Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi az ideális gyermekvállalás ideje, avagy örök harc a tökéletes élet után? fórum

Mi az ideális gyermekvállalás ideje, avagy örök harc a tökéletes élet után? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mi az ideális gyermekvállalás ideje, avagy örök harc a tökéletes élet után?

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2010. dec. 15. 15:53
csajok, mi ez a duli-fuli...ne csináljátok már...én úgy vagyok vele, hogy a gyermekvállalásnak minden korban megvan a maga szépsége, ha vki fiatalon szül, azért, ha idősebben azért, megvan mindkettőnek az előnye és a hátránya is, kár ezen veszekedni,és leosztani a másikat...nem ismerjük egymást, egymás élethelyzeteit, ki mikor miért, vagy épp miért nem...hiszem, hogy mindennek megvan a maga miértje...ez a fórum azért jött létre, hogy segítsünk egymásnak, leírjuk a véleményünket/történetünket az adott témáról, és ez által segítsünk egymásnak nem???...:(( olyan rossz ezeket olvasni....
363. Pen80 (válaszként erre: 362. - Spinneli)
2010. dec. 15. 15:08
Én is. :) Például azt, amit anyukám adott át nekem, amikor az első barátomra azt mondtam, hogy tuti ő lesz a férjem... Nem ő lett. :))
2010. dec. 15. 13:13
Hát nem tudom..én ahogy idősödöm, azt tapasztalom, hogy egyre türelmesebb leszek...arra is godoltam, mint szempont, hogy több élettapsztalatot tudok majd átadni a gyerekeimnek, mint mondjuk fiatalabban.
361. Pen80 (válaszként erre: 358. - 83e25137af)
2010. dec. 15. 12:31
Nekem ezt most jobban ki kellett engednem :)))
360. Pen80 (válaszként erre: 354. - Nyecsus)
2010. dec. 15. 12:26

Ja, végülis az azért is jó, mert még találhatsz másik párt is magadnak - ha szétmentek, nem?

Végiggondoltad te, hogy miket írsz le?

Szerinted mi miken stresszelünk, amin te nem? És akkor már én is hadd kérdezzek valamit: ilyen meggondolatlannak neveled a gyerekeket is?

Arról nem is beszélve, hogy mi meg akkor buliztunk, amikor te otthon 3 óránként kelsz szoptatni. És anélkül buliztunk, hogy közben a gyerekeinkre kellett volna gondolnunk vagy más vigyázott volna rájuk. Nem sikerült ezt végiggondolnod írogatás előtt, úgy látom, ne haragudj.

359. Lili09
2010. dec. 15. 11:15
...
358. 83e25137af (válaszként erre: 354. - Nyecsus)
2010. dec. 15. 11:15

azért TE kicsit másképp állsz hozzá mint kobri.. tőled az sugárzik: mindenki érezze magát szarul aki nem korán szül.. te vígan élsz amíg más erőlködik és ha netán összejön akkor te meg majd jól kiröhögöd hogy akkor szenved és nem korábban. hát gratula.. kiváló hozzáállás...


jó neked hogy korán sikerült és tudtad vállalni! örülj neki..

357. 7777ff52ae (válaszként erre: 354. - Nyecsus)
2010. dec. 15. 11:02
Kérem szépen, ha tiszteletre vágyik valaki az idősebbektől, azt akarja, ne szólják meg amiért fiatalon szült, akkor ne tessés ilyen kijelentéseket tenni: "...Míg lehet, hogy közben kortársaim idegroncsként rohangálnak jobbra-balra a kisgyerek után..."
356. e6e5405fd3 (válaszként erre: 354. - Nyecsus)
2010. dec. 15. 09:35
nyecsus és dolgozol?vagy tanulsz? én még egyetemista vagyok, és egyedül attól félek, hogy nem fogom tudni befejezni a gyerek/ek mellett....nálunk eléggé tervbe van véve, a baba téma, most lettem 23, a völegényem 26, és totál úgy gondolkozunk, ahogy te:)
2010. dec. 15. 09:33
kobri fel a fejjel, a legcsodálatosabb dolog előtt állsz:) úúgy irigyellek:)
354. nyecsus
2010. dec. 15. 08:42
én 23 éves vagyok, és két gyermekem van. Egy 3 és fél éves Dávid, és egy 13hónapos Ádám. És tele vagyok energiával... nem stresszelek annyi mindenen, mint idősebb társaim. Mire én 35 leszek lesz két nagy kamasz fiam, és több időm lesz a csajos dolgokra, anyukám mindig azt mondja, hogy 30 és 40 év között nőiesedik ki legjobban a nő, így én addigra visszaszerzem a versenysúlyom, aztán romantikázok ezerrel. Míg lehet, hogy közben kortársaim idegroncsként rohangálnak jobbra-balra a kisgyerek után. Úgyhogy kobri, szerintem ne aggódj, én is 19 voltam mikor terhes lettem, és 20 mire megszületett...és kinéztek, meg beszólogattak, aztán most látom a különbséget, és jobban jártam
353. Nuckó
2010. dec. 15. 08:34
34-35 éves korban szülni mondják, hogy nem olyan egyszerű. Valaki folyton sokkolni akar, de mi a párommal tudatosan nyugtatjuk magunkat, mert pánikszerűen TILOS ilyen komoly dolgokat véghezvinni. Nem igaz?
352. 83e25137af (válaszként erre: 350. - Kobri29)
2010. dec. 14. 21:07

na annak mondtam volna valami csúnyát az tuti... nem kell azonosulnia vagy egyetértenie veled de ennek mi értelme volt azt nem tudom..


fejberúgnám az ilyet.. mert ugye azt mondják nőt nem illik megütni.. (még nőnek se :D )

351. Pen80 (válaszként erre: 350. - Kobri29)
2010. dec. 14. 20:59

Mondhattad volna, hogy a másik meg oviban van :DDD


Ezzel nem tudsz mit kezdeni. Én azt nem értem, hogy terhes nőnek miért kell ilyeneket mondani. Meg azt sem, amikor mondjuk valaki korán szült és szétmentek és piszkálják, hogy nem kellett volna bla-bla. Hát nincs elég gondja annak a nőnek? Miért kell még egyet belerúgni? Ha meg nincs gondja, akkor se kell belerúgni. :)

350. kobri29 (válaszként erre: 348. - Pen80)
2010. dec. 14. 19:29

Igen, alapvetően engem sem annyira zavar, inkább csak értetlen vagyok, hogy miért szólnak bele olyasmibe, amiről nem tudnak vagy amihez semmi közük. Épp ma volt egy néni nálam a boltban, kertelés nélkül rákérdezett, hogy "Terhes vagy?" mondtam, hogy igen. Megkérdezte, hogy hány éves vagyok. Mondtam, hogy 19, erre előjött azzal, hogy "Milyen dolog ez? Majd hogy fogod bánni, ha egy év múlva majd egyedül maradsz a babával!", a "beszélgetés" végére kiderült, hogy a néni anno 20 évesen szülte az első lányát, de "Hja, az akkor még más világ volt!".

Erre hová tegyem azt a még egy lapátot? :-) Főleg amikor én eladó vagyok és alapvetően udvariasnak kell(ene) lennem az utolsó bunkóval is. :-)

Egyébként igazad van, nincs itt semmi vita.

349. Pen80 (válaszként erre: 343. - E6e5405fd3)
2010. dec. 14. 10:14
Én nem érzek itt vitát :)
348. Pen80 (válaszként erre: 341. - Kobri29)
2010. dec. 14. 10:12
Jó, de kit érdekel mit gondolnak mások? Engem soha nem érdekelt, sőt, ha látom, hogy nem tetszik, hajlamos vagyok még egy lapáttal rátenni... :DDD Hadd mérgelődjenek, magukat mérgezik.
347. jozsi.38 (válaszként erre: 346. - Lili09)
2010. dec. 14. 07:03
egyszerűen olyankor kell aludni, amikor a kicsi is alszik másképp nem megy. tanulni,amennyit muszáj a vizsgákra, addig másra bízni a babát, mert mellette nem megy. a tanárok pedig elnézőek egy kismamával szembenáltalában :)
346. Lili09
2010. dec. 14. 06:58

Akkor kérdeznék,mert engem sok dolog érdekel: Hogy bírtátok amikor éjszakázni kellett a kicsi miatt?(mondjuk erre talán minden anya tudna válaszolni)

vagy aki tanult még ameddig tudott, azt hogy bírta, hogy csinálta?

Én úgy félek ezektől a dolgoktól h vmit elrontanék :S

(amúgy vizsgaidőszakom van azért érek így rá :D )

345. Lili09 (válaszként erre: 343. - E6e5405fd3)
2010. dec. 14. 06:55
Ez már talán nem is vita :) Csak még az utolsó méregcseppek kiadása :) Tényleg nem ezért jött létre a fórum és sokkal szebb és izgibb az eredeti téma :)
2010. dec. 13. 22:44
Sziasztok! Véletlenül olvastam a cikket és kiváncsi voltam a hozzászólásokhoz is. Röviden az én történetem: 18 évesen férjhez mentem, 19 évesen anya lettem, 21 évesen elváltam. Ezután találkoztam a párommal, és az ő gyermekét közösen neveltük fel a sajátommal. Nekünk nem lett közös gyermekünk (volt 2 vetélésem). 16 évesen már szakmám volt, és dolgoztam is a terhesség előtt. 30 évesen elkezdtem a gimit és leérettségiztem. Utána még egy szakmát szereztem. Most 43 évesen van egy 1 éves unokám. (A lányom 24 évesen szült.)Nem bántam meg, hogy korán szültem, mert ahogy a gyerekek férjhez mentek én is elkezdtem "élni", azóta motorozom. És furcsa volt a gondolat, hogy ilyen "fiatalon" nagymama leszek, de nagyon örülök az unokámnak. Édesanyám 64 éves, és már Dédnagymama, és Ő is nagyon büszke volt, hogy fiatal nagymama és még mindig fiatal dédi lett. Mindenkinek sok örömöt, boldogságot kívánok az életében. Szép álmokat! :)
2010. dec. 13. 21:41
miért is kell vitázni ilyen hülyeségeken?sztem ez a fórum nem ezért jött létre...csajok legyen vége a háborúnak...
342. Lili09
2010. dec. 13. 14:20

Én még azoktól tudok falnak menni, akik kijelentik, hogy: "na még egy kis pi..., megcsináltatta magának a gyereket, aztán 2 év múlva meg elválik..., biztos jól tartják stb..."

Azért mert mondjuk ő 35éves koráig nem talált olyan párt, akivel bele mert volna ebbe vágni...

Nem tudom megérteni, hogy jön bárki is ahhoz, hogy ítélkezzen csak úgy mások felett!

(Bocsi, hogy kicsit elkanyarodtam :))

341. kobri29 (válaszként erre: 336. - Pen80)
2010. dec. 13. 13:11
Teljesen érthető, hogyne. Annyiban azért tudok azonosulni velük, hogy ránézésre senki sem fogja megkérdezni tőlem, hogy "Van lakás, van kocsi, van pénz a gyerekre?", a belekötős fajta csak azt fogja látni és mondani, hogy "na, megint egy fiatal nő, aki felelőtlenül bevállalt egy babát".
340. Pen80 (válaszként erre: 339. - Lili09)
2010. dec. 13. 09:46
Igen, bébivel együtt a tiétek már hasonló lesz :))
339. Lili09 (válaszként erre: 338. - Pen80)
2010. dec. 13. 08:13

Szia!


Jaaa, már értem, hogy hogy gondolod!


Én sem vitának szántam, de azért sok hasonlóságot érzek, mert lakás itt is van, kocsi stb... a bébi pedig MÉG nincs, de ha lesz akkor gondolom hasonló környezetbe fog jönni, mint az ő esetükben. --én csak erre gondoltam :)

338. Pen80 (válaszként erre: 337. - Lili09)
2010. dec. 12. 22:40

Akkor mégsem vagy, mert bébi nélkül vagy. Az közel sem ugyanaz. :)

Én nem vitának szántam, inkább azért írtam, mert ő hiába ilyen fiatal, inkább a mi helyzetünkhöz hasonló, amiben van és nem azokéhoz, akikéhez hasonlónak érzi.

337. Lili09 (válaszként erre: 336. - Pen80)
2010. dec. 12. 22:17
Én tényleg nem akarok a "vitába" beszállni, csak annyit jegyeznék meg, hogy nem annyira egyedülálló az ő helyzete, mert pl csak a nagyon szűk környezeteben itt vagyok mondjuk én is. 21éves 31éves párral... Még baby nélkül.
336. Pen80 (válaszként erre: 334. - Kobri29)
2010. dec. 12. 21:07
Szerintem nem sokan vannak, akik hasonló cipőben járnak, mint te. A te helyzeted gyakorlatilag mindkettő, hiszen fiatalon szülsz ugyan, de a párod ezek szerint már 30 éves és megszerezte az alapokat. Általában nem ilyen helyzetben vannak a 19 évesen szülő lányok, így teljesen nem azonosulhatsz velük. Nem tudom, mennyire volt érthető, remélem, az volt :)
335. kobri29 (válaszként erre: 334. - Kobri29)
2010. dec. 12. 18:24
Bocsánat, Dita, nem Ditta, megcsúszott az ujjam a t-n.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook