Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mesélnétek egy kicsit arról, hogy hogyan választottatok nevet a gyermeketeknek (esetleg, ha egyikőtöknek sem voltak előtte kedvencei)? fórum

Mesélnétek egy kicsit arról, hogy hogyan választottatok nevet a gyermeketeknek (esetleg, ha egyikőtöknek sem voltak előtte kedvencei)? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
2013. febr. 13. 13:05

én olyan különleges nevet kaptam, hogy a környezetemben senkinek sincs ilyen neve.

de ha nekem lesz babám akkor fogalmam sincs milyen nevet adok neki.nekem semmilyen név se tetszik :D MOST....

33. Bcicus
2013. febr. 13. 13:04
Mi már teherbe esés elött évekkel eldöntöttük a neveket, mivel 4 év kellett hozzá, hogy teherbe essek. Végig néztük a neveket, szinte semelyik nem tetszett aztán egyszer csak megláttam a fiam nevét és mondtam páromnak, hogy erről mi a véleménye és azt mondta ez tökéletes. Lánynevet is így találtunk,d e lányunk nem lett.
32. c9f9b53798 (válaszként erre: 30. - Mkriszti81)
2013. febr. 13. 13:03

Én katolikus vagyok, a férjem is, mindkét család vallásos, de erről az életemben nem hallottam!!!


Nem keveritek véletlenül a bérmálkozáskor választott névvel?!?! vagyis választani kell egy védőszentet,ami a bérmaszülő keresztneve, és az lesz a bérmálkozási nevetek, amit soha nem használunk, csak az a védőszentünk.

31. G.Garbo (válaszként erre: 30. - Mkriszti81)
2013. febr. 13. 13:02
Nálunk például családi hagyomány a két keresztnév.
30. mkriszti81 (válaszként erre: 13. - Szafaripók)
2013. febr. 13. 13:01

Ez nem katolikus szokás, ez (sajnos) divat manapság... :(


(a katolikusok maximum keresztelőkor is adnak egy nevet,de csak jelképesen, ezt hivatalosan nem veszi fel a gyerek)

2013. febr. 13. 13:01

A fiamnál gondban voltunk, egyszerűen nem találtuk az "IGAZI"-t.:) Aztán a kezembe került egy pletyka magazin, aminek a címlapján virított hogy megszületett a Marsi-Palik házaspár kisebbik gyermeke Vince. És akkor tudtam.:)) Csakis Vince lehet. A párom, aki addig minden ötletemet megvétózta, azonnal rábólintott.:)

A lányomnál könnyebb dolgunk volt. Még útban sem volt, mikor már tudtam mi lesz a neve. Imádott nagymamámról szerettem volna elnevezni kislány korom óta. Csak sajnos annyira felkapott lett mostanában az Anna név, hogy elvetettem az ötletet, és inkább az Ő anyukájáról, az én dédimamámról kapta a nevét, és Emília lett.:)

28. 9d7907a17a (válaszként erre: 23. - 408020f45e)
2013. febr. 13. 12:58
A szüleim nem jutottak dűlőre, hogy mi legyen a nevem. Amikor édesanya megunta a huzakodást, kijelentette, hogy ha lány leszek az ő nevét kapom, ha fiú akkor az apámét és le volt rendezve a névválasztás.
27. babszibobó (válaszként erre: 1. - PudingPillangó)
2013. febr. 13. 12:58

A nagyobbik fiam édesapjának a vezeték és keresztneve kezdőbetűje alliterál, valamint az enyém is, bár neki Z.Z., nekem T.T. szerettük volna ha a gyermekünk neve is alliterálna így Z betűs nevet kerestünk. KÉt név között vaciláltunk, végül a lágyabbat választottuk: Zalán


Máodik gyermekem édesapjával mi is felcsaptuk az utónévkönyvet és kiírtuk ami teszett külön-külön.

És a véltelnek véletlenje, hogy mindkettőnk listáján szerepelt az a név, amit végül első gyermekemnél nem választottunk, így a második gyerkőcöm kapta azt: Zente


Mindekttőjüknek van második keresztneve.

A nagyibbiknál szimplán csak nagyon teteszett egy név.

A kisebbiknél volt egy név amit kiválasztottunk, de egy napon, mikor a buszmegállóban ácsorogtunk egy öreg cigányasszony udavrisan köszönt, jókívánságokat mondott, kijelentette hogy fiam lesz és szőke lesz a haja (fiú és tényleg szőke a haja) és ahhoz, hogy boldog legyen az Apja nevét kell, hogy kapja. Mindeketten úgy maradtunk a párommal. Iszonyatosan nem vagyunk babonásak, de akkor lemerevedtünk. Első névnek semmiképp nem szerettem volna a párom nevét, de másodiknak szívesen.

26. pic74
2013. febr. 13. 12:58
a férjem szerette volna,ha egyszer lesz lánya,akkor Petrának hívják. Nekem tetszett,megnéztük a jelentését(szerintem ez fontos,de rá is szolgál a lányom,kősziklát jelent és ő bizony az...),az is tetszett,hogy nem nagyon lehet becézni,bár az oviban megtalálták a módját:Petrácska,a hideg rázott tőle,de szerencsére ez az óvónéni elment,így mindenki Petrának hívja. Illik a vezetéknézhez,nekünk sem volt még ilyen nevű ismerősünk,így nem kapcsoltuk tudat alatt senkihez,úgyhogy maradt a név. Ha fiú lett volna Alex lett volna,mert az apja Sándor,de mivel a nagyapja is,ezt a nevet nem akartuk,így lett volna Alex,de más fiúnév nem is nagyon tetszett volna...
25. mkriszti81 (válaszként erre: 1. - PudingPillangó)
2013. febr. 13. 12:57

Mi a dupla nevet hülyeségnek tartjuk, vagy így hívják a gyereket, vagy úgy, de két nevet adni neki, csak nehézség van belőle: mindenki megkérdi, hogyan szólítsa, van aki az egyiken hívja, más a másikon, szegény gyerek meg nem tudja, melyikre is hallgasson, miért hívnak más gyereket egy néven, őt meg kétfélén is.., aztán leírni is hosszabb, nem beszélve arról, ha majd férjhez megy, még hosszabb lesz... stb


A mi lányunk Alexandra (Szandrának becézve).

2013. febr. 13. 12:55
Mi nem becézhető neveket szerettünk volna, olyat, ami nem tucatnév, de nem is hangzik erőltetetten. Fontos volt,hogy tudják méltósággal viselni nem csak gyerekként, hanem felnőttként is, passzoljon a vezetéknévhez és a jelentése is pozitív kicsengésű legyen.
23. 408020f45e (válaszként erre: 1. - PudingPillangó)
2013. febr. 13. 12:51
Nálunk ez nem volt kérdés. Miután egymásnak és saját magunknak is tetszik a saját nevünk, így azt adtuk. Ráadásul lányunk és fiunk van, tehát mindegyiknek oda tudtuk adni a sajátunkat.:))))
2013. febr. 13. 12:50

A férjem szó szerint megálmodta a fiunk nevét :)

Nekem nem tetszett annyira, de mivel hiszem, hogy a baba választ nevet magának, plusz a páromat sem tudtam volna lebeszélni, ezért maradt a megálmodott név. :)

2013. febr. 13. 12:48
Felütöttük az utónévkönyvet, és kizárásos alapon.
20. babszibobó (válaszként erre: 13. - Szafaripók)
2013. febr. 13. 12:48

Szia!


Én is református vagyok (egy a fiaim is), de a gyerkőceimnek két keresztnevük van, de mindkettőt születéskor kapták és nem keresztelőkor pluszba. Keresztlányom katolikusnak lett keresztelve, megkapta akkor a Borbála nevet is, de nincs vele Anyakönyvezve, tehát használni sem fogja, ha csak nem felnőtt fejjel bemegy és kéri a hivtalos úton, hogy toldják oda neki.

2013. febr. 13. 12:47

Több szempont

1. vezetéknévhez passzoljon a keresztnév, jó legyen a hangzás, ritmus-dallam

2. semmiképpen se legyen divatnév, mert kiráz attól a hideg, ha a játszótéren öt gyerek figyel ugyanarra a névre, és figyelembe vettem, hogy míg gyerekként lehet aranyos egy-egy név, de hetvenévesként nevetségesnek fog tűnni

3. a név jelentése nagyon fontos volt


Nem sok név maradt, így könnyű volt választani, ami mindkettőnknek tetszett...

2013. febr. 13. 12:45
A nagylányom a Luca Anna nevet kapta. Eredetileg a Lucára nem is gondoltunk, csak valahogy a születése körül jutott eszembe, az Annát pedig a nagymamája és a dédije után írattam be. A kisebbik lányomnak pedig a nagy választott nevet, Enikő lett, neki nincs második neve, mert szerintem ez valahogy "lezárt" név, nem illene utána semmi.
17. vakri (válaszként erre: 13. - Szafaripók)
2013. febr. 13. 12:44
A lányainkank is egy neve van, de amikor a 3. srácról megtudtuk, hogy fiú, nagyon szerettük volna a nagypapáról Gábornak nevezni. De apai ágon írd és mondd 8 Gábor van a családban, az én ágamon kettő. Ezért lett Péter Gábor :-) Így a Petit használjuk, de ha ő akarja később használhatja a Gábort is.
2013. febr. 13. 12:42

Még nincs gyermekünk, de ha fiú lesz, az egészen biztos, hogy Vencelnek fogják hívni. Nekem nagyon régóta tetszik és a férjemnek sincs ellene kifogása.


A lány névvel meglennék lőve, mert a férjemnek annyira tetszik az én becenevem, hogy szeretné ha Kata lenne. Én kevésbé hétköznapi nevet szeretnék. Pl. Vilma, Mira, Darinka.


Az biztos, hogy nem lesz két keresztneve mert dupla vezetékneve lesz.

15. Imisz
2013. febr. 13. 12:41
Az első gyereknél lapoztuk az utónévkönyvet és mindkettőnknek a Zsófia tetszett. Másodszor a Tímea maradt a befutó, fiú nevünk nem is volt. Miután mégis fiú lett (akkor még nem mondták meg előre) így első meglepetésemben az apja nevét kapta, Ákos lett. A harmadik -miután az ismeretségi körben már 3 Zsófi, az utcánban pedig 4 Ákos volt- és már tudtuk a nemét a Tira nevet kapta Thyra nevű barátnőm után. Nem is volt belőle több:)) Ma már úgy tudom bevették az anyakönyvezhető nevek közé de hosszú í-vel, az én lányom pedig röviddel van anyakönyvezve. Már 23, 21 és 18 évesek.
14. vakri
2013. febr. 13. 12:41
Az első kislányunk nevében igen hamar megegyeztünk, a Mónika mindkettőnknek tetszett. Amikor megtudtuk, hogy a második is kislány lesz hetekig bújtuk az utónévkönyvet, de nem tudtunk dűlőre jutni. Egyedül ami tetszett volna mindkettőnknek az Anna vagy Hanna volt, de mivel a Vezetéknevünk Varga ez nagyon hülyén hangzott volna. 2000 az olimpia éve volt. Épp a vívó döntőt néztük, amikor elkeztedd a riporter kiabálni, hogy olimpiai bajnok Nagy Tímea. Ekkor összenéztünk és egyszerre mondtuk, legyen Tímea. Azóta már 12 éves Timikénk :-)
2013. febr. 13. 12:41

Nekünk az volt fontos, hogy magyar neve legyen a gyereknek (is), pláne, hogy a vezetélnév is "majdnem hagyományos" magyar név. És mivel a vezetéknév hosszú, rövidebb keresztnevekben gondolkodtunk.

Még sokkal korábban megállapodtunk: fiú nevet én választok, lánynevet apa. Meg is beszéltük. Amikor kiderült, hogy fiunk lesz, láttam rajta, hogy nem tetszik neki igazán, amit én szerettem volna. Kaptunk egy utónévkönyvet: kiírtunk mindketten 5-6 nevet, és azok közül válogattunk.

NEM BÁNTAM MEG!:))

Második neve nincsen: református vagyok, és soha nem értettem, miért adnak a katolikusok még egy nevet minden gyereknek. Persze ma már nem erről van szó, de nekem sose tetszett ez a szokás. A mi családunkban senkinek nem volt két keresztneve, mi se akartunk kettőt adni.:)

2013. febr. 13. 12:41

Mi kisfiúnk neve Levente.Nekem már régóta tetszik ez a név,főleg úgy hogy Levi.Szerencsére a páromnak hasonló az ízlése nevek terén,tehát hamar dűlőre jutottunk.Mindenképp szerettünk volna egyszerű,hangzatos nevet választani.Ha kislányunk született volna akkor Boglárka vagy Lara nevet kapta volna.

A fiamnak van két bátyja,akik már érdekesebb nevet kaptak az édesanyjuknak köszönhetően. Filibert,és Gilbert a nevük.

11. milcsi7 (válaszként erre: 3. - Mazsinka)
2013. febr. 13. 12:40
ÉS nem lehet simán Marciként anyakönyveztetni? Ma már annyi mindent lehet...
10. maya80
2013. febr. 13. 12:40

Szia!

Mi mindenképp ősi magyar nevet akartunk a gyerekeknek, úgyhogy Kevin, Dzseniferr meg hasonlók nálunk szóba sem kerültek.

Összeírtuk mindketten a nekünk tetsző magyar neveket, aztán megnéztük egymás cetlijét, és a közösek közül megegyeztünk egyben.

Nem volt vita.

Három gyermekünk van.

2013. febr. 13. 12:39

Szia!

Mi először a Dóri nevet választottuk.Ki is tartottunk mellette amíg a híradóban nem nyilatkozott egy Fanni nevű rendőrségi szóvivő és ebbe a névbe mind a ketten beleszerettünk.

Én szerettem volna ha második névnek megkapja Anyukám nevét de aztán abban maradtunk hogy inkább majd a keresztelőn kapja meg.

Így lett a kislányunk Péter Fanni.

2013. febr. 13. 12:39

Nálunk kb. az utolsó előtti héten lett meg a nevünk: Attila. Addig millió egy változat volt, és az Attilát többször elővettük és elejtettük. Hozzáteszem, hogy én külföldön élek és a férjem is külföldi. De a gyereknek magyar nevet akartunk adni és nekem fontos volt, hogy azért külföldön is könnyen kiejtsék. Millió egyezer változat volt, nagyon megszenvedtünk vele. :) Aztán úgy a 38. hét környékén egyszer csak jött egy szószerint isteni sugallat és azt mondtam a páromnak, hogy a fiúnkat Attilának hívják. Érzem! Ez van! :) Mondjuk ehhez az is hozzájárult, hogy a kapcsolatunk kezdetén a párom mindig azzal viccelődött, hogy ha gyerekekről beszéltünk, hogy na majd "little Attila" így meg úgy, mert szerinte minden magyart Attilának hívnak (tényleg sok ismerősét hívják így). Szóval volt hozzá egy extra érzelmi töltet is, de egyszerűen éreztem is, nem tudom megmagyarázni...


És amikor kibújt, úgy nézett ki a kis csík szemeivel, mint egy igazi kis hun. Akkor tudtuk mindketten, hogy tökéletes választás volt. :)

Azóta rászolgálta a nevére, igazi kis vasgyúró, keményfejű fiúcska (9,5 hós).

7. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - PudingPillangó)
2013. febr. 13. 12:36
A dupla név nem árt, nem használ.
6. bd55e3f068 (válaszként erre: 3. - Mazsinka)
2013. febr. 13. 12:35
Egyszerű: ha fiú, ha lány, Marci lesz :o)
5. Mazsinka (válaszként erre: 4. - EsztyMorgan)
2013. febr. 13. 12:35
A Dezsenifer nem különleges, hanem ci.os.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook