Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek arról, ha a baba az anyukájával alszik éjjelente? fórum

Mi a véleményetek arról, ha a baba az anyukájával alszik éjjelente? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
97. Sz.Csirke (válaszként erre: 94. - Bb2f4e28dd)
2007. nov. 1. 18:59

Ez a 2 hozzasolasod egy borzasztoan negativ emberre utal.

Senki nem akarta neked megmondani a "tutit", nem tudom ezt honnan veszed, Sot, en meg tanacsot sem adtam. Aggodni pedig foleg nem aggodom masok gyerekeiert. Te milyen hozzasolasra reagaltal igy? Az enyemre, vagy arra amit te beleolvastal az enyembe?


Ha erdekel hogy mi minden van a matracodban, nezz utana, meg fogsz lepodni.


Es vegul megismetelnem azt a hozzasolasomat, ami ezt a fergeteges duhot kivaltotta beloed:


NEKEM az a VELEMENYEM, hogy egeszsegesEBB a babanak kulon aludnia, higenias es mentalis okokbol is.

En ezzel meg azt sem sugalltam, hogy az egyutt alvas egeszsegtelen lenne.

96. 754c7e07c3 (válaszként erre: 95. - 0c97fbb607)
2007. nov. 1. 18:45

Az enyém sem. Addig. Bár nappal szinte soha. Muszáj volt legalább éjjel pihenni. Örökké nem tudtam fenn lenni. Pedig megpróbáltam.


Van benne valami, hogy a túl sterilen tartott gyerekek betegesebbek lehetnek. Immunrendszer 0.

95. 0c97fbb607 (válaszként erre: 92. - Sz.Csirke)
2007. nov. 1. 18:41

Poratka,meg higiénia!

Na ne!:DD

Ezért is van annyi beteges,meg allelgiás gyerek.

Nem kell őket a széltől is óvni,és műtő kategóriás lakásban felnevelni.


Kata.

Én is így voltam vele,mindig együtt aludtunk napközben is.Mivel éjjel a fiam nem akart aludni valahogy:D

94. bb2f4e28dd (válaszként erre: 92. - Sz.Csirke)
2007. nov. 1. 18:39

Jesszusom, mi minden lehet a matracunkban?

Miért kéne egyébként megkaranténban tartani a gyereket? Zárjam oxigénsátorba?

Amúgy köszi az aggódást mások gyerekeiért ;) önálló a 2 nagy, saját ágyában alszik, semmi bajuk. Idővel majd a kicsi is átszokik.


Az van, hogy én senkit se akarok rábeszélni, hogy öregem, minden körülmények között aludj együtt a gyerekeddel; de nekem mennyien meg akarják mondani a tutit, elképesztő.

Ha első gyerekem lenne, talán még meg is ijednék a sok ,,okos" tanács olvasatán ;)

93. 754c7e07c3 (válaszként erre: 92. - Sz.Csirke)
2007. nov. 1. 18:36

A kiságy matracában is lehetnek, sőt vannak poratkák.

A baba külön takaró alatt pihizik anya mellett. Semmi higiéniátlan nincs benne szerintem.


Önállósulás. Egy icike-picike most született bébi valahogy nem akar önállósulni. Szerintem. Sőt.


Én megpróbáltam a különalvást az első gyerekkel. Először azért nem aludtam, mert nem éreztem őt biztonságban, tőlem messzire, aztán azért, mert felébredt szopizni, aztán vissza kellett altatni, rakni a helyére, és valahogy nem éreztem jól így magam. Amikor magam mellé vettem hivatalosan (tehát ott ágyaztam meg neki), onnantól nagyon jókat aludtunk. Simán magától ment át a saját ágyára, és nem volt semmi nyűgösködés soha.

92. Sz.Csirke (válaszként erre: 91. - Bb2f4e28dd)
2007. nov. 1. 18:29

Oooh, elnezest, nem tudtam hogy dobaloztam.

Higenias azert, mert a matracban rengeteg minden el, es mar regota hasznalatban van, (igen tudom, vannak kivetelek) plussz anya is apa is odaszuszog egesz ejjel, a szulok nagy parnaja es takaroja noveli a bolcsohalal kockazatat.


Mentalis azert, mert az egyedul alvas is fontos szerepet jatszik az onallosodasban, es abban hogy megtanulja, egyedul is biztonsagban van, valamint hogy mi akkor is vigyazunk ra, mikor o ezt nem erzekeli.


Egyebkent en semmit sem allitottam.

Annak ellenere, hogy a forum cime :Mi a velemenyetek..., plusszban meg en is igy kezdtem a hozzasolasom.

91. bb2f4e28dd (válaszként erre: 84. - Sz.Csirke)
2007. nov. 1. 18:20

Mentális? Higiéniás?

Indoklás?


Ne dobálódzunk már a szavakkal, emberek, ha valamit állítunk, indokoljuk is meg.

2007. nov. 1. 18:12
Az összes gyerekkel együtt aludtunk amíg kicsik voltak.Egyrészt azért alakult így,mert valószínüleg már nem lennék itt az alváshiánytól.A fiam pl,mai napig felébren minden egyes éjjel éjfél és egy között.Ha jól emlékszem 4-5 évesen szoktak hozzá a kiságyhoz.
89. 7130b15964 (válaszként erre: 67. - Bb2f4e28dd)
2007. nov. 1. 18:11
Ez annyira ösztönös, hogy ha nem a saját gyerekedről van szó, akkor is működik. Én a legkisebb "rendellenes" levegővételre felébredtem, ha kisgyerekkel egy szobában aludtam.
88. gerna (válaszként erre: 87. - 754c7e07c3)
2007. nov. 1. 18:08
Teljesen logikus :)
87. 754c7e07c3 (válaszként erre: 86. - Gerna)
2007. nov. 1. 17:45
Nekem tetszik. :)))
86. gerna
2007. nov. 1. 17:33
Érdekesség - már nem baba, hanem óvodáskorú gyerek mondta: Apa és anya együtt alusznak, miért kellene pont a legkisebbnek egyedül aludni?
85. 754c7e07c3 (válaszként erre: 84. - Sz.Csirke)
2007. nov. 1. 17:25
Higiéniás?
2007. nov. 1. 17:02
Nekem az a velemenyem, hogy egeszsegesebb a babanak kulon aludnia, higenias es mentalis okokbol is.
2007. nov. 1. 17:01

Amúgy meg pont azt hozzák fel a bölcsőhalál megelőzésére, hogy az anya lélegzetében lévő CO2 mennyiség az együttalvásnál a bébi agyában olyan "éberségi" folyamatokat indít be, amik megakadályozzák a légzésleállást :)

Amúgy mind a mai napig -pedig már jópár hónapja nem alszik velünk a fiunk- álmomban kiteszem a kezem, derékszögbe hajlítva, alagutat formálva, ha a párom hajnalban fordul :D Nem is emlékszem, ő meséli el reggelente, hogy megint egy "szellembébit" óvtam, mert a mienk bizony a kis helyén fekszik már :)))

És az is furcsa, hogy a bébi is úgy fekszik a saját ágyában, mint amikor köztünk aludt, azaz teljesen keresztben :D Pl. ezért is szoktattam ki onnan :) ő bent terpszkedett teljesen "szabálytalan" formában, mi meg majd' leestünk a két szélen...nem volt valami pihentető :(

82. adri25
2007. nov. 1. 16:54
szerintem jobb ha külön alszik a baba,de legyen baba figyelő,és légzésfigyelő is
81. Gombos
2007. nov. 1. 15:55

Egyet értek az előttem szólóval. Mindenki altassa úgy a gyermekét ahogy jól esik neki,ha a "szülői ágyban " fekszik a kicsi,max. azzal veszélyezteted az életét ha ráfekszel. Szóval egy gyerek sem fog megfulladni az anyja mellett kedves Galagonyabogyó azért,mert puha az ágy....


Egy két gyermekes szülésznő.

2007. nov. 1. 15:26

Kedves Galagonyabogyó!Van egy ismerősöm,kisbabát sétáltatva kezdtünk el dumcsizni.Tanulságosak voltak a vele folytatott beszélgetések.Elmondta hogy helyben dolizott védőnőként gyed előtt,tehát diplomás és emellett van pár év tapasztalata is.De....hogy őt idézzem:ha tudta volna hogy így működik egy kisbaba,bizony várt volna még pár évet.Merthogy a könyvekben az van,hogy az újszülött a napjai nagy részét átalussza,valamint mikor kiment védőnőként babóhoz,azok többnyire aludtak...háááát Ő nem gondolta hogy ettől a gyerektől még a mosógépbe sem tudja majd berakni a szennyest,addig sem alszik......és ezt teljesen őszintén .....

Szóval kb ennyit a könyvekről és az elméletről.Elhiszem hogy büszkének érzed magad amiatt hogy pedagógiát tanulsz,de mi is tanuljuk...élesben,nap mint nap...másrészt köztünk is van pár ember,aki képzeld,még pedagógiát is tanult a két-esetleg három lúrkója mellett...szóval nem szégyen meghallgatni a nagyobb tapasztalattal rendelkezőt....ja...és a google mindenek felett???ezt megkérdőjelezném......

2007. nov. 1. 10:18
az oviból meg már rég kinőttem.
2007. nov. 1. 10:18
nem vagyok agresszív kismalac:)
77. 754c7e07c3 (válaszként erre: 74. - 754c7e07c3)
2007. nov. 1. 09:32

És keverem a hsz-ket. :))

A lényeg: Szerintem sem könyvből kell gyereket nevelni. A bölcsőhalál okai között szerepel sok dolog, de konkrét okát még most sem tudják.

76. 754c7e07c3 (válaszként erre: 75. - Bb2f4e28dd)
2007. nov. 1. 09:27
:DD
2007. nov. 1. 09:27
(az ilyen agresszív kismalacokat az oviban be szokták állítani a sarokba, hogy gondolkodjanak kicsit :D )
74. 754c7e07c3 (válaszként erre: 63. - Bb2f4e28dd)
2007. nov. 1. 09:26
Én 30 vagyok és ugyanaz a véleményem, mint Jaminának.
2007. nov. 1. 09:13
ígérem,de én nem szülök 3 gyereket és majd akkor is visszajövök ha te elvégezted a pedagógiát:)
2007. nov. 1. 09:10

Na jó, süketekkel nem lehet beszélgetni, úgyhogy be is fejezem...

Majd ha szültél 3 gyerket, gyere vissza beszélgetni. Pá.

2007. nov. 1. 09:08
szerintem érdemes,én meg ezt mondom jó indulattal.
2007. nov. 1. 09:07
írd be a googleba a csecsemőhalál kifejezést és olvasd el a halál kiváltó okait.
2007. nov. 1. 09:01
Az itt eltöltött időmet meg hagy osszam már be én...
68. bb2f4e28dd (válaszként erre: 66. - Galagonyabogyó)
2007. nov. 1. 09:01

Sokat kell még tapasztalnod... és ezt jóindulattal mondom neked.

Ha te mindenben a könyvekre hagyatkozol, keserves tapasztalataid lesznek, ugyanis mindenre és minden ellenkezőjére fogsz érveket találni. Össze leszel zavarodva.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook