 3086. - Weberkitti)
2010. jan. 15. 23:08
kérdezte, nem kérdeszte :D bocsi
2010. jan. 15. 23:08

Sziasztok!


Kedden voltam fodrásznál, és kérdeszte mit szedek, mert rengeteg kis hajam van! Mondtam, h ricinussal kenem. Azt mondta attól nem nő, max fényesebb lesz. Hát én meg semmit nem szedek, még ált. vitamint sem, így enem hiszem, hogy nem a ricinus volt! :D

3085. Csigusz 79 (válaszként erre: 3084. - Zsani70)
2010. jan. 15. 16:29
Úúúúúristen ez nagyon hosszúúúúú :D de azért elolvasom :)
3084. zsani70
2010. jan. 15. 15:06

Nem tudom olvastátok-e ezt a cikket a Népszabadságban annak idején. Jó hosszú de szerintem nagyon jó.



"Biológiai történetírás a hajszálban

kalcium, haj, korpa, infarktus

Népszabadság

Dr. Bacsó József a hetvenes évek elején fiatal magfizikusként merő tudományos kíváncsiságból az atomok hőmérsékletét szerette volna megmérni. Ehhez műszert fejlesztett ki, de mire a berendezés elkészült, már sokkal gyakorlatiasabb probléma foglalkoztatta: a műszer ipari, mezőgazdasági, környezetvédelmi hasznosítása. A berendezéssel ugyanis roncsolásmentesen lehet anyagösszetételt meghatározni, anélkül, hogy hagyományos vegyelemzés alá vetették volna a mintát. Környezet- és egészségvédelmi indíttatásból még a cigarettafüst összetételét is meghatározták.

Egy alkalommal a Debreceni Orvostudományi Egyetemen tartott előadás után a téma iránt fogékony orvosokkal az eszköz egészségügyi alkalmazásán elmélkedtek. Mivel nálunk a szív- és érrendszeri betegségek vezető helyen állnak a halálokok között (a lakosság 55-57 százaléka esik áldozatául e kórnak), ebbe az irányba indult a kutatás. Akkor még nem sejtették, hogy a növekvő hajban, szőrzetben egyfajta biológiai történetírás folyik. Mára világossá vált, hogy fejlődésük során a hajszálak rögzítik magukban a szervezetben lejátszódó biológiai történéseket.

A biológiai történetírást támasztja alá a nemrégiben ausztrál orvosok által közzétett megfigyelés is, miszerint a haj szervesanyag-elemzésével előre megállapítható, kiket fenyeget az emlőrák kialakulásának veszélye - nagy valószínűséggel hamarosan a megelőzés módját is kidolgozzák -, de a fejlett ipari országokban ezt a módszert alkalmazzák drogtesztként is a kábítószer-fogyasztás pontos megállapítására. Ilyen vizsgálatokhoz bonyolult és drága gázkromatográffal kombinált tömegspektrométer szükséges. A dr. Bacsó és csoportja által használt röntgenemissziós analitikai (REA) berendezéssel a vizsgált minta ásványielem-összetételét lehet meghatározni. Így a hajszálba beépült anyagok menynyiségi és minőségi meghatározásából következtethetünk a legapróbb mérgezésekre, a helytelen táplálkozásra, és útmutatást kaphatunk a hajhullás eddig ismeretlen okaira is.

A szőrszál mint biológiai "kövület" nemcsak a múltat és jelent hordozza magában, hanem előre - akár évekkel is - jelzi a szervezetben várható eseményeket. A hajszál nyomelemvizsgálatával az infarktus bekövetkeztét akár évekkel előre meg lehet jósolni. Ennek az ismeretnek a birtokában megfelelő életmódváltással megelőzhető a baj. Bacsó doktor csoportja infarktus gyanújával kórházba kerültek hajszálait egészségesekével összevetve érdekes összefüggést fedezett fel: amíg az egészségesek kalciumszintje 1500 ppm (ppm: 1 milliomod súlyrész) körül mozgott, addig a betegeknél csupán 200-250 ppm-et mértek. A balatonfüredi szívkórházban végzett kontrollvizsgálatok megerősítették a felismerést: infarktuson átesett betegek hajában a kalciumszintje szintén 250-300 ppm-nek adódott. Ma már azt is tudják, hogy a haj alacsony kalciumszintje a kalciumanyagcsere-egyensúly hiányának a jele, és mint jelző, utal nemcsak az infarktus veszélyére, hanem a csontritkulás, az ízületi gyulladás, a cukorbetegség és az allergia, sőt bizonyos daganatos megbetegedések lehetőségére is. (A szakirodalomban egyre gyakrabban olvasható nézet, hogy a kalcium-anyagcsere rendellenességei szerepet játszanak a daganatos megbetegedések jelentős részének kialakulásában.)

Japán kutatók neutronaktivációs analízissel vizsgálták színesfémkohók kibocsátott gáztermékeinek az emberekre gyakorolt hatását. A vizsgált csoport hajának nyomelemtartalmát mérték. A közölt eredmények között a kalciumra is voltak adatok, amik meglepően hasonlítottak a magyar eredményekhez. A magyar kutatócsoport ekkor már sejtette, hogy általános törvényszerűségről lehet szó. Mintákat és adatokat gyűjtöttek a világ számos tájáról, Dél-Afrikától Skóciáig, Equadortól Japánig. A vizsgálatok igazolták várakozásaikat. A fejlődő országok lakossága a magas kalciumtartalmú csoporthoz tartozik, míg az iparilag fejlett országok lakossága a két csoport között oszlik meg, az alacsony kalcium-tartalmú csoport dominanciájával. A képet jól illusztrálják a következő adatok: zambiai, főleg fekete lakosok hajának kalciumértéke 1500-2000 ppm közé esett. Egy dél-afrikai vizsgálatban 3000, természetes úton elhalálozott színes bőrű boncolásánál mindöszsze kettőnél találták halvány jelét az érelmeszesedésnek. Mindkét populációban ismeretlen az infarktushalál, ugyanakkor az Európából bevándorolt dél-afrikai lakosok és leszármazottaik zöme szív- és érrendszeri betegségben halt meg. Ez a különbség az étkezési szokások különbözőségével magyarázható.

A magyar kutatók arra is választ kerestek, hogyan lehet átkerülni a kalciumhiányos csoportból a másikba? Hogy válaszolni lehessen erre, a kezdeti 1-2 cm hosszúságú hajminták vizsgálata helyett - ami 1-2 hónapos átlagos időbeli felbontást jelentett - lényegesen rövidebb minták ellenőrzésére kellett áttérni. Erre a lehetőséget a férfiak naponta leborotvált szakállmintájának a vizsgálata szolgáltatta. Így 24 órás időbeli felbontást kaptak a kalcium-anyagcsere napi változásáról. Megfigyelték, hogy a kalciumszint függ az elfogyasztott élelmiszerektől, az erős stressztől, a huzamosabb lelki válságtól, szorongástól, depressziótól. Ez utóbbiak csökkentették a mintában mérhető kalcium szintjét, márpedig 250-300 ppm-nél a szervezet a csontrendszerből vonja ki a hiányzó kalciumot. Ennek következtében a csontritkulással egyidejűleg érelmeszesedés, cukorbetegség, ízületi gyulladás és allergia is kialakulhat, illetve egyéb, a kalciumhiánnyal összefüggő betegség.

A vizsgálatok során az étrendet megfigyelve az élelmiszereket három csoportba sorolták: a) a kalcium felszívódását elősegítők, b) a kalcium felszívódását, beépülését gátlók és c) a kalcium anyagcserére közömbös tápanyagok csoportjába. Megvan a remény, hogy immár tudatosan irányítsuk kalciumforgalmunkat, emeljük annak szintjét a kívánt értékre. Önként vállalkozó kísérleti személyeknél zöldségekben, ásványi anyagokban, fehérjékben, vitaminokban, enzimekben gazdag étrendet kalcium-karbonát adagolásával kiegészítve 4000-5500 ppm-es kalciumszintet is sikerült elérni a napi szakállmintákban.

A haj-, illetve szőrmintákból nyomon követhető a szervezet foszfor-, kén-, klór-, kalcium-, kálium-, cink-, réz-, higany-, ólom-, kadmium- stb. forgalma is. Az alumíniumtól az uránig 38-40 elem koncentrációját tudják a REA-módszerrel megmérni. Fontos ez, mert vizsgálhatók a rákkeltő (mint például a higany és feltehetően a vanádium), valamint a daganatok kialakulását gátló elemek is, mint például a szelén. Különböző rizikócsoportoknál (munkahely, lakóhely, szennyezett környezet) pontosan kimutatható, mérhető a toxikus nehézfémek (higany, ólom, kadmium stb.) felhalmozódási szintje is. A manapság divatos rozsdamentes edények, evőeszközök egyik fő ötvözőeleméről, a nikkelről tudjuk, hogy hajhullást okoz, jóllehet a gyártók szerint ezekből normális használat során nem oldódik ki nikkel, mint a régebben elterjedt alpakka készletekből.

A táplálékkiegészítők szedésének divatját éljük, de hajelemzés nélkül nem tudhatjuk, szervezetünk aktuálisan éppen miből szenved hiányt, vagy miből túlzott a bevitel. A többlet ugyanúgy káros, mint a hiány. A hajminták elemzésekor igen gyakori a hiány, de nem ritka a többszörösen emelt szint sem.

Ha valami hiányzik a szervezetünkből, vagy a megkívántnál magasabb a szintje, az azt jelenti, hogy nem az optimális étrendet követjük. Ha változatosan táplálkozunk, elegendő zöldséget, gyümölcsöt, húst és belsőséget fogyasztunk, minden szükséges nyomelemet, vitamint és enzimet megkapunk, amire a szervezetünknek szüksége van. Felesleges agyonreklámozott drága tablettákat, kapszulákat nyeldesnünk. Ezek árából fedezhető lenne a helyes, változatos táplálkozás is. Jó kalciumforrás a tej, a tejtermékek, a felszívódást segítik a zöldségek, nyers saláták (a közönséges savanyú káposzta is). Már nálunk is kapható a kalciummal, magnéziummal, szelénnel dúsított kenyér.

A haj, illetve a szőrzet REA-elemzésével pontos kép nyerhető a szervezet ásványielem-hiányáról és többletéről. A szőrzet elemzése az egyedüli módszer a szervezet teljes anyagcsere- (felszívódás, transzport és beépülés) vizsgálatára, szövetmintavétel nélkül. A kapott adatok figyelembevételével kialakított étrend komoly előrelépést jelenthet az egészségmegőrzésben, számos betegség megelőzésében. A REA-szűrővizsgálat bevezetése az egészségügyben több terhet venne le a társadalom válláról (a tb kiadásaiból, gyógyszerár-megtakarítás, kórházi költségek csökkenése stb.), mint amit a vizsgálati költségek fedezete jelentene. Jelenleg a kalciumanyagcsere-vizsgálat költsége 3000 forint, a toxikus nehézfémvizsgálatot 4000 forintért végzik el.

Megelőzés helyes étrenddel

Külsőnk harmóniája függ alakunktól, öltözetünktől, sminkünktől, frizuránktól. A hajnak már a történelem előtti időkben is fontos szerepet, mágikus erőt tulajdonítottak. A dús üstök mindig az egészség, az életerő jelképe volt. Gondoljunk csak a bibliai Sámsonra, aki hajával együtt a legendás erejét is elvesztette. Ez a szimbolikus jelentés máig sem változott. Férfiaknak, nőknek egyaránt fontos, milyen hajzat koronázza arcukat. Hiába a legdivatosabb öltöny, kosztüm, smink, ha arcunkat nem keretezi egészséges, ápolt hajkorona.

Időről időre felröppennek hírek egy-egy hajnövesztő csodaszerről, végül a nagy üzlet lecsengése után kiderül, ez is csak egy reményteljes próbálkozás, jó marketingötlet volt a sok közül. A hajhullást, hajvesztést, korpásodást, zsírosodást sokszor a fodrász érzékeli először. A fogász, a fül-orr-gégész, a belgyógyász, az allergológus, az urológus és a többi szakorvos mind-mind találhat okot a hajhullásra, de a hajhullással küszködő páciens részletes kivizsgálását, gyógyítását a különböző szakterületekről beérkező adatok alapján a bőrgyógyász koordinálja. A megoldás a hajhagymákban lejátszódó enzimatikus folyamatok teljes feltérképezése, illetve befolyásolása lenne, de erre még éveket kell várnunk.

- A problémák kezelésére ma már számos módszert, eszközt, készítményt használnak a fodrászok, bőrgyógyászok, ideig-óráig olykor jó eredménnyel, de a tüneti kezelés nem szünteti meg az okokat - magyarázza ……………. Vezetője.

Egyszerűbb esetben a stressz és a városi levegő szennyezettsége miatt a fejbőr természetes szarusodási folyamata során keletkező keratin nem képes leválni. Az elszarusodott hámból és a szennyeződésekből keletkező szarukristály eltömíti a hajtüszőt, gátolva a vérkeringést, a tápanyag- és oxigénszállítást, hajhullást okozva.

Olaszországban kifejlesztettek egy olyan természetes anyagokból álló termékcsaládot, mely oldja a keratinkristályokat, és a hiányzó tápanyagokat is pótolja. Korpásodás, zsírosodás, erős hajhullás, kopaszodás esetén a tünetek mélyebb okainak feltárásához komoly szakértelemre van szükség. A háttérben többnyire belső szervi problémák, gyulladásos gócok, hormonális elváltozások, a vérkeringés, az idegrendszer, az emésztőrendszer megbetegedése állhat. Ilyenkor komplex terápia szükséges. A hajhullás típusának meghatározását, ritkulási zónáinak feltérképezését követően a has és a gerinc alapos tapintásos vizsgálatával lehet következtetni valamely szerv nem kielégítő működésére.

A …… koncepciója: ha rendbe hozzák a keringést, az emésztőszervek, a belek munkáját és a méregtelenítést, megfelelő étrenddel a szervezet képes meggyógyítani önmagát. A haj egészségének fenntartásához elengedhetetlenül fontos a vitaminok, aminosavak, ásványi anyagok, az oxigén folyamatos biztosítása. A hajnövekedés milyensége szorosan összefügg a felvett táplálék minőségével. A túlzott sófogyasztás, a jódhiány, a vashiány, az A-, B-, E-, F-, H-vitaminok hiánya rendellenességet okozhat. Hiába élünk reformkonyhán, hiába szedjük nyakra-főre a vitaminokat, a különféle mélytengeri halporcokból nyert, valóban hatásos, méregdrága készítményeket, ha a háttérben belső szervi, illetve emésztési, felszívódási elégtelenségek húzódnak meg. A komplex kezelés - ami persze nem pótolja a hagyományos orvosi beavatkozásokat - akupresszúrás masszázszsal kezdődik. A lapocka, a váll, a nyak, a fül, valamint az egész fej masszírozása - azon túl, hogy az akupresszúrás pontokon keresztül pozitív hatást fejt ki (normalizálja a haj fejlődése szempontjából fontos vérkeringést) - általánosan is hozzájárul ahhoz, hogy helyreigazítsa testünk megbomlott harmóniáját. A haskorrekció nevű terápia a hasi szervek mélymasszázsával javítja a vérkeringést, és a szervek funkciózavarával járó eltávolodások "visszarendezésével" megszünteti a működési zavarokat.

A gyógyítás, megelőzés a fontos, ezért mindenkinek ajánlatos meglévő hajkoronájával törődnie nemcsak akkor, amikor már csak komoly művi beavatkozással (hajátültetéssel) lehet segíteni. Sokszor szóba kerül a helyes étrend, de konkrétumot ritkán hallani. A hajgyógyász "receptje" a következő: a napi étkezés hatvan százalékban álljon gabonafélékből, harminc százalékban zöldségfélékből, hüvelyesekből, gyümölcsökből, húsból csak a halat ajánlja, fűszerek, szénsavas és szeszes italok fogyasztása tilos

Nincs többé korpás fejbőr

A fejbőr korpásodása a lakosság több mint húsz százalékát érinti. Kellemetlen gond a ruházaton, a zakó-, a blézer nyakán, gallérján, vállán éktelenkedő bőrlemezkék sokasága.

A bőrgyógyászok, hajgyógyászok, fodrászok legújabban igen hatékony fegyvert kaptak kézhez a modern gyógyszer- és kozmetikai ipar jóvoltából.

A korpásodás okozója az egészséges fejbőrön normális körülmények közt is megtalálható gombának, a Pityrosporum ovalénak a megszaporodása. E gombák külső és belső hatásokra is túlszaporodhatnak.

Külső ok lehet a nem megfelelő sampon használata, kémiai szerek (dauervíz, festék, munkahelyi vegyi ártalmak), hibás fodrászati beavatkozások, vagy az időjárás viszontagságai miatt a fejbőr vízhiányossá válása, kiszáradása, megfázása.

Korpásodást idézhetnek elő öröklött hajlamosító tényezők, hormonális változások, stresszhatások is.

Ismeretes a fehér, száraz korpa, és a zsíros, sárgás színű gömbölyded, mely utóbbi olykor a hajszálon akár 2-3 centiméter hosszan is vándorolni kezd.

Feltétlenül kezelni kell mindenfajta korpát, hiszen ezek a folyamatok alultáplálttá teszik a hajhagymákat, s ennek következtében azok sorvadni, a haj pedig hullani kezd.

A korpásodás megszüntetésére régebben a bőrgyógyászok próbálkoztak kén-, szelén-, cinktartalmú szerekkel, kátrányos készítményekkel, kortiko-szteroidokkal.

A nyolcvanas évek elején klinikai vizsgálatokat végeztek egy betegség kezelésére a ketokonazol nevű vegyülettel. A kezelteknél mellékhatásként a korpásodás megszűnését tapasztalták. A hatóanyagot 1984-ben tudományosan megvizsgálták.

A szájon át adagolt szer elpusztította a gombákat. De ki szeretne gyógyszert szedni korpásodás ellen? Felmerült az ötlet: a samponba kell keverni a hatóanyagot.

Több mint ötvenezer panaszoson próbálták ki a sampont, párhuzamosan más, kén-, és szeléntartalmú samponokkal végeztek kontrollkísérleteket. Kiderült, hogy amíg a ketokonazolos készítmények nem, addig a többiek időnként megváltoztatták a fejbőr pH-értékét, s ezzel hozzásegítettek a gombák elszaporodásához.

A ketokonazolos samponok azon túl, hogy elpusztítják a spórákat, gyulladáscsökkentő hatásúak, hosszú távú eredményt adnak (a kezeltek 79 százalékánál 16 hét után sem újult ki a korpásodás), és nem befolyásolják a faggyútermelést.

Már kaphatók kiváló korpa elleni termékek, gyógyító hatásuk rövid idő alatt tapasztalható. Használatuk tisztító és megelőző kezelésből áll.

Az első, tisztító kezelés célja az elszaporodott gombák eltávolítása a fejbőrről. Hetente kétszer kell hajat mosni a szerrel, ügyelve arra, hogy a sampont legalább öt percig a fejbőrön hagyjuk, hogy hatását kifejthesse. A 2-4 hetes kezelés végére megszabadulhatunk a korpásodással járó kellemetlenségektől.

Akinek volt már hasonló problémája, jól tudja, hogy a korpa gyakran kiújulhat. Ezért a második - a megelőző - kezelés célja a tisztítókúrával elért eredmény fenntartása.

Ehhez elég mindössze hetente vagy kéthetente egyszer hajat mosni a ketokonazol tartalmú samponnal.

Sámathy Tamás"

3083. zsuko84 (válaszként erre: 3076. - Kerkira)
2010. jan. 15. 14:50
Ja, és amit az előbb leírtam, az a pakolás nekem csak 2 órát van a fejemen. Ha egész éjszakára rakom, akkor csak ricinust és mézet szoktam használni.
3082. zsani70
2010. jan. 15. 14:48

Kedves rovely és mindenki!


Félreértések elkerülése végett én nem akarom bántani az orvostársadalmat, de vannak negatív tapasztalataim.

Abban viszont szinte biztos vagyok, hogy a multi cégeknél folynak erre irányuló kutatások, mert ha egyszer erre megoldás születne az legalább akkora szám lenne, mint az Aspirin.

Ettől függetlenül szerintem hormonális irányba kellene a kivizsgálásokat elkezdeni mindenkinél.

Azt meg, hogy bárki is csak úgy otthon kísérletezzen hormonkészítményekkel senkinek sem javasolnám szakember felügyelete nélkül - legalább is én nem tenném.

3081. zsuko84 (válaszként erre: 3076. - Kerkira)
2010. jan. 15. 14:45
Szia! A D vitamin olajat Vigantolnak hívják. Az A vitamin olajat meg csak egyszerűen A vitamin olajnak. Ezeket csak orvos írhatja fel, mert zsírban oldódóak, így túl lehet adagolni. Én mondtam a háziorvosomnak, hogy hajpakolásba rakom. Erre mondta, hogy Ő is. :) Az E vitamint meg lehet kapni recept nélkül. Azok ilyen kis vitamin kapszulák, és azt szúrom ki tűvel, majd az olajat belenyomom a pakolásba. Úgy szoktam, hogy 1 tojás sárgája, 1 E vitamin kapszula, 5 csepp A vitamin olaj, 5 csepp Vigantol olaj, 1 teáskanál méz, pár csepp citromlé, és ehhez adok hozzá, annyi ricinus olajat, hogy sűrű legyen a pakolás, mert így simán fent marad a cucc a fejbőrödön és a hajadon.
3080. rovely
2010. jan. 15. 13:10

Igen, én úgy értettem, ahogy Anonima is írta, és köszi, hogy kisegítettél!

Én jártam az egyik ismertebb orvosnál és ő tőle azt a magyarázatot kaptam, amit már oly sokszor leírtunk itt, hogy a női hormonális hajhullásnál általában a receptorok fokozott érzékenyésége a DHT-ra, ami független attól, hogy sok-e a tesztoszteron, mert lehetne a határ felett is a tesztoszteronom, talán kicsit szőrösebb lennék, de a hajamnak nem feltétlenül kellene hullania. Ez az itthoni és megjegyzem a külföldi magyarázat is. Ha a magyar egészségügyet nem tartod megfelelőnek, akkor nézegess el külföldi oldalakra, ahol ugyanezt a magyarázatot fogod kapni, tehát nemcsak Magyarországon, de külföldön is jelenleg ennyit tudnak a női hormonális hajhullásról és azt meg nem tudhatjuk miért nincsen látványos előrelépés e téren, de azt kétlem h azért mert az orvosokat nem érdekli, hogy kihullik a hajunk. Velem mindenütt foglalkoztak egyébként, a gond csak az, amit Anonima is írt, hogy a hajhullás olyan összetett, h nehéz rá választ kapni. Én csak arra voltam/vagyok kiváncsi, hogy az ösztrogén, mint az Alpicortf is helyileg alkalmazva hogyan hat, mert érdekes volt, amit leírtál.

2010. jan. 15. 12:55

Itt olvastam a ricinus olajjal való szempilla növelést.

Jelentem nekem bevált!

3078. 5e48d37001 (válaszként erre: 3075. - Zsani70)
2010. jan. 15. 12:47

Kedves Zsani,

Szerintem Rovely arra gondol,hogy az orvos tudomány nem fektett bele elég energiát,hogy behatóbban tnulmányozza a női hajhullás illetve kopaszodásért felelős hormonokat.Ő már rengeteg orvosnál járt,úgy mint itt a fórumon mindenki.Ezek lelkiismeretes orvosok,legalábbis a többség,de mivel a női hajhullás egy fekete lyuk ezért ők is csak egy bizonyos kereten belül mozognak,és sötétben tapogatózak.

3077. 5e48d37001 (válaszként erre: 3076. - Kerkira)
2010. jan. 15. 12:42

Szia,

A d vitamin az a vigantol olaj,az vényköteles, többit nem tudom.Nekem is csak azért van otthon,mert az orvos felírta a gyerkőcömnek,de már nem kell szednie.

3076. kerkira (válaszként erre: 3074. - Zsuko84)
2010. jan. 15. 12:39

Szia!

Az A, E, D vitamin olajat a gyógyszertárban vetted? Adják recept nélkül? Hány cseppet teszel a pakolásba?

3075. zsani70
2010. jan. 15. 11:57

Kedves Rovely!


"Viszont akkor miér nem vizsgálják meg, hogy nálunk milyen hormon felelős a hullásért és hogyan lehet ellene védekezni. . . "


- szerintem egyszerűen azért,mert a mai egészségügyi ellátást alapul véve (tisztelet a kivételnek) az orvost abszolute nem érdekli, hogy neked kihullik-e a hajad vagy nem.

Szerintem keress ismerőst, vagy fizess meg orvost, akkor kideríti. (ez az én tapasztalatom -de tényleg biztos vannak kivételek csak meg kell találni)

3074. zsuko84 (válaszként erre: 3073. - Innichen)
2010. jan. 15. 11:16
4-szer mosod a hajad???? Nekem simán kitisztul 2 lé mosásról. Pedig én még tojássárgát, mézet, A vitamin olajat, D vitamin olajat és E vitamin olajat is rakok a ricinushoz. Próbáltad úgy, hogy amikor bevizezed a fejed a mosáshoz, akkor hosszabb ideig engeded rá a vizet?
3073. innichen
2010. jan. 15. 11:02
Hasznalom a ricinus olajat, az egyeduli bajom az , hogy kb 4-szer kell megmosni,a pakolas utan s olyankor sajnalom a hajamat, a fejboromet, mert ez egy hetre eleg lenne, marmint a negyszeri mosas....nem okozok ezzel nagyobb kart?
2010. jan. 15. 10:32
Hali!Én is csak 2-3 órát hagyom a fejemen a pakolást,tovább nem is bírnám elviselni.Pár napja ricinus+étolaj pakolást csináltam nagyon jó volt,a korpáim is eltünedeztek,már nem fehér a fejbőröm tőlük.De persze nem az összes korpát tüntette el,csak javított a helyzeten.Hátha idővel teljesen elmulasztja.
3071. rovely (válaszként erre: 3069. - D u d o r k a)
2010. jan. 15. 09:46
Hát érdekes, de velem is hasonló történt, én is bekentem ricinussal meg bánfi hajszesszel és így aludtam 8 órát. Másnap rengeteg hajam hullott ki fürdésnél. Szerintem nem jó ha sokáig fent van, v legalábbis nem mindenkinek jön be. 2 óra sapiban tökéletesen elég a felszívódáshoz, aztán meglehet, h ha túl sokáig van fent meglazíthatja a hajszálakat. De én csak találgatok, a ricinus használatára még nincsen orvosi magyarázat, csak mi tapasztalgatjuk, de itt már sokan tapasztaltak jaulást.
3070. rovely (válaszként erre: 3065. - Zsani70)
2010. jan. 15. 09:42
Szia Zsani! Köszi, hogy bemásoltad a cikket. Jó lenne megtudni, hogy az ösztrogén kívülről hogyan hat, vagy mit blokkol? Én is hallottam, hogy a nők hajhullásnak más oka lehet, mint a férfiak esetében, mert sok orvos szerint a nők hajhullásmintázata is más, pl mi sosem leszünk teljesen kopaszok, mint ők. Viszont akkor miér nem vizsgálják meg, hogy nálunk milyen hormon felelős a hullásért és hogyan lehet ellene védekezni...Pl nem értem, h kivülről az ösztrogén hogyan segít, mert pl nekem jó az ösztrogén szintem, és nem jöttem még rá, h miért jó pluszban adni ösztrogént. Azt értem, h pl a minoxidil, v aminexil a DHT-t blokkolja, de az ösztrogén mit csinál? Persze nem Tőled várom a választ, de hátha vki tudja :-)
2010. jan. 15. 09:11

Sziasztok!

Tegnap kentem be 2. alkalommal a hajam ricinusolajjal, de most este hattól reggel 8-ig, azaz 14 órán keresztül volt fenn, és most kb. 100 hajszálam kijött hajmosásnál.. pedig mostanában nagyon kevés szokott csak kihullni, szerintetek túl sokáig hagytam rajta?

Múltkor csak 4 órát volt rajta, akkor ezt nem tapasztaltam...

3068. pirinyo79
2010. jan. 14. 19:27
"2834" és tényleg!! :))
3067. annika21
2010. jan. 14. 19:15
igen nekem is anonima írta a ricinus olajat
3066. zsuko84 (válaszként erre: 3064. - Annika21)
2010. jan. 14. 17:09
Szia! Már tényleg rég járhattál itt. Már rengetegen használjuk a ricinuspakolást. Pl. Csigusz meg Anonima naplójában tök jó fényképek vannak, amin látható, hogy milyen baromi gyors ütemben nő a hajuk a ricinusos pakolásoktól. :) Írtad, hogy hormonális a hajhullásod. Arra meg a cickafark teát iszogatjuk. Talán Kerkira használja a legrégebben, Ő tud róla véleményt mondani.
3065. zsani70 (válaszként erre: 3064. - Annika21)
2010. jan. 14. 16:09

Sziasztok!

Ha már regeltem megosztanék veletek egy cikket, ami szerintem eddig a legértelmesebb.

Nem akarom beidézni ide az egészet, ha valaki kéri priviben elküldöm.

Egyenlőre ebből a lényeg a hormonnal kapcsolatban:



Hajhullás a Hormon hatásra


Bevált lehetőség a hormonfüggő hajhullás saját fegyverével való legyőzése, például östrogen nőihormon-tartalmú hajvíz alkalmazásával. Ez a módszer férfiaknak nem ajánlható, náluk ugyanis a haj növekedése mellett a melleket is megnöveszti...


A hölgyeknél gyakran alkalmazzák az antiandrogen hatású, tehát a férfihormont gátló szereket. Ám legtöbbször hatástalan, bebizonyosodott ugyanis, hogy náluk a hajhullás esetében a férfiaktól eltérő enzimek és hormonok is hatnak, amikre az androgénblokkoló tabletta nem hat.


Másrészt - és ez a dolog veszélyesebbik része - terhesség esetén a hímnemű magzat károsodásához vezethet. Vannak más természetes módszerek is, melyekkel a félelmetes hajhullást megfékezhetjük, sok esetben meg is állíthatjuk. Ezeket azonban hosszabb időn át naponta kell alkalmazni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2025, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook