Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi az ideális gyermekvállalás ideje, avagy örök harc a tökéletes élet után? fórum

Mi az ideális gyermekvállalás ideje, avagy örök harc a tökéletes élet után? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mi az ideális gyermekvállalás ideje, avagy örök harc a tökéletes élet után?

2010. dec. 6. 14:01

egy sztori:rákszűrőn voltam augusztusban 24voltam még.


A doki behív:

-maga ennyi idős és férjnél van??

-nézek,ja igen.

-miért jött?

-hát lassan 2éve nem volt rákszűrőm miután terhes lettem

-doki néz,micsoda maga már szült is???


No comment..

93. Tücke (válaszként erre: 88. - 83e25137af)
2010. dec. 6. 14:00

puszi nyuszi:DDD


majd rádküldök egy verebet csak kukacoskodjál tovább:PPP


persze hogy értem miről beszélsz :DDDD

2010. dec. 6. 13:57

Sajnos nincs időm visszaolvasni. A 8 hónapos kislányom itt kúszik mászik körülöttem. CSak annyit, hogy sajnos most már nem csak a 20 éveseket nézik le hanem még sokan engem is megszóltak, hogy 26 évesen mertem gyereket vállalni. A férjem 31.

Pont egy olyan lány aki mindent elért a karrier terén. A nagy stressz hatására felborult a cukra és semmi inzulin termelése nincs. Nem jön össze nekik a baba 33évesen. Na ekkor kérdezem azt, hogy (ha már ő versenyként fogta fel a dolgot, hogy ki mit ért el az életben-mert nekem csak 1 gyp.pedag. diplomám van és sajna nem tudtam elhelyezkedni, de ennek ellenére) ki az aki fel tud mutatni vmit az életben? Ha vki magas pozícióban ül, onnan sajna nagyot lehet esni lefelé.

Sajna megkaptam amiatt megalázó tekinteteket, hogy mertem gyereket vállalni..

91. Kriszti1212 (válaszként erre: 83. - Kriszti1212)
2010. dec. 6. 13:56

Ja, még annyit tennék hozzá. Nekem a kisfiam becsúszott baba volt, de soha nem gondoltam rá, hogy nem tartom meg, pedig albérletben lakunk, tanulok még, stb. Viszont tudatosan, vággyal, határtalan szeretettel várjuk a kistestvért, aki nem akar jönni. Tartok tőle, hogy bármilyen baj alakult ki nálam. Természetesen nem az lebeg a szemem előtt, hogy beteg vagyok és nem lesz már gyerekem. Csak minden ciklus, mely sikertelenül zárul, kitolja a gyerekek közti korkülönbséget és ez egy kisebb törést mindig hagy maga után.

Még csak 4hónapja teszünk meg mindent a másodikért, de ahogy múlnak a hónapok egyre szomorúbb vagyok és azt érzem, hogy még mindig nem teljes az életem. Nem mondom, hogy tökéletes, mert olyan nincs...

90. bettike2007 (válaszként erre: 84. - Tücke)
2010. dec. 6. 13:56
sokat számít a koron kívül az is hogy régen az a most már nagymama hogy volt hajtva vagy még most a munkahelyén,anyu 14éves kora óta dolgozik,nem kímélték azóta sem elég kemény munkahelye van és van elég betegsége de 44évesen mindent megcsinál szorgalommal nem az a pihenős típus..
2010. dec. 6. 13:55
Azért fél az ember 30 fölött szülni az első babaát mert ha akar tesót is meg persze pár év körkülönbséget is lassan az anyuka ott jár a 40 hez és még nincs meg a második baba és persze sokkal gusztusosabb egy fitala kismama mint egy 40-45 éves nő.én igy gondolom ezt
88. 83e25137af (válaszként erre: 86. - Tücke)
2010. dec. 6. 13:55

Semmi baj :) kukacoskodtam csak. Puszi :)



egyébként IGAZAD van ám sok embernek nincs türelme sajnos. de ezt én a hülye rohanásnak és agyament életvitelnek tudom be.. ahogy írtad is.. meló meló meló.. az ember hazaesik és már örül hogy luk van a.. na érted te hiszen erről beszéltél..

87. Tücke (válaszként erre: 86. - Tücke)
2010. dec. 6. 13:54
:DDDDDDDDDDDDDDDDDD ----ez lemaradt :DDDD
86. Tücke (válaszként erre: 81. - 83e25137af)
2010. dec. 6. 13:53
már 100000szor bocsánatot kértem emrt hülyén fogalmaztam most teszem meg utoljára hogy bocsánatot kérek miatta ......
85. 171925f409 (válaszként erre: 75. - 388b941089)
2010. dec. 6. 13:53
Ebben igazad van:)
84. Tücke (válaszként erre: 75. - 388b941089)
2010. dec. 6. 13:52

hát én nem tudom pl volt osztálytársnőm aki elég késői gyerek volt 47 évesen szülte őt az anyukája és mindig szomorúan nézett szét az osztályon amikor valami olyan esemény volt hogy a szülők is ott voltak pl oszt kir hogy mindenki anyukája fitt volt az övé meg már öregecske... most 74éves az anyukája a volt osztásnőm 27 és az unokáival fürgébben futkorászik mint sok 50 éves nagymama... bár hozzáteszem a mai 50 éves nagyik nemn épp arról híresek hogy otthon tudnak maradni és unokázni nekik is keményen kell még dolgozniuk a hülye törvények miatt... és a vicc az hgy az 50 éves nagyinak kevesebb energiája és türelme van az unokára mint a 70év fölöttieknek....



a saját példám csak az anyukám 48 évesen lett nagymama tök sportos szalad a gyerekem után ha bicajoznak:D ellenben anyxósom aki 44 évesen lett nagymama hazaér a melóból bedöglik az ágyba és annyit nem csinál hogy lejön velem az oviba a lányomért.... pedig a gyerekem imádja őt is...

2010. dec. 6. 13:51

Sziasztok!

Mint a cikk írója köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. Bevallom féltem, hogy milyen visszhangja lesz az egésznek, de hála az égnek nem ugrott senki a másik nyakának.

Valóban, lehet, hogy kicsit a végletekről írtam, de valahol ez is volt a cél.

A 40feletti szülésnél nem azokra a nőkre gondoltam, akik hosszú éveken át próbálkoznak babával. Az más téma, más megvilágítás, más okokkal. Általában az egészséges embereket említettem.

A türelmesség és gondosság: édesanyám 37évesen szülte a húgomat. 19 volt, amikor a bátyám született, most pedig 46éves. Csak annyit, hogy a húgomat én nevelem. Anyám a sokadik férfiért is lemondott a gyerekéről. Nem feltétlenül témához kapcsolódó, csupán a türelmesség és gondoskodás egy negatív példája. És én nem mondtam, hogy nincs türelme egy 40es nőnek a kicsihez, csak azt mondtam nem annyi, mint a fiatalabbnak.


Még egyszer köszönök minden hosszázólást!

2010. dec. 6. 13:50
Sziasztok én 28 éves múltam a párom 44 éves és attól félek, hogy kicsúszok a baba dologból főleg ha az ember szeretne majd még egy kistesót is nagyon sok ismerősömnek már ilyenkorra van 1-2 gyereke én meg még küzdök azért, hogy összejöjjön szerintem 30 év körül van az ideális kor az első babára vágyóknak
81. 83e25137af (válaszként erre: 24. - Tücke)
2010. dec. 6. 13:46
Hm :) én is bottal fogok akkor már járni? 27 vagyok és abszolút nem érzem érettnek magam az anyaságra.. attól mert másnak a környezetedben berozsdásodtak az idegei nem kéne általánosítani ;)
80. Pen80 (válaszként erre: 75. - 388b941089)
2010. dec. 6. 13:35
Szerintem nincs igazad, ez is egyéni, nem lehet összehasonlítani. :)
2010. dec. 6. 13:32

Nincs tökéletes háttér, nem érdemes rá várni.

Most, hogy már felnőttek a gyerekeim, visszanézve azért támogatom jobban a fiatalon szülést, mert egy (vagy több) gyermek felnevelése iszonyú sok türelmet igényel, és rengeteg energiát, amivel egy fiatal ember sokkal inkább rendelkezik, mint egy középkorú.

78. Gaby76
2010. dec. 6. 13:31
Sziasztok! 34 vagyok, és csak 5 éve ismertem meg a férjemet, 4 éve házasodtunk. A tökéletes anyagi háttérről már rég tudjuk, hogy nem létezik. 4 éves házasságunk alatt 3x költöztünk, és nem azért, mert akartunk, muszáj volt. Nem tudom, lesz-e még valaha gyermekünk, mert én már kezdek beteges lenni, gyógyszereket szedek... Van unokatestvérem, aki 28 évesen szült, és így most még egész fiatalon van egy majdnem felnőtt fia. Nem bánja, sőt!!! Nem tudom elképzelni azt, hogy 34 évesen türelmesebb anya lehetnék, mint korábban. Sokkal fáradtabb vagyok, kevesebb az energiám. Megszoktam a csendet. Fura az élet, 26 évesen mindenáron akartam gyereket, de nem volt párom, most meg már úgy érzem, hogy talán késő. vagy korai, bármily furán hangzik is, de mi még a férjemmel nem voltunk nyaralni, se mulatni, ez még valahogy hiányzik. :-(
2010. dec. 6. 13:30

Vanessza,

ezt kezelhetjük tényként.

de egy szülőt bármilyen életkorban nehéz elveszíteni.


A férjem édesapja 23éves volt, amikor ő született. 55évesen, két hónapja ment el...

Nem késői gyermek/szülő.


Ha egy gyermek egészségesen van nevelve, akkor tudni fogja, h ez az élet rendje. Még akkor is, ha ez iszonyú kín...

Viszont az a tudat, h valaki annyira szeretett volnaéletet adni, h még 40körül is vállalta, hogy a gyermek életre kelhessen... értesz?

Ez már szerintem sokkal mélyebb és filozofikusabb kérdés, amit feszegetsz. Egyszer mindannyian elhagyjuk ezt a világot.


elmesélek egy történetet:

az unokatestvérem, és a vele egykorú felesége nagyon szerettek volna kisbabát. tíz évig voltak házasok, azalatt ildikó több hormonkezelésen esett át, hízott vagy 25 kilót, hormonkezelés, beültetés, stb... semmi. a házasságuk megromlott, elváltak. zoli, az unokatesóm pár hónap múlva megismert egy lányt,akinek már volt egy kisfia. ildikó szintén megismerkedett valakivel. ez 4 éve volt. zolinak most 3 éves a kisfia. ildikónak is született egy gyermeke, rövidedl a különválásuk után. de ildikó sajnos a szülést követő pár hónap múlva agyvérzéstkapott és meghalt... 40éves volt...

az unokabátyám is 43évesen lett apuka, és ildikó is 40évesen anyuka... nem ő akarta így, nekik kettőjüknek nem lehetett gyermeke, de mindketten szülők lettek végül.

ha ildikó tudta volna , h meghal, nem vállalta volna? nem hiszem. a gyermeke nem lesz hálás neki, ami értéletet adott neki? nem hiszem.

76. kingi7
2010. dec. 6. 13:23

Hát ez egy végtelen vita :)

Én azért szültem későn,mert nem találtam meg a TÁRSam, 34 évesen szültem, igazi szerelemgyerek, érett fejjel, rendezett háttérrel.

EGY dolog miatt lett volna jobb fiatalabban szülni, egészségesebb voltam, de minden más ellene szól....

2010. dec. 6. 13:14
én csak egyetlenegy hátrányát érzem annak, ha vk későn szül.... valszeg korán egyedül fog maradni.. korán fogja elveszíteni a szüleit. Persze balesetek bármikor előfordulhatnak,de nagyobb az esélye annak a gyereknek fiatalon egyedül maradni, akinek a szülei 35-40-45 évesen lettek szülők, mint annak akinek a szülei mondjuk 20 évesen lettek azok....
74. bettike2007 (válaszként erre: 72. - Iemma)
2010. dec. 6. 13:09
nem azt írtam hogy 30felett,40felett már szerintem késő,de ezt nem is erőltetem másra azt írtam én 35felett ha megadja a sors nem akarok szülni..
73. Bea0124 (válaszként erre: 72. - Iemma)
2010. dec. 6. 13:06

Szerintem sincs semmi köze a kornak hogy milyen a viszony....

Ez mind hozzáállás kérdése!!!

72. iemma (válaszként erre: 33. - Bettike2007)
2010. dec. 6. 13:01
Most nem kötözködni akarok, de honnan tudod, hogy rosszabb egy gyereknek, ha az anyja 30 éves kor fölött szülte??? Ok, te tapasztaltad azt, hogy fiatalon szült anyukád és jó volt. Én meg tapasztaltam azt, hogy anyám 33 évesen szült engem és ugyanúgy barátnők voltunk, vittem magammal ruhát venni, mert jobb ízlése volt a divatban mind a mai napig is, mint bármelyik fiatalnak és mindent meg tudtam vele beszélni. Energiája meg még most is több van mint a legtöbb fiatalnak, pedig elmúl 67 éves. Most készül ezerrel az unokára és fel sem merül bennem, hogy nem lesz neki szuper nagymama. Szóval ehhez semmi köze a kornak, szomorú ha valaki úy fogja fel, hogy 30 fölött megáll az élet. Van akinek csak akkor kezdődik igazán és nem szép ezért leszólni.
71. Kira88 (válaszként erre: 67. - Bea0124)
2010. dec. 6. 13:00

Az illető anya, akiről beszéltem az a típus, akinek a lányát jóformán a nagyszülők nevelik, folyton lepasszolja, hogy ő jól érezhesse magát.

Azzal semmi baj nincs, ha Te elmész kikapcsolódni, sőt az is része az életnek. Biztos vagyok benne hogy ennek bele kell férnie, de én nem erről beszélek:)


Aki nem éli ki magát, az nem "szar anya" lesz, sőt lehet hogy baromi jó szülő válik belőle, de ott lesz benne a hiányérzet, hogy "mi lett volna ha". És annál szarabb érzés nincs, mert nem fordíthatjuk vissza az idő kerekét!

70. 388b941089 (válaszként erre: 67. - Bea0124)
2010. dec. 6. 12:55
attól mert vkinek gyereke születik még nem áll meg a világ. :) Van az anya és a gyerek, van a család együtt és van külön anyuka és apuka. :) Ugyanúgy kell járni szórakozni és kikapcsolódni, úgy mint a baba születése előtt. :))) Meg kell találni a helyes középutat. :) kell csinálni külön gyerek nélküli programokat is :)
2010. dec. 6. 12:51

sziasztok!


én is elég sok fórumon "összeszólalkoztam" már ebben a témában. :) Én is a fiatalon szüljünk oldalon állok, de inkább már bele sem kezdek :D mindenki akkor szüljön mikor jónak érzi :)


bár a 40 feletti szülést kifejezetten rossznak tartom....:P

68. Tücke (válaszként erre: 57. - Birgi74)
2010. dec. 6. 12:40
bocsi nem figyeltem a smile-kat ... persze én értem és elfogadom és tény hogy rosszul fogalmaztam mert úgy néz ki mindtha általánosítottam volna.....ezért bocsi mindenkitől csak én ezt tapasztalom a környezetemben ezt látom....
67. Bea0124 (válaszként erre: 60. - Kira88)
2010. dec. 6. 12:40

Erre azt mondanám hogy mindenki máskor érik meg a gyerekre,meg mindenki más valakinek buli az első,de az minek vállal gyereket?jogos


Most sem járunk diszkóba sokat,egy évben max.3szor,de minden rendezvényen(falunap...)általában el szoktunk menni!!Ja és ez nem azt jelenti hogy hajnalban megyünk haza!!!

És úgy gondolom hogy ha meg lesz a babánk,akkor is el fogunk menni falunapokra....De soha nem úgy hogy lepasszolom a gyereket...hanem ahogy a gyerek "engedi"!!!!

Szerintem attól hogy esetleg kisgyerekkel kimegyek ide-oda az nem jelenti azt hogy rossz szülők vagyunk!!!

Ja és nem hiszem hogy azért mert nem "éltem ki magam"így szar anya leszek!!!


Én is ismerek amúgy olyat aki lepasszolja a gyerekét,bulizik mint állat....És ajándékokkal meg minden szarral akarja "megvenni" a gyerekét!!!

Szerintem a legfontosabb az együtt töltött idő!!!

2010. dec. 6. 12:35
Szerintem sincs "tökéletes" háttér,ha mindenki erre építene,akkor nem lennének gyerekek!!Mikor terhes lettem 18 voltam!Nekem most tökéletes minden!!:):)
2010. dec. 6. 12:33

anyukám 15 évesen szült engem, nem mondhatnám, hogy nagyon jó a kapcsolatunk

állandóan azzal traktál, hogy ne szüljek, legalább is még ne

25 vagyok

szeretnénk babát már 3 éve, fiatalon szeretnék szülni, legalább is az első 2-t és később a 3.és 4. babát

akár 30 felett

egyiket sem szabad elítélni, mindenki maga dönti el mikor érett rá meg

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook