Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mesélnétek egy kicsit arról, hogy hogyan választottatok nevet a gyermeketeknek (esetleg, ha egyikőtöknek sem voltak előtte kedvencei)? fórum

Mesélnétek egy kicsit arról, hogy hogyan választottatok nevet a gyermeketeknek (esetleg, ha egyikőtöknek sem voltak előtte kedvencei)? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
184. egypt (válaszként erre: 144. - Orsibigyu)
2013. febr. 13. 16:18
Ha a gyerek és a szülők álmai egyeznek, akkor semmi gond.:) Csak ha a szülő a gyerekével akarja megvalósíttatni a hajdani álmait, pl. balettre járatja lányát, mert neki annyira tetszik és balerina szeretett volna lenni, a gyerek meg igazából csak a szülő miatt jár.
183. Dina30 (válaszként erre: 182. - Bd55e3f068)
2013. febr. 13. 16:18
Én azóta odafigyelek! :)
182. bd55e3f068 (válaszként erre: 181. - Dina30)
2013. febr. 13. 16:15

Vannak olyan nyomtatványok, pl. a személyi igénylésnél talán, ahol kifejezetten az aláírást scanelik, ott van ilyen, hogy nem lehet a vonalhoz érni. Ezt rövid névvel is el lehet rontani, ha nagy lendülettel ír valaki és nem figyel.


Amúgy találkoztam egy-két karakterkijelölt nyomtatvánnyal, ahol nem fért ki a teljes nevem, de ilyen esetben nem is vették sehol véresen komolyan.

181. Dina30 (válaszként erre: 179. - Bd55e3f068)
2013. febr. 13. 16:10
Nálad soha nem volt gond? Vagy akkor lehet fiatalon én irtam nagyobb betüvel! :)
180. a0c1361e44 (válaszként erre: 169. - Spinneli)
2013. febr. 13. 16:10

Nálunk is vannak több generációs nevek, mi nem akartuk, hogy a fiúnk benne legyen. Kérdeztem a férjemet, hogy másodiknak beírjuk e az ő nevét, azt mondta szó sem lehet róla. Soha nem tetszett neki a neve, így a gyerekének még véletlenül sem akarta adni.


Örültem neki:)

179. bd55e3f068 (válaszként erre: 175. - Dina30)
2013. febr. 13. 16:08
Pont ugyanannyi, mint a miénk ;)
178. a0c1361e44 (válaszként erre: 167. - Bobesbobek)
2013. febr. 13. 16:07

Már nem:)

Azóta felnőtt lett és teszik neki a neve és örül, hogy nem Gyula:))))

177. a0c1361e44 (válaszként erre: 165. - Mazsinka)
2013. febr. 13. 16:06
Biztos valami ovis barátját így hívták:)
176. a0c1361e44 (válaszként erre: 159. - Mazsinka)
2013. febr. 13. 16:04

Én már írtam.

A saját nevem nem maradhatott vagy ha igen, akkor ezt nem mondta az anyakönyvvezető. 2 lehetőség volt vagy xné y z vagy x vné.

Utálok írni, túl hosszú lett volna a nevem, ha az elsőt választom, így maradt második, tehát a Kovács Pálné. Ha bemutatkozok, akkor mindig csak a férjem azaz már az én vezetéknevemet és a kereszt nevemet mondom. Tehát nem azt, hogy Kovács Pálné, hanem azt, hogy Kovács Írisz. Még sosem mondtam azt, hogy Kovácsné vagyok. Mert nem. tehát nem azért vettem fel a férjem nevét, mert egy zsarnok és a tulajdonának akar tekinteni, hanem azért, mert ezek voltak a lehetőségek.

175. Dina30 (válaszként erre: 173. - Babszibobó)
2013. febr. 13. 16:01
A TAJ dolog megoldodott! Hiszen a számot nézik és nincs már belőle gond, én meg nemakartam fekete tollal a mádosik nevemet odairni! Ennyi! És az én nevem 21karakter. Tudom nemsokkal több, mint a tiétek, de nekem tényleg volt olyan, hogy éppen hozzáértem a volnalhoz és máris nemfogadták el. Ha elhiszitek, ha nem.
174. a0c1361e44 (válaszként erre: 149. - Orsibigyu)
2013. febr. 13. 15:58

Te Erdélyi vagy?

Én meg téged talállak viccesnek:))))

Persze a többieket nem csak téged, mert ostobaságokat beszélsz.


Mennyivel jobb a frau vagy mrs? Azon is kuncogsz remélem?

173. babszibobó (válaszként erre: 171. - Dina30)
2013. febr. 13. 15:54
Te semmi bántót nem írtál, csak a tapasztalatodat, inkább nekem és még egy fórumozónak a gyakorlati részekkel volt, mondjuk úgy "nemértem" gondunk, mérmint nem értem, hogy pl: miért nem javíttatod ki a TAJ-t, vagy hogyhogy nem fér ki a neved?...de semmi bántás nem volt részemről benne, vagyis remélem nem...
2013. febr. 13. 15:52

Ilyen jó fórumon már nagyon régen jártam:-D


Volt egy kis dolgom, melyre nem hurcolhattam magammal a gépemet és közben kicsit törpöltem.


Gondolokoztam azon, visszatérvén a két keresztnévre, hogy miért is kéne dönteni, ha valakinek két név tetszik, hisz semmi nem zárja ki a lehetőséget, hogy kettő, de akár több legyen...ez nem döntésképtelenség, épp, hogy egy döntés, kettő lesz és kész és mert lehet.

Mint a fagyisnál, ha van pénzem és megtehetem hogy vegyek és én szeretnék csokit is és epret, akkro miért ne mind a kettőt,miért KELL választani, ha nem muszáj.. max a gyomrom akad ki... név esetén meg majd a gyerkőcöm szidhat, bár ez egy keresztnévnél is megeshet, hogy nem fog neki később tetszeni.


Ill. pont ebből jött az, hogy ugyan zavaró, ha valaki x ideig pl: az első nevét használja, felnőttként a másikat, de akkor legalább a meglévő neveiből választ (na peresze ne ez legyen egy döntés alap, hogy hány neve legyen a gyerkőcnek, hogy később, ha akar változtathasson), sokszor megesik, hogy 1 kerszetneve van mégis egy vadonat új néven kezdi el szólítatni magát (nem becenevekre gondolok, vagy személyes kapcsolatokból adódó becézésekre, megszólításokra). Ez kersztnévtől független és biztos van mögötte valami.

171. Dina30
2013. febr. 13. 15:44
Sziasztok! Én is csak a véleményemet irtam le, és ennyi!Mert én ugye a második keresztnevemet használom, ami szerintem nemolyan elterjedt! Nemakartam senkit se megbántani, mindenki azt tesz, amit akar és ami neki tetszik! Én tiszteletbe tartom mások véleményét! Legalábbis ugy érzem! Mindenkinek más név tetszik és máshogy veszi fel a nevét, ha férjhez megy, de ezzel semmi gond! Szerintem itt a tapasztalatait osztja meg mindenki, ami lehet negativ, de pozitiv is! És mind a kettőt meg kell hallgatni, de hogy mit csinálunk azt mi magunk döntjük el! Sajnálom, ha valakit megbántottam!
170. spinneli (válaszként erre: 169. - Spinneli)
2013. febr. 13. 15:39

Mármint a férjem nem akarja.

:)

169. spinneli (válaszként erre: 163. - A0c1361e44)
2013. febr. 13. 15:39

:)

A férjem harmadik generációs Gyula, az apukája miatt szeretném, ha a kisfiunk második névként ezt viselné, Ő viszont nem akarja.

168. spinneli (válaszként erre: 125. - Pintyőke madárka)
2013. febr. 13. 15:37

Névnapokkal mindenesetre nem kell duplán bajlódnia.

:)

167. Bobesbobek (válaszként erre: 163. - A0c1361e44)
2013. febr. 13. 15:34
Gyula???Még mindig akarja :)
166. spinneli (válaszként erre: 100. - Orsibigyu)
2013. febr. 13. 15:31

Én nem vettem fel a férjem nevét, -né, mint írtam semmiképpen sem szerettem volna lenni. a többi verzióban meg egyszerűen nem passzolt a nevünk, se kötőjelesen se rövidítve.

Nekem aránylag ritka és szerintem szép család nevem van, a férjemé elég általános, ezért egy az egyben nem akartam átvenni az övét...ezért maradt az eredeti.

Én azért mentem férjhez, mert szeretem őt, és elköteleztük magunkat egymás mellett eddigi infóim szerint Ő is ezen okokból vett feleségül, és marhára nem az érdekelte, hogy hogyan és milyen formában veszem fel a nevét, ez soha nem is volt téma közöttünk.

Nem hinném, hogy ezen múlik, egyébként Ő ugyanúgy felvehetné az én nevemet, nem?

165. Mazsinka (válaszként erre: 163. - A0c1361e44)
2013. febr. 13. 15:28

XD


De pont Gyula??? :D

2013. febr. 13. 15:28

A páromnak két utóneve van. Béla Szilárd. Az anyja ragaszkodott, hogy az apjáról nevezzék el, ezért lett Béla. Az apja más nevet akart, ezért lett Szilárd. Gyerekkorában, pontosabban hétéves koráig Bélának hívták, mindenki a családban. Aztán a szülők elváltak, apuka új családot alapított, és magával vitte a kisfiát, aki ezután már Szilárd lett. A régi ismerősei Bélaként ismerik. Apja azóta már meghalt, és az anyjánál él. Az anyja azóta is Bélának hívja, én pedig Szilárdnak, mert én úgy ismertem meg. Egy lakásban élünk. Két nevet kénytelen használni. Nem ő tehet róla, és egyáltalán nem döntésképtelen, még ha a szülei azok is voltak.

:)

163. a0c1361e44 (válaszként erre: 134. - Mazsinka)
2013. febr. 13. 15:27

Az én fiam Ádám, amikor kicsi volt azt mondta, hogy neki nem tetszik a neve, így majd felnőtt korában megváltoztatja Gyulára.

Honnan szedte ezt a nevet? Fogalmunk sincs.

És azért próbálkozott, hogy szólítsuk legalább mi úgy:))))

162. michelle.r (válaszként erre: 156. - Orsibigyu)
2013. febr. 13. 15:26
Most már teljesen elveszettem a fonalat. Azt írod, ha Pálnéként mutatkozna be valaki, Erdélyben, szembe röhögnék. Gondolom mások, te nem tennél ilyet, hiszen akkor irreleváns elvárás lenne, hogy a te névválasztásodat ne röhögjék szembe.
161. Bobesbobek (válaszként erre: 156. - Orsibigyu)
2013. febr. 13. 15:24
De kicsufolod akinek 2 neve van meg nem egy néven van a családban mindenki?Mi van???
160. a0c1361e44 (válaszként erre: 128. - Mazsinka)
2013. febr. 13. 15:23

Én a házasság utáni névre gondoltam:)

Nekem is 2 nevem van, de mindenki az első nevemen szólít vagy egy számukra megfelelő becenéven.

Egyébként, ha már így rákérdeztek többen.

A családom olyan néven szólít, aminek semmi köze a nevemhez, de ugye a kollégáknak nem mondhatom, hogy ugyan Írisz vagyok, de szólítsatok Miminek:)

159. Mazsinka (válaszként erre: 149. - Orsibigyu)
2013. febr. 13. 15:20

Igen, szerintem is vicces a Pálné. Mintha a feleség akkora senki lenne, hogy még név sem illeti meg. Elnézést a Pálnéktól, ha vannak, írják már le, hogy miért döntöttek úgy, Pálnék lesznek.


Ami a Jonatánt illeti, nekem is sugall ezt-azt ez a névválasztás.

158. Bobesbobek (válaszként erre: 151. - Orsibigyu)
2013. febr. 13. 15:19
Te fejtetted ki a véleményed elég agresszivan és vitát nem türöen ez nem csak nekem tűnt fel ig igazából egyik sem csak én is elmondtam a véleményem.En abszolukt a selejtbe tartozom gyereknek két név ,papucsférj,nem vettem fel a férjem nevét.Igy hog is versenyezhetnék vagy beszelgethetnék veled aki olyan határozott mindenben?
157. bd55e3f068 (válaszként erre: 156. - Orsibigyu)
2013. febr. 13. 15:17
Biztos nem akarnának bántani, csak őszinték lennének.
156. orsibigyu (válaszként erre: 140. - Bd55e3f068)
2013. febr. 13. 15:14
Felolem azt gondol amit akar a kulonc nevrol, de tartson annyira tiszteletben, hogy ne a szemembe rohogjon. Vallaltuk ezt is mikor adtunk neki nevet, hogy nem mindenkinek fog tetszeni. Nekem sem tetszik minden nev, de nem kezdem csufolni senki gyermeket.
155. bd55e3f068 (válaszként erre: 146. - D71ef05a8e)
2013. febr. 13. 15:13
Ha a nevével nem birkózik meg, akkor ilyennel úgysem fogják traktálni, örülnek majd, ha egy kört le tud rajzolni :D
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook