Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mesélnétek egy kicsit arról, hogy hogyan választottatok nevet a gyermeketeknek (esetleg, ha egyikőtöknek sem voltak előtte kedvencei)? fórum

Mesélnétek egy kicsit arról, hogy hogyan választottatok nevet a gyermeketeknek (esetleg, ha egyikőtöknek sem voltak előtte kedvencei)? (beszélgetős fórum)


124. Bobesbobek (válaszként erre: 108. - Michelle.r)
2013. febr. 13. 14:43
:) telibe bele
123. Ancsa19860211 (válaszként erre: 105. - Mazsinka)
2013. febr. 13. 14:43
Szerintem nem sűrűn van ilyen. Ha vki megszokja, hogy az első nevén szólítják, úgyse tér át a másikra, furi lenne neki. Ismertem egy olyan fiatal csajt, aki nem szerette a nevét, mert vki emlékére egy régies nevet kapott, de hiába volt második neve, sose tért át annak a használatára. Pedig iskolás korában mindig cikin érezte magát a neve miatt, mert minden osztálytársának modern neve volt, csak neki régies, a vezetéknevével együtt pedig kimondottan úgy hangzott, mint egy öregasszony neve. De mire felnőtt, egyszerűen hozzátartozott ez a név, mert mindenki így hívta.
122. egypt
2013. febr. 13. 14:42
Az eredeti témára visszatérve én pl. a saját nevem soha nem adnám a gyerekemnek (vagy a férjemét). Egyrészt keveredés lehet miatta (a családban több példa van ilyenre, soha nem tudjuk, épp kinek szólnak, a "kicsinek" vagy a "nagynak"), másrészt a gyerekem nem az én életemnek a folytatása, nem azért született, hogy az én álmaimat valóra váltsa, hanem egy külön személyiség, egy új élet, és ezt egy másik név is jelképezi.
121. d71ef05a8e (válaszként erre: 112. - Mazsinka)
2013. febr. 13. 14:42

Hát az tényleg az. Erre mondom én, hogy vagy ne legyen két keresztnév, vagy szinte olvadjon össze a kettő az állandó együttes hazsnálatban, ha valaki Zselyke Ramóna, akkor legyen reggel, délben, este, otthon, iskolában, egyetemen, öregasszonyként is Zselyke Ramóna:)


Én ennek a két verziónak látom igazán értelmét.

120. a0c1361e44 (válaszként erre: 109. - D71ef05a8e)
2013. febr. 13. 14:41

Nem, nem identitás zavar! Ezt jó lenne, ha mindenki megértené.:)

Manapság már van választás, de régebben nem volt, és a saját nevünket sem lehetett megtartani.

2013. febr. 13. 14:41
Szerintem ez is olyan, mint nálunk a két vezetéknév. Meg van adva a nőknek a lehetőség, és flancból, vagy épp önérzetességből megtartják lánykori nevüket, vagy ki tudja mi okból, hagyomány, esetleg ragaszkodás, ahogy én is tettem, később meg bánom, mert így rohadtul nem egyszerű. Két neve lesz a gyereknek, de úgyis csak az egyiken fogják hívni, azon, ami a szülőknek is jobban tetszik, és ha már a kettő közül az egyik jobban tetszik, akkor azt a nevet egymagában is adhatták volna gyereknek, mert amikor hívni kell valahogy, csak kiderül, hogy melyik a befutóbb. Vagy apuka így hívja, anyuka úgy?
118. d71ef05a8e (válaszként erre: 111. - A0c1361e44)
2013. febr. 13. 14:40

EZ nekem nagyon fura.


És mindig visszatérve a szülők eredeti céljához: ha csak azért adtak két nevet, hogy nagyobb korában a gyerek választhasson, az elég gyenge érv. Mi van, ha a kettő közül egy harmadik tetszik? Ugyanúgy bemehet a hivatalba, és nevet változtathat, mint bárki más, aki egy keresztnevű.


Hozzáteszem, ha nekünk kisfiúnk születik, akkor egy keresztneve lesz biztosan, mert bár a férjem vezetékneve nagyon gyakori, a keresztnév nem kifejezetten, ezért együtt jól hangzik a kettő és nem lesz négy belőle egy osztályban. De a kislánynevünk nagyon hagyományos, és a férjem ezért nagyon szeretné, ha megkülönböztetésképpen a többi, mondjuk Kiss Katikától, kapna még egy keresztnevet, mint pl. Kiss Katalin Mária


Én nem értek vele egyet, és csak azér tnincs belőle - eygelőre - nagyobb vita, mert állítólag kisfiúnk lesz.

117. Bobesbobek (válaszként erre: 100. - Orsibigyu)
2013. febr. 13. 14:39
En nem vettem fel a férjem nevét ő nem papucs én meg nem vagyok ettől egoista.Azt kérted az elején tartsuk tiszteletben a vèleményed te meg nem tartasz tiszteletben másokat mert fogalmad sincs okokròl itélkezel.Elég béna indokokkal.Nem leszel jobb feleség jobb társ vagy anya attól hogy egy a vezeték neved a férjed sem ettől lesz tökös!Es hogy csak Orsi vagy nem a te érdemed hanem annak köszönheted hogy a szüleid nem voltak teszefoszák.
116. egypt (válaszként erre: 100. - Orsibigyu)
2013. febr. 13. 14:39

Nem vagyok egoista, én azért nem vettem fel a férjem nevét, mert nagyon gyakori és a keresztnevem is, és az ilyen név nem szerencsés és nagyon rövid is lett volna. Ha a névből akarsz következtetni a jellememre, akkor max. a lustaságot vállalom be, ugyanis semmi kedvem sem volt az összes iratomat kicseréltetni a névváltoztatás miatt.

Semmi köze egy kapcsolat minőségének ahhoz, hogy valakit hogy hívnak és hogyan használja a nevét.

115. a0c1361e44 (válaszként erre: 107. - Babszibobó)
2013. febr. 13. 14:39

Persze, én értelek:)


Ugye milyen szép lett volna? Hát én bizony meghajoltam és teljesen eltüntettem ezt a nevet:)


Dehogy függ attól! Hiszen régebben nem is volt ennyi lehetőség. Vagy Kovácsné Kék Írisz vagy Kovács Pálné és ennyi.

Ha akkor lehetett volna, akkor ma Kovács Irisz vagyok.:)

114. orsibigyu (válaszként erre: 104. - Bd55e3f068)
2013. febr. 13. 14:38
Hagyomanyos modon. Ilyen erdelyi modon: vezeteknev ferjeme, keresztnev enyem. Nalunk szinte senki nem nee. Csak olyan van, hogy valaki nem veszi fel a ferje vezeteknevet, vagy a ferj veszi fel a feleseget, vagy mind2en mind2 nevet, vagy csak a no 2 vezeteknevu. De pl mifelenk senki sem mutatkozik ugy be, hogy Nagy Palne!
2013. febr. 13. 14:36

Nagyobbik gyermekem Viktória (dédnagyanyja nevét kapta)


Kicsi lányom : Zsanett Janka .

Ő Janka akart lenni de apucikájának nem tetszett szinte semmilyen név a Zsanettre nagy nehezen rábólintott . De mivel a szülés élményét egyedül viseltem úgy döntöttem annyi jár nekem hogy oda biggyesszem a Jankát a végére . :)

112. Mazsinka (válaszként erre: 109. - D71ef05a8e)
2013. febr. 13. 14:36
Jó, de miért is kéne több névem hívni? Hétfőn Katinak, kedden Marinak? Értelmetlen.
111. a0c1361e44 (válaszként erre: 105. - Mazsinka)
2013. febr. 13. 14:34

2 ismerősöm van, aki nem úgy hívatja magát felnőttként, mint a suliban. nekem nagyon fura.

az egyik neve Anna, de utálta a nevét és abban az időben még nem volt divat, hogy valakit úgy szólítanak meg, hogy Kovács Anna Erika, így állandóan zavarta, hogy Annának szólítják. felnőttként Erikának szólíttatja magát. A másik szintén általános iskolás osztálytársam. Ő Andrea. Sosem tudtam, hogy nem szereti a nevét, de rácsodálkoztam, hogy egy közös ismerősünk Anikóként beszél róla...

2013. febr. 13. 14:34
Nálunk ilyen lehetőség nincs, hogy Kovács Istvánné, szerencsére. Én megtartottam a lánykori nevem, és felvettem a férjem nevét is, plusz a keresztnevem. Már ezt is bánom, mert nagyon hosszú így leírni és bemutatkozni, gyakran csak a férjem vezetéknevét használva mutatkozok be.
109. d71ef05a8e (válaszként erre: 105. - Mazsinka)
2013. febr. 13. 14:32

Én is egyetértek azzal, hogy amikor valaki tudatosan választ a két neve közül, és nem azt, amelyiken a családban mindneki hívta, az valamiféle identitás-módosulással is jár. Ez nekem negatívumnak számít, mások lehet, hogy éppen ezért csinálják.


Amit még nem értek: ha egy két keresztnevű embert a családban és ezért az oviban, ált. iskolában is mindenki csak az egyik nevén hív, akkor miért kellett a másik név is:)? MOndom, még felmenő iránti tiszteletből el tudom képzelni, de amúgy nem sok értelmét látom.

108. michelle.r (válaszként erre: 83. - Orsibigyu)
2013. febr. 13. 14:32
Kicsit markáns a véleményed ahhoz képest, hogy hetekig nyűglődtél azon, hogy Johnatán legyen-e a gyereked vagy sem :P
107. babszibobó (válaszként erre: 101. - A0c1361e44)
2013. febr. 13. 14:31

NIncs ezzel gondom úgy igazán, én nem szeretném magamnak és ez szerintem mindenki maga dönti el, vagyis remélemhetőleg senkire nem erőszakolnak rá semmilyen féle-módon nevet.:-D


Pedig szép lett volna :-D Kovácsné Kék ÍRisz:-D


Engem a kiindulási dolog zavar, hogy most tényleg attól függ milyen ember vagyok, hogy milyen módon veszem fel a férjem nevét?!

106. bd55e3f068 (válaszként erre: 100. - Orsibigyu)
2013. febr. 13. 14:31

Olyan ez a fejtegetés, mintha egy 1920-as hölgyeknek szóló lapot olvasgatnék :D


Most akkor nem tudom, hogy rólem mi a benyomásod, mert ugye én duplán kettős nevű vagyok, de 100%-ban megtartonnal a lánykori nevem. Megalkuvó buldózer vagyok?

105. Mazsinka (válaszként erre: 97. - D71ef05a8e)
2013. febr. 13. 14:29

Szerintem egy ember, egy név.


Szerintem el kéne dönteni, nem mindkét nevet ráaggatni a gyerekre. Másrészt meg ha megszületik, s két nevet kap pl. Mirella és Lilibella, mindenki Mirellának hívja míg egyetemre nem megy, akkor kitalálja, hogy őt most akkor ezentúl hívják Lilibellának. Ez olyan identitásvesztős feeling, nem? Kérek egy true storyt arról, hogy valaki, aki megszokta az egyik keresztnevét, az külön kérésre felnőtt fejjel a másikon hívatta magát, és az természetes volt úgy, ahogy, kérem írja meg nekem! Köszi. :)

104. bd55e3f068 (válaszként erre: 89. - Orsibigyu)
2013. febr. 13. 14:28
Most akkor te hogy vetted fel a férjed nevét?
103. Bobesbobek (válaszként erre: 75. - A0c1361e44)
2013. febr. 13. 14:28
Köszi hogy leirtad helyettem nálunk a fiuk a nagypapák után kapták a második nevuket ès nem teszefoszasagbol.
102. d71ef05a8e (válaszként erre: 89. - Orsibigyu)
2013. febr. 13. 14:28

Akkor arra gondolsz, hogy a vezetéknevedet (és apukádét) lecserélted egy az egyben a férjedésre? Pl. Varga Mária és Nagy Péter házassága után a Nagy Mária?


A család szélesebb körű, mint a férj és a gyerekek. Én Apukám nevét sem akartam "eldobni", ha már itt tartunk, ezért választottam az X.-né Y. Z. verziót minden fél megelégedésére:)


Főleg az enyémre. Tetszés szerint tudom variálni, attól függően, hogy kinek mutatkozom be: akik lánykorom óta ismernek, azok előtt nem csinálk majmot magamból a házasságkötésem óta sem azzal, hogy néként mutatkozom be a telefonban, csak a lánykori nevemen. Új ismeretségek kötésekor jön a teljes nevem. És azért nem bántam meg, mert ez nagyobb szabadságot ad, mint ha kötőjellel kapcsoltam volna össze a férjem vezetéknevét és a sajátomat.

101. a0c1361e44 (válaszként erre: 91. - Babszibobó)
2013. febr. 13. 14:27

Nekem olyan nevem van, mint Kovács Pálnénak:)

De én én vagyok!

Higgyétek el a férjem nem Pálnénak szólít, hanem a nevemen és az összes ismerősöm is:)

Csak amikor férjhez mentem nem volt sok lehetőség.

Én nem akartam Kovácsné Kék Írisz lenni. Utálok sokat írni és nem is úgy írok alá, ahogy sokan. Nem Kovácsnét írok, hanem csak azt egyszerűen, hogy Kovács.

100. orsibigyu (válaszként erre: 81. - Bd55e3f068)
2013. febr. 13. 14:26
Nem feltetlenul csodtomegsegre gondolok, vagy bambasagra. Hanem olyan mindig 2 fat tart a tuzbe tipusra, aki kepes megalkudni...persze ez lehet jo ertelembe is venni: tolerans...Nem szandekom leirni az embereket, de azert minden hoz egy benyomast. Nekem ezt sugalja a 2 nev. A no aki nem veszi fel a ferje nevet vagy egoista, vagy nem tud elszakadni a fuggetlensegetol, de akkor kerdeses miert hazasodott, miert keres kapcsolatot? Kapcsolatban fuggunk egymastol?! Kiveve ha a pasi fugg a notol, ezert irtam, hogykicsit papucsszagu.
99. bd55e3f068 (válaszként erre: 92. - Spinneli)
2013. febr. 13. 14:26
A házassági a. kivonatban már bent van a gyereknek a két vezetéknév, úh. csak tökkelütött lehet :D
98. d71ef05a8e (válaszként erre: 91. - Babszibobó)
2013. febr. 13. 14:23
Jaj, azt én sem szeretem, bemutatkozik a hölgy, és még mindig csak egy dolgot nem tudok róla, hogy hogyan szólíthatom:) Ellenben a férjéről többet megtudok, mint érdekelne.)
97. d71ef05a8e (válaszként erre: 71. - Orsibigyu)
2013. febr. 13. 14:22

Messzemenő következtetések nélkül (tehát nem biztos, hogy minden másban is ilyenek a szülők) a két név adása gyakran nem csak érzésre, hanem valóban azért van, mert a szülők nem tudtak dönteni. Pl. tetszik nagyon egy modern név, de nem "mernek" nagyon erre építeni, hátha túl feltűnőnek tartja majd maga a gyerek, stb., és ezért kap egy hétköznapibb, hagyományosabb nevet is, pl. egy ismerősöm kislány aezért lett Mirella Katalin.


De nagyon sokszor családi hagyomány vagy valamelyik családi felmenő iránti tiszteletből kap meg egy második keresztnevet egy kisgyerek, pl. a nagymama emlékére, stb.


a magam részéről egyetértek azzal, hogy lehet kavarodás forrása, de csak akkor, ha az illető kizárólag az egyik nevét hajlandó használni, a másik pedig csak hivatalos papírokon szerepel. Ha mindkettőt egyenértékűen hazsnálja, az csak olyan, mint az átlagosnál hosszabb keresztnév, bizztos nem véletlenül született meg az Annamária név sem.

96. a0c1361e44 (válaszként erre: 83. - Orsibigyu)
2013. febr. 13. 14:21

Micsoda?

Azt hiszed ettől függ, hogy papucs e a férj vagy sem?

Röhejes elméleteid vannak.


Én a helyedben már befejezném.


Egyébként egy normális kapcsolatban a felek egyenrangúak.

95. babszibobó (válaszként erre: 89. - Orsibigyu)
2013. febr. 13. 14:21
Akkor nem értem mi a gond: megmaradt a saját nevem, előtte a férjem vezeték neve is ott fityeg és a fiúnk vezetékneve az ugyanaz mint a férjemé, mind3munk nevében ott van ugyanaz a vezetéknév, csak máshogy fejeződik be

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook