Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek arról, ha a baba az anyukájával alszik éjjelente? fórum

Mi a véleményetek arról, ha a baba az anyukájával alszik éjjelente? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
157. bb2f4e28dd (válaszként erre: 156. - Zsütyi)
2007. dec. 10. 09:30

Azt írtam: általában.


Hidd el, nekem semmi bajom azokkal, akik nem alszanak együtt a babájukkal, tudom, hogy nem mindenki képes így aludni.

Engem csak az dühít, amikor itt egyesek kijelentik, hogy káros, nem normális, aberrált együttaludni, valamint szegény férjek, akinek tönkretesszük a szexuális életét.

156. zsütyi (válaszként erre: 154. - Bb2f4e28dd)
2007. dec. 10. 08:17

Kedves Jamina!

Nem illek bele egyik kategóriádba sem, nekünk mégis az a "normális" hogy külön alszunk a gyerekektől. Általában. Mert pl. a múlt éjszaka velünk aludt a lányom, és nem is pihentem túl sokat.

Nem azért nem alszanak velünk mert ne szeretnénk őket, de mi így szoktuk meg. És ők is. Még ha elő is fordul néha ilyen, mint tegnap este.

155. M_Marcsa (válaszként erre: 154. - Bb2f4e28dd)
2007. dec. 10. 07:16
:)
2007. dec. 10. 07:08

A topik eddigi hsz-ei alapján leszűrhető, hogy akik szerint ,,nem normális" együttaludni a babával, azok általában

-gyerektelenek

-nagyon fiatalok

-férfiak (fiúk).


Van az a jó kis mondás, hogy először elveim voltak, aztán gyerekeim lettek...

153. melin76 (válaszként erre: 147. - Weberkitti)
2007. dec. 9. 23:31

a szomorú jel miatt egyáltalán nem értjük mire gondolsz, reméljük nem valami faszságra.

(tolmácsoltam a férjem)

Hisz ez minden, csak nem érdekes, én inkább unalmasnak nevezném, ami sok szót nem is ér, hisz csak szeretünk együtt aludni, féltjük a kicsit, ezért így érezzük a legjobbnak.

152. melin76 (válaszként erre: 150. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 9. 23:27
Szerintem sincs ebben semmi.
2007. dec. 9. 23:23
Az, hogy az ő dolga...Mindenki úgy csinálja, ahogy akarja...
150. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 149. - Melin76)
2007. dec. 9. 23:20
amúgy meg csak itt szokatlan,valahol külön hálóban alszik férj és feleség mégis oké minden...mi meg külön országban.....
149. melin76 (válaszként erre: 146. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 9. 23:16
:))) amúgy én nem szeretek közvetlen a férjem feje mellett aludni, mert néha horkol- ezért így oldottuk meg :) Másik, hogy ha a gyerek mozgolódik ő nem ébred fel rá, én meg minden kis mozdulatra felébredek... Így mindenki jól alszik.
148. melin76 (válaszként erre: 147. - Weberkitti)
2007. dec. 9. 23:12
Miért "érdekes"? Érdekelne! :)
147. weberkitti (válaszként erre: 145. - Melin76)
2007. dec. 9. 22:57
Ez meg egy másik speckós helyzet, ami nekem elég "érdekesnek" tűnik :(
146. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 145. - Melin76)
2007. dec. 9. 22:57
kiturt a család?:))nekem is többynire ő mondja hogy ne vigyem át a lúrkókat....
145. melin76 (válaszként erre: 141. - Weberkitti)
2007. dec. 9. 22:55
Férjem szeret a gyerekkel aludni, alhatna külön szobában is, de nem akar. Ráadásul ő alszik a gyerekkel egy ágyon én egy másikon igaz közvetlen mellettük :)))
144. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 141. - Weberkitti)
2007. dec. 9. 22:52
Nálunk "speciálisabb" a helyzet,mivel egyedül vagyok többynire a gyerekekkel,és apa olyan keveset látja őket,hogy nem bánja ha együtt vagyunk...
143. 754c7e07c3 (válaszként erre: 141. - Weberkitti)
2007. dec. 9. 22:52
Biztos van ilyen is. Én csak a másik oldalt ismerem. Szerintem mindenki maga tudja ezt, és így alakítja az életét. De, nem lehet általánosítani. Ez is egyén, családfüggő dolog, mint a szájrapuszi, vagy egyebek.
142. weberkitti (válaszként erre: 131. - Nitchka)
2007. dec. 9. 22:52
Egyetértek!!
2007. dec. 9. 22:50

Intimen nem feltétlenül a szexet kell érteni. Gyereknek is pihentetőbb, ha egyedül alszik, és a szülőnek is. Később meg azon lehet fáradozni, hogy a gyerek átszokjon a saját szobájába.


Én még nem találkoztam olyan apukával, akinek olyan felemelő érzés lett volna egy gyerekkel együtt aludni. Mivel nem tudja kipihenni magát!!!


Ez az én véleményem, nem feltétlenül kell ezzel egyetérteni!

140. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 137. - Weberkitti)
2007. dec. 9. 22:25

Többször mondtam már,nem értem miért az ágyra akarja mindenki a szexet korlátozni...mert aki nem ért egyet,többnyire ezért...



..........az elmebajomnak viszont kifejezetten jót tesz ha néha alszok is,tehát önző vagyok:)

139. 754c7e07c3 (válaszként erre: 137. - Weberkitti)
2007. dec. 9. 22:15
Köze nincs hozzá, szerintem. Intim lehet a másik szoba, vagy a fürdő is, és még sok más hely. Fantázia kérdése. Ettől még alhat a baba veled. Velem, velünk, velük.
138. melin76 (válaszként erre: 137. - Weberkitti)
2007. dec. 9. 22:13
Nekünk semmi problémánk vele! Van másik szoba, többek között erre a célra is megfelel :)
2007. dec. 9. 22:03
Nem hiszem, hogy ez az anyuka, és apuka intim életének túl jót tenne!!!
136. 0148b688d6 (válaszként erre: 133. - Tépőzár)
2007. dec. 9. 21:03
igen, nekem is az volt . A délutáni szunyókáláskor a hasamra fekettem őket, átöleltem:) és nagyokat aludtunk. Este a babaágyban aludtak,de velünk egy szobában. Sőt,amikor a kisebb megszületett a nagyobbacskát közénk vettük, és legalább 2 évig velünk aludt.Ez mindenknek tökéltes volt.
135. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 134. - Galagonyabogyó)
2007. dec. 9. 20:49
...nem tudom,én bármilyen kimerült voltam,minden neszre,mozzanatra ébredtem...a baba ébredése előtti másodpercben már fent voltam...ezt anyukám jegyezte meg mikor ott aludtunk,hogy a gyerek még nem is nyöszörgött,már "vettem az adást" és ébredtem...viszont volt a kórházban egy több,talán 3gyerekes csajszi,maga mellé vette a keskeny kórházi ágyra,középen volt,tehát nem volt fal semmerről,és a gyereknek háttal elaludt,valaki mindíg visszatette a gyereket,vagy anővérke,vagy valamelykőnk,mert rossz volt nézni,de nem vette észre...tehát mindenki maga érzi,tudja...abban az esetben bármi jobb megoldás lett volna...
2007. dec. 8. 06:31

Én nem tudom mit tennék a helyetekben.Én sem tartom jónak az eyütt alvást,de én még nem vagyok anyuka,és túl fiatal vagyok,ami együtt jár az idealista szemlélettel:) Szinte biztosra veszem,hogy ez idővel múlni fog:) De most én is úgy látom,hogy nem kellene együtt altatni anyuájával,mert nekem az tűnik veszélyesnek.Egy kimerült anyuka,aki csak egy kiadós alvásra vágyik,és elszenderül...Nem merném magam mellé venni.De persze én látom így,meg ne kövezzetek érte:)

Én a iságyat látom jónak a szobában,aztán majd ha biztonságosan,és tutira nyugodtan tud aludni,akkor mehet a saját szobácskájába,pár hónaposan.

Szerintem:)

2007. dec. 7. 21:29
Kellemes a babának és az anyukának is.nyugtató.
132. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 131. - Nitchka)
2007. dec. 7. 20:51
első babával úgy kezdtem,hogy majd kiságyban alszik...mikor már kimerültem az éjjel-nappal szolgálattól,pár hónap után,valahogy odakerült mellém:)lehet én vagyok csak ennyire labilis,de egyszerüen nem birtam éjjel állandóan mászkálni hozzá szoptatni,meg kitalálni mit csináljak ép vele mert a drágám ordyítós babó volt,hasfájós is...és nappal újra csinálni.mert nem aludt,csak 15-20percet,mondjuk napi egyszer...így gyerek maradt...és nem ezért válltunk el...
131. nitchka
2007. dec. 7. 20:38
En semmikeppen nem talalom jonak, ha a baba a szulok agyaban alszik. Egyreszt, mert en a szuleimmel aludtam es kesobb rengeteg gondom akadt ebbol, mai napig is felek egyedul aludni, masreszt, mert lattam mar hazassagokat tonkremenni ezert. Szex az agyban, vagy nem agyban, egy hosszu nap utan az a hely, ahol a par talalkozik. Es nem is olyan egyszeru egyszerre anyanak , meg jo 'felesegnek' lenni. Miert gondoljuk, h a baba igenyli ezt? Szerintem mindenkinek egeszsegesebb, ha megvan a sajat terulete. Amugy a paromnak van egy 4 eves kisfia az elso kapcsolatabol. es o mindenarom velunk akart aludni. Kis hijan mulott, h el nem valtunk. minden ejjel felebresztett, mikor atjott, ha meg a sajat szobajaban kellett aludnia minden este hiszti volt. Raadasul nem hinnem, h az ugy egeszseges, hogy a parunkkal akkor szeretkezunk, ha a gyerek mar elaludt az agyunkban...Hol van itt az intimitas? Miert kene ilyen kompromisszumokat kotni? Csak azert, mert egy anyanak egyszerubb az altatas igy? lassan az en babam is megszuletik, es az elso perctol kulon szobaban fog aludni.Elobb-utobb ugyis hozza kell szokjon az egyedul alvashoz, es nem hinnem , h jo ennyire kimelni a gyereket kiskorban, kesobb majd ugyis rajon, hogy nem minden mukodik olyan szepen es jol, mint regen. Szerintem kesobb sokkal karosabb lehet a babanak az 'elvalasztas', mint egesz pici korban.
2007. dec. 5. 09:59

sajnos sokan azzal kötik össze az együttalvást,hogy akkor apa el van hanyagolva és nincs szex meg akármi....ki mondta hogy azt csak éjjel és ágyban lehet?

És igen babafüggő,az enyémek igényelték,a kicsi igényli...és "vagyok annyira anya" ahogy Mislix irta:) hogy észreveszem a jelzéseit...nem mondta hogy az kell neki,de jelezte,anyaradar pedig fogta a jelzést...most már mondja is:)

129. benvik
2007. dec. 5. 09:04
Szerintem ez babafüggő. Én két hetes koráig aludtam a kislányommal. Volt egy fotelágy a szobájában, és ott, így apának is kényelmesebb volt, hogy nyugodtan kialudta magát, és nem fáradtan ment dolgozni. Aztán két hetesen beraktam az ágyába, de még a szobában aludtam. Kiderült, hogy sokkal jobban alszik egyedül. Bevallom, hogy egy kicsit rosszúl esett, de ez van. Azóta is jobban alszik külön, csak akkor alszom vele napközben, ha elmegyünk a nagyihoz, és nem merem az ágyon egyedül hagyni.
128. bb2f4e28dd (válaszként erre: 126. - 8d784868d0)
2007. dec. 5. 07:58

Ha azt írtad volna, szerinted nem elfogadható együttaludni a babával, az egy vélemény.

De ha azt írod, az nem normális dolog, így, ex catedra, akkor ne csodálkozz, ha -hogy is mondjam szépen -kiutálnak téged.


Együttaludni teljesen normális. Aki nem szeretné maga mellett duni a babáját, az altassa külön, nincs azzal semmi baj. A baj csak a szélsőséges véleményekkel van (amúgy egy férfi sosem tud ebben a kérdésben nem egoistán gondolkodni :-/ )

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook