Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan NE legyünk tökéletes anyák fórum

Hogyan NE legyünk tökéletes anyák (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan NE legyünk tökéletes anyák

1 2 3 4 5 6 7 8 9
264. jozsi.38 (válaszként erre: 263. - Sapienta)
2010. dec. 6. 09:02
én is hat hétről tudok :)
263. Sapienta (válaszként erre: 258. - Horvathrekusi)
2010. dec. 6. 08:48

szerintem sem a védőnő dolga megmondani, hanem a nőgyógyászé, hogy mikortól lehet, aztán a nő dolga, hogy mikortól képes rá és van hozzá kedve.

amúgy mi ez a 3 hónap? én 6 hétről tudtam eddig... és pontosan a 6 hetes kontrollon is mondta az orvosom, hogy hajrá, mostantól szabad

262. Bonti74
2010. nov. 23. 12:35

Nekem erre egy mondatom van, kérdezzétek meg anyámat, na ő tudna mesélni. Olyan messze van a tökéletestől, hogy csuda, csak nehogy én is olyan messzire kerüljek.

Remélem ez az almafa lejtőn áll és messze gurul a fájától.

261. 4c1a787e8f (válaszként erre: 258. - Horvathrekusi)
2010. nov. 14. 08:35

Szerintem meg lassan azok lesznek elavult nézetek, amik ma még "modernek". Nem vesszük észre, hogy ez zsákutca?

Persze nem lehet minden úgy, mint 100 éve, de néha bölcsebb lenne visszanézni egy kicsit... Igenis számít a férfi is, legalább úgy, mint a gyerek, meg én. Az első gyereknél erre nagyon ügyeltem, és bizony nagyon ki is fizetődött...

260. Bonti74
2010. nov. 13. 10:27

Na nagyon leállt ez a fórum, pedig bírtam!

Megvagytok még?

A fórumcímről jutott eszebe, hogy a minap voltam egy Gordonos előadáson és nagyon érdekeseket mondott az előadó. Konflituskezelésről meg ilyen témákban...

259. c33bd8536b (válaszként erre: 258. - Horvathrekusi)
2010. szept. 20. 14:56
Azt hiszem, nem olvastad el figyelmesen, amit írtam.
258. horvathrekusi (válaszként erre: 256. - C33bd8536b)
2010. szept. 20. 11:27

Továbbá azt gondolom nem a védőnő dolga megmondani, hogy mikor jött el az ideje. Valaki 2hónap után úgy érzi, hogy készen van rá, de valaki esetleg 3,5hónap után. Nem hiszem hogy mindenkinek pont akkor kell kezdeni, amikor letelt a 3 hónap.

A házaséletet pedig nem ezért kell elkezdeni, hogy a férfinek jó legyen! Akkor is úgy gondolom hogy ez elavult nézet!

Bár lehet hogy ez nálatok így működik......

257. horvathrekusi (válaszként erre: 256. - C33bd8536b)
2010. szept. 20. 10:53

Nem erről van szó!

Nem hiszem hogy azért kellene elkezdeni házaséletet élni, mert a férfi türelmetlen.

Úgy gondolom ebben az esetben a nő diktálja a tempót.

256. c33bd8536b (válaszként erre: 242. - Horvathrekusi)
2010. szept. 19. 14:26

Az, hogy 3 hónappal a szülés már lehet házaséletet élni, az 40-50 évvel ezelötti gyakorlat?


És most nem arról van szó, hogy a férfiak türelmetlenek. Szegények...De neked nincs szükséged rá???

255. 9a57973fa3 (válaszként erre: 254. - Lolita7)
2010. szept. 18. 21:45

Ok!Várom!

Most megyek etetni a picit!

Lehet,hogy ma már nem leszek,de holnap ha minden igaz délután itt leszek megint!

Jóéjszakát!

254. lolita7 (válaszként erre: 253. - 9a57973fa3)
2010. szept. 18. 21:41

A felkarunkon. Azt hiszem, egész pontosan a tricepsz izmot( háromfejű karizom) csúfolják annak:-)


Köszönöm, jól, majd írok privit:)

253. 9a57973fa3 (válaszként erre: 252. - Lolita7)
2010. szept. 18. 21:34

"integető" izmunk:

Ez nekem nagyon tetszik!

Az hol található?


Köszönöm a dícséretet!

Hogy vagy?

252. lolita7 (válaszként erre: 249. - 9a57973fa3)
2010. szept. 18. 21:30

Biztosan nagyon nehéz lehet egyedül, ilyenkor döbbenek rá, hogy milyen szerencsés vagyok valójában.

Segítő társ nélkül nem is tudom, hol lennék.

Minden elismerésem a Tiéd.


A szoptatás valóban nagyon jó módszer a hatékony energiafelhasználásnak,segítségével állítólag onnan is lemegy a felesleg, ahonnan tornával sem vagy csak nehezen. ( Pl. az "integető" izmunk:-) )

251. 9a57973fa3 (válaszként erre: 250. - Horvathrekusi)
2010. szept. 18. 21:21

Át tudom érezni a gondodat,én is így vagyok vele!

Csak sajnos én nagyon hajlamos vagyok a hízásra,elég ha ránézek egy sütire!

Na de majd meglátjuk!

Természetesen most a kicsilányom az első,és remélem hogy legalább 2-3 éves koráig fogom is tudni szopiztatni!

250. horvathrekusi (válaszként erre: 249. - 9a57973fa3)
2010. szept. 18. 20:07

Tornázni nekem sem volt időm.

De ne aggódj, mikor a lányom még 3,5hónapos volt rólam sem jött le egyetlen kiló sem. Fogyózni eszemben sem lett volna, hiszen mindennél fontosabb volt hogy tápláló tejcsije legyen a babámnak.

Valahogy később szinte észrevétlenül kezdtek leolvadni, a szoptatásnak ez is egy áldásos hatása:)

Majd meglátod, nálad is így lesz!

A régi ruháimból egy sem ment rám, annyira idegesített!

249. 9a57973fa3 (válaszként erre: 247. - Horvathrekusi)
2010. szept. 18. 19:42

Hát ugyanúgy jártam mondhatni mint Te!

Igaz szerencsére csak 12Kg-ot szedtem fel,és mindenki az mondta végig a szülés után le is fog menni!

Erre hazaérek a kórházból,ráállok a mérlegre!

Na jött a nagy csalódás 3Kg ment csak le!

Azóta egy deka se ment le,pedig már 3,5hónapos a kislányom,fogyókúrázni én sem fogok amíg csak szoptatok,mert a kislányom most az első!

Sajnos én tornázni nem tudok,mert egyszerűen nincs rá időm,egyedül nevelem a gyermekemet így örülök,ha a lakást és az udvart rendbe tudom tartani a pici mellett!

248. lolita7 (válaszként erre: 247. - Horvathrekusi)
2010. szept. 18. 14:41

Hát biztos pont sztár-anyukákkal futottál össze:)


Én az elején bevásároltam 1-2 szabadidőgatyát és abban jártam-keltem. Faluhelynek ez az egyik előnye.

Persze hivatalos helyre felöltöttem a már meglévő puccparádé ruhámat, ha szűkösen is, de rámjött minden, én ugyanis a tornámat ugyanúgy folytattam 1 és 2 gyerek után is.

Édesapa igen hamar belejött a pelenkázásba, mert alighogy kitettem a lábam, mindjárt cserélhette is ki mind a kettőnek:)


A frizurám nekem sem mindig volt a toppon, de ha kellett, eljutottam azért a fodrászhoz.

2010. szept. 18. 10:53

Arra azért kíváncsi lennék hogy ti hogy álltatok a kilókkal és az "általános kinézettel" szülés után?

Én összesen 19híztam, abból 13 megmaradt.

És kb. 1év után tudtam csak leadni magamról.

Mivel szoptattam, nem is akartam drasztikus fogyókúrába kezdeni.

De az piszkált hogy bárhova mentem mindig jó alakú, csinosan felöltözött, ápolt anyukákat láttam néhány hónapos babával. Nekem akkor még az is öröm volt, ha meg tudtam mosni a hajam. Nemhogy még smink meg szép frizura! No és persze csak néhány ruha jött rá. Persze most már visszaállt a régi rend.

Csak akkor úgy éreztem csak én vagyok ilyen lompos.

246. lolita7 (válaszként erre: 245. - Horvathrekusi)
2010. szept. 17. 21:40

Szerencsére már a ködbe veszett:)

Csak a szép emlékek maradtak (na jó egy pici túlzással)

Nekem az első nagyon sírós volt, s a mai napig sem tudom, hogy miért:)

Vele első gyerekként nem volt egyszerű, mivel bizonytalan voltam és a sok jótanáccsal még jobban összezavartak.


Ezért igaz a mondás, hogy mindenkinek 1 tanácsadója legyen.


Én is nagyon hálás vagyok a dr.néninknek.

245. horvathrekusi (válaszként erre: 243. - Lolita7)
2010. szept. 17. 20:47

A doktornő is hasonló elveket vall :)

Irigyellek, hogy te így "kifogtad".

Azért a nehéz időkben jól jött volna néhány használható válasz, vagy tanács.

Te is tudod milyen nehéz az elején....

244. lolita7 (válaszként erre: 241. - 9a57973fa3)
2010. szept. 17. 20:30

Nagyon ügyesen oldottad meg.

Priviben még írok:)

243. lolita7 (válaszként erre: 242. - Horvathrekusi)
2010. szept. 17. 20:25

A védőnő is sokszor jött, meg ő is megmutatta a masszázst meg a tornáztatást, de én a dr.néninkre gondoltam, mindig az ő tanácsait fogadtam el, -mert az ember ugye ilyenkor próbál utána olvasni egy-két dolognak, (bár akkoriban még nem igen volt ennyire internet-lehetőség)-és láttam rajta, hogy mennyire naprakész.

S nem is az ő dolga lett volna tanácsokat adni és mégis annyit segített.

Emlékszem, elmondta, hogy hogyan kezdjem a hozzátáplálást és amikor már több mindent evett és kifogytam az ötletekből,akkor is előállt vmi hasznos tanáccsal.


Nem volt szép dolog a védőnődtől,ilyen hülyeséget mondani, hogy 3 hetesen főzzél!

Nekem pont a dr.nő javasolta, hogy fizessek be egy időre.

Volt idő, amikor korházban kötöttünk ki, a fertőző osztályon, nem kívánom senkinek azt a 10 napot, amit bent töltöttünk. Telefonon tartotta bennem a lelket.

242. horvathrekusi (válaszként erre: 237. - Lolita7)
2010. szept. 17. 19:55

Hmmm nálunk semmit nem tudott. Kérdeztem hogy melyik babamasszázs könyvet ajánlja. Erre azt mondta, hogy ő még evvel nem foglalkozott. Amikor kérdeztem hogy tud e kényelmes babahordozót ajánlani, azt mondta ő nem ismeri őket.

Viszont amikor meséltem neki, hogy szülés után 3 héttel még anyukám hordja nekem az ebédet, azt mondta hogy sürgősen kezdjek el főzni mert a férjem majd mérges lesz előbb utóbb! (Azért már nem a múlt században élünk!)

3 hónappal a szülés után meg mondta hogy el lehet kezdeni a házasáletet, mert a férfiak ilyenkor már türelmetlenek.

Szóval a mi védőnőnk ilyenforma hasznos tanácsokkal segített engem, eme nehéz időszakban! :)

Aztán rájöttem hogy nem érdemes semmit kérdezni tőle, mert mindenre csak a 40-50évvel ezelőtti módszereket ismeri és erőlteti a szegény anyukákra.

241. 9a57973fa3 (válaszként erre: 240. - Egypt)
2010. szept. 17. 18:23

Igaz nem erről szól a cikk,de leírom a mi esetünket!

Amikor szülés után kiengettek a kórházból,nem tudták pontosan milyen baktérium van a kislányom vizeletében,adtak egy szuzpenziót,ami hátha hat,ugye ez volt péntek délután!

Hétfőn mentünk fel a másik kórházba Pécsre,ahol kijött a nővérke és átkísért bennünket a velük szemben lévő szobába.

Kb.9órakor értünk oda és negyed 2-ig!!!,amíg tartott a munkaidejük,sorba ragaszgatták fel a tasakokat szegénykémnek!

Csak ugye közben fertőtlenítették neki,és már olyan piros volt,hogy azt elmondani se lehet!

Aztán mondtam a nővérkének akkor majd megoldjuk itthon én továbbb nem hagyom szenvedni a kislányom!

Csütörtökig minden nap ezzel szenvedtünk,és már olyan piros volt neki,hogy már sírt amikor vettem le róla a pelust,persze egyre feszültebb volt Ő is meg én is!

Így hirtelen nagy kétségbe esésemben az az ötletem támadt,hogy fogok szépen szopiztatás után egy kifertőtlenített kávéspoharat,és majd abba szépen belepisil,és úgy is lett,úgyhogy ezután viszem magammal a poharat,ha véletlen ilyen adódik,én mégegyszer nem fogom ilyen tortúrának kitenni kicsikémet,ha ilyen egyszerűen is meg lehet oldani!

De mire sikerült a vizeletet leadni,addigra már neggyógyult a kislányom!Negatív lett az eredmény!


Remélem akármi adódik is,mindig sikerül majd megoldanom ezután is!

240. egypt
2010. szept. 17. 09:57
Nekem kisfiam van, nagyon sokszor kellett pisit gyűjtenünk, de mi is rengeteget kínlódtunk, míg összejött, akkor is, ha a nővér ragasztotta fel a kórházban, úgy is kifolyt. Lánynál nem is tudom elképzelni, hogy sikerülhet...
239. lolita7 (válaszként erre: 238. - 9a57973fa3)
2010. szept. 16. 23:37
Tasak: Ja, én is szórakoztam vele jó pár napot:)))
238. 9a57973fa3 (válaszként erre: 237. - Lolita7)
2010. szept. 16. 23:22

Szia!

Ne is emlegesd azt a tasakot!

A kicsilányom még alig volt egy pár napos amikor a vizeletében baktériumot találtak,és a következő héten amikor hazajöttünk egész héten azzal szórakoztam,hogy a kicsilányom bele tudjon pisilni!Azt hiszed összejött?Nem!

Így egy kis poharat kifertőtlenítettem és abba belepisilt!


Sajnos nekem egy szakmailag nulla védőnőm van!


A Ranschburg könyvek engem is érdekelnének,csak 1 könyvét olvastam el,de nagyon szimpi volt ahogy írt!


A babamasszázskönyv egyszerűen tökéletes,azt is elolvastam már 1hónapja!

Simogató babamasszázs a címe.

237. lolita7 (válaszként erre: 236. - Horvathrekusi)
2010. szept. 16. 22:19

De durva! Hozzám sokszor kijött, főleg az elsőnél és az igény szerinti szoptatástól kezdve a kisebesedett mellbimbón át a hozzátáplálásig mindenről tájékoztatott.


Sosem felejtem el, privátban azt is elmondta, hogy tudok egy 10-11 hónapos KISLÁNYT belepisiltetni a vizeletgyűjtő tasakba...De itt már erősen elkanyarodtam a témától:-)))

236. horvathrekusi (válaszként erre: 235. - Lolita7)
2010. szept. 16. 16:42
Szerencsétek van. Nálunk olyan konzervatív a doktornő és a védőnő is, ilyesmivel nem igen foglalkoznak.
235. lolita7 (válaszként erre: 234. - Horvathrekusi)
2010. szept. 16. 16:39
Nekünk a drnéni is megmutatta.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook