Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mérgező italunk: a tej fórum

Mérgező italunk: a tej (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mérgező italunk: a tej

70. Venes (válaszként erre: 59. - 'szti)
2007. febr. 11. 09:24

Mindenről megoszlanak manapság a vélemények. De hogyez az emberi felfogás pozitív vagy negatív e?

Az tény, hogy szerintem az anyatej a legegészségesebb táplálék.

69. DODICA (válaszként erre: 67. - D@nu)
2007. febr. 11. 03:11

Ebben is van valami... Bár léteznek "természetes" permetek is.

Csak ugye az se mindegy, hogy göcsörtös a répa, vagy szál egyenes?:)))

2007. febr. 11. 02:11

Es ha tudnak is az emberek, hogy az allati eredetu kalciumot nem tudja a szervezet hasznositani, akkor is innak a tejet?

Ugy olvastam, hogy vannak olyan allatbetegsegek, amiket emberi szervezetbol is kimutattak, nem olyan hordereju, de az immunrendszer eszreveszi es probal ellenanyagot termelni, pl. szarvasmarha aids. Azert irtam, hogy olvastam, mert egyaltalan nem ertek hozza.

67. d@nu (válaszként erre: 66. - DODICA)
2007. febr. 10. 14:38

Hát az összes BIOcucc iszonyú drága, a tej miért is lenne kivétel ezalól?

Igazából éppen a vegyszermentes termesztés miatt drágább, mert hát megveszed a vegyszert és lefújod a krumplibogarakat, vagy nekiállsz néhány emberrel és egyesével leszedegeted őket, az nem ugyanaz. Több munka, több munkaerő... többet fizetsz érte, mint a vegyszerért. Sajna. :(

66. DODICA (válaszként erre: 63. - D@nu)
2007. febr. 10. 12:52

Van, csak legyen, aki megfizeti! :))


Vicces, ami sokkal egészségesebb, s természetesen még olcsóbban ki is jöhetne, ma azért kell háromszor annyit leperkálni. :((

65. DODICA (válaszként erre: 62. - 3c3fbabb4e)
2007. febr. 10. 12:51

Sajna nagyon igazad van szerintem. Az emberiség szép lassan minden téren kirtja magát.:((


Tehéntej: az állatok tartásával van a gond, illetve etetésükkel. Eszméletlen, mennyi szar bekerül a szervezetükbe, nyomják őket kismillió gyógyszerrel, stb... Meg ugye a tápok, hogy gyorsabban hízzon, több teje legyen, stb...


Anyósom dolgozott csirkészeten, miközben otthon nevelgette kukoricán a sajátjait. Hát, már szemre észrevehető volt a különbség, de ha ette is az ember őket, akkor meg pláne. Ugyanígy a tojással: a boltinak a sárgája szinte fehér anyósom házi tojásaiéhoz képest!

64. DODICA (válaszként erre: 61. - Win)
2007. febr. 10. 12:48

:))))))


Igaz. Megjegyzem, a házi vaj szerintem jóval kevesebb árt a bolti E-betűs margarinhoz képest.


Az allergiáknak meg, a pszichés okok mellett (bizonyára ebben is van valami), ez a rengeteg vegykezelés, tartósítás, ízfokozás, stb.... is oka. Nem is gondoljuk, mennyire!:(((

63. d@nu (válaszként erre: 62. - 3c3fbabb4e)
2007. febr. 10. 11:56
BIOtej is van. :)
62. 3c3fbabb4e (válaszként erre: 57. - Venes)
2007. febr. 10. 09:29

Ha jól olvastam mint általában a tejröl beszélünk.És nem kategorikusan a tehéntejröl.

De a tehéntejel szerintem annyi a baj,hogy nagy gazdaságokban tartják öket és mindenféle mesterséges anygal(táppal) etetik öket.Ami bekerül a tejébe is.Szerintem ezért nem túl jó a tehén tej.

De ennyierövel mondhatnám azt is,hogy ne fözzünk csapvizzel mert jelenleg magyaro. nincs olyan vizszürö rendszer ami kitudná választani az újra felhasznált vizböl a gyógyszereket és egyéb oda nem illö dogokat.Sajnos ez is ártalmas.Szépen lassan adagoljuk magunknak a mérgeket.

61. win (válaszként erre: 58. - DODICA)
2007. febr. 10. 09:26

Egyetértek veled!

Arról nem is beszélve, hogy aki kicsit is figyelmesen olvas újságot, hallgat híreket, egyik nap megtudja vmiről, hogy nem egészséges, aztán 3 hét múlva kiderül, hogy mégis az!:(


Most a legújabb, pl. amit én hallottam a vaj. Sokáig mondták, hogy együnk helyette margarint, erre most kiderül, hogy inkánbb ne együnk margarint, mert az tulajdonképpen mesterségesen előállított termék, míg vajat természetes módszerekkel készít az emberiség hosszú ideje.


A legtöbb allargiának, azt mondják elsősorban pszichés háttere van. És biztosan sokat ártottunk az immunrendszerünknek az elmúlt 150 évben, és ezáltal legyengült.

60. 'szti (válaszként erre: 55. - Venes)
2007. febr. 10. 09:17

valószínűleg azért nem szeretted, mert nem bírod

esetleg fordítva ;-)

59. 'szti (válaszként erre: 57. - Venes)
2007. febr. 10. 09:16

az anyatejről is megoszlanak a vélemények?

ez már tényleg nonszensz

ha csak az állatvilágok nézzük: létfontosságú az anyatej, embernél miért lenne ez másképp?

(az egy dolog, hogy pótolható, ha nincs)

58. DODICA (válaszként erre: 55. - Venes)
2007. febr. 10. 08:32

:))


Azt nem vitatom, hogy vannak, akiknek szervezete nem bírja a tejet, de ilyen alapon a nagy átlag hibás génekkel lenne megáldva?? :)

Nem inkább fordítva?

Az emberiség évezredek óta fogyasztja a tejet... Az általa kiváltott allergia szerintem sokkal inkább civilizációs betegség.

57. Venes (válaszként erre: 56. - 3c3fbabb4e)
2007. febr. 10. 08:10

És miért kék az ég?

Az anyatejről is már megoszlanak a vélemények, de alapvetően egészségesnek tartják. Aonban az anyatej nem az mint a tehén tej. Teljesen más ,,tészta" a kettő...

2007. febr. 9. 09:17
Szerintem egészséges a tej.Modjával.Ha nem lenne egészséges akkor a csecsemöt miért azzal tápláljuk?Én úgy hallottam,hogy a kecske tej a legegészségesebb.A tejcik között.
55. Venes
2007. febr. 9. 09:13

Nem szerettem sose a tejet. De nem is baj. Kiderült, hogy mivel nem bírom, az egyenlő azzal, hogy nem hibásak a génjeim, és ez valahol boldogít.

Orvos szerint, azért bírja sok ember szervezete feldolgozni a tejet, mert a génjeik hibásak, eredetileg nem dolgozná fel a szervezetünk.


Na most nem fogyaszthatok tejtermékeket, de valahol nem is zavar. Csak ártott. Örülök, hogy hivatalosan is ,,megszabadulhatok tőle".

54. Rika1
2007. febr. 9. 02:43
Nem tudok lemondani a tejről,egyszerűen imádom.Mindenféle formában.Amikor kicsi voltam úgy 6 éves falun nyaraltam a nagyinál.Akkor még a teheneket reggel kihajtották legelni,estefelé pedig haza jöttek.Mindig figyeltem,hogy mindegyik tehén tudta azt,hogy hová kell haza mennie.Még most sem értem hogyan találtak haza,de mindegy.Azt akarom mondani,hogy amikor ezt a haza talált tehenet megfejték és leszűrték a tejét úgy ahogy volt melegen habosan ittam.Nagyon finom volt.Elnézést a hosszúságáért,de ez kikivánkozott belőlem,hogy leírjam.
2007. febr. 9. 02:24

Sziasztok!

En is nagyon szeretem a hazi tejet forratlanul,forralva,kakaos kavekent...mindegy,csak hideg legyen,egesz evben igy iszom :))

A tejtermekeket is imadom.

A bolti tejet viszont nem szeretem,mintha nem is tejet innek,semmi ize nincs!

52. Sirga (válaszként erre: 45. - Veroka)
2007. febr. 5. 19:39
Természetesen, aki érzékeny valamely alkotóelemre, annak kerülnie kell a fogyasztását. (Én imádom, szinte minden termékét, a kefíren kívül mindegyiket szeretem!) Reakcióm csupán arra vonatkozott, hogy az autizmussal kapcsolatba hozták, s hogy ezt egy hozzászóló butaságnak tartotta. Különben ez is fura helyzet: az érintetteknél leáll egy enzim termelése, ezért nem tudják lebontani a tejfehérjét - és ez aztán viselkedészavarokat okoz. De ez az enzimtermelés bármikor újraindulhat! Kiszámíthatatlan az emberi szervezet!
51. DODICA
2007. jan. 18. 14:32

Hát, én nem merek nyilatkozni se pro, se kontra, mert már mindent el tudok képzelni.:)

A házitejet egyébként imádom, forralatlanul! :) Persze ezt akkor, ha már simogattam a tehenet is előtte. :))


Azt viszont most mesélte Angliában élő barátunk, hogy a gyermekei sulijában lecserélték az iskolatejet sörre (Alkoholmentesre.), mondván, az egészségesebb az agyonkezelt, tejnek nem nevezhető löttynél. Megdöbbentett....

50. emagdi (válaszként erre: 48. - M_marcsa)
2007. jan. 18. 13:47

igen, de attól még nem biztos, hogy egészséges is.

a csoki is pl kimondottan finom, és meg is eszem. ettől még több szempontból is káros.

49. babi83
2007. jan. 18. 10:17
Én is szeretem a tejet. De csak a boltit, a házit csak valamibe belefőzve használom fel, hidegen, nyersen nem kell.
2007. jan. 18. 10:15
A tej finom, megiszom.
47. Rika1
2007. jan. 16. 18:44
imádom a tejet, és termékeit:)
46. veroka
2007. jan. 16. 18:40

Néhány kiegészítés a cikkhez:

A cikk írójának -ha már tudományos munkatárs- nem ártana tisztában lennie a magyar és az amerikai helyzet közötti óriási különbségekkel.


A DDT nevű rovarölőszert 1967 dec 31-én tiltották be hazánkban!!!! Tény ,hogy beláthatatlan következményeket okoz (rendkívül stabil vegyület és felhalmozódik), nálunk pl a burgonya növényvédelmében alkalmazták rovarölő szerként. Ezen tulajdonságai miatt 1967-ben(!) már betiltották, megelőzve az USA 1972-es teljes tilalmát. Egyébként pedig csak józan ész kellene hozzá, hogy a szénának használt növényeket (itt nem beleértve a kalászosok szalmáját és a tavaszi vetésű első éves lucernát) többnyire nem szokták permetezni, pláne nem rovarok ellen, mivel egyszerűen gazdaságtalan.

Ha mégis, akkor mindenkor betartják a kötelező élelmezésügyi várakozási időt (legalábbis Magyarországon, ugyanis ilyen esetben itthon a tejet át sem veszik). Nagyon szigorúak ugyanis a felügyeleti szervek, amelyek ezt ellenőrzik, és már minimális rendellenességnél sem veszik át a tejet a gazdaságtól.

Antibiotikumot sem tartalmazhat a tej, mert a beteg, antibiotikummal beoltott állatoktól lefejik, de nem adhatják el a tejet. Újfent előjön a várakozási idő, amit minden állatorvosnak ismernie kell, aki a tejgazdaságokhoz jár ki.

Hormonok tekintetében is elszaladt a ló a szerzővel.

Az általa említett hormonokkal csupán egy a bökkenő: az EU a 90-es években a hormonkezelt marhahús- és származékainak importját betiltotta, melyre a WTO válaszul az USA nyomására 100%-os büntetővámot szabott ki egyes EU-s termékekre. Ezek az EU-s import-tiltások vonatkoznak a Monsanto által fejlesztett rBGH hormonra is, amely a tejtermelést *zza fel, és emellett a cikkben meg nem nevezett IGF-I növekedési hormon mennyiségének növekedését is okozza (2-10szeresére növeli meg a mennyiségét). Ez utóbbi sem okoz rákot, hanem a rákos sejtek szaporodását segíti. Az amerikaiak ugyanm azt isznak és esznek, amit akarnak, de egy magyar szakember nagyobb felelősséget is vállalhatna a kijelentéseiért, amivel a szakmában jártas szakemberek előtt járathatja le magát!

45. veroka
2007. jan. 16. 11:35
Nyilván leszámítva azokat akik valamilyen oknál fogva érzékenyek ill.nem tudják megfelelően alkotó elemeire bontani a tejet ne éljenek vele!De azt állítani,hogy mérgezően hat egy egészséges szervezetre badarság...szerintem.Gondoljunk csak a tojás kálváriájára évekkel ezelőtt azt állították ,hogy milyen káros ,aztán rehabilitálták(bár tévhitek most is élnek)Csak mellékesen jegyezném meg,hogy egy tojásból egy új élet fejlődik!! S a tejben is számos olyan vitamin található ami nélkülőzhetetlen!Egyébként akkor ezzel az erővel fel lehetne venni a fekete listára a sajtot,kefírt,tejfőlt,tejszínt,túrót s mindent ami tejből van...Szerintem az egész egy hatalmas marketing fogás ,hogy valamilyen más ,,egészséges" terméknek piacot csináljanak!!
44. Sirga (válaszként erre: 11. - 0186e585f7)
2006. nov. 29. 20:47
Nem akarok okoskodni, de az autisták egy részének szervezete a kazeinből (tejfehérje), és a gluténből (gabonafehérje) ópiátot állít elő. Ugyan legutóbb az általános iskola 8. osztályában tanultam az emberi szervezetről, de sajnos saját bőrömön tapasztalom, mit jelent egy autistának a tej. Teljes tisztelettel azt javaslom, ne fogadd el az "ami nem látszik, az nincs" tézisét! Mert amit leírtam, az így igaz.
43. 4423e63349 (válaszként erre: 42. - Icus)
2006. nov. 14. 15:18
Azert csak probald ki a laktozmentes tejet!Aztan majd ird meg az eredmenyt.
42. Icus (válaszként erre: 41. - 4423e63349)
2006. nov. 14. 07:42
Én csak a tejre reagálok így! A kakóra, a sajtra, a joghurtra, vagy bármely más tejtermékre nem. Sőt, ha házilag készítek kakót, felforralt tejből már akkor sincs semmi bajom. De én a hídeg nyers tejet szeretem, ill szeretném!:(((
41. 4423e63349 (válaszként erre: 40. - Icus)
2006. nov. 13. 20:34
En is szenvedtem ettöl evekig.Aztan itt Ausztriaban egy harom napos korhazi kivizsgalason jöttek ra hogy laktoz-erzekeny vagyok,azert a hasmenes es puffadas a tejtöl.Azota laktozmentes tejet veszek es azt ihatok amennyit akarok,semmi utohatasa nincs:)) Vannak laktozmentes tejtermekek is.Magyarorszagon is lehet mar kapni,probald ki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook