Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek arról, ha a baba az anyukájával alszik éjjelente? fórum

Mi a véleményetek arról, ha a baba az anyukájával alszik éjjelente? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2007. okt. 4. 14:08
És szerintetek ez meddig normális? Nem elítélném, de kíváncsi vagyok. Egyik ismerősömnek nincs párja, a fiát neveli egyedül, 11éves a kölkőc és még mindig az anyjával alszik...sztem ez már a nem jó kategória...de meddig az? Apuval, vagy nélküle...ki van az ágyban, és a gyermek hány éves koráig?
36. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 34. - Lily3)
2007. okt. 4. 14:07

A nagyfiam magától ment külön,lassan a kicsi is...szóval nem érdekel ha megszólnak érte,nekünk jó volt,mivel én is emberből vagyok,nem birtam,apa meg messzze van legtöbbet...a szex meg megoldható ágyon vagy ágyon kivül is....alvásról volt szó a kérdésben,nem szeretkezésről.-)))

utóbbit természetesen csak apával:-)

35. lily3
2007. okt. 4. 14:06
Egyszer 2-szer irtam bocsi.Még mielött bárki azt irná hogy inkább a férjemmel bújnék össze:természetesen vele is összeszoktam.
34. lily3
2007. okt. 4. 14:03
Az én lányom 8 hónapos korától velem alszik/most 4 éves/addig állandóan ingáztam a kiságy és a sajátunk között,kipurcantam.Amugy 3 évig szoptattam amit nem bántam meg óriási élmény volt.Ha beteg vagy hány azonnal látom hogy baj van és rögtön segitek rajta.A másik szobába járkálhatnék egész éjjel.Persze egyszer külön kell menni egyszer.Nekünk igy megfelelt ne kövezzen meg senki amiért a gyerekemmel alszom.Olyan jó összebújni vele.
2007. okt. 4. 08:11

Mi is így kezdtük, köztünk aludt kb. a 2. hótól kezdve, majd most 10hós korára leszokott róla...na persze kis segítséggel :D

De már rendszeresen keresztben aludt és nem olyan nagy az ágyunk, hogy egy növekvő bébi ilyen pózban kényelmesen köztünk heverjen :)))

32. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 29. - Rozália)
2007. okt. 4. 08:06

Akkor is ébrednek "közben" ha a helyükön alszanak:-))A szerelmeskedés szerintem nem ágyfüggő...

Másrészt a nagyfiammal kiságyban kezdtük,de aztán több hónap után,mikor jött a teljes kimerülés,ottmaradt,így legalább tudtam pihenni én is kicsit...máshogy nem bírtam már.

Nekünk jó volt így...

31. Rozália (válaszként erre: 30. - Doboska.p)
2007. okt. 4. 05:47
Erről van szó.
2007. okt. 3. 06:19
Szerintem nem jó ötlet. a sógórnöm 8 évesen alig tudta levakarni magáról a fiát. Addig köztük aludt. Csoda hogy a házasságk nem ment rá!!
29. Rozália (válaszként erre: 25. - Ccd9bb7d17)
2007. okt. 3. 04:57

Jaaaa...., akkor pontatlan a feltett kérdés.

Néha-néha, esetleg. Ha pl. beteg a gyerek. Mert aztán hamar megszokja ám a jót. És egyszer csak azt veszitek észre, nem tudtok pl. szerelmeskedni...:)

28. Donyta
2007. okt. 3. 04:52

Sziasztok! A mi kicsink, születésétől fogva köztünk aludt, kb: 1,1/2 éves koráig. Azóta is sürün előfordúl, hogy bemászik közénk, vagy csak mellém. Néha bosszankodom is miatta, mert senki nem pihen normálisan. De valszeg szüksége van még néha a közelségre, és a bújásra. Ilyenkor átölel ,vagy kéri, hogy én tegyem meg és igy nyugodtan elszundít.

Sosem szerette a kiságyat, később sem szívesen aludt külön. Most meg már külön szobában van, igy ha teheti, néha bemászik mellénk. Pedig már nem is kicsi.

2007. okt. 2. 23:18
A fiam másfél éves koráig velünk aludt az ágyba,és utána magától visszaszokott a saját ágyába. Szerintem rájött magától,hogy sokkal kényelmesebben elfér a sajátjába.
2007. okt. 2. 17:47
Ugy-ugy, mindharman. Es milyen edesen lehet ugy aludni!
2007. okt. 2. 11:53
Mondjuk anyuka apuka és baba együtt alszanak:-)
24. Rozália (válaszként erre: 23. - Ccd9bb7d17)
2007. okt. 2. 10:59
Hol alszik az apuka, ha az anyukával a baba alszik?!
23. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 22. - Rozália)
2007. okt. 1. 09:28
Mármint hogy érted a kérdést?
2007. okt. 1. 05:14
És az apuka?!
21. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 14. - 8d784868d0)
2007. szept. 29. 19:30
Ha az apuka utolsó lesz a családban,az már tényleg gond,de az esetek többségében nem erről van szó.Csupán egy új családtag érkezett,de ettől senkinek nem kisebbedik a szerepe,vagy csúszik hátrébb a ranglistán,ellenkezőleg ettől vállik igazivá egy család.Ha pedig apukának és babának egyformán szüksége van anyára,kézenfekvő a megoldás:lehet együttaludni:-))
20. 754c7e07c3 (válaszként erre: 4. - Kolibri)
2007. szept. 29. 19:20

Majdnem 3 éves korukig. A középsőm még utána is sokáig átjött, aztán fokozatosan elmaradt. Semmi gond nem volt a saját ágyukba szoktatással.

Este, ha álmosak lefekszenek, és alszanak, nincs inni kérek, vagy egyéb kifogás. Szerintem nem csináltam rosszul.

2007. szept. 29. 19:18
A világ legtermészetesebb dolga :)
2007. szept. 29. 19:06

Én csak annyit mondanék, hogy Én 17 éves koromig aludtam anyukámmal. Mégpedig azért mert 1,5 szobás lakásban laktunk és a nagymamá volt a fél szobában. De nálunk mindössze annyi a probléma, hogy már egy éve elköltöztem de nem bírok elszakadni minden nap haza megyek ha csak 10 percre is.

Szerintem nem baj jobban fognak kötődni bár az én kötődésem már lehet túlzás :)

17. 03755e6896 (válaszként erre: 14. - 8d784868d0)
2007. szept. 29. 18:56

Szerintem igenis a baba igényli,mert 9 hónapig az édesanyja hasában nevelkedik és mikor megszületik,megszakad ez az együttlét,és szerintem hiányzik neki az anyukája,azért vágja ki a balhét ,már 1 hetesen is akár.

Az meg butaság hogy a férj a "család utolsó tagjává válik" szerintrem ha egy nő ügyes és szereti a férjét ez szóba sem jöhet. Mindent meg lehet oldani. A gyereked mellett csak "rövid" ideig alszol a férjed mellett meg egy életen át :)))))))

2007. szept. 29. 18:53
A mi lányunk mellettünk alszik el, és amint szunyókál, összebújunk a párommal. Amúgy elalszik bárhol, még a szőnyegen is. Köztünk nincs ilyenről vita...A baba nem köztünk, mellettünk alszik.
2007. szept. 29. 18:49
Sziasztok! Én is együtt alszom a kisfiammal. Semmi gond nincs így. Imike egy percet sem aludt kiságyba,sajnos,pedig szerettem volna ha ott alszik.Ígyhát első gyerek stb.....magamhoz vettem,azóta is együtt alszunk. 2 éves. próbáltam már külön ágyban is,és nem volt gond.Ugyanannyiszor kelt fel,mintha mellettem lett volna.
2007. szept. 29. 18:33

hát én férfiként nem tudok olyan mélységben hozzászólni mint a nők, de amit hallottam azt leírom.

az apák nagy része teljessen odavan mert a nők megbolondulnak amikor gyerekük lesz.

ez valahol normális is!

de az nem hogy nem a férjével alszik egy ő, hanem egy gyerekkel!

a gyereknek semmi szüksége rá! a férjeknek több szükségük lenne rá mert a család utolsó tagjáváv váltak egyik percről a másikra!

ez valahol normális is, hiszen első a gyerek, a második a potenciális kiszolgáló személyzet, aztán az apa.

ezt fel kell ismerni a nőknek!

ifjú családapa ismrőseim szinte kivétel nélkül panaszkodtak arra hogy semmibe nézik otthon őket!

már nem is alszanak velük.....

olvasom itt hogy az anyának a jó ha együtt alszik a gyerekkel!

a gyerek nem igényelte...

elmagyarázná ezt nekem valaki?

nem beteges ez kissé? nem tulzott magához láncolást hajt végre a csúcsra járatott anya?

2007. szept. 29. 18:29
Én állandóan attól reggegtem,hogy ráfekszek, vagy az arcára kerül a takaró, és meghal. Na meg a SIDS-től is nagyon tartottam, ezért légzésfigyelő nélkül nem is tudtam volna létezni.Pedig jó érzés lehet!
2007. szept. 29. 17:46
Az én Bencekém 3 éves koráig aludt kettőnk között, így volt nekünk a legjobb. Mindannyiónknak.:) Az ovival együtt jött a saját szoba és ágy.. Nekünk sokkal nehezebb volt. :)A mai napig minden éjjel felébredek betakarni és megsimizni..
11. Roni24
2007. szept. 29. 17:42

Érdekes, nálunk épp fordítva mennek a dolgok, mint a legtöbb családban!

Az én kisfiam hét hónapos koráig velem aludt, akkor kezdtem el hozzászoktatni a kiságyhoz. Fel sem tűnt neki, mikor egyik éjjel nem magam mellé vettem, hanem a kiságyában hagytam. Jóformán saját magamat kellett hozzászoktatni, hogy ne vegyem oda magamhoz! Hiányzott. :)))

Júliusban volt két éves, ennek örömére a rácsos ágyából, kiságyat csináltam neki, és most már abban alszik. Ezzel sem volt gond, inkább azzal, ha esetleg magam mellé akarom venni hogy ott aludjon el, HEVESEN TILTAKOZIK! :P Inkább a saját ágyában szeret aludni, egyedül. :( :S :)

2007. szept. 29. 17:04
Mi is együtt alszunk a lányommal,eleinte csak én aludtam vele,aztán mikor kb.10 hós volt a párom is mellénk költözött.Soha nem volt gond,éjszaka még mindig szopizunk,(most,hogy a fogai bújnak többször is),de gyakran a párom észre sem veszi.Ha meg mindig fel kellene kelnem,ahányszor Kata ébred,tuti jobban zavarnánk apát is.
2007. szept. 29. 16:23
De jo, akkor egy percig sem fontolgatom tovabb a "visszatelepitest" a kisagyba.
2007. szept. 29. 15:41

jajaj jó téma. Nekem erre annak idején a már akkor sem fiatal doktornénink azt mondta:

Anyuka, ne aggódjon, ha szerencsénk van, 18 éves korára késsel villával fog enni, szobatiszta lesz és ha még nagyobb szerencsénk lesz,egyedül fog aludni! Egyébként magától is leszokott az én kislányom és a mai napig egyedül alszik. Maximálisan kiegyensúlyozott és jókat nevetünk azóta is azon, mikor mesélgetem neki, hogy milyen volt, mikor 1 évesen álmában morzsolgatta a hajamat. Békésen aludt, én kevésbé, de szép volt!!

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook