Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mesélnétek egy kicsit arról, hogy hogyan választottatok nevet a gyermeketeknek (esetleg, ha egyikőtöknek sem voltak előtte kedvencei)? fórum

Mesélnétek egy kicsit arról, hogy hogyan választottatok nevet a gyermeketeknek (esetleg, ha egyikőtöknek sem voltak előtte kedvencei)? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
244. Mazsinka (válaszként erre: 236. - A0c1361e44)
2013. febr. 14. 13:36
:) Ez jó. Sokáig leveleztem egy tapolcai lánnyal, a nagyszüleihez jött nyáron, határon túlra. Jól elvoltunk azzal, hogy milyen különbözőségek vannak a nyelvhasználatunkban. Pl. ti szatyrot kértek a boltban, mi nejlonzacskót. Legutóbb a Tescoban kértem nejlonzacskót, néztek rám, mondom: akkor meg szatyrot, vagy mi a fenét! :)
243. orsibigyu (válaszként erre: 234. - Mazsinka)
2013. febr. 14. 13:35
Rajtam meg elcsodalkoztak, hogy jeee tudok magyarul? Es meg irni is?
242. G.Garbo (válaszként erre: 231. - Orsibigyu)
2013. febr. 14. 13:34

Drága csillagom, akkor téged csak irányítsanak,ha neked ez kell.


Szánalmas, ha egy férfi azért lett "gyerekes, felelőtlen", mert a nagykorú állampolgár, keresőképes feleségét nem ugathatja le kedve szerint. Az olyan hímnemű szánalmas.


Utolsó szó? :)))) Megnézném, amint a férjem majd jól kimondja az utolsó szót, amire az jogosítja fel, hogy hímtaggal született :))


Egy házasság TÁRSASkapcsolat. Ha mond ez valamit. De ahogy látom, nem.


Az bezzeg mond, hogy másokat "kiröhögj", meg döntésképtelenezz, mert 2 nevet adnak a gyereküknek. De te nem vagy az, mert a férjed nem "engedte" (?), hogy Samunak nevezd a gyereket, mert legyen Feri. Hát, gratulálok.

241. bd55e3f068 (válaszként erre: 238. - 569a7df0cf)
2013. febr. 14. 13:34
:D
240. bd55e3f068 (válaszként erre: 231. - Orsibigyu)
2013. febr. 14. 13:34
Házfeje? Valahol itt kezdődik a vicces... Nem a Istvánnénál.
239. orsibigyu (válaszként erre: 235. - A0c1361e44)
2013. febr. 14. 13:33
Pedig hidd el nem szemelyeskedtem. Talan kicsit rosszul fogalmaztam, hogy " szemberohognek" nem! Tenyleg nem. De hihetetlenul szokatlan. Persze mas, ha tudod hogy magyarorszagi! Akkor azt is elnezed, hogy o nem fel, hanem parazik, nem hazudik, hanem kamuzik, es a kisfia nem Lajos, hanem A Lajos. Ha szemelyeskedni akartam volna talan azt a temat lovagolom meg, hogy te tenyleg Kek Irisz vagy?
238. 569a7df0cf (válaszként erre: 231. - Orsibigyu)
2013. febr. 14. 13:30
Nalunk a ferjeme az utolso szo, marmint hogy: "Rendben, Szivem!"
237. orsibigyu (válaszként erre: 228. - Kicsimanóci)
2013. febr. 14. 13:26
Ezt en is eszrevettem. Mintha keselyu modjara lesben allnanak es varnak, hogy egy nepszerutlenebb velemenyt kimondj. Mert jajj neked ha valamit maskepp gondolss mint mas. Hogy kepzeled, hogy kicsit analitikusabban allj a dolgokhoz? Hogy kepzeled, hogy ha olvasol egy levelet es lefele futnak a sorok akkor pesszimistanak titulalj egy embert. Vagy ha tanitasz es egy gyermek az anyjat es apjat jo tavol rajzolja a egymastol akkor magadban feltedd a kerdest vajon ez nem fejez ki valamit? Kepzeljetek erre tudomany epul. Lelektan. Minden kifejez valamit, ami nem azt jelenti, hogy ez alapjan leirsz embereket. Lehet, hogy valaki azert irt lefolyo sokkal, mert rosszul ult az asztalhoz.
236. a0c1361e44 (válaszként erre: 234. - Mazsinka)
2013. febr. 14. 13:24
Hát sokan elviccelődnek ezzel, de azok olyanok is. A fiamat is szekálták vidéken, mert nem tudta mi az a csúzli. Hát ez van, ők meg nem tudták, hogy mi az a számítógép. A nénikém ezzel pirított rá a vidéki srácokra:)
235. a0c1361e44 (válaszként erre: 229. - Orsibigyu)
2013. febr. 14. 13:22

Szerintem ez nem így van.

Aki normális azzal mi is normálisak vagyunk.

Én pl. Mazsinkával is (remélem). Veled nem, mert veled nem lehet.

234. Mazsinka (válaszként erre: 229. - Orsibigyu)
2013. febr. 14. 13:20
Ja, én gimis koromban voltam Pakson táborban, ahol egy anyaországi megkérdezte, hogy tudom-e, ki B. Spears, van-e tévénk otthon, és van-e mit ennünk. Az is vicces volt.
233. a0c1361e44 (válaszként erre: 228. - Kicsimanóci)
2013. febr. 14. 13:15

Te ismersz engem?

Nem én szítottam, ha visszaolvasol rájössz, hogy Orsi röhigcsél rajtunk, ami engem felháborít.

232. egypt (válaszként erre: 226. - A0c1361e44)
2013. febr. 14. 13:11
Ha már személyeskedünk (amit nem kéne), legalább a gyerekre legyünk tisztelettel és őt hagyjuk ki az egészből. Sértegesd őt, ha ezt te jónak tartod és élvezed, de a gyerek tabu.
231. orsibigyu (válaszként erre: 215. - G.Garbo)
2013. febr. 14. 13:08
Vegulis igaz, hogy nem ertek egyet a mai feminista mentalitassal. Igen is a ferfi a hazfeje! Megfosztottuk oket ettol a 20. szazadban es csodalkozunk, hogy a ferfiak miert lettek felelotlenek, gyermekesek. Kicsit elvesztettek az identitasukat. Nem azt mondom, hogy a ferfi zsarnoka legyen a hazanak, de fogja ossze a csaladot, vallaljon felelosseget erte. Legyen ove az utolso szo.
230. orsibigyu (válaszként erre: 213. - G.Garbo)
2013. febr. 14. 13:03
Senki sem tokeletes! En belatom, hogy nem vagyok. Engedekeny vagyok, tolerans. Nekem siman belefert volna, hogy Jonatan Janos, de ferjemnek nem! Ezert felnezek ra! Mindig dontesre kenyszerit! Meg a vegen kinevel a teszetoszasagbol.
229. orsibigyu (válaszként erre: 211. - Mazsinka)
2013. febr. 14. 13:00
Na ezaz, ha te kezdesz pityokazni vagy csodalkozol, hogy laska helyett tesztat tesznek a levesbe siman lehulyeznek.
2013. febr. 14. 12:44
Írisz, miért kell összeakaszkodni valakivel ilyen szinten? Ahol megjelensz, ott biztos, hogy előbb-utóbb szítod a feszültséget, közben marha okosnak tartva magadat.
227. a0c1361e44 (válaszként erre: 209. - Orsibigyu)
2013. febr. 14. 11:51

Nem, téged degradál.

Egy kicsit sem érdekel, hogy téged, hogy hívnak vagy bármelyik pereputtyodat.


Nevetgélj otthon és ne rajtunk!


Igen, Dzsenifer kategória. Ez van. Akármit is jelent, akárhonnan is jön ez a név, akkor is ez a kategória. Magyar? Neked ez mit számít? Vagy nevetgélni akarsz? Na, további jó röhögést a Magyar szokásokon. És ha már Magyar név a Jonatán is, akkor az is vihogj egy kicsit.


Ja, én sem beszéltem csúnyán, csak érdekességként te megsértődhetsz, de a többi több millió viselje el a te csúnya szokásaidat. Hát nem fura ez egy kicsit?

226. a0c1361e44 (válaszként erre: 207. - Egypt)
2013. febr. 14. 11:47

De ha annyira erősködik, hogy csak neki van igaza...

Baromira nem érdekel, hogy megsértettem a gyerekén keresztül, sőt! Ez volt a szándékom.

Gondolkodjon már el, hogy hány embert megsértett az ő kis véleményével? Hány NÉ él Magyarországon?

Ha tetszik neki, ha nem nálunk ez a szokás és baromira zavar, hogy ők az általuk anyaországinak hívott embereket kiröhögik. Röhögjön magán, hogy ilyen bárdolatlan.

Mondhatnám, hogy számomra röhejes a székelykapu és az összes baromság, amit ők annyira nagyra tartanak. Ha nem tetszik neki vagy röhejesnek tartja az itteni szokásokat, lehet ám a saját köreiből beszélgetnie az emberekkel. Vagy ők már nem állnak szóba vele? Na, ezt is el tudom képzelni....

225. egypt (válaszként erre: 211. - Mazsinka)
2013. febr. 14. 10:19
Nekem is vicces, és külföldieknek pláne, szerintem nincs ebben semmi sértő és abban sem, ha megmosolygunk egyes számunkra fura külföldi szokásokat. Ez nem egyenlő más kultúrák lenézésével.
224. Ancsa19860211 (válaszként erre: 208. - Spinneli)
2013. febr. 14. 10:18
Rafkós:) De igaz és legalább sértődés se lett:)
223. G.Garbo (válaszként erre: 216. - Alidamolnar)
2013. febr. 14. 10:17
Azért mind a két név nagyon szép és békebeli hangulatot sugall :)
222. Ancsa19860211 (válaszként erre: 216. - Alidamolnar)
2013. febr. 14. 10:16
Amúgy tök érdekes, hogy a nagyanyáink nevei most újra divatba jöttek. Ma is teljesen jó név a Franciska és a Róza is, pedig egy időben teljesen el voltak tűnve az ilyen nevek (mármint a fiatalok körében). Az én nagyanyám meg Zsófia, 90 éves most, és mostanság megint mennyien választják ezt a nevet:) Mellesleg nekem is tetszik, csak mivel S-re végződik a vezetéknevünk, a hasonulás miatt nem akartam.
221. michelle.r (válaszként erre: 208. - Spinneli)
2013. febr. 14. 10:14
Ügyes :)).
220. G.Garbo (válaszként erre: 149. - Orsibigyu)
2013. febr. 14. 10:13

Nem hinném, hogy Romániában olyan bárdolatlan lenne mindenki, hogy Kovács Péternét "szembe röhögik" a neve miatt.


Több, mint érdekes elvárásaid vannak a világgal szemben, miközben te követeled, hogy tartsanak tiszteletben.

219. Ancsa19860211 (válaszként erre: 214. - Dina30)
2013. febr. 14. 10:12
Így van, mindenki maga dönti el, hogy akarja-e vagy sem felvenni a férje nevét. Nem feltétlen papucstartó az, aki nem vette fel, előfordulhat, hogy a párja vezetékneve egy csúnya szó, vagy esetleg a szakmájában már ismert az eredeti nevével, azért nem akarja lecserélni, ettől még nem feltétlen ő hordja a nadrágot otthon. Régebben a sok Kovács Pálné azért lett, mert akkoriban ez volt a szokás és akkor senkinek se volt furcsa vagy nevetséges ez. Az se mindegy, hogy a párunk neve hogyan hangzik a miénkkel együtt. Hiába divat mostanság kötőjellel összekapcsolni a két nevet, ha bacán hangzik egymás után kiejtve (mint pl a férjemé és az enyém). Egy szó, mint száz, hülyeség azon lovagolni, hogy vajon milyen ember az, aki így meg úgy veszi, vagy épp nem veszi fel a férje nevét. Főleg, hogy a fórumindító kérdése a keresztnevekre vonatkozott:)
218. Dina30
2013. febr. 14. 10:08
Ja és nem vitatkozni akarok! csak vélemény!
217. G.Garbo (válaszként erre: 100. - Orsibigyu)
2013. febr. 14. 10:06
Egy nő legyen alázatos, mert az az élet rendje, de egy férfi meg ne, mert akkor papucs? 1820-ban kezdem magam érezni...
2013. febr. 14. 10:04
A 2 keresztnév nekem is megfordult a fejemben, a két szeretett nagymamám nevét gondoltam a lányomnak, amúgy is szép, nekem tetsző nevek: Franciska és Róza. De aztán egymás után téve, Franciska Róza, hát olyan szappanoperás lett volna, lányom mondja is, hogy örök hála, amiért nem léptem meg:)
215. G.Garbo (válaszként erre: 83. - Orsibigyu)
2013. febr. 14. 10:04

Egy nőnek kötelező Kiss Pistánénak lenni, mert ÖSSZETARTOZNAK és FÉRFI PAPUCS, ha a nő nem tagadja meg önmagát, de egy férfi nevében nem kötelező ezt jelezni, mert... mert a nőt önfeladásra nevelték?


Kiváló érvrendszer a huszonegyedik században: a felek nem egyenrangúak egy házasságban.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook