Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ti nem unjátok a tökéletes test kultuszt? fórum

Ti nem unjátok a tökéletes test kultuszt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
299. insecure (válaszként erre: 298. - Birgit77)
2016. nov. 24. 22:52
Ha megfelelő értelmi képességekkel bírnál, értenéd, hogy nincs semmiféle ellentmondás. Én nem vagyok 120 kg-os elzsírosodott agyú malac, komplexebben gondolkodom.
298. Birgit77 (válaszként erre: 1. - Insecure)
2016. nov. 24. 16:45
Ó, ó, micsoda ellentmondás! Látom már, hogy spanyolviasz szindrómában szenvedsz... :)
2016. nov. 22. 06:02
De igen, nagyon!
2016. nov. 21. 20:16
Nem.
295. gribedli*** (válaszként erre: 288. - C73db520ef)
2016. aug. 18. 18:57
Ha olyan testalkata van és egész életében ilyen volt, nem, nem túl kevés. De az, hogy megérte ezzel a 70 évet, azt is elárulja, hogy az a 45 kiló csupa egészség. Az anorexiások ugyanis fiatalon halnak. Mondjuk a ducik is. Ő ennyi évet leélt, úgyhogy beteg biztos nem, de ha most lesz beteg öreg korában, akkor is csak azt tudom rá mondani, hogy ámen, előbb-utóbb valamiben megbetegszünk.
294. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 292. - 96e4cb8ca7)
2016. aug. 18. 18:05
Én nem vagyok egy topmodell alkat, de sosem éreztem,hogy úgy néz rám valaki, mintha egy undorító féreg lennék. Szerintem egy nőn/férfin leginkább az ápolatlanság lehet taszító, a testalkat maximum "nem az esetem" kategória.
293. Mezei Virág (válaszként erre: 292. - 96e4cb8ca7)
2016. aug. 18. 17:54
“Csak két dolog végtelen: a Világegyetem és az emberi butaság, bár az elsőben nem vagyok egészen biztos.” (Albert Einstein)
292. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 285. - Mezei Virág)
2016. aug. 18. 17:31
Nagyon "kedves" ez a levél, csak az a kérdés, hogy miért is van a nem egészen topmodell külsejű nőknek megtépázott önbizalma? A férfiak beszólásainak és megvetésének biztosan semmi de semmi köze nincs hozzá... A felsorolt szépséghibáknak az egyötöde is bőven elég, hogy olyan pofával nézzenek mintha valami undorító férgek lennénk.
291. ironizáló (válaszként erre: 290. - Arón1)
2016. aug. 18. 17:21
Teljesen egyetértek. Inkább arra kéne törekedni vénségünkre, hogy konzerváljuk az izomtömegünket amennyire lehet. Ez kizárólag mozgással és megfelelő etrenddel lehetséges, amit időben el kell kezdeni kialakítani. Nincs más út.
290. Arón1 (válaszként erre: 288. - C73db520ef)
2016. aug. 18. 17:03
Nem tudom hetvenen tul hany kilonak kell lenni. Tobbnek, mint mondjuk 50 evesen? En mindig ugy gondoltam, hogy az a jo ha megtartjuk a sulyunkat. En mindig 50 kg voltam. Kesobb hiznom kell?
289. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 288. - C73db520ef)
2016. aug. 18. 16:39
Ha arról szólt az egész élete, hogy balettozott, és minden falatot százszor meg kellett gondolnia, akkor biztosan nagyon nehéz lehet idősebb korára felszedni 10-15 kilót.
288. c73db520ef (válaszként erre: 287. - Arón1)
2016. aug. 18. 15:34
Hetvenen tul nem keves 45 kg??
287. Arón1
2016. aug. 18. 15:18
150 cm-hez a 45 kg nem keves
286. Arón1 (válaszként erre: 284. - C73db520ef)
2016. aug. 18. 15:16
Pedig idos korban kulonosen jobb vekonynak, mozgekonynak maradni. Azok akik megerik a 100 evet, mind torekeny vekony nok, ferfiak.
2016. aug. 18. 14:29

:D

Egy férfi levele minden csíkos hasú, karikás szemű, lógó mellű nőhöz

...

Ha viszont az a fajta nő vagy, akinek csodálatos császársebe, narancsbőrös combja, megereszkedett feneke, lyukas foga, táskás szeme, tokája, seprűvénája, striája, lefelé törekvő melle, lazuló hüvelye, számos ősz hajszála és májfoltja, megtépázott önbizalma van, akkor tisztelgek előtted.

Minden férfinak tisztelegnie kellene előtted. Jó eséllyel mosolyogtál a felsorolásomon, mert ismered az érzést. Mert te és én, férfi és nő, nem igazán különbözünk. Mindketten tudjuk, hogy az idő költői humorának estünk áldozatul. Utáljuk, hogy ez is része az életnek, hogy ugyanolyan természetes, mint ahogy a nap felkel reggel, és lemegy este.

Van abban valami gyönyörű, amikor rájövünk, hogy nem vagyunk egyedül. Varázslatos, hogy mindegy, hova dobott le az élet ezen a sárgolyón, mások is ugyanúgy bámulják magukat a tükörben – vagy törött üvegcserepekben a dzsungelben –, és ugyanúgy nem bírják elviselni a saját látványukat. Tegyél meg bármit, amit csak akarsz, hogy szépnek érezd magad, nincs azzal semmi baj, de legyél magaddal sokkal kíméletesebb, gyengédebb közben.

[link]

284. c73db520ef (válaszként erre: 282. - Gribedli***)
2016. aug. 18. 14:02
Van (nyugalmazott) balett-tancos baratnom. Van vagy 150 cm magas, de nincs benne 45 kilo. Csupa csont. Az arca, a nyaka, keze, bokaja - ami kilatszott belole)... meg a bore is mas, mint egy atlagos idos embere; inkabb legyek 15 kg-mal tobb...
283. Specially (válaszként erre: 277. - Gribedli***)
2016. aug. 18. 12:54

Egyértelmű :)most én is 17-es bmi-nel tartok es mar nem is erzem jol magam gyenge is vagyok,fáradt is ciklusom is hosszabb lett.es megis van rajtam zsir es narancsbor a sok szar kajatol.

Ha betartom a nagyvonalakban rizs,csirke,zoldseg no cukor elveimet akkor tombol bennem az erő es siman felmegyek 60kiloig de kell mozogni mellette hogy ne legyek plötyi.

Szerintem is szépek a fitnes csajok csak sokan a verseny allapotokra gondolnak es csunyanak latjak őket pedig az verseny utan nem ugy nez ki.

282. gribedli*** (válaszként erre: 281. - Pengő Gyöngyi)
2016. aug. 18. 10:24

Szerintem a balettosoknak tök jó alakjuk van, kivéve, amikor le vannak csontosodva.


De ők az a kategória, aki nem az a skinny fat, ami a modellek, hiszen a modellek legtöbbje nem edz, pláne nem sokat, nehogy izmosodjon (félnek az izomtól), ebből jön, hogy a testkompozíció nagyon elmegy a lötyi felé egy idő után.


A balettosok napi több órát edzenek, úgyhogy velük soha nem fog előfordulni, hogy skinny fat alakjuk legyen, mert mindig jó sok izmuk lesz akkor is, amikor nagyon vékonyak, vagy alacsony a testsúly. Szerintem ez a jobb verzió mármint balettos vs modell, egyértelműen a balettos:)


De sok nyomás van feléjük is.

281. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 280. - Gribedli***)
2016. aug. 18. 08:59
A balettáncos csajokra gondoltam, ők is szinte halálra éheztetik magukat. Semmi hús nincs rajtuk. Persze tánc közben gyönyörűek. :)
280. gribedli*** (válaszként erre: 278. - Pengő Gyöngyi)
2016. aug. 18. 08:51

Igen, az az a súly, amikor ténylegesen anorexiáról beszélünk, ahol már nincs menzesz az alultápláltság miatt. 15-18bmi között még azért csak soványságról beszélünk, hiszen addig még van menzesz, vagyis elvileg lehetséges teherbe esni, babát kihoordani, 15 alatt ezek a funkciók leállnak szinte mindenkinél, bár van olyan testalkat, amikor ennél magasabb bmi-nél is megszűnik a menzesz. Mert nincs kaja.


Sokan már a 18-as bmi-re is rámondják, hogy alultáplált, holott ez nem igaz, nekem akkor is pontos menzeszem volt, sőt, az egyik gyerekemmel így estem teherbe, úgyhogy hormonálisan nekem teljesen rendben van az a súly, egészséges tartomány.


De van olyan barátnőm, aki már 22-nél SEM menstruál, vagyis neki létfontosságú, hogy afelett legyen. Miért is? Mert a menzesz összefügg a pm működésével is, szóval egy normális ciklus azt is jelzi, hogy a testben máshol is minden klappol. Természetesen itt én azt a kort értem, amíg egy nő termékeny, nem tartom normálisnak, ha már 20 évesen is valakinek ez sincs rendben hiszen 20-30 évesen kellene ennek az egésznek akadálymentesen zajlania. Már rég rossz, ha akkor is csak hébe-hóba van peteérése stb.

2016. aug. 18. 08:40

Itt nem is látszanak:


[link]


Itt hátulról:

[link]


A második képen látszik, hogy neki is van egy kis cellulitisze, de pont annyi, amennyi egy nőnél az ő korában teljesen rendben van, belefér az összképbe. Látszik, hogy évtizedekig törődött magával, soha nem ment az őrültség határán túlra de nem is hagyta ki a mozgást és egy rászabott diétát.

278. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 277. - Gribedli***)
2016. aug. 18. 08:39
Hogy érted, hogy 15-ös BMI alatt nincs menzesz? A soványság miatt?
277. gribedli*** (válaszként erre: 270. - Specially)
2016. aug. 18. 08:34

Ezeket már láttam, de Cameron Diazról a cellulitiszes az egy régi kép lehet, az utóbbi időben még a véletlenül kattintott képeken is kisportolt alakja van.


De tény és való, hogy ne az ilyen vipek inspiráljanak, akik ennyire photoshoppolva vannak.


Engem jobban inspirálnak a bikini fitness modellek, ők még off szezonban is nagyon jól néznek ki, nincs ott semmi hiba. Igaz, ők nem színésznők, hanem fitness modellek, vagyis sokkal többet sportolnak és nem esznek szemét kaját, rajtuk nincs is photoshoppolni való.


Viszont az olyanok mint Kate Moss, vagy más "sima" kifutós modellek, nekem a skinny fat kategória, vagyis az a fajta, akiknél a mérleg egy normál, vagy sovány súlyt mutat, ellenben ahogy eloszlik: kevesebb izmuk van mint az átlagnőnek és több zsírjuk mint egy átlag sportolónak.


Teszem azt, a legtöbb modell 16-17-es bmi-vel rendelkezik (van 15-ös is, ez alatt már nincs menzesz), nos, akkor elvileg kis % zsír kellene, hogy legyen rajtuk, mégis inkább 20-23% a zsír, ami azt jelenti, hogy az izom rovására megy: lötyi, skinny fat.


Nézd, pl Cindy Crawfordnak striás a hasa, mégsem csinál vele semmit, nem megy hasplasztikára mint mittudomén, Kovács Juliska, pedig Cindy egy szupermodell volt és pénze is van rá. A környezete is olyan, hogy fontos a "tökéletes" külső.


Mégis Cindy megtartotta a striáit, plusz meg lehet nézni, hogy ugye 30 év sport nem múlt el nyomtalanul. Zóna diétázik legalább 20-25 éve, és gyerekkorában úszott, felnőttkorában pedig mindig sportolt. 50 évesen is szépnek tartom a striái ellenére, semmi plasztika:)

276. Mezei Virág (válaszként erre: 275. - Specially)
2016. aug. 17. 17:45

:D

Mindegy is mit vesz fel...

275. Specially (válaszként erre: 274. - Mezei Virág)
2016. aug. 17. 16:41
És még rákontrázott azzal a nagy bugyival!
274. Mezei Virág (válaszként erre: 273. - Specially)
2016. aug. 17. 16:16

Az borzasztó volt... :(

Alaktalan egyszerűen.

273. Specially (válaszként erre: 271. - Mezei Virág)
2016. aug. 17. 16:14
Kesha meglepő volt,még én gondoltam hogy nincs derekam de akkor az mégsem olyan mint az enyém 😁
2016. aug. 17. 16:04
Mi, tökéletesek sose fogjuk unni ;o)))
271. Mezei Virág (válaszként erre: 270. - Specially)
2016. aug. 17. 15:45

:DDD

Csodás!!!!

2016. aug. 17. 15:39

Mit találtam:)


[link]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook