Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi az ideális gyermekvállalás ideje, avagy örök harc a tökéletes élet után? fórum

Mi az ideális gyermekvállalás ideje, avagy örök harc a tökéletes élet után? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mi az ideális gyermekvállalás ideje, avagy örök harc a tökéletes élet után?

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
244. spinneli (válaszként erre: 241. - 83e25137af)
2010. dec. 8. 11:57
Én a saját életeme pozitívabbnak látom a felsőfokú tanulmányok elvégzését, és a egy biztosabb egzisztencia megteremtését az első gyerek előtt....ezzel persze bevállalja az ember, hogy nem a huszas évei elején, hanem inkább végén jut el az első gyermekig...bár őszintén szólva a huszas éveim elején nem is gondoltam arra, hogy gyerekem legyen, teljesen más életszakasz volt, nem is illett volna bele.
243. Pen80 (válaszként erre: 241. - 83e25137af)
2010. dec. 8. 11:53

Hú, kösz, én ezt már le sem mertem volna írni :)


Szerintem - mint mindenben - a szélsőségek nem túl jók. Se a túl fiatal, se a túl idős. Itt valaki írta, hogy "neki jó így, fiatalon" - neki lehet. A gyerekről meg szó sem esett. Ugyanez 40 fölött. Akinek nem sikerült előbb, annál rendben, hogy akkor jön. De aki direkt tolta ki, azt nem értem meg.

242. e6e5405fd3 (válaszként erre: 228. - Be74058842)
2010. dec. 8. 11:37
laribaba, átmész levelezőre??? vagy hogy tervezed a további tanulmányaidat?
2010. dec. 8. 10:59

Még szeretnék valamit hozzáfűzni


(és kérném hogy a sértődést mellőzzétek előre is köszönöm :) )


A mai 19-22 évesek (és talán még 1-2 év pluszba) annyira gyerekek még hogy emiatt (is) tolódik ki valószínűleg a gyermekvállalás. Hiszen fizikailag készek rá hiszen a testük "felnőtt" de agyilag és lelkileg nem! plusz a legtöbben iskolába járnak (főiskola, egyetem) mások az értékrendek, még nem szakadtak ki az iskolás, gyermeki "sablonból"

Az előző generációknál ez kicsit másképp volt ott szinte "adta magát" megvolt a háttér jobbára és a szülők is jobban tudtak segíteni a fiataloknak.

Továbbá annyira nyomják ezt a karrier meg egzisztenciaépítés dumát hogy sokan erre állnak rá agyilag és eszébe se jut a családalapítás..


Ez csupán egy kissé sarkos meglátás de szerintem ez is vastagon benne van!

240. Lili09
2010. dec. 8. 10:24

Sziasztok!


Én is személy szerint a fiatal anyukákat "pártolom", több okból kifolyólag is, amit már más topikban is leírtam...


Úgy mond "saját tapasztalatból" tudom milyen az amikor TÖBB mint 35 év a korkülönbség az anya és gyermeke között... És ezt nem bántásnak szánom, de nagyon ritka az olyan, aki képes kishíján 60 évesen egy 20 éves fiatal fejével gondolkozni... Pedig erre szükség van ha igazán jó kapcsolatot szeretnénk a gyerekkel. Sajnos elkerülhetetlenek a generációs konfliktusok. Engem 23 évesen szült édesanyám, de előttem megszülte 19 évesen nővérem és utánunk még 2 leányzó is született, a legkisebbet 40 évesen szülte ("sikeres" volt az elköttetése, az orvos szerint 100-ból 1-nél előrfordul... pff.. na mind1)

Szerencsére anyu immádja a gyerekeket uh fel sem merült h elvetesse. De ez az eset más, hiszen addigra már volt 3 gyereke, akiknek köszönhetően "fitt" tudott maradni szellemileg. De ha belegondolok abba, hogy 40 évesen szüljem az ELSŐ gyerekem, hát... Nem tudom, hogy viselném mind lelkileg, és mind testileg hiszen emberek vagyunk, és addigra épp elég gondunk lehet megint!

És ahogy egy előttem szóló is mondta, sokkal nagyobb az esély h nem lesz egészséges. Nem akarom azt mondani, hogy önzőség csak azért h legyen gyerekem világra hozni egy beteg babát (és ezzel nem azt mondom, h az akkor baj vagy elítélendő, hiszen nem tehetünk róla...!!!!!!!!!

ÉS BÁRCSAK NE SZÜLETNÉNEK BETEG BABÁK:( !!!!!!!!) De azért mindenki boldogabb ha egészséges a kicsi!

Szóval ha nem is 20-on évesen (bár én simán bevállalom ha most jön 21évesen, és le a kalappal akik már várják is a kis jövevényt :) ), de legalább a 30-as évek elején jobbnak találom a szülést. És a 40-es első gyerekes anyukák előtt is le a kalappal, pont azért mert ők már 4X környékén járnák és még így is bele mertek vágni!

239. Tücke (válaszként erre: 227. - 3932f2132e)
2010. dec. 8. 08:43

hát majd kiderül de köszönöm a jó kívánságot:)


a bottal járást meg mindenki sértésnek vette de én csak képletes megjegyzésnek szántam hát nem tudom miért nem megy mostanában a fogalmazás pedig mindig jeles voltam magyarból :DDDDD

238. 3932f2132e (válaszként erre: 237. - Pen80)
2010. dec. 8. 08:37
Nem, szerintem nem teljesen ezt írtad. Bizonyosan szövegértési problémáim vannak. Egyébként nem haragszom. :) Inkább áldott adventet és áldott ünnepet kívánok ismeretlenül is Neked és minden fórumoznak. Részemről lezártnak tekintem a vitát - ha ugyan volt egyáltalán. Üdv.
237. Pen80 (válaszként erre: 235. - 3932f2132e)
2010. dec. 7. 20:49

Ne haragudj, de tényleg nem látod, hogy ugyanezt írtam?!

Ne mondd már, hogy nem változott az életed a gyerek érkezésével!

Én nem azt írtam, hogy természetesnek érzed?!

2010. dec. 7. 18:52
Az én párom volt felesége 44 éves korában szült miután elvált a páromtól(egyéb okok miatt szült későn) persze ez már szerintem kicsit késő baba vállalásra de persze ő tudja én is úgy vagyok vele ha valaki tudja hogy babát szeretne majd persze azért ha lehet ne negyven túl szüljön:)Mert szebb egy fiatalabb kismama meg ami a legfontosabb, hogy sajnos ilyenkor már nagyobb eséllyel születhet beteg baba:(
235. 3932f2132e (válaszként erre: 233. - Pen80)
2010. dec. 7. 18:41
'Csak ha belegondolsz, hogy milyen volt az életed és milyen lett, akkor látod, hogy mekkorát változott.' - hát, lehet, h ezzel egyedül vagyok, de én nem éreztem igazából a változást, teljesen természetes volt a folyamat. Megismerkedtünk-összeházasodtunk-terveztünk és dolgoztunk-nagyon akartuk a gyerek(ek)et-megszülettek-együtt a legjobb, boldogok vagyunk. Természetes folyamat, ahogyan az is, h megnőnek kirepülnek, mi megöregszünk, és melyikünk előbb vagy később, de meghalunk. Szóval nem látom tisztán, h ha belegondolok, ahogyan írtad "milyen volt az életed és milyen lett, akkor látod, hogy mekkorát változott". Valóban változott, de ez teljesen természetes, nem érzem se pro se kontra felfordulásnak. Amikor megszületett a fiam, megkérdezték: na, milyen az anyaság? Vagy előtte, addig örülj, míg nem kell felkelni éjjel, szoptatni, meg ehhez hasonlók.. Aztán megszületett a lányom, és ismét jött a kérdés: milyen kétgyerekesnek lenni? Ezekre én passzolom a választ. Vagyis az én értékrendem nem attól és nem akkor változott, h gyerekem született, ha addigra jutottam volna el a változásig, rég rossz lenne.
234. spinneli (válaszként erre: 233. - Pen80)
2010. dec. 7. 17:38

köszi.

:)

233. Pen80 (válaszként erre: 232. - 3932f2132e)
2010. dec. 7. 17:36

Szerintem felfordul az ember élete, de ez nem negatív előjelű felfordulás. Igen, az a felfordulás, hogy teljesen megváltozik az értékrended. De, mint ahogy írtam is, ezt nem is igazán veszi észre az ember, mert normál esetben teljesen természetes. Csak ha belegondolsz, hogy milyen volt az életed és milyen lett, akkor látod, hogy mekkorát változott. Ezért félnek tőle sokan és ezért nem értik ezt a félelmet azok, akiknek már van gyermekük.

Ez olyan, mint maga a szülés. Ott és akkor teljesen természetesnek tűnt minden mozzanata. De nem mesélem el másoknak, mert nekik ijesztő lehet :) Sőt, innen belegondolva tényleg durvának is tűnik, csak ott és akkor nem úgy érzékeled. :)

2010. dec. 7. 17:29
Nem nagyon értem, h miért írják/mondják többe azt, h "felfordul az életük", ha jön a baba? Természetesen vannak extrém helyzetek, de alapjáraton nem értem, mit jelen ez. Nagyjából minden másodpercben születik 1-2-3 gyerek ezen a bolygón! És nem mindegyik ide, Európának erre a közepesen jó részére... Mégsem fordul fel az emberiség élete?! Szerintem, inkább akkor fordul fel, ha nem jön össze a dolog, mert az több boldogtalanságot szül, mint egy új kis ember teljesen természetes érkezése. Nekem nem fordult fel az életem, sőt olyan, mintha ez mindig így lett volna. Amúgy meg van 9 hónapom, h lerendezzem magamban, ha úgy gondolom ETTŐL fog felfordulni az életem. Vagy az az élet felfordulása, h ezután már nem a magam testi/szellemi igényeivel vagyok elfoglalva?
231. Pen80 (válaszként erre: 228. - Be74058842)
2010. dec. 7. 16:47

MÉG nem fordult fel az életetek ;) Fel fog, csak észre sem fogod venni, mert mással leszel elfoglalva :) És ez pont így jó :)

Sok boldogságot kívánok nektek! :)

230. Kriszti1212 (válaszként erre: 228. - Be74058842)
2010. dec. 7. 16:45
Gratulálok a pocaklakóhoz :) Jó egészséget és sok boldogságot :)
229. Pen80 (válaszként erre: 216. - Kriszti1212)
2010. dec. 7. 16:44
Nem fogtam meg rossz helyen, egy korábbi hozzászólásomban írtam, hogy egyedül ezzel nem értek egyet. Nem írhatom le ezt minden megjegyzésem előtt :)
2010. dec. 7. 16:11

Sziasztok!

22 éves egyetemista kismama vagyok, nem volt tervezett baba, fogamzásgátló szedése mellett maradtam pocakos. Sosem hittem volna, hogy a családom ilyen nagy boldogsággal fogadja majd a hírt, a legszebb ajándék az élettől! Apuci is fiatal, 23 éves mester szakos mechatronikai mérnök hallagató!

Szóval nem fordult fel teljesen az életünk, csak kicsit előbb jöttek a dolgok, nem 2012 nyarán lesz az esküvőnk, hanem 2011 tavaszán! :D

6hetes 2napos km

227. 3932f2132e (válaszként erre: 180. - Tücke)
2010. dec. 7. 16:09

"tudod nem volt tervezett a baba de egy pillanatra se bánom hogy megtartottam házasságon kíyvül:) soha nem attól féltem hogy esetleg egyedül kell majd nevelnem hanem attól hogy ha akkor elvetetem soha többet nem lehet gyermekem. . . és ettől a amai napig rettegek hogy lehet nem is lesz tesója mert nem leszek képes teherbe esni"


Örülök, h boldog vagy, mondtam, h én NEM török pálcát senki felett. Nem tanácsolok senkinek semmit, nem oktatom ki.. stb. Én a saját példámat írtam le, ennyi. Így is lehet, meg másképp is. Szerintem meg egy magzatot nem azért kell nem elvetetni, mert félünk, h nem lehet többé, hanem azért, mert az gyilkosság. Nagyon jól tetted, h megszülted. Ebből a szempontból tök mindegy, h házasságon kívül, vagy sem. Viszont hisz - velem ellentétben, aki bottal megy a fiáért iskolába:) - fiatal vagy, és ne parázz, (mert miért kéne?), h nem lehet gyereked. Hamarosan megérkezik az a baba, meglátod.

2010. dec. 7. 15:24
akkor ezt meg is tárgyaltuk :)
225. spinneli (válaszként erre: 224. - Kriszti1212)
2010. dec. 7. 15:21

én nem értelmeztem úgy, mintha téríteni próbálnál...gondolatébresztésnek annál inkább el-el kanyarodik az ember a témán belül, és az jó dolog.

:)

224. Kriszti1212 (válaszként erre: 222. - Spinneli)
2010. dec. 7. 15:17

Egyáltalán nem számítottam rá és nem is vártam, hogy márpedig mindenkinek velem kell egyet érteni.

Viszont van egy két olyan hozzászólás, ami azt adja vissza, mintha én téríteni akarnék és egyéb hasonlók. Eszemben sincsen. Többször mondtam és most utoljára megint: mindenkinek a saját élete, akkor vállal gyereket, amikor akar.

2010. dec. 7. 15:15
Egyébiránt én továbbra is azt gondolom szüljön mindenki akkor és azért, amikor és amiért akar...nem hiszem, hogy mindenki számára általános ideális feltételeket lehetne felvázolni, a szerető párkapcsolatot kivéve.
222. spinneli (válaszként erre: 220. - Kriszti1212)
2010. dec. 7. 15:13

??


Nem nagyon látom, hogy bárki vitázna veled...de gondolom számítottál más szempontokra, ha témát indítottál.

2010. dec. 7. 15:08
bocsánat: érteni
220. Kriszti1212 (válaszként erre: 218. - Spinneli)
2010. dec. 7. 15:08
Az idővel nem arra céloztam, hogy naponta mennyi dolga van annak a nőnek. Azt akartam mondani, hogy egy 45éves nő szül egy gyereket, mire az a gyerek 20éves lesz, addigra az anyja lehetne a nagyanyja. Erről beszélek, hogy nincs rá ideje. De mindegy, nincs kedvem vitatkozni. Az én látásmódom, a véleményem ott van a cikkben. És senkinek nem kötelező ezzel egyetéretni.
219. Kriszti1212 (válaszként erre: 217. - Bettike2007)
2010. dec. 7. 15:04
:) sokat szoktam ezen gondolkodni, mert jó néhány támadás ért a közvetlen környezetemben. Ezért úgy gondoltam, hogy most akkor kiírom. :)
218. spinneli (válaszként erre: 216. - Kriszti1212)
2010. dec. 7. 15:03
idősebbeknek miért nincs rá idejük...elolvastam a cikked, de erre nem emlékszem.
217. bettike2007 (válaszként erre: 216. - Kriszti1212)
2010. dec. 7. 14:58
jaj most látom te írtad a cikket:D kellett már egy ilyen!
216. Kriszti1212 (válaszként erre: 213. - Pen80)
2010. dec. 7. 14:57
Kikérem magamnak! Nagyon rossz helyen fogtad meg a cikket. Kicsit sem arról szól, hogy mindenkinek 20hoz közel kell lenni, mikor világra hozza első gyermekét, még csak arról sem szól, hogy csak a fiatal a türelmes. Én csak azt mondtam idejében kell a baba kérdést is elővenni, mert ilyen meg olyan (cikkben írtam) okai lehetnek, hogy aztán vagy nagyon későn jön, vagy már nincs is idő rá. Ennyi.
215. Pen80 (válaszként erre: 214. - Spinneli)
2010. dec. 7. 12:31
Egyetértek :)
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook