Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam le a 11hós lányomat arról, hogy csak ringatva alszik el kézben? fórum

Hogyan szoktassam le a 11hós lányomat arról, hogy csak ringatva alszik el kézben? (beszélgetős fórum)


22. Pyrha0
2013. jan. 7. 21:40
Gratulálok én is. Mi is 5 nap alatt igy szoktattuk le a ringatásról, mert már mi is kikészültünk. :)
21. P&J&I (válaszként erre: 20. - Jojócska)
2012. dec. 22. 15:28

Szia!

Igen nagyon ügyes Lányom van,mérhetetlenül büszke is vagyok rá!

A Tesót júni közepére várjuk,akkor lesz Panna 17hónapos:)Remélem addigra már végigalussza az éjszakát:)

2012. dec. 21. 20:35

Nagyon ügyes vagy és a kislánykád is nagyon édes,hogy ilyen könnyen vette a változást.

Mikorra várjátok a kistesót? :-)

19. P&J&I
2012. dec. 21. 19:25

Na megtörtént!

Azzal kezdem,hogy kipróbáltam a fokozatosságot,az együtt fekvést,a szobában maradást.De semmi nem használt.Végül már kicsit feladtam,és újra ringattam.Aztán mikor egyik este görcsölni kezdtem,tudtam tényleg lépnem kell,mert így a Pocaklakó látja kárát ennek.A héten kedden(12.18.)leraktam este a helyére.Jó éjt puszi,szeretlek és otthagytam.Aztán kb 10perc után átmentem,megnyugtattam és megitattam.Aztán megint otthagytam.Aztán megint 10perc után ugyanez a művelet.Majd láss csodát ezután 5 perccel már aludt is.Szerdán kb 5-8percig tartott a hiszti,sokkal halkabban és kevésbé sírósan.Tegnap és ma már kb 3 perc után elaludt.Van egy kicsi sírás,de nem veszélyes.A szoba előtti beugróból nyílik a fürdőnk ott kapcsolok villanyt,hogy azért ne legyen sötétben,de ne is legyen teljesen világosban.Szóval bejött!!!!!Olyan büszke vagyok a Lányomra!Az első este szörnyű volt,majd megszakadt a szívem,de aztán már egyik este se kellett átmennem!

Köszönöm a tanácsokat,és köszönöm azoknak akik biztattak!

Sajnos az éjszakát még mindig nem alussza végig,dehát nem lehet mindent egyszerre:):)MAjd jön az is!

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

18. Mamy
2012. dec. 4. 11:01

Szerintem csak következetesen és határozottan lehet.Hidd el,hogy Te jobban szenvedsz majd,mint a gyerek.Nem olyan vészes az,mint ahogy előadják,a műsor csak a szülőknek szól.

Én is ölben altattam folyton,többet tartottam az ölemben,mint amit utána az ágyban aludt.Nem lett volna az baj,mert imádom,meg ahogy hozzám bújt..Csak hát semmit se tudsz csinálni tőle,én már éjjel is csak ringattam meg tartottam,pihenni meg semmi.Hosszú távon fárasztó,én 1,5évig csináltam,mellette 3 éves koráig még éjjel is szopott többször is.Neki is jobb,ha nyugodtan alszik,szerintem.Meg kell tanítani,hogy tanuljon meg elaudni.

Én évek óta mellé fekszek(szivacs a földön nekem)és mesélek,éneklek,de nem addig míg elalszik,mert akkor éjfélig is mesélhetnék.Fontos a jóéjt puszi,és hogy biztonságba érezze magát,pici fény esetleg.Nem egyszerű,de kellő lépés szerintem,mert kistesója lesz.Kettőt nem fogsz tuni 1xre ringatni,sajnos.Sok sikert!!

2012. nov. 29. 14:04

Fokozatosan gondolom le lehetne, nem ajánlom hogy egyik napról a másikra hipp hopp beted a kiságyba, és magára hagyod szegényt. Ez neki is rosszul esik, hiszen eddig nem ezt szokta meg.

Ha külön szobában van, akkor feküdj mellé, dúdolj neki ugyanúgy. (Nagy matrac a földre, onnan nem tud leesni).


Ha egy szobában van a gyerekágy a tiétekkel, akkor akár magad mellé is veheted, és ha már elaludt, becsempészed a kiságyba.


Szerintem ez nem olyan drasztikus, hogy ne szokná meg kezdettől fogva! ;) És nem lesz üvöltés, sírás, mert anya azért ott van!

2012. nov. 28. 17:03
Várjuk:-)
15. P&J&I
2012. nov. 28. 16:05
Még egyszer köszönöm mindenkinek aki válaszolt:)Remélem hamarosan pozitív változásról tudok beszámolni:)
2012. nov. 28. 08:50

Nem fog sérülni lelkileg,ne félj ettől.

Az én lányom már 13 éves,teljesen kiegyensúlyozott és nagyon jó a kapcsolatunk.

Pedig sokszor én is attól féltem,hogy sérül és nyomot hagyok benne.

De a szeretet nem abban nyilvánul meg,hogy ringatva altatom el vagy együtt alszok vele.

Persze ez a mi lelkünknek is jó,mert szeretjük őket magunk mellett érezni.Mégis be kell látni,hogy mindennek megvan a rendje és azért van külön szobája,saját ágya,hogy ott külön és egyedül elaludjon. Mint a nagyok,tudod :-)

13. P&J&I
2012. nov. 28. 06:51

Köszönöm mindenkinek,aki hozzászólt,úgy látszik nincs más módszer,mint ez.Abban reménykedem,hogy nem lesz hatással rá a későbbiekben ez a drasztikusság:(De nincs más és már muszáj lépnem,mert nő a pocim és egyre nehezebb minden alkalommal.Akkor nagylevegő és irány az ágy.A melléülés nem rossz ötlet,van is ott egy fotel pont erre a célra.

Mégegyszer köszönöm!

2012. nov. 27. 19:47
Én is tapasztalatból mondom mint az előttem szólók,hidd el csak ezt kell átvészelni valahogy és utána minden rendben lesz.
11. csukottszemmel (válaszként erre: 1. - P&J&I)
2012. nov. 27. 19:44
van egy karácsonyi égősor, azt tekertem a könyvespolcra, s persze nem a vibrálósra teszem nyilván, de bekapcsolom s úgy hagyom a kiságyában immár negyedik alkalommal. mostanában partner benne. szintén 11 hónapos és szintén ölben alszik el (hiába van egy 2 éves nővére, tehát még egyedül se lett volna a szobában), de ő nem ám ringatva, hanem közben birkózik, gyúrja a gigámat meg a pólómat huzigálja meg a lábával végez ütemes rúgkapálásokat, mindezt egyszerre:) azt hittem, kinövi, de újszülött kora óta fenntartja. Reménykedem, mire férjhez megy, mégis kinövi :) Szóval kiságyba berak, puszika, csókolom. Ha ordít, nem kell otthagyni, de fel kell ajánlani minden este a kiságyat. Esetleg kezdetben ott is maradhatsz mellette, ha van kényelmes karosszéked és hangulatvilágítás. Aztán néhányadik alkalommal kimész. Menni fog az!
2012. nov. 27. 19:43

Csatlakozom az előttemszólókhoz, ez sírás nélkül nem fog menni.

Anya az egyik szobában, baba a másikban.

Légy erős, hidd el megéri, tapasztalatból mondom. (o:

2012. nov. 27. 19:31
Igen, ezt az érti csak, akinek van gyereke és bele esett ebbe a hibába.
2012. nov. 27. 19:28

Pár napig is eltarthat,hogy sír,sőt visít,hogy elérje a célját.Mert amit megszokott,abból nehezen fog engedni.

De erősnek és határozottnak kell lenned,még akkor is ha megsajnálod.

Nem szabad felvenned,csak simizd meg és légy higgadt.

Próbálj meg kitalálni valami kis mondókát amit este elmondasz neki,vagy hints álomport a szemére...a lényeg,hogy legyen az estékben valami rendszeresség.

2012. nov. 27. 19:27
Én majdnem 2 éves koráig altattam így a lányomat. Hiába próbáltam nem tudtam leszoktatni róla. Aztán egyik napról a másikra magától bekéreckedett a kiságyába, és egyedül alszik el.
2012. nov. 27. 19:25

Csatlekozom az előttem szólóhoz. Én is így jártam a fiammal, de én már 8 hónaposan mondtam hogy elég.

Nagyon nehéz volt és legalább 3 hónapig tartott. Rengeteg sírás, én is, apa is, gyerek is. De megérte mert mikor ezen túl jutotunk csak letettem és utána aludt is.

2012. nov. 27. 19:22

Osztom Harmatcseppecske véleményét.Nálunk se ment a különválás, de én nem vártam a másodikat. Te rá vagy kényszerülve, nemigen van más választásod.

Nem irigyellek,sok sikert hozzá.:))

4. a589b039c1 (válaszként erre: 1. - P&J&I)
2012. nov. 27. 19:18
Kegyetlen lesz.Egyszerűen megszeretgeted,megsimogatod,elköszönsz tőle,leteszed az ágyába,kimész a szobából.Üvölteni fog.Kicsit később visszamész,ismét simi de nem veszed fel,,megint kimész,és így tovább.Aki így tett igaz hosszabb idő de beválik és megéri.Állítólag.Nekem nem volt szívem az üvöltést hallgatni,ringattam.
3. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - P&J&I)
2012. nov. 27. 19:16
Fokozatosan.
2012. nov. 27. 19:15
Jókor jut eszedbe.
2012. nov. 27. 19:14

Na szóval.A 11 hónapos lányom nem hajlandó elaludni máshogy,csak úgy,hogyha ringatom kézben és közben dúdolok.Én rontottam el tudom,mert mikor 5 hónapos volt kórházba kerültünk,magas láza volt és hasmenése,infúzión volt.Akkor nem tudtam máshogy elaltatni csak így,meg még utána pár napig is.Na azóta nem is hajlandó másképp.Hiába teszem le,hiába hagyom ott semmit nem segít.Viszont már 10kg,plusz én 11hetes terhes vagyok,és már nem egyszerű.Ha csak az esti alvásokról lenne szó még hagyján,de még naponta 2Xalszik,és nem mindig tudom kivinni babakocsizni.

Vélemény?Tapasztalat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook