Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek arról, ha a baba az anyukájával alszik éjjelente? fórum

Mi a véleményetek arról, ha a baba az anyukájával alszik éjjelente? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2007. nov. 1. 09:00

De egyáltalán nem teszed vele kockára az életét! Viszont abba gondolj bele -és tedd el a tarsolyodba arra az időre, mikor kisbabád lesz-, hogy mindenki szeret a szeretteivel aludni, közel érezni magához.

A bölcsőhalál akkor következik be, mikor a baba túl mélyen alszik és ,,elfelejt" levegőt venni. Ez sokkal ritkábban következik be, ha mellette van az anyja, ugyanis felületesebb mindkettőjük alvása. Sőt, az anya úgy van programozva természeténél fogva, hogy felriad rá, ha a baba nem lélegzik (ezt nem én találtam ki, így van, konkrét esetet is tudok rá).

Aztán arról nem is szólva, h a szoptatást ezerszer könnyebb így kivitelezni.

2007. nov. 1. 08:59
lehet,hogy én most okosabb vagyok...A másik meg az,hogy én biztos nem "ösztönből" fogom felnevelni majd a gyerekemet,mert utánas fogok nézni mindennek,még időben,mert nem itt kellene megbeszélni,hanem azt az időt,amit itt eltöltetek azt egy google-ba beírt szóval kellene inkább eltölteni.Segítek,azt kéne beírni:helyes és biztonságos gyereknevelés....
2007. nov. 1. 08:54
elhiszem,de én csak azt írtam le amit olvastam:) Mindenki úgy csinálja ahogy akarja,de én biztos nem altatnám magammal az ágyban,bármennyire is szeretem,mert nem teszem kockára az életét.Ez pedig az én véleményem.
64. 7130b15964 (válaszként erre: 60. - Galagonyabogyó)
2007. nov. 1. 08:54
:DDD végülis igazad van, könyvből is fel lehet nevelni egy gyereket...
63. bb2f4e28dd (válaszként erre: 61. - Galagonyabogyó)
2007. nov. 1. 08:52
Aha, most nézem az adatlapodat, hááát, 19 évesen én is mindent _jobban_ tudtam :D
62. bb2f4e28dd (válaszként erre: 60. - Galagonyabogyó)
2007. nov. 1. 08:51

Tudod, ahány könyv, annyi vélemény.

én meg a saját tapasztalatomnak hiszek, 3 gyerekkel a fészkemben ;) velem alszik a legkisebb és kész. Nincs az a házipatikás szakvélemény, ami ezt felülírná.

2007. nov. 1. 08:46
de ha valaki nem hisz nekem: [link]
2007. nov. 1. 08:38
nem tom hirtelen a forrást,de hétfőre a frezentációmat ebböl a témából készítettem.LEhet hogy badarság,ti tudjátok,én csak megírtam mit olvastam.Egyébként csak utána kellene olvasnotok egy könyvben vagy oldalon és nem lenne olyan nagy rejtély,hogy hol aludjon a baba.Nem itt okoskodni.
59. 7130b15964 (válaszként erre: 56. - Galagonyabogyó)
2007. nov. 1. 08:34

és a szülői ágy = nem kemény felület?

Én pl. utálom a süppedőset, az életben nem vennék olyan ágyat.

58. bb2f4e28dd (válaszként erre: 56. - Galagonyabogyó)
2007. nov. 1. 08:21
Forrás? elég badarságnak hangzik.
2007. nov. 1. 07:37
na ezt jól megfogalmaztam,de értitek a lényeget:)
2007. nov. 1. 07:36

nemrég olvastam egy oldalon,hogy a babaát semmilyen körülmények között nem szaBAD A SZÜLŐI ÁGYON ALTATNI,mert mindenképpen kemény alvó felületen kell aludnia,mert ha nem,akkor nagy százalékban növeljük a bölcsőhalál százalákát!

Szóval én nem javaslom.

2007. nov. 1. 06:41
Hát,nehéz kérdés. A baba igényli ezt,vagy neked egyszerűbb így az altatás. Nálunk szerencsére nem volt ilye,de nem is akartam kipróbálni,hogy elkerüljem a későbbi problémákat, mint az altatás, különalvás. Ezt mindenki saját maga dönti el.
54. Reni1990 (válaszként erre: 52. - 754c7e07c3)
2007. okt. 10. 16:37
Mindegyik átéli, de amelyik rátelepszik a gyerekére, az nehezebben.
53. Reni1990 (válaszként erre: 47. - 984ff08d0b)
2007. okt. 10. 16:28
Biztos nehéz lehet a nőnek pasi nélkül, de azért nem kéne akkora gyerekkel ruhátlanul aludni. Ez szerintem sem normális. Eszembe sem jutna, hogy ilyesmi létezik.
52. 754c7e07c3 (válaszként erre: 51. - Reni1990)
2007. okt. 10. 16:26
Én is csak azt mondom, amit látok. Amúgy ezt szerintem szinte minden anya átéli, hogy el akarják venni a gyermekét, aki eddig az övé volt. Nem csak azok, akikkel együtt aludt a csemnetéjük.
51. Reni1990 (válaszként erre: 43. - 754c7e07c3)
2007. okt. 10. 16:23
Kivánom, hogy neked legyen igazad. Viszont ha már komoly kapcsolata lesz a srácnak, az anyuka vetélytársat fog látni a barátnőben, aki "el akarja venni az ő kicsi fiát". Nem biztos, hogy így lesz, csak azt mondom, amit az ismeretségemben látok.
50. Reni1990 (válaszként erre: 42. - Ccd9bb7d17)
2007. okt. 10. 16:18
Tőlem mindenki azt csinál, amit akar. Ha az apát, meg az anyát nem zavarja, hogy a gyerek az ágyban alszik, akkor legyen. Nekünk még nincs babánk, de ha lesz, akkor a mi ágyunk mellett fog aludni kiságyban, persze mi fogjuk altatni, meg minden, de megpróbálom majd otthonossá, barátságossá tenni neki azt az ágyikót.
49. Cinka
2007. okt. 10. 15:38
Nekem mindkét lányom szülőkkel alvó, a 8 éves tavaly, iskolakezdet és a hugi születése miatt költözött külön szobába és ágyba. A pici pedig egyre több időt töltött köztünk az éjszakából, most 16 hónapos és már eleve köztünk is alszik el. Mi nagyon szeretünk gyerekekkel aludni, olyan jó érzés tölt el minket, ha érezzük a közelségüket.Amíg igényli, a pici is köztünk maradhat. Nem hiszem, hogy majd 20 évesen is minket választ. :)))A beszélgetést és egyéb magánügyeinket pedig máshol intézzük, ;)))
48. 984ff08d0b (válaszként erre: 40. - Reni1990)
2007. okt. 10. 15:05
A párom meg szeretné, ha még köztünk aludna, de én fokozatosan "kiszoktattam" most már csak hajnalban esik meg és egyre ritkábban, hogy odaveszem és ott lehet ébredésig (1-2 óra telik még el addig), de ennél többet én nem szeretnék ,nem alszom jól, ha ott van, mindig figyelem, nézem, meg sem merek moccanni, ha párom mozdul már kinyújtom a karom, nehogy odaforduljon...bár ez sosem fordult elő 10 hónap alatt, én mégsem tudok nyugodtan pihenni, ha ott van köztünk a csirkefogónk :D
47. 984ff08d0b (válaszként erre: 41. - Reni1990)
2007. okt. 10. 15:02
Igen, a pasi nélküli megvan náluk :P bár melyik pasi akarna egy nőt egy gyerekkel, lakás nélkül? Mert a nagypapánál laknak, külön szobájuk van és mégis együtt alszanak...nem értem és finoman célozgattam már, de nem is értették mit akarok :P Ráadásul nem ruhában alszanak, mert az nem szokás náluk...szóval nekem ez nagyon messze van az ízlésemtől és a gondolatmenetemtől...
2007. okt. 10. 06:39
Ha lesz 3.babó,biztosan velünkalvó lesz amíg igényli...
45. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 44. - Rozália)
2007. okt. 10. 06:39
Nem tudom melyikre gondolsz,ezt nem én indítottam,a szexes pedig félik poénból íratódott meg:-))ott nem a közös ágy a baj,hanem az ébredés...másrászt a nagy már nem alszik velünk és alszik miótta isis van rendesen...csak "akkor " ébrednek:-)
44. Rozália (válaszként erre: 32. - Ccd9bb7d17)
2007. okt. 10. 06:25
Akkor minden rendben....:) De akkor miért a véleménykutatás? Talán úgy érzed, hogy másképpen kellene?
43. 754c7e07c3 (válaszként erre: 41. - Reni1990)
2007. okt. 10. 06:06

Nem hiszem.

Példa van rá a környezetemben, hogy ez nem igaz. Az egyik kissrác 13 évesen még a mamájával aludt, és nem lett az anyuka kibírhatatlan. Nagyon is jól elvan a gyerek barátnőivel. Mindenki nagyon szereti.

42. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 40. - Reni1990)
2007. okt. 10. 05:55

Mondjuk személy szerint nekem nem jönne be egy játékmaci a kedvesem helyett...akkor a babámnak miért lenne jó?

A váláshoz azthiszem több is kell egy együttalvós babánál...

41. Reni1990 (válaszként erre: 37. - 984ff08d0b)
2007. okt. 9. 16:26
Az ilyen anyákból lesznek később a pasi nélküli, levakarhatatlan anyósok. Szörnyű kategória.
2007. okt. 9. 16:25

Az egyik ismerősömnél ugy hidegültek el egymástól, hogy a baba köztük aludt. Azóta már el is váltak.

Szóval nem árt a férjre is figyelni, mert ha a gyerekek megnőnek, kirepülnek, ő az, aki marad nekünk.

Mondjuk én is félnék, hogy összenyomom a babát, vagy valami.

Inkább beraknék neki egy játékmacit, hogy ahhoz oda tudjon bújni.

Ha meg már mászkálni tud a gyerek, természetes, hogy időnként be akar mászni a szülők ágyába. De aztán ez magától elmarad.

39. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 37. - 984ff08d0b)
2007. okt. 4. 14:30
Nem tudom meddig "normális",gondolom egyedileg kell ezt is eldönteni,viszont arra figyelni kell,hogy észrevegyük azt a pillanatot amikor a gyerek már igényli a különalvást...akkor el kell engedni és nem eröltetni...a 11 évet így első olvasatra én már soknak találom...
2007. okt. 4. 14:19

Három fiúnk van. Két nagy és egy kicsi. Mindegyiknek meg van a maga története a velünk alvásról. A kicsi 1 éves koráig egy szobában aludt velünk. A kiságy a mi ágyunk mellett volt. Amikor átkerült a saját szobájába, akkor minden hajnalban felébredt és át kellett vini magunk közé. Mostmár magától jár át minden éjszaka. Időnként valóban nem lehet mellette aludni, de sem én sem a férjem nem bánjuk. Majd leszokik róla idővel. Ha nem jön, már hiányzik.

Az soha fel sem merült, hogy ezért valamelyikünknek el kéne hagyni az éjszakai helyét.

Hány éves korig? Amíg igényli. Egy idő után azonban már annyira nagynak érzi magát, hogy CIKI ÉJSZAKA ANYÁHOZ, VAGY APÁHOZ bújni.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook