Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek arról, ha a baba az anyukájával alszik éjjelente? fórum

Mi a véleményetek arról, ha a baba az anyukájával alszik éjjelente? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2007. dec. 4. 23:14

Kb.: 2-3 hónapos koráig mellettünk, a kiságyban aludt a pici, de átraktuk a saját szobájába, mert ott sokkal nyugodtabban alszik. A szoba közvetlenül a mienk mellett van.

Van, hogy akár 2-3 óráig fent vagyunk, ha egy szobában aludnánk, nem tudná kipihenni magát. Mi ezt így tartottuk helyesnek.

126. 8d784868d0 (válaszként erre: 125. - Hoxa)
2007. dec. 4. 23:04

amiért van véleményem azért nem fogok senkit sem békénhagyni mert senkit sem bántok!

elég szomorú hogy ennyi tudatlan ember van a földön!

megspékelném annyival hogy inkább figyelni kéne egy férfi véleményére, mint belekötni!

ez nem csak rám vonatkozik, ha van szemed akkor látod hogy miről beszélek!

125. Hoxa
2007. dec. 4. 23:01
Mislix, vegyél vissza és hagyd békén az anyukákat! (A hsz-od töröltem.)
124. 0260f21e84 (válaszként erre: 123. - Lily3)
2007. dec. 4. 22:15

de o ferfi

soha nem fogja tudni,erezni, milyen, amikor egy babat taplalsz a testeddel. Ott bent megszokott egy csomo jot(szerencses esetben), nem lehet drasztikusan mindenbol kiszakitani

Aki szerint nem fontos, annak a gyereke se fogja mondani, hogy szuksege lenne ra

(Irom ezt a kicsit alabb szolonak)

123. lily3 (válaszként erre: 120. - 8d784868d0)
2007. dec. 4. 21:38
na ne mond.már itt is okoskodsz?
2007. dec. 4. 18:46

A babak igenylik az egyuttalvast, a kulonszobat meg a szulok.

Milyen furcsa es idegen lehet egy ujszulottnek, csecsemonek egyedul, hideg kisagyba, ahol nem erez semmit az anyabol, amit elotte sokaig igen. Szegenyke :(

2007. dec. 4. 18:40

Az én gyerekeim is velem aludtak 3 éves korukig/2 nagy/A pici 20 hónapos és még mindíg velünk alszik.Sőt most hogy a Dániel nagyon beteg volt őt is magunk mellé vettük ha baj van észrevegyük,az után döntöttünk úgy hogy a másik szobában alvás közben hányt és nem vettük észre,csak már amikor fuldokolva sírt.

Bele sem merek gondolni hogy mit csináltam volna ha amíg én/mi alszunk a gyerek megfullad a saját hányásába.

120. 8d784868d0 (válaszként erre: 17. - 03755e6896)
2007. dec. 4. 18:02

szerintem hiányzik neki az anyukája,"


ja...mondta a ygerek hogy hiányzik ugye?

nem normális együtt aludni és kész!

119. Hoxa
2007. nov. 2. 09:48
Csajok, csajok! Ne marakodjatok! A fórum címe tényleg az, hogy mi a véleményetek. Szerintem több véleménynek is meg kellene egymás mellett férnie, senki nem akart erőszakkal meggyőzni senkit az ellentétes véleményéről, csupán leírta. Ki így csinálja, ki úgy, kinek meg még csak elképzelései vannak, emiatt senkit nem kell a földbe döngölni. Rendben? Peace!
2007. nov. 2. 08:50
Az a helyzet hogy a kisfiam 10,5 hónapos és első perctől kezdve velünk alszik. Egyszer sem volt még hogy rá feküdtünk volna meg az sem igaz szerintem hogy erről a baba nem fog tudni leszokni. Majd meglátjuk. Biztos eljön az az idő is amikor már egyedül fog aludni. Én így egyébként sokkal nyugodtabb vagyok és szerencsére megkímélem magam attól hogy minden egyes esetben átrohangáljak hozzá a szobájába. Persze ez kényelmi szempont a másik amiért még velünk alszik az az hogy imád velük lenni. Napközben is olyan sokszor odajön és belém kapaszkodik hogy vegyem föl meg hasonló. Az anyai ösztönök nekem azt súgták hogy ő neki több babusgatásra és anyai,apai közelségre van szüksége. Mellesleg az apjával mi is ilyenek vagyunk. Össze vagyunk nőve már 13 éve. Akkor a kicsit miért is dobnánk félre meg persze ő is szerintem igényli az ilyesmit.
117. gerna
2007. nov. 2. 07:18
Ha valakinek nem tetszene a párhuzam, hozzáteszem, hogy a gorillák családi élete "példaértékű", a felnőttek halálukig védelmezik a kicsiket. Gyerekrablásnál kb. 4-5 felnőtt gorilla szokott áldozatul esni, általában elsőként az apa.
116. gerna
2007. nov. 2. 07:13

Párhuzam a "rokonságból": gorilláéknál a legkisebb mindig az anyával alszik, közös fészekben. Ezt az anya építi, napi 2x, egyet a sziesztához, egyet éjszakára. A "legkisebb" kb. 3 évig a legkisebb, mivel addig gorilláék természetes úton védekeznek: az elválasztásig nincs sex. (Ezért van a gorilla-apának több felesége.) Az igazi elválasztást a fészektől való elválasztás jelenti: a gorillagyerek 3 éves kora körül megtanul saját fészket építeni (persze nem annyira tökéletest).

Ha a gorillagyerek elveszíti az anyját, az apa fogadja be a saját fészkébe, amíg nem önállósul.


Gorilláék életszakaszai nagyjából megegyeznek a miénkkel (pl. kamaszodás ideje).

115. 754c7e07c3 (válaszként erre: 110. - Lily3)
2007. nov. 2. 06:28

Hát.......

:DD

114. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 86. - Gerna)
2007. nov. 2. 06:22
Igaza van...én sem szeretek egyedül aludni:)
113. sokadik (válaszként erre: 112. - Perfi)
2007. nov. 2. 00:19
Kisfiam jelenleg 2 és fél éves és a mai napig köztünk alszik, máshol ugyanis nem hajlandó, gondoltam már én megyek át a gyerekszobába, deoda is jön utánam, talán majd kinövi??
112. perfi
2007. nov. 1. 22:23

Kisfiúnk jelenleg 4 hetes, van ugyan külön szobája, de jelenleg a kiságyát átvittük a mi hálószobánkba. Úgy tervezzük, hogy 3-4 hónapig velünk alszik majd.


Mikor kijöttünk a kórházból eleve úgy altattuk, hogy köztünk feküdt. Ez így volt egészen tegnapig. Amikor is áttértünk végre arra, hogy önállóan aludjon a saját ágyában.

Nembeszélve arról, hogy a párommal mindkettőnknek nagyon kényelmetlen volt. Csak Dani érezte jól magát. Mi az ágy 2 szélére szorultunk. Majd 3 hétig csak a bal oldalamon aludtam.

Mondjuk nem bántam, hogy ott szuszog mellettem a drága, de ez így hosszútávon nem volt megoldás.

2007. nov. 1. 22:22
köszi.
110. lily3 (válaszként erre: 74. - 754c7e07c3)
2007. nov. 1. 22:20
Nekem is ez a véleményem, és nevetséges amit galagonyabogyó okoskodik.Akkor most én örülhetek mert a lányom még él?Vagy mi????
109. coline
2007. nov. 1. 22:08
Nem tartom jó dolognak, de velem is megtörtént, de nagyon ritkán.Én a kiságyat az ágyam mellé raktam igy nem volt annyira nehéz felkelni a babáimhoz.:D
108. Évke
2007. nov. 1. 21:41

Hmm, ez érdekes!

Én nagyon szerettem volna a kisbabámmal aludni, de egyszerűen nem tudott-tud velem-velünk aludni. Fogalmam sincs miért...az első napokban még panaszkodtam is anyukámnak, hogy biztos nem szeret a baba.:))

Persze azóta rájöttem, hogy nagyon szeret, de ő valahogy a kiságyban érzi jól magát. Ami persze nem rossz dolog, csak olyan jó lett volna legalább egyszer összebújni vele...Talán majd a kistesó másképp gondolja!:))

Vagy ha nagyobb lesz, elképzelhető, hogy majd odabújik? De akkor meg már nem lesz kisbaba!!:)

107. zsütyi
2007. nov. 1. 21:10

Nálunk a gyerekek az első 2-3 hónapban az ágyunk melletti bölcsőben aludtak éjszaka. Nap közben pedig a kiságyukban. Mikor már átaludták az éjszakát, a gyerekszobában aludtak a kiságyban. Én ezt találtam jobb megoldásnak, és szerencsére a gyerekek is így szokták meg.

De van olyan ismerősöm aki a babával alszik, mégse szólom meg érte. Mert nekik úgy jó. Azt szokták meg, úgy alszanak nyugodtan.

2007. nov. 1. 21:05
én is csak a véleményemet írtam le.De ha bármilyen lehetőségem van,hogy azt betartsam,amit tudok,akkor ahhoz tartom is magam és úgy fogom nevelni a gyerekemet,ahogy én tarom jónak,nem úgy ahogyan mások meg akarnak győzni és én meg ezt kérem tiszteletben tartani.Nagyon köszönöm.
105. Kolibri
2007. nov. 1. 20:29

Csirke!


Igen, erdekelt azok velemenye is, akiknel meg nincs baba! De hat mindenki szeret reagalni a masikra es sajnos mindannyiunkra jellemzo, hogy meg akarjuk gyozni a masikat a sajat igazunkrol, ami persze csak nekunk annyira igaz, hisz mindenkinek mas a velemenye, mert kulonbozo keppen gondolkodunk.

Szoval en koszonom, hogy te is leirtad, mit gondolsz errol!:)

104. Kolibri
2007. nov. 1. 20:24

Az szerintem is fontos, hogy a szulok is tudjanak pihenni ejjel, de en egyenlore ugy erzem, amig ilyen gyakran felebred a kisbabam, addig jobban tudok pihenni, ha mellettem van es nem kell felkelni hozza, hogy megnyugtassam. Arrol nem is beszelve, hogy mellettem nyugodtabban alszik es nem ebred fel olyan gyakran, igy napkozben is sokkal jobb a kedve es nem nyugos attol, hogy egesz ejjel nem alukalt egy jot.


Higienia? Na, igen. Az tuti nem olyan higienikus, ha velunk alszik a baba, de szerintem is, ennyi "kosz" csak az immunrendszeret erositi.

103. Kolibri
2007. nov. 1. 20:20

Galagonyabogyo!


Amulva olvastam a hozzaszolasaidat! Ha majd mindennek pontosan utana olvasol, ha kisbabad lesz, akkor ha azt latod, hogy neveljuk rendszeressegre gyermekunket azzal, hogy pl. csak 3 orankent etetjuk, akkor hagyod ketsegbeesetten orditani 2 oran keresztul, mert mondjuk 1 ora mulva ehes a kicsi? Vagy nem lesz jo az alvokaja es orankent felriad, akkor ejjelente orankent felkelsz altatgatni mert a konyv azt irta? Vagy hagyod majd, hogy az anyuja testenek kozelet erezve edesen es nyugodtan aludjon? (Ami iganis pozitivan befolyasolja a fejlodeset!)

Nem tudom a pedagogias megjegyzest pontosan hogyan ertetted. En is vegeztem pedagogiat, szerintem itt sokan masok is. De arrol sehol nem hallottam, hogy a konyvek az anyai osztonnel szemben okosabbak lennenek.

Az anyai oszton az, amikor tanulas nelkul valaki magatol megerzi, hogy mi az amire a gyermekenek eppen szuksege van. Ha ezt barmely konyv az adott gyermekre nezve jobban meg tudja hatarozni, akkor ...nem is tudom, mit mondjak erre. Olyan nincs!

102. Gombos
2007. nov. 1. 19:51

És mivan akinek nem jut kókusz matrac,csak szalma meg rongyok? nem hiszem,hogy hátrányosabban fejlődnének az egészségügyi szempontból,mint a sterilkamrás társaik... Mellesleg,mindenhol van atka,penész,gomba stb... még a műtőkben is. Kit érdekel?

Mellesleg az ember emlős,ez tény, az is tény,hogy a majmoktól származunk. Kérdem: melyik állatot rak félre az anyja azért mert alszanak. Elvégre ez lenne a természetes. Emellett az én gyerekem külön alszik,csak akkor teszem be a nagy ágyba,ha nem tudom vissza altatni éjjel.. Nem vagyok egyik fanatikusa sem. nemhiszem,hogy a gyerek higiéniásan és mentálisan megsinylené az anya melletti alvást. Én jobban örülnék,ha végig aludná az éjszakát kiságyba,mert a saját kényelmem is fontos.

2007. nov. 1. 19:47
Sterilszoba rulez :D
2007. nov. 1. 19:46

Most utoljara: en nem utaltam arra, hogy barmit is jobban tudnek.

Szerintem nem igaz, hogy akinek nincs gyereke, csak most varja, nem tudhat ugyan annyit, vagy esetenkent tobbet addot dolgokrol, mint akinek van. Galagonyabogyóval kapcsolatban az a velemenyem, hogy o csak annyit irt: ezt es ezt olvastam, de ti tudjatok. Erre o is ugy le lett tamadva, mint en. Az ez utani hozzasolasait mondjuk mar nem velemenyeznem.

Lenyeg: a forum velemenyeket var, en leirtam, es amit kaptam... hat koszi.


A matracrol pedig, mi most vettunk ujat, es elotte megneztunk egy prezentaciot arrol, hogy mi is tortenik az elhalt hamsejtekkel es a hajunkbol ottmaradt reszecskekkel. Ezek utan, meg utana is olvastam a dolognak, ez a tudasom annak ellenere megvan, hogy meg nincsen gyerekem.

Meg annyit, hogy en sosem irtam, hogy ha szukseget erzem, en nem fektetnem magam melle a gyerekem, errol szo sincs. Sem arrol, hogy a szeltol is ovnam. Csak annyi, hogy egeszsegesEBBnek tartom, ha kulon agyban alszik.

Ha ennyire zavarnak a nem-gyerekes emberek velemenyei, indithattok forumot kikotessel: csak gyermekeseknek!

En reszemrol befejeztem.

99. 0c97fbb607 (válaszként erre: 97. - Sz.Csirke)
2007. nov. 1. 19:35

Semmi baj a véleményeddel.Sokat így gondplják.

De én nem fogom mikroszkóppal vizsgálgatni a matracomat,az atkák eddig nem bántottak,ezekszerint megférünk együtt ,egy ágyban.

Fogalmam sincs ,miért fontos az ,hogy van-e a matracban atka vagy nincs?Mit árt az embereknek?

Tudaatlan vagyok.

2007. nov. 1. 19:22

Negatív nem vagyok, de a hangulatom az: tudod, baromi idegesítő, amikor gyerektelen emberek mindent jobban tudnak -olvasd vissza a délelőtti 19 éves üdvöskét, és talán megérted a hozzáállásomat.


Amúgy meg hogy nézzek utána, mi minden van a matracban: ne haragudj, de ez már röhejes. Egész új matracunk van, nem fekszünk bele koszosan, használunk matracvédőt, nem eszünk az ágyban... a por ellen nem tudnék többet tenni a gyerekágy matracával sem, mint amit egy normális higiéniájú házban megtesz az ember.


Szóval _szerinted_ úgy, az rendben van, de az ex catedra kijelentések borzolják az idegeimet.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook