Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi az apa dolga a papás szülésnél? fórum

Mi az apa dolga a papás szülésnél? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
26. Joyce
2007. máj. 18. 16:24
Viszont azt a területet, ahonnan a gyermek megszületik nem szabad szerintem néznie a kitolási szakban.
25. Joyce
2007. máj. 18. 16:22
Fizikai és lelki támasz nyújtása folyamatosan, az első pillanattól, az első fájástól (a gyengébbektől is) egészen addig, amíg ki nem viszik az anyukát a szülőszobáról.
24. mano1
2007. máj. 2. 21:02
Mindenképpen a támogatás, a biztatás, amit az apuka tenni tud és természetesen fontos, hogy a kismama ne legyen csupa idegennel körülvéve. Sajnos nálunk, Erdélyben, Romániában nem engedik be az apukákat, itt még nem hallottam papás szülésről.
2007. ápr. 23. 21:27

A otléte egy vigasz.Simogatja,becézgeti,kitartásra biztatja.

A köldökzsinór elvágása,ami egy csodálatos élmény.

A vejem mondta.Januárban szült a lányom.

22. Éva
2007. ápr. 23. 14:32
Támogatni,biztatni.
21. mongi
2007. ápr. 8. 21:05

Tartja benned a lelket:-))))

Massziroz,ha kell,segit mocorogni,s a kitolásnál megemeli-megtartja a felső tested,hogy minél hatékonyabban tudj nyomni.(Legalábbis nálunk igy volt)

2007. ápr. 4. 20:12

Folyamatosan figyelte a gyerek szívhangját és hangosan mondta az értékeket. Ezt a feladatot tőlem kapta, mert én nem láttam a készüléket.

A kitolásnál tekerte az ágyat, ezt az orvos mondta neki.


És végig mellettem volt, minden kérés nélkül

2007. febr. 13. 14:45
LEGYEN KINEK ELTÖRNI A KEZÉT-D-D.( A MÁSODIK SZÜLÉSEMNÉL MAJDNEM SIKERÜLT) MINDKÉT SZÜLÉSEMNÉL BENT VOLT A PÁROM , SZERINTEM JÓ DOLOG.
2007. febr. 13. 13:48
Én is szeretném, ha ott lenne majd velem a párom. Ha azon kívül mást nem csinál, hogy a homlokomat törölgeti és engedi, hogy szorongassam a kezét, már örülni fogok.
17. babi83 (válaszként erre: 16. - Badonyimariaeva)
2007. febr. 13. 13:38
Én is pont az utolsó mondatodért ragaszkodom a papás szüléshez, hogy legyen ott valaki, akre számíthatok, így biztos, hogy nem maradok magamra:)))
2007. febr. 13. 11:30

Kébzeljétek,a lányom nemsokára szülni fog,és

papás szülés lesz.Azért lesz ott a vejem,hogy nyugtassa a lányomat,az orvosoknak tudjon szólni,

ha nemtalálja megfelelőnek a bánásmódot.Egy kimama,ha nincs fogadott orvosa ,felénk nem túl jó ellátásban részesül.

15. win (válaszként erre: 13. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 13. 11:20
A köldökzsinór elvágása fel sem merült! "Csak" azért jött, hogy tartsa bennem a lelket!:))
14. cuci1974 (válaszként erre: 13. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 13. 09:29
Nem hiszem el,hogy elmegy a kedveTőled!Különben sem kell "oda" néznie!Az én párom is ájulós,de végigcsinálta,benn volt velem 12 órát.Utána együtt aludtunk 2 órát a váróban.Jó tudni,hogy olyan vki van benn velem,akire rábíznám az életem!
2007. jan. 16. 02:09
Megertem, hogy nektek miert volt jo, de nekem oda nem kellene az apa, ne lasson olyan allapotban. A koldokzsinort, tok mindegy ki vagja el, egy nyisszantas a kinokhoz kepest ugyan mi. Aztan meg lehet egy eletre elmenne tolem a kedve, nem egy esetrol olvastam.
12. win
2007. jan. 15. 08:44
Azért olyan jó, ha ott van! Nekem nagyon sokat számított, bár Ő utólag azt mondta, neki rossz volt látni szenvedni, úgy hogy nem tudott segíteni! Azért legközelebb is bejön!;)))
2007. jan. 14. 23:35
Ha kibirják ájulás nélkül,akkor csak a bámészkodás,mert egy épp szülökismamának,nincs ideje,és kedve apukával foglalkozni akkor.)
2007. jan. 14. 22:31

Most 24 hetes várandós kismama vagyok.

A párom 53 éves és 6 éves kislányunk születésénél bent volt velem,végig 12 órán át.Jó volt vkihez beszélni,és tudni,hogy együtt vagyunk,számíthatok a segítségére.Ő is "szenvedett",de sohasem fogja elfelejteni.Most a fia születésénél sem kérdés,hogy bejön-e velem.

30 évvel ezelőtt született az első 2 lánya(Ja,én is 32 éves vagyok),akkor még nem engedték meg,hogy bent legyen a férfi.

Amióta látta,tapasztalta,hogy mennyi erő és kitartás kell a baba megszületéséhez,felnéz a nőkre,tiszteli azt a fegyelmet,ahogy megszüljük a kisbabát.

2006. okt. 12. 19:08

adrya24


Ez az ami a papák dolga.

2006. szept. 18. 11:33
Semmi. A szülés a nők dolga és csak a nőkre tartozik.
2006. aug. 24. 12:52

Velem is végig bent volt a párom a vajúdóban. Rengeteget segített, hogy mellettem állt, foghattam a kezét, erőt adott elviselni a legerősebb fájásokat is. Neki is jó volt, hogy ott lehetett velem. 7 órán keresztül vajúdtam, de egyszer sem panaszkodott. Császárral szültem végül, de azt mondta párom, a második babánál is bent akar lenni ameddig csak lehet.

De ez csak akkor működik ilyen jól, ha a papa is akarja. Erőltetni nem szabad.

2006. aug. 24. 10:27

Én a papás szülést csak ajánlani tudom. Nekem a férjem nagyon sokat segített. Számomra az igazán kemény az 2-2 és fél óra volt.

Amiben segített:

- biztatott

- nem ihattam, ezért nedves törlőkendővel a számat és az arcomat frissítette.

- én gázt használtam és a maszkor ő tartotta végig az arcomhoz. Ez rettentő sokat segített. Sajnos nekem a méhlepény nem akart leválni és úgy húzták ki belőlem. Ekkor már a férjem nem volt bent, magamnak kellett tartanom a maszkot. Nem is tudtam rendesen koncentrálni. Sokkal jobban fájt, mint maga a szülés. Bocs, akit elíjesztettem.

- a kitolási szakban tartotta a hátamat.

- ő vágta el a köldökzsinort.

- fényképeket készítette. Persze már csak akkor amikor a hasamra tették a picit.

2006. aug. 19. 15:50

Nálunk apás szülés volt és igen bevált. A töődés a fontos,h. megnyugtasson, h. masszírozzon, megtörölje a homolokad 2 tolás között...

Én mkinek csak ajánlani tudom, bár nem minden apa rajong az ötletért. Nálunk sem rajongott eleinte.

4. Hoxa
2006. márc. 1. 16:37

A társunk a következőkkel segíthet:

- Kérés nélkül is kínálja időnként a vizet;

- Frissítő kendővel törölgesse a homlokunkat;

- Simogasson;

- Masszírozzon;

- A vajúdás alatt próbáljon minket rávenni egy kis sétára (pl. „Menjünk ki pisilni!” – „Nem megy!” – „Azért próbáljuk meg!”);

- Ha labdán ülünk, a társunk hátulról támasszon minket, esetleg masszírozzon is.

- Ha állunk, kapaszkodhatunk a társunk nyakába, és előre görnyedünk.

3. Rekus (válaszként erre: 2. - _kleo_)
2006. febr. 13. 13:49

Ez a vajódás alatt a feladata.

A szülés alatt, hogy ne ájuljon el:), és lelkitámaszt, biztonságérzést adjon. Fogja a kismama kezét:), segíthet a légzéstechnikában, meg a nyomásnál segíthet megemelni a fejet.

Meg a dokik meg szokták kérdezni, hogy akarja-e elvágni a köldökzsinórt. (Legalább is a munkatársaimtól megkérdezték.)

A szülés után 2 óráig együtt lehetnek. Segíthet lefürödni, elmenni pisilni.

Meg aztán lehet fényképezni videózni, ha a doki engedi. (Bár én nem szeretném ha engem közben fotóznának...)

2006. febr. 13. 10:36
Leginkabb hogy jelen legyen. :) Emellett jo ha el tudja terelni egy kicsit az anyuka figyelmet a fajasokrol. Tarsasjatek, viccmeseles, felolvasas mesekonyvbol, barmi program jol johet a vajudas nehezen mulo oraiban. Emellett papas szulesfelkeszitokon lehet speci masszazs es legzestechnikakat tanulni, azokkal is tud segiteni ha az anyuka szukseget erzi.
2006. febr. 12. 11:54
Mi az apa dolga a papás szülésnél?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook