Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mesélnétek egy kicsit arról, hogy hogyan választottatok nevet a gyermeketeknek (esetleg, ha egyikőtöknek sem voltak előtte kedvencei)? fórum

Mesélnétek egy kicsit arról, hogy hogyan választottatok nevet a gyermeketeknek (esetleg, ha egyikőtöknek sem voltak előtte kedvencei)? (beszélgetős fórum)


154. bd55e3f068 (válaszként erre: 149. - Orsibigyu)
2013. febr. 13. 15:11

Csak egy ártatlan vélemény volt, sajnálom, ha megbántottalak, de kérem, hogy tartsd tiszteletben a véleményem :o)


Nem élek Erdélyben, de egyrészt nincs olyan messze, hogy ne tudhatnék róla semmit, másrész én NEM írtam semmit a Pálnékról. Azt írtam, hogy nem erdélyi privilégium a férj vezetékneve és a feleség keresztneve együttes használata. Ha már szomszédok vagyunk, te is tudhatnál ennyit rólunk. Édesanyám is csak apám vezetéknevét vette fel -né végződés nélkül, a keresztnevei maradtak.

153. orsibigyu (válaszként erre: 138. - Michelle.r)
2013. febr. 13. 15:09
Elfogadom! Leulunk beszelgetni es kiderul!
152. orsibigyu (válaszként erre: 130. - D71ef05a8e)
2013. febr. 13. 15:07
Igen, en is errol beszelek. Nem vagy ugyanaz a lany! Te maradsz, de valtozol.
151. orsibigyu (válaszként erre: 124. - Bobesbobek)
2013. febr. 13. 15:06
Boxolunk, versenyzunk, haboruzunk, vagy beszelgetunk????:-(
2013. febr. 13. 15:05
Amúgy jók ezek a fejtegetések. Olvastam olyan cikket, amiben hosszasan taglalták, hogy a kötőjel miként szimbolizálja az összetartozást, az egyenlőséget, még a kialakulásáról, elterjedéséről is okoskodott a roppant tájékozott író. Az egyetlen szempont, amit nem vett figyelembe, a név használati jogszabály.
149. orsibigyu (válaszként erre: 129. - Bd55e3f068)
2013. febr. 13. 15:05
Figyelj, ha kotekedni akarsz keress fogast rajtam...talalsz is. Nem vagyok tokeletes, csak oszinte, elmondtam nekem mit sugall. Te meg hidd, hogy te olyan irto nyitott vagy masok fele, hogy nem nev alapjan itelsz. Viszont ha valaki nem uszik az arral azt leirod. Amugy erdelyben elsz? Hallottal Erdelyben valakit Palnenak, vagy Peternenek nevezni. En nem. Szemberohognek ha igy mutatkozol be. Kicsit viccesnek hat az anyaorszagi ismerosok igy mutatkoznak be, bar elfogadjuk, hogy ott ez a szokas.
148. michelle.r (válaszként erre: 146. - D71ef05a8e)
2013. febr. 13. 15:05
Igen, én is erre gondoltam, de te szellemesebben fogalmaztad meg :DDD
147. michelle.r (válaszként erre: 142. - Mazsinka)
2013. febr. 13. 15:03

Pfffff, ezek az emberek nem gondolnak abba bele, hogy a gyereknek azért jóval több infot kell majd életében feldolgoznia, mint hogy apját Tóthnak hívják, anyját Kissnek? :/


Egyszer a fiam is azzal jött haza az oviból, hogy őt Endrének hívják, mert az óvónéni szerint olyan név, hogy André nem létezik.

146. d71ef05a8e (válaszként erre: 142. - Mazsinka)
2013. febr. 13. 15:02
:) Húúú, ha ezt nem fogja megérteni szegény gyermek, akkor mit kezd majd azzal, hogy a párhuzamosok a végtelenben találkoznak?
145. Bobesbobek (válaszként erre: 141. - Orsibigyu)
2013. febr. 13. 15:01
De igen sokunkat le teazefosoztal ,kijelentetted hogy ez a véleményed és ne is merjünk bele kötni a férjeink meg papucsok (nem mindenkie az enyém mondjuk igen szerinted)Mindezt ùgy hogy te meg vadidegenektől kérsz tanácsot mi legyen a gyerek neve aki a tied ????
144. orsibigyu (válaszként erre: 122. - Egypt)
2013. febr. 13. 14:57
Lasd ez is igaz! Pl ez stimmel is! Ferjem folyton arrol almodozik, hogy Ferike viszi tovabb majd a ceget:-D Persze ehhez Ferenc jrnal is lesz par szava.
143. bd55e3f068 (válaszként erre: 142. - Mazsinka)
2013. febr. 13. 14:56
Én azt hiszem erre azt mondtam volna, hogy a név nincs hatással a szellemi képességekre.
142. Mazsinka (válaszként erre: 138. - Michelle.r)
2013. febr. 13. 14:53
Hagyd! Sógornőm teljesen felvette azt a vezetéknevet, amit én csak részben, mert megtartottam a lánykori vezetéknevem is. Ki volt akadva, hogy a gyerekünk azt sem tudja majd, hogy ki, mi, hol, mi, ki... mert az anyjának nem ugyanaz lesz a neve, mint az apjának teljes mértékben, és nem érti majd ezt meg szerencsétlen. Csak néztem.
141. orsibigyu (válaszként erre: 117. - Bobesbobek)
2013. febr. 13. 14:52
En nem szemelyeskedtem. Nem mondtam, hogy te vagy te, vagy te ilyen vagy ilyen lennel. Hanem csak bevallottam, hogy nekem ez az elso benyomasom. Persze ha leulunk beszelgetni szemtol szembe, lehet rakerdek, es nem maradok eloitelettel. Ezt kerem tiszteletbe tartani...es akinek nem inge....
140. bd55e3f068 (válaszként erre: 126. - Orsibigyu)
2013. febr. 13. 14:52
Ha ilyen messzemenő következtetéseket volnsz le mások személyiségét illetően a név alapján, nem csodálom, hogy berosáltatok, mikor választani kellett. Remélem azért nem sértődsz meg, ha valaki kiröhögi a különc nevet. Persze előre hozzátéve, hogy bocsánat, és a nyerítő véleményt tartsd tiszteletben ;)
139. d71ef05a8e (válaszként erre: 133. - D71ef05a8e)
2013. febr. 13. 14:51
Bocs, nem voltam figyelmes, írtad, hogy NÁlad épp az a helyzet, amit én nem tudtam elképzelni. Hát, akkor Te vagy az élő példa. Nekem furcsa, de lehet, hogy csak azért, mert nem tudom elképzelni, hogy két keresztnevet is annyira sajátomnak érezzek, hoyg egyenrangúan és felcserélhetően hazsnáljam őket egymást helyettesítve. De érdekes, hogy van ilyen.
138. michelle.r (válaszként erre: 126. - Orsibigyu)
2013. febr. 13. 14:50
Akkor próbáld meg elfogadni azt is, hogy van aki azért nem veszi fel a férje nevét, mert a sajátja már annyira bejáratott, pl. ezen ír alá cikkeket, esetleg azon vonult be a köztudatba és csak bonyodalmakat okozna a váltás, nem pedig azért mert ő egy egoista szipirtyó, aki ráadásul egy puha pöcshöz ment feleségül.
137. egypt (válaszként erre: 134. - Mazsinka)
2013. febr. 13. 14:50
Nem felnőttként kezdtem új nevet használni, hanem gyerekként, 13 évesen.
2013. febr. 13. 14:50
Beceneveket is aggatnak emberekre amiket szinte keresztnévként használnak. Egy barátnőmet Pirosnak hívok mert szereti ezt a színt magán viselni. A családja a keresztnevén szólítja . Van olyan ismerősöm akinek nem tudtam sokáig a keresztnevét mert mindenki becenéven szólította. Kezdő postás elment mellette mert nem ismerte a polgári nevét:) Van ilyen . :)
135. egypt (válaszként erre: 133. - D71ef05a8e)
2013. febr. 13. 14:49
Igen, láttam. Sőt én magam is így voltam, mint már írtam is.
134. Mazsinka (válaszként erre: 131. - Egypt)
2013. febr. 13. 14:48
Nem arra céloztam, hogy felnőtt embernek baja van belőle, hanem, hogy nem furcsa-e? Érdekes, gyerekek miért nem állnak elő ezzel?
133. d71ef05a8e (válaszként erre: 127. - Egypt)
2013. febr. 13. 14:48

Nem, nem ugyanilyen szerintem. ENgem sem becéz(hetne) senki pontosan ugyanúgy, ahogy anyukám, sem úgy, ahogy a férjem, mert a becézésnek megvan a maga intimitása.


De olyat láttál már, hogy Alfonz Mózeskét otthon Alfonznak szólítja mindneki, az oviban meg Mózesnek?

132. Ancsa19860211 (válaszként erre: 122. - Egypt)
2013. febr. 13. 14:47
Ezt én is így gondolom. Én az anyám nevét kaptam, férjem az apjáét. Mindketten utáltuk ezt a helyzetet, hogy emiatt becéztek minket a családban, vagy mi voltunk a "kicsi". Harmadik generációsan meg még gázabb lett volna. A mi kislányunk Alexandra. Férjem listájáról jött a név, amik nekem tetszettek, neki abszolút nem, ez viszont nekem is tetszett, bár először nem is gondoltam rá, de így ki tudtunk egyezni. Bár katolikusok vagyunk (nem túl vallásosak), nem kellett másik nevet adnunk a gyereknek a védőszent miatt, simán megkeresztelte a pap erre a névre és kész.
131. egypt (válaszként erre: 105. - Mazsinka)
2013. febr. 13. 14:47

Itt vagyok én élő példának, kicsit más eset, de ehhez nagyon hasonló, és semmi bajom belőle!

És több embert is ismerek, akik felnőttként kezdték használni a második nevet.

130. d71ef05a8e (válaszként erre: 120. - A0c1361e44)
2013. febr. 13. 14:46

Lehet, hoyg félreértettél, nem a Kovács Pálné verzióra gondoltam, nem is arra, amikor a nő kicseréli a lánykori vezetéknevét a férje vezetéknevére, hanem amikor valakit Nagy Ferdinánd Jeromosnak anyakönyveznek, és 20 évig mindenki jeromosnak szólítja, aztán gondol egyet, és minden ismerősét megkéri, hoyg ezentúl szólítsák inkább Ferdinándnak.


Amikor házasságkötéskor megváltoztatjuk a nevünket, az nekem azért kerek, mert ténylegesen történik egy olyan változás az életünkben, ami jogosan változtat az identitásunkon, hiszen lyányokból asszonyok lettünk, valakinek az ország-világ előtt fogadott hitvese.


Épp ezért gondolom, hogy a fenti esethez is kell valamilyen belső változás, nem változtatja meg valaki a nevét, amit előtte évtizedekig viselt, csupán azért, mert a csengése jobban tetszik... szerintem. Valamit letesz a régivel.

129. bd55e3f068 (válaszként erre: 114. - Orsibigyu)
2013. febr. 13. 14:46

Ez nem erdélyi szokás.


Ezek szerint te is döntésképtelen vagy, mert félig a férj neve, félig a tiéd.

128. Mazsinka (válaszként erre: 120. - A0c1361e44)
2013. febr. 13. 14:45
Akkor nem identitás zavar, ha téged egész életedben Irisznek hívtak, és a másik neved csak ott fityeg, de őszintén szólva neked jólesne, ha egy társaságban valaki Irisznek hívna, mások Katinak? Emígy meg gyerekkorban neccesebb ez.
127. egypt (válaszként erre: 109. - D71ef05a8e)
2013. febr. 13. 14:44

Miért, ha pl. egy Bélát otthon Bélusnak, az iskolában meg Bécinek hívnak, az nem ugyanilyen dolog?

Nekem két nevem van, a családban az egyiken hívnak, amúgy a másikat használom, és nincs belőle semmi problémám és identitásmódosuláson sem estem át.

126. orsibigyu (válaszként erre: 108. - Michelle.r)
2013. febr. 13. 14:44
Teny, hogy nehez volt felvallalni, hogy olyan nevet adjunk amit ennyire kuloncnek hat. De mikor eldontottuk, akkor nem kerestunk lehetoseget a visszavonasra.
125. pintyőke madárka (válaszként erre: 119. - Mazsinka)
2013. febr. 13. 14:44
Zsanett Janka : Zsanka lett :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook