Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mérgező italunk: a tej fórum

Mérgező italunk: a tej (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mérgező italunk: a tej

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
2006. júl. 10. 07:56

Kövezzetek meg érte, de én erre csak azt tudom mondani, amit Nagyanyám "öreg" barátnőjétől hallottam. (Az illető hölgy jelenleg 92. éves, köszöni jól van, és valamikor dietetikusként dietetekusokat tanított a fősulin.) Szóval amikor úgy 1988-89 táján megjelentek az első fogyókúrás könyvek, "Végleges fogyás fogyókúra nélkül" és hasonlók, azt mondta, hogy "Az jó, gyerekem. A szerzőnek legalábbis, ha veszik a könyvet." A mai világban tulajdonképpen mindenből lehet pénzt csinálni, az óceán túlpartján meg főleg...

Kis idő múlva majd megjelenik egy másik, ugyanilyen tudományos mélységgel megírt másik kiadvány, ami az ellenkezőjét bizonyítja :--(((

És ezt nem azért írom, mert nagy tejimádó volnék, de határozottan tiltakozom azellen, hogy bármilyen étekről olyan gusztustalan, undorító dolgokat írjanak, mint most a tejről. (Lásd: mi található benne.)

2006. júl. 10. 07:48

Én például pici gyeermekkorom óta nem iszom tejet.

Már az oviban is egy pohár vizet kaptam, mert semmi mást nem voltam hajlandómeginni. :)

De így vagyok nagyon sok tejtermékkel: nem szeretem a tejfölt, a joghurtot, a kefírt, és a sajtokat sem.

Valószínű, hogy nekem nincs rá szükségem.

2006. júl. 9. 18:27

Már olvastam amerikai írótól olyan önyvet amiben szó szerint úgy fogalmaz, hogy az illetőnek a tej volt a koporsója.

Nem tartom jónak a rendszeres tej fogyasztást, de azt igen. ha megkívánja igyon tejet az illető. Szerintem nem lehet mérgező, legfeljebb nem mindenkinek válik egészségére. Sokan egyáltalán nem szeretik a tejet. Mindenkinek jelez a szervezete,

2006. júl. 9. 17:27
A cikket megkerestem a neten, mert érdekelt. Számomra úgy tűnik, hogy nem európai orvosok/kutatók írtak. Meghazudtolni nem akarnám, de azt biztosan tudom, hogy pl egy ázsiai és egy európai embernek más emésztőenzimjei vannak, amelyek pontosan a fogyasztott táplálékok miatt alakultak ki hosszú évtizedek alatt. Tehát könnyen lehet, hogy egy kínainak ártalmas a tehéntej. Ahogy az is tény, hogy csecsemőknek nem lehet adni, és később is először csak vizezve, hogy átálljon rá az emésztése. "Természetesen" olyan ember is van (sajnos nem kevés), aki allergiás vmilyen összetevőjére. De azt kijelenteni, hogy mérgező...szerintem durva túlzás.
6. Droma (válaszként erre: 4. - 0f7f8f506d)
2006. júl. 9. 16:29

Szerintem semmi értelme nem lenne ilyet állitani tudósoknak akik ezzel foglalkoznak,ha nem lenne igaz.

Hihetetlen,de szerintem ez igaz.

5. Hoxa
2006. júl. 9. 13:37
Elnézést, de a cikk formailag nem felelt meg, ezért inaktiváltam, amíg a szerzője nem javítja ki.
2006. júl. 9. 13:34
Nem tudom, én el tudtam olvasni, és még most is el tudom, SAJNOS, mert én ebben nem hiszek, szerintem igenis egészséges dolog a tej.
2006. júl. 9. 11:37

Elolvastam volna ezt a cikket, mert tudom, hogy nem egészséges a tej (vesekő nagy okozója... többek között), de eltűnt, azaz nem lehet elolvasni.


Mi történt vele?

2006. júl. 9. 09:48
Nem tudom elhinni, én kiskorom óta, amióta csak megszülettem, imádom a tejet, szinte minden nap iszok, még semmi bajom nem volt tőle:)))
2006. júl. 8. 22:38
„Talán nem akarná meghallani, de amit egész életében mondtak Önnek a tejről, az nyilvánvaló hazugság. Az Ön pohár teje, még az alacsony zsírtartalmú is, tocsog a zsírban (ami megegyezik három szelet szalonna zsírtartalmával), a koleszterinben, az antibiotikumokban, a baktériumokban és – a legkevésbé gusztusos összetevőben – a gennyben.” Indításnak hatásos, de vajon Jane Heimlich és a könyv írója, Robert Cohen megőrültek? Vagy mi estünk áldozatául egy jó nagy hiedelemnek, a tejlobbi meg röhög a markába?
Na ez az, aminek mi itt most utánajárunk.

Ugrás a teljes írásra: Mérgező italunk: a tej
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook