Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek arról, ha a baba az anyukájával alszik éjjelente? fórum

Mi a véleményetek arról, ha a baba az anyukájával alszik éjjelente? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
187. ALLICS
2007. dec. 18. 18:49
a 171.hsz-ra írta hogy nem kell külön szoba csak kiságy.
186. melin76 (válaszként erre: 185. - Melin76)
2007. dec. 18. 18:48
na gondoltam elmagyarázom neki, hogy miről is volt szó, ha már nem vette a fáradságot, hogy az egész párbeszédet visszaolvassa, mielőtt beleszólt, és közben tök hülyének nézett. Amit ugye nem szoktunk szeretni, nemcsak én te se :))))
185. melin76 (válaszként erre: 184. - ALLICS)
2007. dec. 18. 18:45

nekem címezte a válaszát, én pedig csacsával beszélgettem a külön szobáról...

nem írtam, hogy nem a fórumkérdésre válaszolt, hanem azt írtam, hogy nem értem NEKEM mire válaszolt.

Így már ok?

184. ALLICS (válaszként erre: 183. - Melin76)
2007. dec. 18. 18:36

A kiírt kérdésből egyértelműen nem derül ki hogy mit is akar kérdezni.Lehet úgy is érteni hogy a baba egy ágyba alszik az anyukájával és úgy is hogy a baba egy szobába alszik az anyukájával.

Rékuli arra a variációra írt hogy szerinte nem szerencsés ha a baba egy ágyba alszik az anyukájával.

Nem tudom miért kell azt írni hogy nem a fórumkérdésre válaszolt.

183. melin76 (válaszként erre: 182. - Rékuli)
2007. dec. 18. 18:30

oké értem válaszoltál, de mire? Mert amúgy tudunk a kiságy létezéséről, de nem az volt a téma, hogy egy ágyban, hanem, hogy egy szobában alszanak a szülők a gyerekkel.

Amúgy a külön kiságyban, de egy szobában téma felvetése nem rossz ötlet, csak most épp nem erről volt szó


:))))

182. rékuli
2007. dec. 18. 17:31
Na jól van hagyjuk!Nem okoskodtam csak válaszoltam arra amit te írtál,meg leírtam a véleményemet!
181. melin76 (válaszként erre: 180. - Rékuli)
2007. dec. 18. 17:26

akkor is egy szobában alszanak... Márpedig arról beszéltünk,


ezért nem értettem, hogy miért okoskodtál bele, ilyen nyilvánvaló dolgokkal, amikről éppen szó se volt.

180. rékuli
2007. dec. 18. 17:25
Írtad hogy ha valakinek nincsen külön szobája annak nincsen más választása,én erre írtam hogy nem kell ahoz külön szoba hogy a baba ne a szülőkkel aludjon együtt!!!Érded???
2007. dec. 18. 16:16

Sziasztok!

Helyesnek tartjátok hogy a barátnőm gyereke hajnal 2-ig a saját ágyában alszik,utána addig hisztizik míg a szülők maguk közé nem veszik?

..és 21 hónapos.

178. melin76 (válaszként erre: 177. - Rékuli)
2007. dec. 18. 15:36

ez most hogy jön ide? Nincs türelmem visszamazsolázni a fórumot, de azt hiszem, akik ágáltak az együtt alvás ellen, azok közül sokan azt hozták fel, hogy annyi a szexnek.

Hát én nem tudom, de ha kiságyban aludna az ágyunk mellett, akkor sem ott szexelnénk a másik szoba igazi háló, nagyon hangulatos, nekem elhiheted ;)

177. rékuli
2007. dec. 18. 15:02
meli76!Ahoz hogy egy gyerek külön ágyban aludjon nem kell külön szoba,elég egy kiságy!
176. rékuli
2007. dec. 18. 14:59
Nekem van egy unokatesóm aki újszülött korától a szüleivel aludt(pedig volt külön szobája),de annyira megszokta az ott alvást,hogy kb 7éves koráig a szüleivel aludt egy ágyban!Én szerintem egy babának is jobb ha a saját kiságyában vagy szobájában alszik meg a szülőknek is!Nem kell attól félniük hogy mikor lökik le a baby-t vagy fekszenek rá,hát meg van nemi életük is,de úgy hogy ott a gyerek nem hiszem hogy sok mindent tudnak csinálni!!!Nekem ez a véleményem...
2007. dec. 18. 14:18
csak ha beteg, akkor alszom velük.
2007. dec. 18. 13:40
én nagyon féltem mikor a kisbab mellettem aludt, hogy ráfordulok...stb, így nem tudtam elaludni, vagy állandóan felriadtam. Ha meg a kiságyba raktam féltem hogynem veszem észre ha baja van (pl bölcsöhalál..stb,)és akkor is állandóan felriadtam megnézni. Így két hónap kínlódás és kialvatlanság után vettem egy légzésfigyelőt. Így mind a ketten kényelmesen aludtunk és tudtam , biztonságban van a baby :D Na, jó, nem a légzésfigyelőt akartam reklámozni, de engem csak ez nyugtatott meg.
2007. dec. 17. 22:15
Amikor mellettem aludt még a fiam, mert szopizott, akkor szinte minden reggel úgy ébredtem, hogy fájt valamim, mert nem tudtam kényelmesen aludni, csak a babának legyen jó helye, neki legyen kényelmes... És szerintem azért mert anya vagyok, nekem is jár, hogy rendesen ki tudjam pihenni magam, legalább éjszaka, ha már nappal nem nagyon jut rá időm.
172. melin76 (válaszként erre: 167. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 17. 17:48

:)))))

Nem? Pedig ez a legnagyobb butaság. De tényleg.


:DDDDD

171. melin76 (válaszként erre: 170. - Csacsa)
2007. dec. 17. 17:29
nekünk van külön szobánk, de együtt alszunk. Ha valakinek nincs külön szobája annak meg nincs is más választása
170. csacsa (válaszként erre: 169. - Melin76)
2007. dec. 17. 15:53
Ooo dehogynem tudjuk elkepzelni. De az a szoba azert nagyon fontos mert ott nem lep meg egy apro kivancsiskodo....
169. melin76
2007. dec. 17. 09:41

:)

mifelénk alvás közben aludni szoktak és ugye a kérdés is az alvásra vonatkozott :o


Úgy tűnik sokan el se tudják képzelni, hogy nemcsak egy szobából, ágyból áll a lakás. :D

168. Ferildi
2007. dec. 17. 07:02
Én akkor szoktam mellé feküdni ha beteg és ő kéri.Olyankor ő alszik én forgolódom.Szerintem nem pihentető,de mindenki úgy alszik ahogy neki tetszik.
167. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 164. - Csacsa)
2007. dec. 17. 07:01
Senki nem mondja hogy szivtelen vagy,nem is gondollak annak,de őszintén nem...viszont én pedig butának nem érzem magam az együttalvás miatt,nekem is megvan az indokom,miért alakult így,és nem érzem hogy a "legnagyobb butaság lenne"...
166. LoLiNa
2007. dec. 17. 05:14
semmiképp nem altatnám magunk közt
165. 5cb4354c81 (válaszként erre: 164. - Csacsa)
2007. dec. 16. 23:26
Igen, ez miatt én is láttam nagyon sok negatív "példát". Pl.: kislány, 9 éves, most próbálják külön szoktatni, de sokat kínlódnak vele! Amíg a szülei ágyában aludt, azok egymáshoz sem érhettek, mert a lány visított.
164. csacsa
2007. dec. 16. 23:16

Szerintem a legnagyob butasag ha a szulokkel alszik e baba vagy a gyerek. Attol hogy gyereke szuletik valakinek szuksege van a naganeletre a herjevel. Es ha valaki beszoktatja az agyaba a gyereket ettol el is koszonhet. Nagyon sok ilyen peldat lattam mar. Persze a hazassag is megromlott ez miatt.

Ezert mi nem engedjuk be a gyereket kozenk. Persze ez nem azt jelenti hogy nem imadjuk. Dehogynem!! Nagyon is. De a haloszobank az ha meg nem jottunk ki reggel a szamara tabu.

Ha valami gondja van a mai napig is pillanatok alatt ott vagyunk mellete. Az is elofordul hogy beteg vagy megilyed mert roszat almodik es valamejukonk befekszik melle es ott alszik.

Szerintem ez igy jo. Es ha veleki ezert azt mondja hogy szivtelen vagyok es nem szeretem elegge a gyerekemet hat tegye. En tudom hogy nem igy van.Akar az eletemete is odaadnam erte!

2007. dec. 16. 23:02
A kislányom nagyon rövid ideig, 1,5 hónapig(addig szopott), aludt mellettem. Azóta rá sem lehet venni, semmivel, hogy a mi ágyunkban aludjon el. Kétévesen tettem külön szobába. A kisfiam, 8,5 hóig aludt mellettem, de végig csak úgy, hogy esti szopi után az ágya, az első éjszakai szopi után maradt mellettem. Most 17 hós, és a világ összes kincséért sem aludna el mellettünk. Ő is kétévesen kap külön szobát.
2007. dec. 16. 15:44
Olyan jó illata van! S olyan megnyugtató hallani a kis szuszogását!
161. ce91523917 (válaszként erre: 37. - 984ff08d0b)
2007. dec. 16. 15:41

Szerintem már 3 évesen nyugodtan aludhat a saját ágyában. Akár nyitott ajtónál, kis fénnyel, míg meg nem szokja, hogy egyedül van.

11 évesen már, rossz irányba fejlődik így a gyermek, a dili doki is ezt mondja, nem egy ilyenről hallottam már

2007. dec. 10. 12:40
Ez mért kérdés?
2007. dec. 10. 09:51
Az olyan megnyugtató. Ha szopizik minden egyszerűbb és gyorsabb, ha már nagyobb, megint biztonságot ad a kicsinek
158. zsütyi (válaszként erre: 157. - Bb2f4e28dd)
2007. dec. 10. 09:50

Hát ha valaki aberrált dolognak tartja hogy együtt aludjon a gyerekével, annak tényleg baj van a fejével.

De van olyan is aki a saját érdekében tartja a gyereket a családi ágyban. Egyik ismerősöm a saját elmondása szerint pont azért altatta minél sűrűbben maguk között a kislányát, hogy ne kelljen házaséletet élni a férjével. Legjobb barátnőm pedig még ma is undorodva emlékszik rá hogy az apja mit művelt az anyjával, mellettük az ágyban.

NEM azért írtam ezeket a példákat hogy bárki magára vegye, csak hogy lássátok , ilyen is van, és egyesek talán ezért zárkóznak el ennyire ettől a dologtól.

Nálunk is a rossz tapasztalat volt az ami miatt elhatároztam hogy ha csak lehet, a gyerekeket külön szoktatom.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook