Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mesélnétek egy kicsit arról, hogy hogyan választottatok nevet a gyermeketeknek (esetleg, ha egyikőtöknek sem voltak előtte kedvencei)? fórum

Mesélnétek egy kicsit arról, hogy hogyan választottatok nevet a gyermeketeknek (esetleg, ha egyikőtöknek sem voltak előtte kedvencei)? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
214. Dina30 (válaszként erre: 201. - Orsibigyu)
2013. febr. 14. 10:03
Nekem soha nemjutna eszembe ilyen, ha valaki nemveszi fel a férja nevét! Mindenki ugy használja, ahogy neki tetszik! A lényeg, hogy nekik jó legyen! És hiába nemveszi fel a férj nevét, az nem azt jelenti, hogy kevesebbet ér az az ember!
213. G.Garbo (válaszként erre: 71. - Orsibigyu)
2013. febr. 14. 10:02
Tehát szerinted, akinek 2 keresztneve van, azoknak teszetoszák a szülei és döntésképtelenek, de te nem vagy az, miért hagytad magad lebeszélni a vágyott Samu keresztnévről a Ferire?
212. G.Garbo (válaszként erre: 62. - Dina30)
2013. febr. 14. 09:59

Nálunk, mint írtam korábban, családi hagyomány a dupla keresztnév, sőt, vannak kettős vezetéknevűek, doktorok is szép számmal, de nem volt még belőle semmilyen kavarodás, sem hivatalos ügyben, sem az óvodában.

Nekem jobban is tetszenek a szép hangzású nevek, pl. szebb, hogy Dr. Szépvölgyi Janka Ilona, mint az, hogy Kiss Nikolett.

2013. febr. 14. 09:33
Szerintem egy kicsit túllihegitek ez. Én sem vagyok magyarországi, nekem is vicces a Kovács Pálné. A szegedieknek meg az vicces, ha átmegyek, hogy nyugta helyett a számlát kérem, és ráadásul nem is leplezik, hogy hülyének néznek.
2013. febr. 14. 09:21
Es csak azert irtam le hogy mifelenk nem ne-znek mert ieloszor fel sem merult bennem, hogy igy is lehet, mert nalunk nem szokas, ebben nem tudok gondolkodni. Es azert vicces kicsit mert ha a magam nevet igy hallom, vagy az anyukamet, az olyan komolynak tunik. Nem tudnam magam igy bemutatni. Elnevetnem, mert nem vagyok olyan nees! Ennyi! Valami mas amiert szeretnetek lehordani a sarga foldig?!Vagy kerdezzuk meg az eskutteket?!
209. orsibigyu (válaszként erre: 206. - A0c1361e44)
2013. febr. 14. 09:10

Ez a hozzaszolasod, csak teged degradal!

Es nem azert lett a fiam Jonatan, mert o lesz a kiskiraly! Hanem mert nem ertem hogy miert nincs olyan elokelo helyeken a listakon mint a David, Adam es hasonlo bibliai nevek? Amelyek ugye, huh, de magyarosak! Sot az Abel a nagy szekely nev! Ugyanugy bibliai. Miert nem lehet ugyanugy Jonatan szep magyar nev??? Ahogy az Abel, Adam, David ugy a Jonatan is magyar! Tudom a vilag nagyreszenek ez Dzsenifer kategoria, de ez az o tudatlansaguk!

Es nincs bajom egy nemzettel sem! Es senkit nem gunyoltam ki, es nem szemelyeskedtem. Velemenyt mondtam 1- 2 dologrol, de nem beszeltem csunyan senkivel!

208. spinneli (válaszként erre: 200. - Michelle.r)
2013. febr. 14. 08:38

Nem kifejezetten.

:)


Asszem már írtam valahol, hogy anyósom erőlködött a névfelvételen, a férjemet ugye ugyanúgy hívják, mint az apukáját ergo. ha né lettem volna engem is ugyanígy hívtak volna, mint anyósomat.

Mikor erről beszéltünk mondtam neki, hogy X Gyuláné csak Ő lehet, és senki más, amin úgy meghatódott, hogy többet nem hozta fel a témát.

:P

207. egypt (válaszként erre: 206. - A0c1361e44)
2013. febr. 14. 08:29

A gyerekére vonatkozó megjegyzések nagyon csúnyák. A gyereket az ilyen vitákból ki kell hagyni, a gyereken keresztül bántani az anyát nagyon alattomos dolog.

Egyébként a Jonatán nagyon pozitív tartalmú bibliai név, sok hívő szülő választja a fiának, én is ismerek Jonatánt, és nem különcségből kapta a nevét, hanem az előbb említett okokból, mindegyik gyerek bibliai nevet kapott a családban. Külföldön pedig nagyon elterjedt, egyáltalán nem olyan különleges, mint nálunk.

206. a0c1361e44 (válaszként erre: 202. - Orsibigyu)
2013. febr. 14. 06:49

Hát...Képzeld el, hogy nem. Én Budapesti vagyok és a szüleim is azok voltak. Tudod? Azok a vicces nevű anyaországbeliek:))))

Ez van, csak azt tudnám, hogy miért ragaszkodsz hozzánk, miért nem tagadsz le minket, ha amúgy kiröhögöd a szokásainkat?

Tagadd le, hogy közöd van hozzánk és élj a te vidékednek megfelelően.


Jaja, biztos azért nem fogom fel, amit mondasz, de érdekességként én nem nevetgélek egyik nép szokásain sem, mert azt gondolom, hogy nekik ez tartozik a kultúrájukhoz, ahogy nálunk a már említett nevek is.


Most kacaghatnék a gyereked nevén, de nem teszem, csak sajnálom, hogy ismét van egy olyan szülő, aki azt hiszi, hogy ő szülte a kiskirályt és az ő gyerekének épp ezért nagyon különleges nevűnek kell lenni, pedig ő is csak egy vidéki kis srác lesz név ide vagy oda, de gondolom majd te megtanítod arra, hogy kell az anyaországbelieket kiröhögni és ideküldöd majd hozzánk, hogy ezt ne távolról kelljen tennie....

205. orsibigyu (válaszként erre: 201. - Orsibigyu)
2013. febr. 13. 23:27
Jah es ezzel sincs bajom. Ha nekik jo igy?!
204. orsibigyu (válaszként erre: 199. - Michelle.r)
2013. febr. 13. 23:22
Feltem, hogy sok hozzaszolas lesz es nem tudom megvalaszolni. Miert vegyem el a gyermekeimtol a draga idot, de vegul lattam, nincs is sok, es torna utan nehezen alszok el. Ezert a kovetkezetlenseg. Amugy igen, kovetkezetlen, hatarozatlan ember vagyok! Nehezen hozok donteseket. Vallalom!Nalam az emberiseg nem 2 kategorias: jo rossz, kivalo-selejt.
203. orsibigyu (válaszként erre: 184. - Egypt)
2013. febr. 13. 23:09
Egyenlore apa" jatekai " a legerdekesebbek. Kesobb meglatjuk. De ha ra probalna eroltetni valamit, ahhoz nekem is lenne par szavam.
202. orsibigyu (válaszként erre: 174. - A0c1361e44)
2013. febr. 13. 23:06
Miert te nem talaltal meg tajszolasokat viccesnek. Ha soha nem hallottad anyadat ugy hivni, nem hat furcsan ha valaki ugy emlegeti. Csak azert nem fogod fel mert nem vagy a helyemben. Furcsan hangzik es kesz! Szokatlan a fulemnek mert nem hasznalja mifelenk senki!
201. orsibigyu (válaszként erre: 171. - Dina30)
2013. febr. 13. 22:58

"Szerintem itt a tapasztalatait osztja meg mindenki, ami lehet pozitiv es negativ!"

Ez igy van! Nekem sok ismerosom aki sajat vezeteknevvel maradt, szuletett ppucstarto. Ez nem azt jelenti, hogy mindenkit papucstartonak nezek aki nem vette at a ferje nevet, de ez jut eszembe rola. Ezert fogalmaztam ugy, hogy ezt sugallja. Nem mondtam, hogy mindenki aki nem veszi at annak papucs a ferje, hanem nekem ez jut rola eszembe. De biztos nem irom le ez alapjan, hanem ugyanugy baratkozunk, es elobb utobb ugyis kiismerem.

200. michelle.r (válaszként erre: 169. - Spinneli)
2013. febr. 13. 22:56
És nem akartál Gyuláné lenni?? Van egy ismerősöm, 25 évesen ment férjhez, Gyuláné lett és mindenkinek így is mutatkozott be. Aztán egyszer valaki nem kérdezte meg, hogy szólíthatja, hanem kedves gyulánézni kezdte. Azóta is rajta ragadt :))
199. michelle.r (válaszként erre: 194. - Orsibigyu)
2013. febr. 13. 22:51

Te sem vagy túl következetes, azt mondtad, nem követed a fórumot, már elmondtad, amit akartál :o))


Mind a két gyerekemnek két neve van és néha szeretnék kicsit kevésbé határozott lenni. Hidd el, hogy semmi összefüggés nincs, egyszerűen csak szeretem, ha egy névnek súlya van ;)

198. orsibigyu (válaszként erre: 166. - Spinneli)
2013. febr. 13. 22:50
Jo erv! Elfogadom.
197. orsibigyu (válaszként erre: 162. - Michelle.r)
2013. febr. 13. 22:48
Nem rossz indulattal vagy gunyosan, de bevallom anno gyermekkent jot kacagtunk, ( egyutt a magyarorszagi rokonokkal!) azon, hogy ha anyukam magyarorszagon elne akkor milyen nee lenne. Nagyon furan hangzott nekunk.
196. orsibigyu (válaszként erre: 195. - Orsibigyu)
2013. febr. 13. 22:42
De miert baj az, hogy fuggetlenseget feltonek tartom azt aki a sajat nevevel el. Ha o fontosnak tartja a fuggetlenseget, ez miert banto szamara, hogy a nevvalasztasa is ezt sugallja?
195. orsibigyu (válaszként erre: 159. - Mazsinka)
2013. febr. 13. 22:38
Ebben a Palne rol ugyanaz a velemenyunk. Es tisztaban vagyok azzal, hogy nem nepszeru nevet adtunk a fiunknak. Nekem tetszik, es mas nem erdekel. Ezert nem ertem miert baj, hogy nekem ilyen benyomast kelt, hogy valaki 2 vezetek, illetve keresztnevu. Ha tudja, hogy nincs igazam, miert kezd ezert verremenoen harcolni?! Vagy probal meggyozni ervekkel normalis hangnemben, vagy lexarja mit gondolok. Nekem ez igy logikus. Szerintem csak olyanok sertodtek ettol halalra, akiknel gyenge pontokra tapintottam. A tobbiek elmondtak az erveiket: nagymamak tisztelete( azt mondom szep dolog- elfogadom) a ferj neve rosszul hangzott a keresztnevevel( van ilyen! Rendben) sajat nevvel lett hires, rendben, . Azt sem mondtam, hogy nem szeretik egymast a felek egy olyan hazassagban, ahol a no nem veszi fel a ferje nevet. De va
194. orsibigyu (válaszként erre: 158. - Bobesbobek)
2013. febr. 13. 22:21
Szerintem nem selejtrol beszeltem, csak arrol, hogy nekem nem tunik tul hatarozott szemelyisegnek egy olyan szulo, aki 2 nevet ad. Attol lehet jo szulo, lehet jo ember, nem selejt. Nagyon kisarkitottatok es annelkul lekaptatok, hogy megertenetek. En is elgondolkoztam azon, hogy ne legyen Jonatanom Jonatan Janos. Es ferjem mondta, hogy vagy egyik vagy masik, ilyen esetben vallalni kell egy dontest. Igazat adtam neki. i
193. mosolyka1111 (válaszként erre: 105. - Mazsinka)
2013. febr. 13. 19:15

Nekem unokatesóm Kovács Éva néven volt ismert (amúgy Éva Judit az anyja a Judit). És gimiben kezdte Juditnak hívatni magát, közös ismerős mesélt róla, és rácsodálkoztam nagyon:)

Még egy lány volt, Krisztina Blanka, és fősulin kezdte Blankának hívatni magát (addig Krisztina volt).

De értem, amit írsz, és nekem is fura:)

2013. febr. 13. 19:12

Én anno végignéztem a naptárat, aztán rájöttem, hogy egy lánynév sem ragadott meg, ami fura volt azért...

Aztán elkezdtem a vezetéknévhez próbálgatni, "kóstolgatni" pár olyan lánynevet, ami még viszonylag tetszett. Ez négy név volt, abból egy volt a rokonságban, egy a közeli baráti körben, tehát kilőve. A harmadiknak pedig a becézett formájától lábrázást kaptam, márpedig nyilván becézték volna, szóval ez is elvetve. Fennmaradt egy név, és akkor beugrott egy hasonló név, egy betű eltéréssel. Derült égből jött, és akkor mondtam, hogy a lányom neve csak ez lehet. Régimódi, porlepte, mármár feledésbe merült név, és egész addigi életemben (akkor voltam 30 éves), összesen 4 ilyen nevűt ismertem). Hát így lett.

De látom, a név felvétel is vita téma. Én egy az egyben megtartottam a lánynevemet, de ennek egy oka volt, a férjem vezetékneve sem szebb, mint az én vezetéknevem, így nem vettem át.

2013. febr. 13. 19:03
Még terhes sem voltam, és egy állatkerben egy anyuka folyton rászólt a kisfiára, aki rendetlenkedett.Egymásra néztünk a párommal és megfogadtuk, ha lesz egy kisfiunk a rossz gyerek nevét adjuk neki :)Így lett :)
2013. febr. 13. 18:55
Mar nem kovetem a forumot. Addig olvastam ameddig megvalaszoltam. Igazsagszerint nekem nem ennyire unalmas az eletem, hogy itt uljek es magyarazkodjak. Egy leendo anyukanak akartam segiteni, aki kerdezte, hogy mi szerint dontottunk, kozben kifejtettem, hogy miert nem adok 2 nevet a gyermekeimnek, es mivel rakerdeztek elmondtam, hogy miert vettem fel ferjem nevet. Nem ertem miert kell ennyire lekapni valakit, tulajdonkeppen miert akarna valaki is nekem tetszeni, vagy miert nem lehet velemenyem emberekrol dolgokrol. Kit zavar, hogy nekem ez a velemenyem? Aki ugy gondolja nincs igazam, mondja el esetleg NORMALIS hangnemben. Aki pedig a veszekedesre vagyik, annak hajra, en nem erek erre ra!
189. Imisz
2013. febr. 13. 18:18
Huh, az én nevem hivatalosan (férjem vezetékneve né végződéssel + a lánykori nevem a 2 személynevemmel) 31 karakter. Ebben benne van a 3 "üres kocka":)) Szóval a második nevem nem használom csak ha nagyon kell. A régi személyiben pl. alá volt húzva a használatos név de az új kártyán már nincs. Még jó, hogy igényléskor nem kellett az egész aláírás:) Így az Erzsébet-et nem kellett leírni csak az Évá-t. Ja, és állítólag azért lettem Éva, mert a testvérem Gabriella és mikor írni tanult sírt a sok betű miatt mert a vezetéskenünk sem épp rövid:)
2013. febr. 13. 16:58
Sugallat! Választ a baba! Komolyan!
187. egypt (válaszként erre: 163. - A0c1361e44)
2013. febr. 13. 16:22
Nagyon szép név a Gyula és ritka is manapság. Ismerek egy Gyulust, együtt született az én fiammal és egy szobában voltak a kórházban.:)
186. a0c1361e44 (válaszként erre: 182. - Bd55e3f068)
2013. febr. 13. 16:19

Engem pl. sosem érdekel, hogy kockázzák a papírt, amit ki kell töltenem. Soha nem tudnak akkora négyzeteket rajzolni, hogy beleférjenek a betűim.

Kicsit nagy betűkkel írok, így sosem írok az általuk kijelölt helyre és mindig elfogadják.

185. egypt (válaszként erre: 147. - Michelle.r)
2013. febr. 13. 16:19
József Attila-szindróma...:)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook